HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Kontakt do Bractwa, Listy dla Śri Guru, Prośby o uzdrowienie: Bractwo Himawanti R.Z.M., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. 0044-786-2259946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 044-615 4984 lub 0602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Czeska uzdrowicielka LASANA, Bioterapia; Sławutówko k/Gdynii, 2008 (info: 48-509-562485) Matka Lasana, Ašrám, Vlčí Pole 25, 294 04 Dolní Bousov
5. Duchowa Pielgrzymka do Aśramu Swami Premananda w Indii - Przyjaciela Lalit'Mohana na Mahaśiwaratri luty/marzec 2009 tel. (0)-34-3624557 (Kartik)

#1 2018-09-05 19:43:32

tuiteraz

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 560
Punktów :   

Trans generatywny - doświadczenie twórczego przepływu, (Nowe Kawkowo)

Trans generatywny pozwala nam na odkrycie naszych zablokowanych możliwości i zasobów. Nie ma znaczenia kiedy to zablokowanie nastąpiło i jak, ani  to, ile lat żyliśmy z przekonaniem, że czegoś  się nie da zmienić, że tacy już jesteśmy. W każdej chwili budując kontakt z naszym wewnętrznym Ja ( przez Stephena Gilligana nazywanym umysłem somatycznym), możemy tu i teraz rozpocząć podróż ku pełnemu satysfakcji życiu.
Trans generatywny to metoda opracowana  przez terapeutę Stephena Gilligana, ucznia Miltona Ericssona.  Koncentruje się na komunikacji pomiędzy różnymi stanami świadomości - umysłem poznawczym, somatycznym i stanem poszerzonej świadomości (field mind). Osiągnięcie tej wewnętrznej współpracy tworzy " Generatywne Ja" - stan umysłu, w którym możemy uzdrawiać i przekształcać różne obszary siebie i naszego życia.
Rola prowadzącego warsztat  ogranicza się często do wprowadzenia uczestnika zajęć w ten stan, w którym - korzystając z niedostępnych wcześniej nieświadomych zasobów i możliwości-może on przekształcić to, co jest przedmiotem jego blokad i ograniczeń.

Praca z transem  pierwszej generacji – trans hipnotyczny.
Zjawiska transowe  znane są i wykorzystywane w różnych tradycjach od tysięcy lat , ale w naszej kulturze zastały „zauważone”   gdzieś na przełomie XVIII i IX wieku.
Wtedy to Fanz Mesmer zaczął propagować swoją ideę magnetyzmu zwierzęcego. Po odrzuceniu tej koncepcji przez świat nauki, jego następcy częściej zajmowali się zabawianiem ludzi na salonach i w cyrkach niż rozwijaniem metody  czy leczeniem. Poważne badania nad hipnozą i transem rozpoczęły się dopiero pod koniec XIX wieku. Mieliśmy wtedy do czynienia z tym co możemy nazwać pierwszą generacją pracy z transem. W tym modelu uwaga skupiana była głownie na osobie hipnotyzera, a trans był postrzegany poprzez zjawisko hipnotycznej sugestii, która po „odłączeniu” świadomego umysłu była przekazywana do nieświadomości. Z tego okresu pochodzą nadal popularne ( niestety ) koncepcje jak siłą hipnotyzera oraz pozbawienie wolnej woli. Takie zastosowanie zjawisk transowych budzi też wiele kontrowersji i negatywnych skojarzeń
Praca z transem drugiej generacji rozpoczęła się wraz z działalnością  Miltona Ericksona. Lekarza psychiatry i najwybitniejszego hipnoterapeuty XX wieku. Hipnoza ericksonowska – styl pracy nazwany tak na cześć jej twórcy i propagatora -postrzega trans jako całkowicie naturalne i powszechnie występujące doświadczenie, które może być wykorzystane do uruchomienia wewnętrznych zasobów i procesu uzdrawiania klienta. Nieświadomy umysł jest tutaj nośnikiem tych zasobów. Świadomy umysł,  często uważany ( i całkiem słusznie) za  źródło ograniczających przekonań i  konfliktów, w trakcie transu bywa „omijany” lub ignorowany w procesie transformacji.

