HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Kontakt do Bractwa, Listy dla Śri Guru, Prośby o uzdrowienie: Bractwo Himawanti R.Z.M., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. 0044-786-2259946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 044-615 4984 lub 0602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Czeska uzdrowicielka LASANA, Bioterapia; Sławutówko k/Gdynii, 2008 (info: 48-509-562485) Matka Lasana, Ašrám, Vlčí Pole 25, 294 04 Dolní Bousov
5. Duchowa Pielgrzymka do Aśramu Swami Premananda w Indii - Przyjaciela Lalit'Mohana na Mahaśiwaratri luty/marzec 2009 tel. (0)-34-3624557 (Kartik)

#1 2017-08-09 13:28:02

tuiteraz

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 447
Punktów :   

Tantryczne odrodzenie – wprowadzenie do tantrycznej jogi

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
                     W NOWYM KAWKOWIE oraz STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA”
                                             www.tuiteraz.eu      www.u-zrodla.pl 

                          zapraszają  8-10 września 2017 na warsztat

Tantryczne  odrodzenie – wprowadzenie do tantrycznej jogi „Odnajdź swoje centrum w czasie życiowej rewolucji”
Prowadzi: Kachenka Foltova
    
   
Ten warsztat to wstęp do procesu głębokiej transformacji. Jest jak całkowita rewolucja, chodzi o to byś mógł otworzyć nowy rozdział w swoim życiu. Życie tantryczne.
Może być tez wprowadzeniem do zaawansowanego warsztatu „Oddech Kobry – Ipsalu Tantra Krija joga”, prowadzonego przez mentorkę Kachenki – Najano Burdine 22-24 września w ośrodku Tu i Teraz.

Ten warsztat jest połączeniem technik Uwalniania od Traumy, tantrycznych praktyk Krija Jogi i tantrycznej metody Osho. W tej pracy docieramy do traum i schematów zapisanych głęboko w naszych ciałach, pozwalając na ich rozpuszczenie i pogodzenie się z nimi. Po takiej rewolucji główny nacisk kładziemy na naukę jak utrzymać nasz punkt ześrodkowania stosując praktyki Starożytnej Tantra Krija Jogi, które nie tylko odmłodzą i wniosą równowagę w nasze życie, ale także wprowadzą pierwiastek duchowości do seksu.     
                                           
Co to znaczy prowadzić tantryczne życie? Tantryczne podejście do życia wpływa na wszystkie aspekty świadomości. Przenika całą naszą egzystencję, zmienia sposób postrzegania życia, relacje z przyjaciółmi, rodziną, naturą, problemami itd.
Tantra intensyfikuje nasze doznania, ponieważ elementy z podświadomości szybciej wypływają na powierzchnię. Świadome oddychanie, medytacja, praktyki tantryczne zwiększają wrażliwość układu nerwowego i pozwalają świadomości się poszerzyć. Tantra dysponuje metodami nadającymi nam moc twórcy, moc bycia źródłem własnej siły energetycznej. Jesteśmy energią. Tantra uczy nas, jak stać się świadomym tej energię, jak ją wykorzystywać, podnosić, wymieniać się nią i jak tworzyć z jej użyciem.
   
   


OPIS ZAJĘĆ:
Od zarania dziejów ludzkość nagromadziła wokół naszej siły życiowej otoczkę wstydu, lęku i poczucia winy. Siła życiowa wielu osób jest blokowana i osłabiana przez nieuświadomione wzorce myślowe wynikające z głębokiego oddzielenia seksualności, miłości i obecności.

W pierwszej części tego warsztatu:
przejdziemy przez Rytuał, użyjemy Biodynamicznego Oddechu, ruchu, dotyku, dźwięku i innych szamańskich narzędzi, aby zwolnić te blokady, napięcia i wzorce, pozwalając umrzeć, wszystkiemu, co nie jest już nam potrzebne. Otworzymy się na Życie jako takie, wolność, samoakceptację i miłość do siebie.

W drugiej części warsztatu:
odrodzimy się i odnowimy połączenie z naszą energią życiową. Dostroimy nasze energie z użyciem starożytnych praktyk Tantra Krija Jogi, zrównoważymy wewnętrzny pierwiastek męski i kobiecy, skierujemy naszą energię seksualną do wyższych czakr i przekształcimy pierwotną siłę twórczą w kreatywność, samouzdrawiającą i odmładzającą.

