HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-11-17 15:19:09

tuiteraz

MISJONARZ

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 667
Punktów :   

„Nie musisz wszystkiego” Analiza Bioenergetyczna Lowena

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE     www.tuiteraz.eu

zaprasza 2 – 5 kwietnia 2020 na warsztat

„Nie musisz wszystkiego”
Analiza Bioenergetyczna  Lowena
Prowadzi: Jarosław Józefowicz

Czasami zdarza się tak, że chodzimy po świecie i szukamy poparcia innych ludzi, pragniemy ich uznania aby poczuć zadowolenie z siebie. Bywa, że rozglądamy się zawszelkimi znakamipotwierdzającyminaszą wartość. Każdy z nas chce czuć zadowolenie, tylko kwestia gdzie szukamy jego źródła. Zadajemy sobie pytania:
Ile jeszcze muszę się „nastarać”, żeby wreszcie poczuć zadowolenie z siebie, by zyskać uznanie? Czy jeśli zrobię jeszcze jeden fakultet, kupię lepsze mieszkanie albo więcej zarobię - zasłużę na miłość? Czy dostrzegą mnie, jeśli mi się to wszystko uda? Czy usłyszę coś dobrego od bliskich, pochwali mnie szef? I chyba najważniejsze - czy choć przez chwilę uznam siebie i odpuszczę wieczne samo-niezadowolenie?

Nie mając akceptacji wewnątrz, szukamy jej na zewnątrz, z utęsknieniem czekamy na moment docenienia od innych.Kiedy on w końcu następuje (co przecież się zdarza od czasu do czasu), okazuje się, że jednak to nie to, że niewystarczająco, za mało, za słabo…Poddajemy w wątpliwość otrzymaną „nagrodę”, że ironia, złośliwość, że tym razem ktoś dał się nabrać, ale przecież w końcu się połapie...
Tracimy pewność, więc zaczynamy od nowa. Tym razem postaram się naprawdę, bardziej, lepiej, zrobię więcej!Krok po kroku robi się z tego pogoń za chwilą uznania, w której gubimy kontakt ze sobą, zatracamy się w niej, ignorujemy coraz bardziej własne emocje i doznania, siebie...
Stłumione przeżycia jednak nie znikają, tylko „wbudowują” się w nasze ciała, usztywniają je i uzbrajają, aż bolą - bólem tyleż cielesnym, co emocjonalnym.Coraz trudniej jest czuć się swobodnie i naturalnie. Przez napięcia i blokady nie może przepływać fala życia, przez zaciśnięte gardło trudno jest się wyrażać – krzyczeć, płakać, śmiać.W ogóle trudno jest cokolwiek poczuć i jakkolwiek być.


Jak by to było pozwolić sobie na mniej, wolniej, a czasami może nawet na wcale?
Zgodzić się na to, co jest i żyć bardziej dla siebie?

Jak pisała Alice Miller „Żadnadrogaw moim życiu nie była tak długa jak ta,któramiała mnie zaprowadzić do mnie” Jeżeli jesteś w jakikolwiek sposób na tej drodze, zapraszamy na warsztat, w trakcie którego będziemy zbliżać się do siebie, przyglądać się relacji z sobą samym czy samą i na różne sposoby doświadczać. Warsztat poprowadzi Jarosław Józefowicz w asyście Marcina Bochenko oraz Iwony Tarnawskiej.

Zapraszamy na warsztat prowadzoną metodą Lowena , podczas którego będziemy zbliżać się do swoich ukrytych przeżyć, tego, co nie przyjęte, po to, aby stamtąd rozpocząć drogę ku samym sobie.
Warsztat skierowany jest do osób, które:
•    zasługują na sympatię i miłość,
•    wytrzymują, znoszą za dużo i za długo, w końcu wybuchają, niszcząc to, na czym im zależy lub nie wybuchają, tylko tkwią w czymś, co ich przekracza,
•    czują, że już nie dają rady, a nie mogą się do tego przyznać,
•    starają się zadowolić i spełniać oczekiwania,
•    podchodzą do życia perfekcyjnie i w sposób kontrolujący,
•    przeżywają samotność i wyobcowanie,
•    nie umieją być słabymi, wchodzić w zależność, korzystać z pomocy i troski innych,
•    skrywają pokłady smutku, lęku i złości,
•    wszystkich, z którymi ta treść w jakiś sposób rezonuje.
Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w rozwoju własnym, a praca z ciałem daje dobre efekty również wśród osób „przepracowanych”, uruchamia nowe perspektywy, jest podejściem otwierającym, docierającym głęboko i kojącym.

Praktyki warsztatu obejmują:
•    pracę opartą na procesie indywidualnym i grupowym,
•    pracę z doświadczeniami psychicznymi, emocjonalnymi,
•    pracę z ciałem i oddechem,
•    ćwiczenia indywidualne i w grupie,
•    relaksację,
•    przestrzeń na omawianie doświadczeń.

