HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-02-12 21:31:13

 Premananda

BUDZICIEL

Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 111
Punktów :   

Satsang według Swami Premananda Maharaj z Tamil Nadu

Satsangi – duchowe rozmowy uczniów z Mistrzem

„Aby satsang był udany, przed wszystkim wszyscy członkowie grupy muszą być zainteresowani duchowością. Nie ma znaczenia, jeśli grupa liczy niewiele osób. Tematy, na jakie rozmawiają oraz ich działania muszą być ukierunkowane na boską realizację i boską służbę (bhakti, sewana).

Jeśli wśród świeżych cebul znajdzie się jedna zgniła, wszystkie się zepsują. Jedna osoba, która ma jakieś ukryte motywy, jak zebranie pieniędzy lub znalezienie małżonka, zepsuje duchowe aspiracje innych osób. Musicie być czujni i chronić waszą grupę. Jednocześnie starajcie się pomóc innym – oni mogą potrzebować waszej pomocy.

Słowa mają potężną moc. Rozmowy zainspirowane przez Boskość (Daiwam) nie muszą być na wysokim poziomie intelektualnym. Najczęściej dzielenie się z innymi zwykłymi duchowymi doświadczeniami lub opowiadanie o wspaniałych zdarzeniach dotyczących Guru może stworzyć duchowe ciepło w sercach i umysłach. To przyjemne uczucie przyjdzie z wnętrza, a satsang popłynie naturalnie i spontanicznie. Możecie zacząć od czytania słów Guru, a następnie ktoś przypomni sobie o jakimś zdarzeniu i opowie o nim. Później ktoś inny doda parę słów. Wszyscy możecie odnieść korzyść i nauczyć się czegoś dzięki naturalnym satsangom.

Podobnie zwykła rozmowa, podczas której mówcie złe rzeczy o innych może mieć bardzo negatywne działanie. Mówię teraz o plotkach. Prawie każdy od czasu do czasu plotkuje. Możecie się nad tym nie zastanawiać, ale plotki są jak narkotyk: uzależniają i ściągają świadomość na niższe poziomy. Wpływają na inne osoby, sprawiając, że ludzie myślą źle o innych i przynoszą złą karmę osobie, która plotkuje i która słucha tych plotek. Postarajcie się utrzymywać świadomość na wysokim poziomie. Nie pozwólcie, aby wasze umysły schodziły w dół. Posłuchajcie mojej rady: nie plotkujcie na temat innych ludzi. Nie rozpowszechniajcie oszczerstw.

Podczas satsangu grupowa medytacja w ciszy może okazać się wyjątkowo uwznioślającym doświadczeniem. Nie mam nic przeciwko temu, abyście uzależnili się od grupowej medytacji! To nieskończenie lepsze niż długie godziny bezcelowych rozmów. Grupowa medytacja to cichy satsang. Po swoim bardziej przyziemnym satsangu, niech wasza grupa skomunikuje się z Bogiem, z Brahman. To jest prawdziwy satsang. Będę obecny na wszystkich waszych satsangach, które będą szczere i które będą miały dobry cel. Wszystkie takie satsangi mają mój „podpis i pieczątkę”, a moje największe błogosławieństwa będą z wami. Jeśli przygotujecie dla mnie (dla Guru) krzesło lub poduszkę, z pewnością przybędę i usiądę na nich. I przez jakiś znak pokażę wam, że byłem obecny.”

Swami Premananda Maharaj

(W grupach spotykających się dla studiowania nauk duchowych Guru i Linii Przekazu (Sampradaji), portret Guru stawia się na przyozdobionym pięknie krześle, zwykle po prawej stronie osoby prowadzącej grupę, co symbolizuje Obecność Guru.)

Ostatnio edytowany przez Premananda (2019-02-12 21:32:25)


Om Premanandaaya Namah!
Preman - Łaska, Aananda - Błogość i Szczęście

Offline

 

#2 2019-02-13 00:59:04

Abrakadabra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2011-10-07
Posty: 111
Punktów :   

Re: Satsang według Swami Premananda Maharaj z Tamil Nadu

Najlepszy Satsang to jest wtedy, kiedy Guru jest obecny i nauczanie prowadzi na żywo! Inaczej to są Święte Czytania czyli studiowanie spisanych nauk Guru. A jeszcze lepiej, jak dużo dobrze nauczonych wiernych i lojalnych uczniów Mistrza Duchowego prowadzi dużo lokalnych ośrodków Nauki i Praktyki Duchowej! Niestety w Polsce prawidłowe relacje Mistrz - uczeń nie są zbyt częste, wiele osób to zachodnie plewy, które od dobrych Guru łatwo i szybko odpadają. Prawdziwi uczniowie nigdy nie odpadają od Mistrza, a już szczególnie do Siddha, Mistrza Maga!