Doświadczysz zdolności organizmu do wzbudzenia wyjątkowej i wspaniałej energii, a następnie nauczysz się ją podnosić i przekształcać tę energię i używać jej dla duchowego rozwoju.
Praktyką, która będzie nauczana nazywa się Tantra Bliss Formula – Formuła Tantrycznej Rozkoszy i czerpie z niezwykle skutecznych metod kilku tradycji jak joga, taoizm, techniki tybetańskie i Osho. Sprzyjają one uzdrawianiu, zachowaniu zdrowia, witalności, radości, pokoju, przyjemności, głębokiej więzi , uważności i związkom.
Prowadzą do głębokiej intymności, świadomość i połączenia.

        Wychodząc z tego punktu zestrojenia i dając upust swojemu sercu stworzymy przestrzeń dla zmysłowych i zabawnych tantrycznych interakcji między grupą i parami, przestrzeń inspirującą do przebudzenia naszego najgłębszego tantrycznego ja, rozpoznania i uhonorowania boskości w nas samych i w innym, doświadczania przebłysku życia w Błogości.   

Co cię czeka:
•    Uwolnienia od starych schematów i blokad
•    Bezpieczne wyrażania emocji
•    Formuła Błogości Tantrycznej – Tantra Krija Joga praktyka podtrzymywania ześrodkowania
•    Nauka przekształcania energii seksualnej dla codziennego życia singla oraz dla seksualności w parach
•    Dodające mocy techniki oddechowe
•    Ześrodkowanie umysłu-ciała
•    Praktyki tantryczne z partnerem i w grupie, eksplorowanie naszych granic i życia w prawdzie
•    Odstąpienie od potrzeby oceniania i zanurzenie w miłość
•    Doświadczenie połączenia i jedności poprzez energię.
         

Ten warsztat jest odpowiedni dla singli i par, początkujących i zaawansowanych, dla wszystkich pragnących pogłębić wewnętrzną więź i wejść na ścieżkę świadomego życia. Pozwala nam nawiązać głębszą więź ze sobą samym, z innymi i wszelkim życiem jako takim.

Tantra to nasza wewnętrzna świętość, uhonorowanie naszej świątyni. Zaczynamy od naszej własnej świątyni, od ciała. Tantra daje nam narzędzia do oczyszczenia i odzyskania naszej seksualnej energii, naszych myśli, naszych emocji i przekonań. A kiedy odzyskujemy naszą świątynię, nasze ciało, zaczynamy też stopniowo odzyskiwać nasz dom, relacje, rodzinę i otoczenie.
Tantra to świadome życie i wzmocnienie wzajemnej współzależności względem całego świata. Możemy zastosować Tantrę w tak wielu momentach życia: oddychając, spacerując w lesie, tuląc dziecka, pieszcząc kochanka, ale też w naszym podejściu do pracy, rozrywki, troski o zdrowie. Życie staje się naszym kochankiem, w wyniku samego tylko kultywowanie otwartego i kochającego serca.

Tantra to sposób życia. Tantryczne podejście do życia ma wpływ na wszystkie aspekty świadomości. Wpływa na całą naszą egzystencję, nasze spojrzenie na życie, relacje z przyjaciółmi, rodziną, naturą, podejście do problemów życia codziennego.
Tantra wzmacnia nasze doznania sprawiając, że to co podświadome, zaczyna szybciej wypływać na powierzchnię. Uważne oddychanie, medytacja, praktyki tantryczne wzmacniają wrażliwość układu nerwowego i pozwalają na wzrost świadomości. Tantra zawiera techniki, które przydają ci mocy twórczej, nadadzą mocy Tobie samemu jako źródłu własnej siły witalnej. Tantra uczy nas, jak rozpoznać energię, jak je kanalizować, podnosić, wymieniać i jak tworzyć z jej pomocą.
Pozwala nam łączyć się głęboko ze sobą samym, z innymi i wszelkimi istotami żyjącymi. Tantra to nasza naturalna świętość, uhonorowanie świątyni. Zaczynamy od naszej własnej świątyni, czyli naszego ciała. Tantra daje nam narzędzia do oczyszczenia; narzędzia do przetworzenia naszej seksualnej energii, naszych myśli, naszych emocji i przekonań. Ponieważ rozpoczynamy to przetwarzanie we własnej świątyni, w naszym ciele, to tym samym rozpoczynamy też zmiany w naszym domu, w naszych relacjach, w naszej rodzinie i w naszym środowisku.
     