Praca z transem  trzeciej generacji. Koncepcja Transu Generatywnego  stworzona i rozwijana przez wybitnego hipnoterapeutę Stephena Gilligana, ucznia Miltona Ericksona. W tym stylu pracy  odmienne stany świadomości  również traktowane są jako zjawiska całkowicie naturalne. Stara się on jednak wyjść poza ograniczenia wcześniejszych modeli hipnozy.
Świadomy i nieświadomy umysł traktowane są tutaj jako równoważne odmienne rodzaje inteligencji. Trans traktowany jest  jako proces twórczej reintegracji obecnego systemu w kierunku harmonijnej współpracy tworzącej Stan Generatywny, stan w którym świadomość i nieświadomość ( lub też umysł poznawczy i somatyczny) w procesie twórczego współdziałania  uruchamiają jeszcze „ wyższy” poziom.
Stephen Gilligan nazywa ten poziom „ field mind” co można przetłumaczyć jako umysł pola. Te trzy współdziałające poziomy umysłu tworzą perspektywę niedostępną dla codziennej ograniczonej świadomości, perspektywę dzięki której wychodzimy poza nawykowy dualizm dobra i złą w kierunku naturalnego przepływu energii i życia.

Warsztaty Transu Generatywnego wprowadzają uczestników na ten trzeci poziom pracy z transem. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają:
•    5 kreatywnych zasad Generatywnej Jaźni
•    Mocne i słabe strony świadomego umysłu i twórczej podświadomości
•    Techniki łączenia ich w celu stworzenia "wyższej świadomości" umysłu i Generatywnego Ja
•    Cztery podstawowe etapy procesu generatywnej transformacji: przygotowanie, zmiana stanu, transformacja i integracja
•    Trzy poziomy umysły generatywnego : Somatyczny, Poznawczy i Pola
•    Jak wykorzystać model transformacyjny do generowania zmian w wielu obszarach.

SZCZEGÓŁY WARSZTATU
________________________________________
TERMIN:    12 - 14.10.2018

ROZPOCZĘCIE    12.10 (piątek), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE    14.10 (niedziela), o godz. 14 (po obiedzie)

MIEJSCE:    Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU   
•    600 zł + koszty pobytu i wyżywienia

CENA POBYTU   
•    Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
•    Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
•    Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:   
•    Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
•    Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
•    Biuro, tel.: +48 662 759 576
e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu
www.tuiteraz.eu

ZAPISY:   
1.    Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2.    Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3.    Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4.    Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
5.    Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 12-14.X.2018”.
6.    Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka!  W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7.    Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.
RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:    BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
________________________________________
PROWADZĄCY

Waldemar Wojnicz
Waldemar Wojnicz jest lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, coachem oraz   certyfikowanym psychoterapeutą PTP. Od 20 lat zajmuje się miedzy innymi leczeniem chorób psychosomatycznych. Jest kierownikiem Studiów Podyplomowych z Coachingu w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Prowadzi Gabinet Psychoterapii Krótkoterminowej i Chorób Wewnętrznych w Toruniu. Prowadzi coaching indywidualny w obszarach life coachingu i  coachingu kariery oraz szkolenia i warsztaty. Pracuje na uczelni, szkoląc nowe generacje coachów.
Tak mówi:
„Jestem przekonany, że każdy z nas posiada wystarczające zasoby, aby żyć w sposób pełniejszy, zdrowszy i bardziej satysfakcjonujący. Tylko czasami dajemy sobie wmówić, że jest inaczej i wtedy potrzebujemy wsparcia i inspiracji, aby się przebudzić”.

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox 3

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wymiana szybki samsung j5 bydgoszcz psycholog Piła Klinika medycyny estetycznej windykacja należności