HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie

1. Kontakt do Bractwa, Listy dla Śri Guru, Prośby o uzdrowienie: Bractwo Himawanti R.Z.M., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. 0044-786-2259946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 044-615 4984 lub 0602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Czeska uzdrowicielka LASANA, Bioterapia; Sławutówko k/Gdynii, 2008 (info: 48-509-562485) Matka Lasana, Ašrám, Vlčí Pole 25, 294 04 Dolní Bousov
5. Duchowa Pielgrzymka do Aśramu Swami Premananda w Indii - Przyjaciela Lalit'Mohana na Mahaśiwaratri luty/marzec 2009 tel. (0)-34-3624557 (Kartik)

#1 2015-08-13 18:39:20

Mitra

PIELGRZYM

Punktów :   

Moda na weganizm.

Czy was, tak samo jak mnie wkurza wszędobylska moda na weganizm?
Na różnych wegetariańskich forach czy grupach na portalach społecznościowych nie sposób przejść obojętnie obok wypowiedzi wegan, jakoby ich dieta była kolejnym, wyższym stopniem świadomości. Rozumiem tych wegan, co nie jedzą nabiału, bo mają zwyczajne obrzydzenie do produktów mlecznych pochodzenia przemysłowego. Sam miałem kiedyś z tym problem, ale się uporałem z nim kupując po prostu mleczne przetwory ekologiczne, bądź od rolnika. Jednak totalnie mnie wkurzają ci weganie, co zadzierają nosa myśląc, że są ludźmi z awangardy i przekonują wszystkich, że produkty odzwierzęce są szkodliwe i niezdrowe. Uprawiają przy tym kulinarną ekwilibrystykę stworzenia potraw przypominających mleko i jego przetwory. Do tego dokonują gwałtu na języku polskim nazywając produkty wegańskie na modłę tradycyjną, np: tofurnik, tofucznica, czy sojtana (sojowa śmietana!). Odpychające!

#2 2018-06-08 19:14:18

kaivalin

Administrator

Punktów :   

Re: Moda na weganizm.

Zdrowe odżywianie od zawsze nazywano Jarstwem, Wegetarianizmem. O weganizmie nie zawsze można tak powiedzieć, jest bardzo zideologizowany przez fanatycznych "obrońców zwierząt" i często bezmyślnie nie liczy się ze zdrowiem swoich nowych świeżo zakręconych fanów - ale dużo to psychofanki i psychofani - kalifornijskich i holyłódzkiech absurdalnych szkodliwych diet odchidzających. Zatem weganizm często nie ma związku ze zdrowym odżywianiem, czyli z Wegetarianizmem.

Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox 3

Stopka forum

RSS