HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2009-01-12 17:26:39

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 378
Punktów :   
WWW

MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Magia i zaklęcia świec

Wróżby z ognia i świec stanowią ważną część praktycznej magii. Płonąca świeca jest symbolem ludzkiego życia, światła i spełniającej się ofiary. W wielu tradycjach dym z kadzidła lub płonącej świecy jest szczególnym symbolem drogi, która łączy niebo i ziemię. Rytuały, w których używa się ognia, odwołują się do początku życiowych cykli i mają sprzyjać rozwojowi oraz szczęściu. Także w domu można skorzystać z magicznych sposobów zapewnienia sobie powodzenia. Aby móc palić świece w określonych intencjach, należy zaopatrzyć się w kolorowe świece, świeczniki, kapturek do gaszenia płomienia i ładną zapalniczkę, która będzie służyła tylko do tego celu. Nie zapala się magicznej świecy od zapałki, gdyż jej główka pokryta jest siarką, która dawniej symbolizowała szatana. Istnieje stary pogląd, że świec zapalonych w dobrej intencji nie gasi się przez zdmuchnięcie, aby "nie rozwiać" zgromadzonego szczęścia, a także nie "dusi" się ognia palcami. Robi się wiatr gaszący świecę ruchami dłoni lub czeka aż świeca się wypali sama.

Zaklęcia i rytuały magiczne związane z magią świec można podzielić na dwie grupy, w zależności od stopnia ich skomplikowania. Pierwsza grupa wymaga użycia od jednej do trzech świec we właściwych kolorach, które po prostu zapala się, aby płonęły w określonej intencji. Czary takie służyć mogą oczyszczaniu przestrzeni astralnej, zapewnianiu wzrostu przedsięwzięcia, uzyskiwaniu harmonii w związkach. Druga grupa czarów wymaga wielu świec w różnych kolorach, które ustawia się zgodnie z właściwym schematem na stole lub ołtarzu. Takie rytuały trwają często po kilka dni i związane są z odpowiednimi fazami księżyca i konstelacjami astrologicznymi. Czary takie służą wspomaganiu określonych przedsięwzięć, zapewnianiu sobie mocy i opieki astralnych przewodników. Świece zapala się w określonej kolejności, a gasi zwykle w odwrotnym kierunku.

Przykładem takiego rytuału może być czar, który wykonuje się na siedem dni przed pełnią Księżyca, po której nastąpić ma wydarzenie, które wymaga wiele siły i odwagi. Na stole wokół złotej świecy (symbolizującej czarującego) ustawia się siedem fioletowych świec. Pierwszego dnia zapala się złotą i pierwszą fioletową świecę, a następnie rozmyśla o szczęśliwym przebiegu spodziewanego wydarzenia. Drugiego dnia zapala się złotą świecę oraz dwie fioletowe, trzeciego dnia złotą i trzy fioletowe, i tak dalej.

W czarach i zaklęciach kolory świec są bardzo ważne. Odzwierciedlają podobieństwa i kojarzą się z odpowiednimi symbolami. Czar, w którym używa się niewłaściwych atrybutów, może się z tego powodu nie spełnić!

Z czystością i jasnością kojarzy się zwykle świece białe. Są chętnie wykorzystywane podczas wszystkich ceremonii religijnych. Tradycja palenia gromnic wywodzi się z czasów, gdy światło poświęconej świecy symbolizowało jasność wiary i skutecznie odganiało złe duchy. Dziś białe gromnice stanowią ofiarę wotywną dla Bogini, a podczas święta Bogini jako Matki Boskiej  święci się je w świątyniach i płonące zanosi do domu. Według starego przesądu komu przypadkowo zgaśnie zapalona w świątyni gromnica, ten przez cały rok może spodziewać się trudności. (Warto jednak tego dnia odetchnąć oparem ognia z gromnicy, bo strzeże to ponoć przed bólem gardła). W magii białe świece używa się w celu ochrony i oczyszczenia z negatywnej energii.

Kolor różowy odpowiedni jest dla świec, które palone są podczas zawierania zgody lub wyjaśniania nieporozumień. Różowe świece będą odpowiednie do ozdobienia stołu podczas romantycznej kolacji dla dwojga. Wzmacniają one wiarę w siebie i swoje siły, pomagają unikać nieporozumień. Różowe świece są niezbędne w sypialni pary, która pragnie szybko doczekać się dziecka. Bardzo pozytywną aurę roztaczają wokół siebie świece pomarańczowe, a ich płomyki zapewniają powodzenie finansowe i poprawę samopoczucia. Podnoszą na duchu i pomagają podczas depresji świece w kolorze żółtym lub złotym. Żółte świece pali się w intencji szczęśliwej podróży lub w przeddzień ważnych negocjacji lub egzaminów. Aby zaklinać pożądanie i gorącą miłość odpowiedniejsza jest świeca czerwona. Najlepiej palić dwie takie świece i dodatkowo związać je u podstawy ozdobną wstążeczką lub ustawić na podwójnym świeczniku. Nie należy jednak palić czerwonych świec, gdy ktoś w pobliżu jest chory lub ma gorączkę.

