HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2012-02-12 13:29:11

tuiteraz

OŚWIECICIEL

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 1001
Punktów :   

WEGETARIAŃSKA WIELKANOC Z JOGĄ

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE oraz STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA”
SZKOŁA JOGI JURKA I AŁŁŁY JAGUCKICH
www.tuiteraz.eu      www.u-zrodla.pl  www.yoga.szczecin.pl

zapraszają  5-10 kwietnia 2012 na

„WEGETARIAŃSKA WIELKANOC Z JOGĄ  CZYLI ŚWIĘTA INNE NIŻ ZWYKLE.....”

PROWADZĄ: AŁŁA I JUREK JAGUCCY



Zapraszamy do spędzenia Świątecznego Czasu wśród malowniczych  lasów i jezior, aktywniej i zdrowiej niż zwykle – ćwicząc jogę, spacerując oraz jeżdżąc na rowerach.  Zapraszamy rodziny z dziećmi  w każdym wieku (możliwość wynajęcia opiekunki na miejscu) i  osoby indywidualne.  Codziennie oferujemy  zajęcia  jogi dla dorosłych  i dla dzieci oraz spotkania medytacyjne.
Dodatkowo będzie można skorzystać z jazd konnych w pobliskiej stadninie, sauny, masaży, ekologicznej kawiarenki  oraz bogatej biblioteki i videoteki ośrodka.
Dla dzieci  - i nie tylko-  przygotowaliśmy  malowanie jajek, lepienie baranków z ciasta, Śmigus dyngus i szukanie prezentów od zajączka.  A wszystkie posiłki (wspaniałe mazurki, baby wielkanocne, serniki, faszerowane jajka, bochny wiejskiego chleba...)  będą  wegetariańskie, zdrowe oraz przygotowane  z wielkim sercem...   


ZAJĘCIA JOGI:
Joga wg metody IYENGARA to pierwszy krok ku równowadze ciała i harmonii duszy. Dzięki praktyce jogi nauczysz się odprężać, obudzisz w sobie możliwość czerpania z nieskończonych zapasów energii, poznasz sztukę oddychania. To wszystko pomoże w budowaniu psychofizycznej równowagi oraz czerpaniu radości z życia. Dowiesz się na warsztatach o głębokiej relaksacji poprzez asany, czyli pozycje ciała. Jak obserwować oddech, a także nauczysz się kilku asan, które zregenerują i wzmocnią ciało, a także dodadzą energii.
Będziemy praktykować jogę  pośród wspaniałego krajobrazu wzgórz, łąk, pól i lasów - być może znajdziesz tu upragniony spokój i odkryjesz w bezpośrednim kontakcie z Naturą, nowy sens życia. Zajęcia przeznaczone są dla początkujących i zaawansowanych; odbywać  się będą codziennie: 2 godz.  dla dorosłych i 1 godz. dla dzieci (2 grupy wiekowe ), w przestronnej (120 m2) sali,  a niektóre na świeżym powietrzu. Poprowadzą  je na zmianę Ałła i Jurek  Jaguccy. Codziennie, rano lub wieczorem zapraszamy także na medytację.  Oprócz programu z Jogą pozostanie sporo czasu na bycie z Naturą i  spacery po okolicy.
Wielkanoc  z jogą – to  połączenie tradycji i świeżości!


AŁŁA JAGUCKA
Dyplomowy nauczyciel jogi Iyengara w stopniu Junior. Praktykuje joge wg metody Iyengara od 1991 roku szkoląc się u Jurka Jaguckiego, Gabrielli Giubilaro, u Faeqa i Corin Biria oraz bezpośrednio w instytucie BKS Iyengara w Punie (Indie). Z wykształcenia jestem muzykiem i mam artystyczna duszę. Zmieniając instrument - grę na skrzypcach na pracę z ciałem, nadal wiem że najważniejsza jest czystość przekazu, harmonia i wewnętrzne piękno. Uczenie jest dla mnie dzieleniem się swoim doświadczeniem praktyki oraz przekazywaniem nauk moich nauczycieli. Specjalizuje się w problemach kobiecych i w jodze dla ciężarnych.
Jestem przekonana, że joga mi pomaga lepiej rozumieć siebie i otoczenie wokół mnie. Praktykując jogę na co dzień można czerpać z nieograniczonych swoich możliwości odkrywając niepoznane obszary własnej indywidualności.
Na co dzień dzielę życie z Jurkiem oraz z trojką naszych wspaniałych dzieci.

JUREK JAGUCKI
Dyplomowany  nauczyciel jogi stopnia Intermediate Senior III, fizjoterapeuta i licencjonowany terapeuta manualny/kręgarz/ (studia zawodowe kulturoznawcze i magisterskie z wychowania fizycznego).
Z Jogą od początku 1981, z Zenem z końcem 1981, z Jogą Iyengara - gdy tylko trafiła do Polski (1984), z terapią manualną od chwili, gdy mnie zafascynowała (1985). 

