HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Kontakt do Bractwa, Listy dla Śri Guru, Prośby o uzdrowienie: Bractwo Himawanti R.Z.M., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. 0044-786-2259946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 044-615 4984 lub 0602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Czeska uzdrowicielka LASANA, Bioterapia; Sławutówko k/Gdynii, 2008 (info: 48-509-562485) Matka Lasana, Ašrám, Vlčí Pole 25, 294 04 Dolní Bousov
5. Duchowa Pielgrzymka do Aśramu Swami Premananda w Indii - Przyjaciela Lalit'Mohana na Mahaśiwaratri luty/marzec 2009 tel. (0)-34-3624557 (Kartik)

#1 2011-03-30 13:05:15

 Himavad

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 97
Punktów :   
WWW

Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Tańce Światowego Pokoju - Dances of Universal Peace (DUP, Tańce Sufi)

prowadzone przez sufickiego nauczyciela, ucznia Mistrza Lalita Mohana od 1989 roku:

Hayat Jacek Krzywobłocki Krakowa - nauczyciel duchowych tańców pokoju, tańców sufi, medytacji.

Hayat Jacek Krzywobłocki został uczniem duchowych Mistrza Lalita Mohana w 1989 roku. Od tego czasu nauczył się od Lalita Mohana jak prowadzić zajęcia z tańców duchowych oraz medytacji, nauk sufickich i twórczych w całej Polsce oraz w Berlinie! Przyjaciel Azimat Urszuli Kowalik z Warszawy i Salimy Aleksandry Bazińskiej z USA. Podstaw tańca sufickiego i tańców światowego pokoju nauczył się od Lalita Mohana oraz od Noori Zacharewicz (Lidia Walenda).

Tańce Światowego Pokoju to wspólna duchowa praktyka, umożliwiająca poznanie własnego wnętrza. W większości wykorzystuje ona słowa mocy lub inaczej mantry, melodię i ruch pochodzące z różnych zakątków świata. Te trzy elementy połączone w jedno, to wspaniałe narzędzie pozwalające rzucić światło na nasz dotychczasowy sposób funkcjonowania w życiu a także bardziej poznać i zrozumieć siebie. Spotkamy się aby razem tańczyć, śpiewać, medytować, odkrywać w sobie wewnętrzne bogactwa, dzielić się ze sobą swoją obecnością, odczuciami i doświadczeniami. Weźcie ze sobą wygodne buty lub grube i ciepłe skarpety do tańca, wodę do picia. Zapraszamy wszystkich którzy chcą tańczyć dla pokoju, jedności i miłości, i których pragnieniem jest realizacja marzeń duszy oraz żywe i prawdziwe spotkanie z drugim człowiekiem.

W czasie spotkania przywołujemy energię Oświeconych Mistrzyń i Mistrzów,poprzez śpiew i taniec pozwalamy płynąć świętym mantrom wypowiadanymprzez tysiąclecia aby Miłość i Pokój gościły w naszych sercach na stałe,a poprzez to i na całym świecie.

Wspólny taniec i śpiew  jest formą działania na rzecz wspierania pokoju na świecie poprzez szerzenie tolerancji i zrozumienia dla ludzi odmiennych kultur i wyznań. Tańce powstały z inspiracji nauczyciela sufickiego Samuela Lewisa. Tańczymy w kręgu tradycyjne tańce różnych kultur świata: indiańskie, archaiczne tańce Bliskiego Wschodu, żydowskie, chrześcijańskie, buddyjskie, muzułmańskie, sufickie, także celtyckie, hinduskie, zoroastryjskie, hawajskie i wiele innych.     Taniec i śpiew to przyjemna i bezstresowa metoda pracy z ciałem i głosem, która ma pozytywny wpływ na zdrowie i psychikę.

Wykonywanie prostych ruchów tanecznych sprawia, że stajemy się bardziej zharmonizowani, łatwiej nam pozbyć się napięć i bloków energetycznych, poprawia kondycję, uspokaja i doenergetyzowuje a także pozwala na uwolnienie ekspresji głosu i ciała (słów, melodii i ruchów uczymy się razem). Taniec umożliwia nam także poznanie i zrozumienie siebie, swoich relacji z innymi ludźmi i całym otaczającym nas światem, przez co stajemy się bardziej serdeczni i otwarci.