Świece zielone są odpowiednie podczas uzdrawiania i medytacji, a fioletowe podczas modlitwy. Fioletowe świece pomagają wydobrzeć po przebytej chorobie. Świece brązowe przydadzą się osobom, które mają kłopoty zawodowe lub problemy z pamięcią. Pomagają też chorym zwierzętom, a nawet roślinom w ogrodzie. Aby łatwiej rozwiązać trapiące problemy rodzinne lub domowe dobrze jest zapalić niebieską świecę. Ochroni ona dom przed negatywnymi wpływami i zapewni szacunek dla całej rodziny. Dla przypływu gotówki odpowiednie są świece granatowe i ciemnozielone. Szare i srebrne świece przydają się w magii ochronnej, bo neutralizują uroki, jakie rzucają zazdrosne osoby. Kolory świec można ze sobą łączyć.

Także dni tygodnia mają przyporządkowane sobie odpowiednie kolory świec, które pali się w celu zapewnienia harmonii. W niedzielę pali się świece żółte, w poniedziałek białe, we wtorek czerwone, w środę fioletowe, w czwartek niebieskie, w piątek zielone, a w sobotę szare. Można także dobrać kolor świecy z zależności od Znaku Zodiaku. Baranowi odpowiada świeca czerwona, Bykowi różowa, Bliźniętom żółta, Rakowi srebrna, Lwu złota, Pannie brązowa, Wadze niebieska, Skorpionowi granatowa, Strzelcowi pomarańczowa, Koziorożcowi szara, Wodnikowi fioletowa, a Rybom zielona.

Świece, które pali się w określonej intencji, można wcześniej odpowiednio przygotować, aby nadać im magiczną moc. Najczęściej smaruje się je olejkami roślinnymi (od połowy świecy w górę, a następnie od połowy świecy do dołu) lub graweruje na nich igłą różnego rodzaju inskrypcje. Może to być prośba, modlitwa lub imię osoby, której dotyczy czar.

Podczas palenia świec należy zachować ostrożność i wykorzystywać świeczniki na stabilnej podstawie. Do najbardziej "czarodziejskich" należą te o siedmiu ramionach, co symbolizuje siedem niebios i siedem planet. Magicznie znaczące są też świeczniki w kształcie dłoni, które nie sprzyjają jednak uprawianiu białej magii. Zapewne ich producenci nie wiedzą, że kształt ten odwołuje się do legendarnej "ręki Glorii", czyli makabrycznego świecznika z ręki skazańca.

Podczas wróżb i zaklęć z wykorzystaniem świec należy dbać, aby nie obserwowały ich postronne osoby. Wielu ludziom kolorowe świece kojarzą się z tylko z czarną magią i ze szkodzeniu innym. Szczególne miejsce w dziejach magii zajmują czarne świece. Palono je od wieków w intencji szkodzenia jakiejś osobie lub pozbycia się jej ze świata żywych.

W kościele ceremonia ekskomuniki zawierała niegdyś gaszenie i rzucanie czarnej świecy w kierunku osoby, którą wykluczano ze wspólnoty chrześcijańskiej.

Nakłuwanie wosku i palenie czarnych świec nadal jest wykorzystywane we wszelkiego rodzaju obrzędach, także w klątwach i innych złych intencjach. Do najbardziej popularnych należą tu rytuały, które wzorują się na kulcie woodoo (wudu, łudu). W zagranicznych sklepach magicznych można kupić woskowe figurki, czarne świece o kształcie człowieka i specjalne igły do wbijania w wyobrażenie swojej ofiary. Wypalająca się świeca symbolizuje wtedy umykające życie i powodzenie człowieka. Praktyki takie są moralnie naganne i osobie, która je praktykuje, nie przynoszą nic dobrego! Generalnie magię uśmiercającą robiono dla obrony przed najeźdźcą czy pskudnym wrogiem, uzasadniona była celami obronnymi.

Wyjątkowym rytuałem, który wymaga wbijania igieł w płonącą czarną świecę, jest anglosaski zwyczaj przywoływania utraconej miłości. Aby przywołać z powrotem straconego kochanka należy zapalić świecę, wbić w nią głęboko igły w przeciwnych stron (powinny przebić knot i wypowiedzieć zaklęcie: "Nie pragnę igieł palić, lecz serce Twoje zawrócić. Nie zaznaj spokoju i szczęście, póki się prośba nie ziści". Rytuał ten wymaga, aby obserwować wypalanie się świecy do momentu, w którym płomień dotknie igieł, a następnie wyrzucić pozostałości i spokojnie czekać na dobrą wiadomość od skruszonego kochanka.

