HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-02-06 15:54:01

Śankar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-04
Posty: 90
Punktów :   

Refleksje na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

Może czytelnicy forum mieliby chęć podzielić się w tym wątku swoimi refleksjami na temat filmu Kler.

Na początek opinia dość powszechna: film dla mnie był bardzo dobrze zrobiony, poruszający, głęboko dotykający tematu zepsucia moralnego kościoła katolickiego. Po filmie trzeba było chwilę by dość do siebie, bo przedstawione obrazy były poruszające. Ale to, co mnie też ujęło to zapełniona sala po brzegi w kinie. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Widać było, że naród jest głodny tego tematu, a reżyser wypowiedział coś, z czym ludzie spotykają się mniej lub bardziej bezpośrednio od lat. To było poruszenie narodowe. Myślę, że świadomością Polaków nieco film poruszył, mam nadzieję, że w lepszą stronę. W stronę dokładnego rozliczania kościoła za wszystko, co robi, jak robi i dlaczego robi.

Offline

 

#2 2019-02-07 00:06:00

iti

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 53
Punktów :   

Re: Refleksje na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

Spotkałem się z opinią tzw. zatwardziałych antyklerykałów, że film za delikatny.
A ja właśnie myślę, że film idealnie pokazuje temat. Ani za lekko, ani za mocno.
Mnie poruszył, a nie jestem nowicjuszem wśród antyklerykałów.
Parę razy podczas seansu poleciały mi łzy. A po seansie, wsiadłem do auta i musiałem się wypłakać i dojść do siebie.
Dawno film na mnie tak nie zadziałał.
A miny ludzi wychodzących z sali ? Cisza i poruszenie na twarzach. Żadnych dowcipów i swobodnej rozmowy o niczym.
A to już kurna coś.
Dla mnie rewelacja.
Ale jeszcze musi minąć trochę czasu, zanim obejrzę go ponownie.


Zapraszam na warsztaty duchowe nad Zatokę Pucką
Laya Tantra - Rebirthing - Laya Yoga - Sufi - ReiKi - Joga Uzdrawiania

Offline

 

#3 2019-02-09 00:17:21

Dharman1973

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 27
Punktów :   

Re: Refleksje na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

Nie oglądałem jeszcze ale na pewno obejrzę.

Offline

 

#4 2019-02-11 01:01:59

Mariici

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 241
Punktów :   

Re: Refleksje na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

W Plymouth też puszczali i na niektóre seanse bilety wykupione z dużym wyprzedzeniem. Ogólnie to w łagodny sposób pokazany syf moralnego zepsucia klerykalnej kasty.


"Zwrócić się ku Światłu, przywołać choćby odrobinę Boskiej Świadomości z góry, i w jej świetle zapalić płomyczek wewnętrznej tęsknoty..."

Offline

 

#5 2019-02-15 20:06:15

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Refleksje na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

"Kler" można już obejrzeć legalnie online na m.in player.pl. Ja tam sobie kupię płytę DVD, bo film niezależnie czy zbyt delikatny, czy w sam raz, to na pewno przełomowy w publicznej debacie w Polsce. Ostatnio to na temat filmu tak ostro dyskutował Kałużyński z Antczakiem na tema adaptacji filmowej "Nocy i dni" :-) (do odszukania na yt), A trochę już lat minęło.

Offline

 

#6 2019-02-16 09:37:55

czysteniebo108

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2019-02-14
Posty: 12
Punktów :   

Re: Refleksje na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

Specjalnie zostałem trochę dłużej po seansie aby posłuchać co przeciętny Kowalski mów pod kinem. I ogólnie większość mówiła ze w sumie nic nowego bo przecież wszyscy wiedzą ze tak jest zastanawia przeto czemu tyle ludzi dalej wspiera KK

Offline

 

#7 2019-03-01 13:22:04

Agastini

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 9
Punktów :   

Re: Refleksje na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

Oglądając film "Kler" można również zdobyć nową "wiedzę" (zwłaszcza przez mało-zorientowanych w w/w tematyce), w jaki sposób władze KK wyjaśniają przypadki pedofilii w swoim gronie. Można zapoznać się ze specyficznym udawaniem chęci rozwiązania problemu, aby wyciszyć sprawę. Wg mnie ten mechanizm wykorzystywany jest nadal, co widać po reakcji episkopatu w Polsce. A także obserwując obrady episkopatów z całego świata na szczycie w Watykanie. Dużo gadania, hałasu w mediach, przepraszania i oczekiwanie, że wszystkie z czasem przycichnie i zniknie. Dlatego podobnych filmów musi powstawać więcej (i jestem pewna, że tak właśnie będzie), by problemy pedofilii w Polsce zostały wyświetlone, usunięte, przestępcy ukarani a ofiary otrzymały odszkodowania.

Offline

 

#8 2019-04-01 07:28:31

Caroli9

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2019-03-29
Posty: 10

Re: Refleksje na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

Kler jest przede wszystkim dramatem o ludziach. Ludziach, którzy przypadkiem są księżmi, ale pod sutanną nadal pozostają ludźmi. To nie karykaturalne postaci z dowcipów z gatunku „co łaska, ale ludzie dają tysiąc” (choć Smarzowski nie potrafi się powstrzymać przed takimi prostymi zagrywkami), a ludzie z krwi i kości, którzy sami są ofiarami. Ofiarami kościoła, w którym są tylko małymi trybikami i w zderzeniu z instytucją, bądź jej wielowiekową historią, często zostają sprowadzeni do bezsilnego parteru hipokryzji. Tutaj Smarzowski płynie najbardziej w swoim… obrońcy wiary powiedzieliby, że ataku na kościół. Im wyżej, tym gorzej. Też jest to pewnie po części niesprawiedliwy obraz hierarchów kościoła, ale potrzebny, by wskazać miejsce, gdzie wszystko powinno zostać naprawione. Nie tam na dole, gdzie porządnych kapłanów nie brakuje, ale nie mogą zrobić więcej niż zajęcie się swoją parafią.
Paradoksem całej sytuacji z Klerem jest to, że to nie Smarzowski swoim filmem zagraża kościołowi. Kościołowi zagraża sam kościół brnąc na ślepo w próby tuszowania tego, czego tuszować się nie powinno.


Świetny film, polecam obejrzeć.

Offline

 

#9 2019-05-01 06:37:08

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 246
Punktów :   

Re: Refleksje na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

Film Kler Smarzowskiego bije rekory oglądalności w Polsce, jest też popularny za granicą. Jak na kraj w którym główne wyznanie to katolickie,jest to spore osiągnięcie, gdyż film pokazuje "bolączki" kościoła katolickiego. Świetna fabuła wielowątkowa, która łączy się w jedną całość. Według mnie reżyser stanął na wysokości zadania i pokazał polski kościół od "kuchni".

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki mieszkania knurów biurka drewniane żarówka świeczka wrocław