Tańce Światowego Pokoju powstały w 1964 roku z sufickich inspiracji Samuela Lewis'a (Sufi Ahmed Murad Chisti), ucznia Hazrat Inayat Khan w Stanach Zjednoczonych. Pochodzą z różnych tradycji kulturowych wielu Narodów Świata, głównie s Sufizmu. Tańcząc i śpiewając razem mamy możliwość doświadczenia duchowej jedności, która wynosi nas ponad różnice kulturowe czy religijne i uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami mieszkającymi we wspólnym domu - ziemi. Serdecznie Was zapraszam do nas, do wspólnego kręgu tańczących serc. Tańce Światowego Pokoju są oficjalną aktywnością artystyczno-duchową Międzynarodowego Zakonu Sufi oraz Sufi Ruhaniat International (SRI), bocznych gałęzi sufickiej tradycji Chishty!


GDYNIA - 9/10 kwietnia 2011 - Instytut Psychoimmunologii - ul. Bielska 18

Serdecznie zaprasza, prowadzący zajęcia Hayat Krzywobłocki Według twórców Tańców Światowego Pokoju: „Każdy kto umie chodzić – umie tańczyć, każdy kto umie mówić – umie śpiewać”. Naprawdę nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności – wystarczy przyjść. Tak rzadko mamy możliwość, by otworzyć głos i poruszać ciało w takt świetnie prowadzonych tańców pochodzących ze wszystkich tradycji duchowych. Wspaniała praktyka dla umysłu, ducha i ciała. I dla Świata. Zapraszamy na dwa nasycone, piękne dni. Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia odbędą się w sali Instytutu Psychoimmunologii w Gdyni, ul. Bielska 18 w dniach 9-10 kwietnia 2011 w godz. 10-18.00

Zgłoszenia: prosimy wysyłać na adres info-gdynia@ipsi.pl a wpłat, z podanym imieniem i nazwiskiem wpłacającego, dokonywać na konto Katarzyna Matejczyk 88 1940 1076 4806 8152 0000 0000 .
Koszt za dwudniowe zajęcia 240 zł wraz z dwoma obiadami wegetariańskimi.


SZCZECIN - 26/27 marca 2011 - Ośrodek Ananda

Termin: 26-27 marca (sobota – niedziela, pierwszy weekend po przesileniu wiosennym) początek - godzina 10.30
Cena: 200zł
Prowadzący: Hayat Krzywobłocki
Miejsce zajęć: Szkoła Jogi i Tańca ANANDA , ul. Krasińskiego 10/11
Informacje i zapisy: e-mail: magda.weronika@wp.pl, tel. 793 312 267
Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa!


SZCZECIN - Szkoła Jogi i Tańca ANANDA

Zajęcia odbędą się w Szkole Jogi i Tańca ANANDA w Szczecinie przy ul. Krasińskiego 10/11, w dniach 27-28 listopada 2010,
Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o jak najszybsze potwierdzenie uczestnictwa.
Zajęcia rozpoczynają się w sobotę od godz.10.30, inwestycja to tylko 200 zł
tel. kontaktowy +48 793 31 22 67 lub +48 793 074 002,
lub na e -mail : magda.weronika@wp.pl

UWAGA! Jest możliwość noclegu na sali w cenie 20 zł za dobę, potrzebny jedynie własny śpiwór- na miejscu łazienka i aneks kuchenny

O kolejne zajęcia w Szczecinie pytaj organizatora!


BERLIN - Tańce światowego Pokoju w Berlinie

Taniec od niepamiętnych czasow odgrywał bardzo ważną rolę w życiu jednostek, jak również całych społeczeństw. Był  sposobem ekspresji ukrytych we wnętrzu człowieka potrzeb, marzeń, aspiracji. Jednoczył ze sobą ludzi praktykujących wspólnie tę swoistą formę medytacji lub modlitwy, do której angażuje się zarówno ciało, mowę i umysł. Tańce światowego Pokoju – to  rodzaj wspólnie wykonywanej praktyki, mającej na celu odkrywanie samego siebie i pięknych jakości własnego serca oraz dzielenie się tym światłem z innymi. Owocem tych praktyk jesz nie tylko większe zrozumienie, ale też szacunek dla innych kultur, jak rownież dla własnego dziedzictwa. Ruchy i śpiewy zaczerpnięte są z około 600 tańców.

Często pojawiające się tematy to:

Pokój (zarówno zewn. jak i wewn.), uzdrawianie(Ziemi, istot i ludzkości) i świętowanie misterium życia. Kiedy wykorzstuje się święte frazy w innych językach, prowadzący zwraca szczególną uwagę na to, aby każdy z uczestników mógł nauczyć się wymawiać  bez trudności nieznane słowa. W przeciągu paru minut wszyscy są w stanie wspólnie wykonywać ruchy taneczne, śpiewając i dzieląc  radość z innymi. Do wzięcia udzialu nie jest wymagana jakiekolwiek doświadczenie taneczne ani muzyczne. Trzy elementy:  słowo, melodie i śpiew połączone w jedno to wspaniałe narzędzie pozwalające rzucić światło na nasz dotychczasowy sposób funkcjonowania w życiu, a także bardziej poznać i zrozumieć siebie.