Do magii świec zawsze podchodzić należy z szacunkiem i ostrożnością. Kto za jej pomocą nie będzie krzywdził innych, ten może spodziewać się z jej strony wsparcia i wielkiej pomocy.


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#2 2012-02-17 18:33:36

Dakszani

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 5
Punktów :   

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Bardzo interesujący artykuł!!!

Offline

 

#3 2015-06-27 01:17:28

 Himavad

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 151
Punktów :   
WWW

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Dakszani Moniko, Magia to bardzo ciekawa tematyka, oczywiście, jeśli ta magia jest boska, duchowa, biała czyli od aniołów Boga pochodzi.

Nauki magii Kahunów czyli teksty w temacie HUNA znajdziesz na portalu Himavanti.org w dziale:

http://www.himavanti.org/pl/c/magia-okultyzm-i-rytualy

Zapraszamy i polecamy

Można także zapisać się na ciekawe zajęcia w temacie Huna!

Offline

 

#4 2015-09-13 18:15:43

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 378
Punktów :   
WWW

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Wkrótce zajęcia z zakresu potężnych rytuałów magicznych z użyciem Magii Świec, oczywiście świec woskowych, różnokolorowych. Magiczne rytuały obejmują starożytne zaklęcia prawdziwych indyjskich i perskich magów! Spotkanie w okolicach Katowic, tak dla orientacji.


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#5 2019-02-06 02:01:33

Abrakadabra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2011-10-07
Posty: 111
Punktów :   

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

A można zapalić świecę intencyjną siedmiodniową w intencji rozwoju całego tego magicznego Forum?


Abrakadabra - Stara Magia

Offline

 

#6 2019-04-05 00:34:58

Królestwo Niebieskie

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2018-05-11
Posty: 12
Punktów :   

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Fajne to, zapalamy siedem świec w intencji rozwoju tego super magicznego Forum. Z intencją aby jak najwięcej mądrych i duchowych rzeczy tutaj było. I żeby wszyscy oświecenia dostąpili, co w Himawanti praktykują. I nastanie Królestwo Niebieskie. Malkhutah.

Ostatnio edytowany przez Królestwo Niebieskie (2019-04-05 00:35:38)


Królestwo Niebieskie nie jest z tego świata...

Offline

 

#7 2019-04-07 21:54:07

Adilar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 99
Punktów :   

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Magia.Jakże bliska memu sercu choć umysł  tak pusty.Wiedza,mądrość i potęga mocy  magicznej z każdą chwilą wypełnia całą moją istotę .Dziękuję Bogu że pozwolił mi ujrzeć swą magję przez Guru .Odzwierciedlenie Boskiej mocy na ziemi. Dziękuję ci Guru że pozwalasz mi uczyć się z swej mądrości i wiedzy którą nam dajesz jako ten skarb pozdrawiam

Offline

 

#8 2019-04-15 22:15:04

Adilar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 99
Punktów :   

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Witam. Jak można się nauczyć magj  świec pozdrawiam.

Offline

 

#9 2019-04-16 12:33:25

 Dewalaja

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 116
Punktów :   

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Może Adilar po prostu przeczytaj kilka razy wstępniaka - to ten artykuł co jest pierwszy w tym wątku. To się już sporo nawet nauczysz. A sporo tego jest.

Cytat: "Świece zielone są odpowiednie podczas uzdrawiania i medytacji, a fioletowe podczas modlitwy. Fioletowe świece pomagają wydobrzeć po przebytej chorobie."


DEWALAJA - DEVALAYAM
NIEBIOSA - WIEŚCI Z NIEBIOS

Offline

 

#10 2019-04-30 02:26:52

ŚriDevi

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 34
Punktów :   

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Warto znać symbolikę kolorów świec, aby w bezpieczny sposób przeprowadzać rytuały.
Na wstępie już trochę o tym było, ale zawsze coś można jeszcze dodać.

Biała – ochrona i oczyszczenie z negatywnej energii, najbardziej uniwersalna świeca. Biała świeca jest zastępowana w rytuałach, kiedy brakuje nam tej o odpowiednim kolorze. Jest przydatna także w sytuacji, gdy nie wiesz, jakiego koloru świecę powinieneś użyć do danego rytuału/intencji. Ma zastosowanie w ochronie i służy poprawie zdrowia oraz relacji z innymi ludźmi.