To wielki  zaszczyt ale i zobowiązanie  być uczniem jednego z największych współczesnych mistrzów jogi B.K.S.Iyengara, to od samego Mistrza po dwukrotnym pobycie w Indiach w Punie i kilkunastu latach praktyki, uzyskuję certyfikat nauczyciela jogi . Pobieram nauki u dojrzałych, wybitnych nauczycieli w Europie, najdłużej ponad 10 lat u Gabrielli Giubilaro z Florencji (Włochy), a następne 10 lat u F. Birii z Paryża (Francja) – mam dla nich ogromną wdzięczność.  Od 1981 roku prowadzę regularne kursy jogi, relaksu, treningi antystressowe w Szczecinie, Polsce, Słowacji, Litwie,  Łotwie, Rosji i Szwecji. Aktualny certyfikat nauczyciela Seniora pozwala mi  prowadzić treningi nauczycielskie i egzaminować nauczycieli stopnia Introductory i Junior i Senior I. Doskonalę swój warsztat głównie w rehabilitacji dysfunkcji kręgosłupa i stawów jogą i terapią manualną. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Od ponad 28 lat praktykuje medytację zen.
Ufam słowom Iyengara gdy mówi: "każda asana ma piękny kształt, grację i elegancję – nadaje moc i czyni praktykującego tak silnym jak diament a jednocześnie miękkim jak kwiat\” i "kiedy twoja postawa jest uczciwa i masz wiarę w siebie – wtedy przewodnictwo przychodzi z wewnątrz\”. Zapraszam moich uczniów aby to sprawdzali – zarówno na macie jak i  w życiu. Jestem żonaty z Ałłą, mamy trójkę dzieci: 2 chłopców i córkę a także mam  dorosłego syna  z pierwszego małżeństwa.

DODATKOWA OFERTA – STADNINA KONI W WOŁOWNIE (4 km od Ośrodka):
•    Oprowadzanie w siodle za uzdę, małe dzieci:  10-20 min – 10-20 zł
•    Jazda na lonży:  20 min – 20 zł
•    Samodzielna jazda po wybiegu , pod opieką:  30 min - 30 zł
•    Pobyt dzieci  w stadninie  przez 2,5-3 godz. pod opieką instruktorów:  -10 zł
     (zawiera: naukę czyszczenia koni , siodłania , oprowadzanie , oglądanie świnek
      wietnamskich, bez jazdy!).


Miejsce:           Wegetariański Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”
                           w Nowym Kawkowie  (25 km od Olsztyna)
Czas:                5-10.IV.2012 (czw. – wt.)
Cena:          Zajęcia jogi dla dorosłych (5 x po 2 godz.: czw., pt., sb., ndz., pn.) – 200 zl
          Zajęcia jogi dla dzieci (4 x po 1 godz.: pt., sb., ndz., pn.) – 60 zł
          Koszty pobytu i wyżywienia w Ośrodku – w zalezności od standardu.
  Zajęcia plastyczo-manualne dla dzieci  (malowanie pisanek,
   lepienie z masy solnej i ciasta, poszukiwanie prezentów od zajączka w
   terenie itp.: 3 godz. dziennie x 4 dni, pt.-pn): 80 zł

Rozpoczęcie:    czwartek godz. 17  zajęciami jogi dla doroslych
Organizator zajęć jogi:    Szkoła jogi  Jurka i Ałły  Jaguckich
Kontakt i zapisy:         www.tuitera.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
              biuro  0662759576, Jacek Towalski 0602219382 ,
                                     Maja Wołosiewicz – Towalska  0606994366,

               
Uwaga:
Nocleg dzieci:  dziecko płaci za nocleg jeśli zajmuje oddzielne  łóżko
Wyżywienie dzieci: dziecko do 2 lat nie płaci , od 2 do 4 lat 30%, od 4 do 7 lat 50 %

Uwaga:
- osoby zapisujące się na jogę prosimy o podanie: czy ćwiczyły już wcześniej jogę i  jakie mają doświadczenie;
- osoby, które ćwiczą jogę w domu prosimy o przywiezienie własnych mat, pasków i klocków;

ZALICZKA:
Warunkiem udziału w zajęciach jest wpłata zaliczki wysokości  300 zł od uczestnika do 20 marca 2012 na konto:
Alior Bank 37 2490 0005 0000 4500 5695 0255
OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „Tu i Teraz”
Nowe Kawkowo 52A , 11-042 Jonkowo

W przypadku rezygnacji z zajęć tydzień przed warsztatami zaliczka przepada bezzwrotnie!

Offline

 

#2 2019-04-01 00:30:16

METATRON

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-09-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: WEGETARIAŃSKA WIELKANOC Z JOGĄ

Starzy przyjaciele Mistrza Mohandźi, Ałła Jagucka i Jurek Jagucki, ze Szczecina. To dzięki zajeciom prowadzonym przez Mistrza Mohandźi w Szczecinie udało się im ośrodek jogi i medytacji rozkręcić. Wszysto co umieją, nauczyli się od Mistrza Mohandźi, jeszcze w latach 80-tyc XX wieku i na początku lat 90-tych XX wieku. Nawet organizować warsztaty dla mistrza duchowego się nauczyli. Najwięcej się Jurek Jagucki nauczył jogi od mistrza Sri Guru Mohandźi. Ałła trochę mniej. Szkoda że parka się rozstała i działalność jogiczna im generalnie podupadła...

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.himavanti.pun.pl sneakerssklep