HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie

1. Kontakt do Bractwa, Listy dla Śri Guru, Prośby o uzdrowienie: Bractwo Himawanti R.Z.M., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. 0044-786-2259946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 044-615 4984 lub 0602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Czeska uzdrowicielka LASANA, Bioterapia; Sławutówko k/Gdynii, 2008 (info: 48-509-562485) Matka Lasana, Ašrám, Vlčí Pole 25, 294 04 Dolní Bousov
5. Duchowa Pielgrzymka do Aśramu Swami Premananda w Indii - Przyjaciela Lalit'Mohana na Mahaśiwaratri luty/marzec 2009 tel. (0)-34-3624557 (Kartik)

#1 2008-02-27 20:41:30

Kavi

PIELGRZYM

Punktów :   

Tańcem i śpiewem serca nasze wielbią Boga

Żarliwość Sufi budzi się o wschodzie słońca gdy świat jeszcze słodko śpi. Po to żeby stopy ,ręce i twarz obmyć  w znikającej rosie. Jutrzenka wschodzącego dnia to kryształowa pora, którą Sufi chłonie tak jak biały żagiel chłonie wiatr na morzu. Jakże łatwo wtedy otworzyć swe serce i swoją duszę i przyjąć to co każdego dnia ofiaruje nam Bóg.Świt ze wschodem słońca symbolizuje pierwotną jedność Boga i Człowieka , a więc okres życia ludzkiego w Raju. Światowe szumy i odgłosy jeszcze nie istnieją i nie zagłuszają naszej duszy, możemy więc beztrosko kontemplować ciszę. Człowiek dopiero co obudzony ze snu jest jak dziecko spokojny ,ufny w to co przyniesie nowy dzień. Większość dzieci gdy wstaną raniutko są radosne chcą tańczyć i śpiewać , chcą się bawić. Podobnie Sufi wie o świcie że noc odeszła i nastał czas radości więc teraz można śpiewać i tańczyć wspólnie z ALLAH. Jak wymownie o tym wspominał również Jezus : żeby panny nie zaspały gdy wróci oblubieniec. Słońce  symbol Światłości jest oblubieńcem Sufi i gdy tylko nadchodzi zaczynają wielbić Boga całym ciałem , całym sercem i całą duszą . Gdy Sufi tańczy to i cały świat tańczy i pojąć to można łatwo gdy spojrzymy na Ziemię i inne planety jak w wirującym Tańcu Derwiszy krążą wokół Słońca . I również cała Galaktyka krąży i wiruje tak jak i cały wszechświat. Żarliwość Sufi rozlewa się po duszy jak żar słońca po Ziemii  ,po lądach i morzach,  po górach i pustyniach i dopiero kres dnia i chłód wieczorny delikatnie studzi ten żar aby ciało mogło odpocząć kilka godzin. La  illaha illa Llahu. La illaha illa Llahu. La illaha illa Llahu.
    O Nasz Najukochańszy Boże jakże to serce chciałoby nauczyć się kochać  tak żarliwie jak kochają Ciebie Sufi a przecież żar słońca jest tylko maleńką iskierką w porównaniu do żaru Miłości Sufi , jakże ten żar w sobie wskrzesić, żeby Serce dawało światu Miłość i Ciepło tak jak daje Słońce wszelkiemu stworzeniu. Aby wskrzesić taki żar potrzebuję paliwa i iskry bożej, a cóż może byc tym paliwem  co spali powłoke cielesną oczyszczając Serce i Duszę , aby kochać stworzenie Miłością ALLAH, aby pokochać całym Sercem choć jedną duszę. Ta iskierka boża czeka cały czas aby móc rozpalić Miłość tylko cóż mam zrobić , cóż mam zrobić, Moja Matko ,Mój Nauczycielu.