Złota – symbolizuje dobrobyt, długowieczność, wspaniałe osiągnięcia. Używana do ochrony majątku, przyciągania pieniędzy, władzy i ciekawych ludzi, pomaga w biznesie. Kolor ten symbolizuje Boga.

Srebrna– symbolizuje Boginię, a także wizje i intuicję, telepatię, jasnowidzenie, podróże astralne. Świeca ta ujawnia ukryte moce, chroni podczas snu. Warto ją zapalić przed położeniem się spać aby oczyścić atmosferę z negatywnych wibracji i zapewnić sobie spokojny sen.

Szara–  ma działanie oczyszczające i ukrywające, uśmierza niepokój i zamęt, neutralizuje wrogie siły. Służy do ochrony zdobytej pozycji społecznej, wpływów i władzy.

Czerwona– wzmacnia zdrowie i witalność, pobudza, daje energię. Jest to bardzo żywy kolor i wedle magii nie powinno się go palić dla osób o wysokim ciśnieniu, mających problemy z krążeniem i kłopoty z sercem. Czerwona świeca wzmacnia oczywiście sferę seksu i namiętności, a także ma działanie ochronne.

Fioletowa– fioletowe świece wzmacniają każdy czar, ale szczególnej siły dodają czarom ochronnym i leczniczym. Kolor fioletowy polecany jest do medytacji, w rozwoju psychicznym ido pobudzenia kreatywności.

Żółta– mówi się, że zapalenie żółtej świecy przy uczeniu się otwiera umysł i pozwala przyswoić większą ilość wiedzy. Żółte świece wywołują też odprężenie. Używane do zaklęć dodających wdzięku, atrakcyjności, pewności siebie.

Pomarańczowa– dodaje sił i optymizmu, uspokaja i napełnia pozytywną energią. Oczyszcza zarówno nasze ciało jak i rzeczy z negatywnych energii, które mogą się do nas przyczepić poprzez dotyk, a nawet tzw. „złe spojrzenie”. Przydatna przy depresji, epilepsji, wyczerpaniu.

Niebieska– wszystkie świece w odcieniach niebieskiego są traktowane na równi z fioletowymi i uznaje się je za świece duchowe. Świeca niebieska pomaga w uzyskaniu wewnętrznego spokoju, polecana dla rozwoju duchowego, kontaktu ze swoim Wyższym Ja, przy projekcjach astralnych. Niebieskie świece są świetne do sypialni, bowiem chronią (zwłaszcza nocą)przed niepożądanymi wpływami otoczenia i sprzyjają proroczym snom.

Zielona– zielonych świec używa się do rytuałów, w których chodzi o ogólne szczęście. Symbolizują sprawność fizyczną i zdrowie, dlatego stosuje się je w rytuałach leczniczych. Nie należy palić zielonych świec z czerwonymi, bo wywołuje to zazdrość.

Różowa– delikatna miłość, pomaga w przyjaźni. Ponoć sprzyja posiadaniu dziecka, rozwiewa nieporozumienia, łagodzi stany lękowe. Różowe świece sprzyjają wszelkiego rodzaju relacjom, wzmacniają harmonię i zrozumienie. Odganiają złe energie. Działanie świec można jeszcze wzmocnić kwarcem różowym: należy ułożyć kawałki kwarcu różowego w krąg otaczający świecę. Krąg bowiem symbolizuje wspólnotę przyjaciół.

Brązowa– kojarzy się z ziemią i z posiadaniem majątku ziemskiego, dlatego należy ją palić zawsze, kiedy w grę wchodzi chęć przyciągnięcia do siebie korzyści nie tylko finansowych, ale ogólnie – materialnych. Podobno chroni dom, zwierzęta i rośliny.  Stosowana jest do zaklęć mających na celu odnalezienie zagubionych przedmiotów.

Czarna– osoby niedoświadczone nie powinny palić świecy w tym kolorze. Uważa się, że czarna świeca jest stosowana jedynie w czarnej magii, ale nie jest to do końca prawdą. Magia Świec mówi wyraźnie, że czarne świece rozwiewają tajemnice, niszczą uroki, działają jako najmocniejsza magiczna zapora przeciwko atakom innych osób. Jednak stosowane niewłaściwie mogą być źródłem wielkiego chaosu i stanów lękowych.


ŚriDevi

Offline

 

#11 2019-05-01 02:39:50

Devi

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-09
Posty: 36
Punktów :   

Re: MAGIA ZAKLINANIA ZE ŚWIECAMI

Bardzo ciekawie opisana symbolika kolorów świec. Bardzo lubię palić kolorowe świece. Szczególnie różową świecę, bo- tak jak napisano wyżej-"sprzyja wszelkiego rodzaju relacjom " i porozumieniu z innymi.

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
obrazy-miasta.pl psycholog Piła wolne domki Gąski