Tantra to świadomy sposób życia, który pozwala wzmocnić wzajemne powiązania ze wszystkimi. Możemy zastosować Tantrę w wielu chwilach naszego życia: w czasie wdechu, spaceru w lesie, tulenia dziecka, pieszczenia kochanka lub też w naszym sposobie pracy, w czasie odpoczynku, zabawy, podejścia do zdrowia. Samo życie staje się naszym kochankiem, gdy po prostu zaczniemy kultywować otwarte i kochające serce.
Ten warsztat to misja pięknej i głębokiej transformacji. Chodzi w niej o wywołanie przełomu, tak byś mógł nadać nowy początek swojemu życiu. To misja prowadząca nas gdzieś między światy ziemi i nieba, ciała i ducha, energii i świadomości, to podróż, która odkryje przed Toba cały potencjał rozwoju, możliwość zrozumienia i zaakceptowania wszystkich drzemiących w nas przeciwieństw - to misja poza dualność.           
Podczas warsztatu doświadczysz co to znaczy:
•    Odkryć moc naszego emocjonalnego ciała.
•    Uwolnić się od nawykowych schematów i blokad
•    Poznać teorię i praktykę tantrycznej krija jogi
•    Odkrywanie własne granice i żyć w prawdzie
•    Stworzyć pełne harmonii porozumienie między umysłem, emocjonalnym ciałem i ciałem fizycznym
•    Doświadczyć zjednoczenia i jedności poprzez energię.
•    Nauczyć się przenosić energię seksualną i używać tej techniki w swoim życiu seksualnym
   
KACHENKA FOLTOVA

Kachenka ( Katerina Foltova) jest absolwentką zaawansowanego kursu dla nauczycieli u Nayano Burdine, nauczyciela systemu Ipsalu Tantra Kriya Jogi podążającego za naukami Czerwonej Tantry Osho i Białej Tantry Babadżiego.  Posiada inicjację poziomu 1 & 2 Oddechu Kosmicznej Kobry, który przyspieszył u niej uzdrawianie wielu głębokich urazów w sferze seksualności, przynosząc zrozumienie w jaki sposób ma efektywnie korzystać z energii życiowej. Prowadzi warsztaty w Meksyku, Argentynie, na Litwie, w Niemczech, na Węgrzech, w Portugalii i Wielkiej Brytanii.
Katerina otrzymała inicjację na Czerwonej Ścieżce Moon Dance i Poszukiwania Wizji, oraz do licznych ścieżek związanych z roślinami leczniczymi od szamanów w Meksyku i Peru, w tym certyfikat szamańskiej permakultury w Instytucie Paititi w peruwiańskiej Amazonii.
Otrzymała inicjację na ścieżce uzdrawiania jako dawca diksa na Uniwersytecie Jedności w Indiach z Ama i Bhagawana. Jest profesorem Yogui Siromani Hatha Joga Sivananda po przeszkoleniu w Indiach, jest certyfikowanym praktykiem koreańskiej akupunktury dłoni, terapii bańkami, masażu shiatsu, a także Reiki Poziom 1 & 2 w Kolegium Medycyny Chińskiej w Londynie. Jest absolwentką kursu masażu tajskiego w Instytucie masażu w Tulum w Meksyku, a także kursu Akro jogi.
www.facebook.com/TempleofDivineSerpent


DATA:                    
8-10 wrzesień 2017   

ROZPOCZĘCIE:       
8.IX. o godz. 18 kolacją (piątek)

ZAKOŃCZENIE:     
10.IX   o godz. 14 po obiedzie (niedziela)

MIEJSCE:                   
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe
                                 
      Kawkowo www.tuiteraz.eu


CENA WARSZTATU:   
500 zł

CENA POBYTU:         
wyżywienie 65 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)
noclegi- w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

UWAGA:                     
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ warsztatowe

RABAT:             
20 % rabatu ceny warsztatu dla uczestników V Festiwalu Tantry 2017 !

KONTAKT:                  
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,   
  biuro:  0662759576
Jacek Towalski       0602219382,
Maja Wołosiewicz - Towalska  0606994366, 
        
 
ZAPISY: 
1.    konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2.    dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt;
3.    wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
4.    zaliczkę za pobyt  w wysokości 250 zł prosimy wpłacać  na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  8-10.IX.2017”.
            Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.
            W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca  20 zł na opłaty manipulacyjne.
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox 3

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kliknij aby przeczytać więcej