Abrakadabra - Stara Magia

Offline

 

#3 2019-02-27 23:17:11

 Premananda

BUDZICIEL

Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 111
Punktów :   

Re: Satsang według Swami Premananda Maharaj z Tamil Nadu

Są pewne wskazówki stare indyjskie do Satsangów, na czterech stałych uczniów, na siedmiu stałych uczniów, na jedenastu stałych uczniów, na 22 stałych uczniów i na 33 stałych uczniów, a także na 72 stałych uczniów. Zwykle poleca się tworzenie grup dla siedmiu lub ośmiu stałych uczniów, tak zwaną Dharma Ćakrę - Krąg Dharmy. Taka stała grupa spotykająca się regularnie, to minimalna liczba osób jaka uzyskuje swojego niebiańskiego Strażnika Dharmy, Anioła Grupy. Jest w pewien sposób chroniona i wspierana duchowo z Niebios i przez Mistrzów. Trzeba tylko znaleźć dobrych ludzi, którzy będą się spotykać raz na tydzień albo w Nowie i Pełnie Księżyca na kilka godzin wspólnych nauk i praktyk z duchowym nauczycielem lub lokalnym koordynatorem. Zwykle część programu jest stała, jakis rodzaj rytuału lub modlitw i medytacji. Najlepiej w tym samym miejscu przez wiele lat i nawet stuleci - to powstaje miejsce Mocy.


Om Premanandaaya Namah!
Preman - Łaska, Aananda - Błogość i Szczęście

Offline

 

#4 2019-03-14 16:26:44

Awatara-Saibaba

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 64
Punktów :   

Re: Satsang według Swami Premananda Maharaj z Tamil Nadu

Siddhowie wiele potrafią. Czytanie nauk duchowych mistrza, to jedyny satsang możliwy po śmierci mistrza. Za życia to spotkanie z mistrzem twarzą w twarz czyli udział na warsztatach, pudżach, na rytuałach, medytacjach, zawsze kiedy mistrz udziela instrukcji, objaśnia nauki lub praktyki.

Cytat: "Podczas satsangu grupowa medytacja w ciszy może okazać się wyjątkowo uwznioślającym doświadczeniem. Nie mam nic przeciwko temu, abyście uzależnili się od grupowej medytacji! To nieskończenie lepsze niż długie godziny bezcelowych rozmów. Grupowa medytacja to cichy satsang. Po swoim bardziej przyziemnym satsangu, niech wasza grupa skomunikuje się z Bogiem, z Brahman. To jest prawdziwy satsang. Będę obecny na wszystkich waszych satsangach, które będą szczere i które będą miały dobry cel. Wszystkie takie satsangi mają mój „podpis i pieczątkę”, a moje największe błogosławieństwa będą z wami. Jeśli przygotujecie dla mnie (dla Guru) krzesło lub poduszkę, z pewnością przybędę i usiądę na nich. I przez jakiś znak pokażę wam, że byłem obecny.”

Offline

 

#5 2019-04-03 19:15:01

 Premananda

BUDZICIEL

Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 111
Punktów :   

Re: Satsang według Swami Premananda Maharaj z Tamil Nadu

Wspólcześni poszukujący w Polsce, nawet jak przyjdą posłuchać Satsangu, to się często tak zachwują jakby w kinie byli albo na dyskotece. A tu trzeba dobre nawyki słuchania nauk w pozycji medytacyjnej sobie wyrobić, a nie tam leżeć i napoje popijać jakby niektórzy chcieli. Okazywanie lekceważenia naukom duchowym trzeba wykorzeniać u niedouczonych poszukujących rozwoju duchowego czy medytacji.


Om Premanandaaya Namah!
Preman - Łaska, Aananda - Błogość i Szczęście

Offline

 

#6 2019-10-11 17:01:42

 Lalita Devi

BUDZICIEL

Skąd: Europa
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 111
Punktów :   
WWW

Re: Satsang według Swami Premananda Maharaj z Tamil Nadu

Jak się słucha Satsangu żyjącego Guru to się skupiamy w punkcie między brwiami mistrza, czyli w trzecim oku mistrza. Czasem jest to dość trudne dla wielu osób. Staramy się nastawić na wszystko co płynie z umysłu Mistrza do naszego umysłu. Mistrz, a także zdjęcia czy portrety zawsze powinny nieco wyżej od nas, nigdy niżej. Woda życia jak zwykła woda, zawsze płynie z góry w dół. Przy okazji, nie siada się wyżej niż siedzi Nauczyciel. Jak nauczyciele siedzą na ziemi czy na podłodze, dywanie, to uczniom ani nawet przypadkowym słuchczom nie wolno siadać na krzesłach ani podwyższeniach. Bo inaczej nie ma nauki wewnętrznej, ezo.


Lalita Devi - Bogini Harmonii i Piękna oraz Ezoteryki

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
znaki drogowe sklep tłumaczenie tekstów technicznych Jurata ośrodki wypoczynkowe wesela na Mazurach zaproszenia-slubne24.eu