Ostatnio edytowany przez Kavi (2008-12-02 19:19:55)

#2 2008-07-31 12:13:08

sadadeva

PIELGRZYM

Punktów :   

Re: Tańcem i śpiewem serca nasze wielbią Boga

Samuel L. Lewis
(1896-1971)
Witam

Sufi to dla mnie cos co pokazuje Pieknosc Boga.
Mialem okazje uczestniczyc w kilku zajeciach Sufi i zawsze jestem bardzo wzruszony.
Slyszalem kiedys, ze Samuel L. Lewis rozpoczal tance w parku od Allah.
Prosty taniec chodzony. Czy ktos kiedys widzial filmy z Samuelem Lewis-em?
Albo cos wie wiecej na jego temat i moze sie podzielis info?
Ja znalezlem tylko krotkie info po polsku
Murszid Samuel L. Lewis był sufickim duchowym nauczycielm i zarazem Mistrzem Rinzai Zen. Również studiował intensywnie inne mistyczne tradycje - hinduizm, judaizm i chrześcijaństwo. Stworzył i zapoczątkował w Ameryce we wczesnych latach siedemdziesiątych Tańce Światowego Pokoju - dynamiczną metodę promocji "pokoju poprzez Sztukę". W tych działaniach Samuel Lewis był bardzo zainspirowany swoim kontaktaktem i duchowym praktykowaniem z dwoma ludźmi: Hazrat Inayat Khanem, który pierwszy przyniósł przesłanie uniwersalnego sufizmu na Zachód w 1910 oraz Ruth St. Denis, feministycznej pionierce ruchu współczesnego tańca w Ameryce i Europie.

Pozdrawiam
Kabir

#3 2011-02-09 12:08:30

surya

NOWICJUSZ

Punktów :   

Salam

"Świt ze wschodem słońca symbolizuje pierwotną jedność Boga i Człowieka" - pięknie napisane. Światło świtu daje oczyszczenie, obmywa ciało, duszę . Dla mnie ta pora ma w sobie coś magicznego

Surya

#4 2012-05-18 14:07:13

kaivalin

Administrator

Punktów :   

Sufizm indyjski często jest bardzo bliski temu, co prezentują wyważone grupy Bhakti Jogi i Jńana Jogi. Wielbienie Boga i Mądrość z Wiedzą. Połączenie nauki i wielbienia nie jest łatwe i różnie to grupom Bhakti Jogi wychodzi. Hare Kryszna w różnych postaciach to zwykle załamka, jednak Sufizm Indyjski to zwykle udane i zrównoważone połączenie Mądrości z Wielbieniem Boga, Nauki i Religii.

Przy okazji warto zajrzeć do działu na temat sufizmu na portalu himavanti.org:

http://www.himavanti.org/pl/c/mistyka-sufizm-i-kabala

Zawsze może coś się interesującego znajdzie w temacie mistyki około jogicznej.

Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

#5 2015-06-29 20:57:27

Mitra

PIELGRZYM

Punktów :   

Piękna jest ścieżka Sufi. Wielbienie Boga poprzez śpiew i taniec daje poczucie pełnego oddania się Najwyższemu. Wielkie wrażenie robią na mnie wielcy Sufi, którzy emanują zarówno bogactwem i mądrością jak i wielką pokorą i oddaniem.

Ostatnio edytowany przez Mitra (2015-06-29 20:58:11)

#6 2019-01-10 19:24:38

Himawant

PIELGRZYM

Punktów :   

Tańce Sufi, a właściwie Praktyki Cyrkularne Dhikru, w tym z obracaniem głową, okrążaniem sali czy wirowaniem derwiszów - to niewątpliwie specjalność tradycji sufickich, szczególnie derwiszów Mewlany z Turcji.

A przy okazji był ktoś w Konia w Turcji, w kolebce nauk Mewlana Rumi, Zakonu Derwiszów z Turcji?

https://gazetalubuska.pl/w-kolebce-tanc … ar/7903842

Prasa nasza nawet ładnie o tym pisze, może warto sobie pojechać i zwiedzić, chociaż bez sufich to się tam ponoć ciężko na coś dostać z wyjątkiem pokazów wirowania (robionych zwykle niestety przez aktorów, nie przez derwiszów)...

___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita Mohanie jest kłamcą i oszustem!

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox 3

Stopka forum

RSS