Sobota 09.06.2007 godz. 11-20 i niedz. 11-17
Koszt 60 euro (2 dni), prowadzący Hayat Jacek Krzywobłocki

Adres: Delbrückstr. 33,  14 193 Berlin
Kindertagesstätte St.Karl Borromäus

Informacje pod  nr. tel 01723843323
Lub e-mail Agnieszkavalente@gmx.de ,

Dla osob, ktore przybeda z Polski ,cena obowiazujaca w kraju.


JEST TYLKO JEDNA RODZINA  -  RODZINA LUDZKOŚCI
JEST JEDNA RELIGIA  - RELIGIA MIŁOŚCI
JEST JEDEN BÓG  - JEST ON WSZECHOBECNY

Ostatnio edytowany przez Himavad (2011-03-30 13:08:18)

Offline

 

#2 2012-09-17 10:40:42

 Himavad

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 97
Punktów :   
WWW

Re: Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Polecam 22-23 września 2012 podobnież jest spotkanie z Mistrzynią Zakonu Sufi na Śląsku, gdzieś blisko Katowic / Opola. Może warto się wybrać, bo mistrzowie rzadko do polski przyjeżdżają, a raczej rzadko przylatują. To już tuż tuż. Osobiście wolę zajęcia ze wschodnimi mistrzami sufizmu niźli z polakami, ale od polskich adeptów jakieś podstawy też można złapać.

To niesamowita okazja na realną praktykę duchową sufizmu, który w Polsce prawie nie istnieje.

Teraz prymitywne wersje islamu się szerzą, z obraźliwością i militarną hucpą w tle.

A tej dobrej strony, pokojowego sufizmu, prawie nie ma już w Europie ani w Polsce.

W latach 80-tych XX wieku, sufizm rozkwitał. Może czas, aby znowu rozkwitł dając odpór pladze fundamentalizmu?

Offline

 

#3 2015-06-27 00:42:02

 Himavad

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 97
Punktów :   
WWW

Re: Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Tańce Pokoju - wielu ludzi bardzo je lubi, szczególnie jak prowadzone są przez wiernych uczniów i oddanych ścieżce adeptów Szkoły Duchowej Jogi, Tantry i Ajurwedy!

Offline

 

#4 2015-09-13 17:46:24

kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 346
Punktów :   
WWW

Re: Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Hayat ma wielkie zasługi dla promowania nauk duchowych Świętego Braterstwa Duchowego Himawanti. Zrobi wszystko dla chwały Bogini Himawanti. Wiele ze Świętych Tańców to najświętsze praktyki Braterstwa Himawanti, Bractwa Himawanti, w tym szczególnie Tańce Śiwa. Hayat bardzo dużą pracę wykonuje w Krakowie, Opolu czy gdańsku aby jak najwięcej ludzi poznało Święte Duchowe Praktyki Bractwa Himawanti i aby jak najwięcej ludzi poczuło Moc Bogini Himawanti, Moc Wielkiej Bogini, Himawanti.


Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#5 2016-01-24 10:16:47

kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 346
Punktów :   
WWW

Re: Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Suficki Murshid - Mistrz Nauczyciel Atum O'Kane w Krakowie - może kogoś zainteresuje ta informacja. Poniżej list od Zakonu Sufi Inayati w całości:

"Kochani

Mamy dla Was trzy ważne wiadomości.

Ci z Was, którzy być może pamiętają czasy początków Zachodniego Zakonu Sufi w Polsce, zapewne wiedzą, że do Polski sufizm linii Inayati trafił w 1988 roku między innymi dzięki Atumowi O’Kane, któremu w kolejnych wizytach towarzyszyła Mistrzyni Suficka Qahira Qalbi. Tych dwoje niezwykłych nauczycieli o pięknych otwartych i pełnych światła sercach, przez wielu zgodnie nazwanych rodzicami sufizmu linii Inayati w Polsce, pozostaje w naszych sercach nadal bliskimi przyjaciółmi, nauczycielami, przewodnikami i ciepłymi duszami wspierającymi innych w ich drodze do realizacji.

W tym roku, w 25-lecie istnienia polskiego Zakonu Sufi, jeden z rodziców odwiedzi nasz kraj. W dniach 7–8 czerwca 2016 w Krakowie będziemy gościć Atuma O’Kane - wielkiego przyjaciela Mistrza Śri Lalitamohan Babaji - na dwudniowych warsztatach, których tematem będzie „Wołanie Duszy”. To niezwykła okazja do spotkania nie tylko dla tych z Was, którzy już poznali Atuma, ale i dla tych, którzy go jeszcze nie znają. Anonsujemy to niezwykłe wydarzenie już teraz, abyście mogli z wyprzedzeniem zarezerwować sobie na nie czas. Zajęcia odbędą się w tygodniu, gdyż tylko wtedy był możliwy przyjazd Atuma Thomasa O'Kane w tym roku. Więcej szczegółów dotyczących zajęć otrzymacie niebawem w osobnym e-mailu.

