HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-07-27 22:38:49

 Kavi

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 74
Punktów :   
WWW

Duchowe Bollywood

W tym wątku chciałbym przybliżyć ambitne filmy indyjskie , które rzadko goszczą w europejskich kinach mimo licznej rzeszy fanów. Zachęcam również do dzielenia się tutaj wspaniałym kinem indyjskim zarówno Bollywood jak i Tollywood oraz innych wytwórni indyjskich. Oczywiście wybieramy  filmy które poruszają tematy duchowości w życiu codziennym bo w tym temacie kino indyjskie jest najlepsze na świecie. Hindusi nie muszą wymyślać Śródziemia, Pandory czy Gwiezdnych Bitew aby poruszyć tematy Transcedentalne robią to bez Science Fiction.

Offline

#2 2019-07-28 04:26:22

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 127
Punktów :   

Re: Duchowe Bollywood

Bardzo lubię filmy historyczne, kostiumowe, przybliżające dawne dzieje. Jedne z moich ulubionych produkcji kina bollywoodziekiego są: "Aśoka Wielki" i " Jodhaa Akbar" znany pod tytułem "Księżniczka i Cesarz".

Te pierwszy film opowiada o władcy Aśoka, który stworzył  imperium na krwi podbitych. Nazywali go „Amitraghata" - rzeźnik dla wrogów. Mimo to uchodzi on w Indiach za bohatera. Powodem tego jest fakt, że po zwycięskiej wojnie, w której zginęło ponad 100 tysięcy ludzi, uświadomił sobie grozę zadawanej śmierci. Poczuł lęk przed własnym okrucieństwem. Doświadczył też skruchy i potem do śmierci nawrócony na buddyzm fundamentem swego królestwa uczynił życie bez przemocy poszerzając wpływ buddyzmu w Indiach i w innych krajach od pobliskiej Sri Lanki i innych krajów Azji po ówczesną Macedonię. W całym kraju stawiał do dziś istniejące kolumny z zapisanymi na nich edyktami. Na jednej z nich wyrył w kamieniu ponad 2 tysiące lat temu, że zwycięstwo militarne nie ma sensu, liczy się tylko zwycięstwo ducha. Na każdej głosił ideę dharmy – sprawiedliwości i prawdy w stosunkach między ludźmi uznających niezależność drugiego człowieka i zasadę ahimsy – niestosowania przemocy, w oparciu o którą Gandhi uzyskał w 1947 roku wolność dla Indii. Koło Aśoki jest dziś symbolem Republiki Indii i znajduje się na fladze Indii.

Drugi film " Jodhaa Akbar" opowiada o czasach z XVIwieku - czasu krwawej wojny i podziału władzy w Indiach. Cesarz Akbar, władca Imperium Mogołów, przemodliwszy sprawę przy grobie świętego sufiego Mu'in ad-Dina Cziszti Akbar, pragnąc jedności muzułmanów i hindusów, zgadza się poślubić radźpucką księżniczkę, córkę Raja Bharmala króla Rajputs w Amer. Symbolicznie w osobie Akbara i Jodhy islam poślubia hinduizm, aby stworzyć fundament pod jedność Indii. Polityczne małżeństwo Akbar i Jodham jest nie tylko korzystnym sojuszem, ale także możliwością zawieszenia broni między muzułmanami i hindusami.  Akbar stał się jednym z najbardziej postępowych i współczujących władców Indii. Piękne wykonanie modlitewnego śpiewu Sufich "Khaja Mere Khwaja" .

Ostatnio edytowany przez surya (2019-07-28 13:41:51)

Offline

#3 2019-09-22 16:54:16

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 169
Punktów :   

Re: Duchowe Bollywood

mam trochę filmów Bollywood ale nie miałam czasu jeszcze ich wszystkich zobaczyć. Może jeszcze będzie czas żeby je zobaczyć ale te, które zobaczyłam bardzo  mi się podobały. co ciekawe w niektórych graja polscy aktorzy. Szkoda, że w telewizji już tak dużo ich nie widać. Kiedyś był w telewizji na nie bum a to wartościowe filmy.

Offline

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
sprawdź Poddąbie wakacje www.hotele-nad-morzem.net.pl