Druga ważna wiadomość, jaką mamy dla was, to fakt, że z początkiem 2016 roku Sufi Order International zmienił nazwę na Zakon Inayati, Inayatiyya, co również będzie miało wpływ na zmianę nazwy polskiego oddziału Zakonu Sufi znanego jako Zachodni Zakon Sufi. O terminie tej zmiany poinformujemy Was w osobnym zawiadomieniu. Więcej szczegółów na temat zmiany nazwy znajdziecie w liście otwartym, którego autorem jest obecny zwierzchnik sufickiego zakonu Pir Zia Inayat Khan.

Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się również zaprosić do Polski Pir Zia. Póki co, pod koniec 2016 roku planujemy internetowe spotkanie, w którym Pir Zia Inayat Khan da specjalny wykład dla polskich adeptów sufickiej ścieżki, w którym będzie on również odpowiadał na postawione przez słuchaczy pytania. I to była trzecia ważna informacja. Jak widzicie, rok 2016 od samego początku zapowiada się ciekawie. Pozdrawiamy Was ciepło i słonecznie, myśląc z radością o wspólnym spotkaniu w czerwcu.

Z miłością,

Hayat Jacek Krzywobłocki (Kraków) i Azimat Urszula Kowalik (Warszawa)


Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#6 2016-05-06 09:03:28

kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 346
Punktów :   
WWW

Re: Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Klasyczna Joga HImalajska, Rishi Bhrigu i Światowy Dzień Jogi - 2016

Medytacje Klasycznej Jogi Himalajskiej i Światowy Dzień Jogi w Polsce!

Międzynarodowy Festiwal Jogi i Ajurwedy - Sulisław 2016

20-26 czerwca 2016

Om Namah Shivaya!

Joga Himalajska i Ajurweda w Polsce

http://www.festiwaljogi.pl/


Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#7 2017-04-12 14:03:48

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 204
Punktów :   
WWW

Re: Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Kolejna edycja z cyklu Światowy Dzień Jogi 2017 - Święto Jogi - tym razem od 21 czerwca (środa) do łykendu 24-25 czerwca 2017 i następującego potem cyklu lipcowych obozów i wczasów z JOGĄ!

Zapraszamy na Święto Jogi w całej Polsce!

http://www.dzien-jogi.pl/

Namaste!


Kapali Devi
###########
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#8 2017-05-25 00:10:59

kafi_gauri

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Aby połączyć się ze sferą prawdziwej Wyższej Jaźni, Boskiej Duszy, Atmy, a w końcu z Najwyższą Troistą Boginią, praktykujemy mantram:

Om Śri Himavantyai Namah! (108x)

Ostatnio edytowany przez kafi_gauri (2017-05-25 00:11:18)


KAFI GAURI

Cytat: "Wszyscy dobrzy ludzie słuchają mistrza Lalita Mohan Dżi!" - Swami Śyam Śivananda

Offline

 

#9 2017-09-28 19:27:19

 Himavad

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 97
Punktów :   
WWW

Re: Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Hayat Jacek Krzywobłocki na każdych swoich zajęciach zachęca nowicjuszy do praktyki pod kierunkiem swojego Mistrza Duchowego Śri Mohandźi, znanego lepiej jako Mohan Ryszard Matuszewski. Kto chce, bo jest dobrym uczniem duchowym, ten potrafi przyciągać i zachęcać tłumy do praktyki u swojego Mistrza Duchowego!

Om Śri Lalitamohane Namah!

Offline

 

#10 2018-06-08 18:40:27

kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 346
Punktów :   
WWW

Re: Tańce Światowego Pokoju - Hayat Krzywobłocki - Duchowy Uczeń Mohana

Ostatnio coś mało aktywny? Czyżby przeszedł na styl ezoteryczno-hermetyczny, znaczy tylko dla adeptów i ich znajomych oraz przyjaciół? To w sumie dobry styl, ale czasem nowicjuszom trudno trafić do Hayata. Jakby co, to można pytać w Krakowie albo w Opolu, w Pabianicach i Łodzi, a także w Gdańsku i Warszawie... Znaczy w dotychczasowych miescach prowadzenia zajęć...


Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox 3

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
low interest money lender http://naprawa-laptopow.eu/ psychoterapia Piła przewozy www.gabinety-stomatologiczne.info.pl