Co zabrać ze sobą:
•    wygodne ubranie, typu dres lub legginsy,
•    duży ręcznik,
•    matę;
•    coś do zapisywania refleksji

O METODZIE, KTÓRE ZOSTANIE WYKORZYSTANA PODCZAS WARSZTATU:
BIOENERGETYKA LOWENA
To metoda pracy z ciałem wywodząca się z tradycji psychoanalitycznej, jednocześnie sięgająca w przeszłość, jak i umożliwiająca pracę nad tym co dzieje się tu i teraz w ciele, pozwala czuć się żywym i doświadczającym, daje dostęp do wglądu i doświadczenia.
Zdaniem Alexandra Lowena, twórcy tej metody, człowiek żyjący w jedności ciała i umysłu doświadcza harmonii – swobodnego przepływu energii życiowej. To jest właśnie to, co nazywa się „życiem pełnią życia”. Wszyscy natrafiamy jednak na przeszkody: blokady w ciele, napięcia. Często jest to prawdziwa zbroja, którą stworzyliśmy, by chronić się przed zranieniami i która oddziela nas od świata. Bioenergetyka może pomóc odzyskać naszą pierwotną naturę – otwartość na miłość, na wszelkie przejawy żywotności. Tak naprawdę chodzi o odzyskanie kontaktu z ciałem. To w nim zapisują się nasze doświadczenia. Ono ujawnia naszą historię – to, jak funkcjonujemy, jak czujemy, myślimy, jak wchodzimy w relacje.
CZYM SĄ ĆWICZENIA LOWENA?
Doświadczeniem, gdzie poprzez ćwiczenia uczymy się siebie na nowo. Zaczniemy od ćwiczeń pogłębiających kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z relacjami, ze stawianiem granic, z wyrażaniem własnych potrzeb. Wszystko to w bezpiecznej atmosferze i wśród ludzi z podobną ciekawością, którzy również szukają lepszego kontaktu ze sobą.
W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?
Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem możemy stać się pełniejsi, bardziej spójni. Będąc bliżej siebie, lepiej czujemy i rozumiemy to co się w nas dzieje, wzrasta też umiejętność wyrażania tego co czujemy i myślimy. Podczas ćwiczeń możemy dotknąć bieżących konfliktów w życiu, bądź też takich, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją nie wyrażone gdzieś, głęboko w ciele. Ćwiczenia te są też świetne dla osób, które na co dzień czują się zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.


PROGRAM WARSZTATU:

2.IV    (czwartek)
Przyjazd i rejestracja
18.00-19.00    kolacja
20.00-21.00    spotkanie zapoznawczo-organizacyjne

3.IV    (piątek)
09.00    śniadanie
10.00-13.00    warsztaty
13.30    obiad
16.00-18.30    warsztaty
19.00    kolacja

4.IV (sobota)
09.00    śniadanie
10.00- 13.00    warsztaty
13.30    obiad
16.00-18.30    warsztaty
19.00    kolacja

5.IV (niedziela)
9.00    śniadanie
10.00- 14.00    warsztaty (przerwa kawowa w międzyczasie)
14.30    obiad i wyjazd

PRZECIWSKAZANIA DO UDZIAŁU W WARSZTACIE:
Metoda Lowena (Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Proszę o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.
Sytuacje uniemożliwiające udział w zajęciach:
•    stany psychotyczne
•    terapia psychotropowa
•    ciąża i okres połogu
•    różnego rodzaju stany zapalne i ostre
•    padaczka
•    jaskra
Sytuacje, kiedy dobrze zachować szczególną ostrożność na siebie:
•    duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk
•    okres karmienia piersią
•    stosowanie środków farmakologicznych
•    ogólny słaby stan organizmu
Jeżeli ktoś jest w trakcie terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w zajęciach bioenergetycznych.
W zajęciach nie powinny brać udziału pary, członkowie rodziny, ani bliscy znajomi.


PROWADZĄCY: JAROSŁAW JÓZEFOWICZ
Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, facylitator analizy bioenergetycznej.
Rozwojem wewnętrznym zajmuję się od blisko dwudziestu lat. Jestem dyplomowanym psychologiem ipsychoterapeutą, ukończyłem studia na Uniwer-sytecie Warszawskim, kolejne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz studia terapeutyczne w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu. Posiadam uprawnienia facylitatora Analizy Bioenergetycznej uzyskane w szkoleniu akredytowanym przez FSBA (Florida SocietyBioenergetics Analysis). Ukończyłem także studia podyplomowe z seksuologii klinicznej pod opieką merytoryczną prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza w zakresie programu zatwierdzonego przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne.Odbywam szkolenie superwizyjne PTPP, posiadam uprawnienia do prowadzenia superwizji indywidualnej pod superwizją. Jestem autorem książki „Życie we śnie. O sposobach nawiązywania kontaktu i metodach pracy z osobami w śpiączce”. Obecnie jestem w szkoleniu superwizyjnym PTPP oraz kontynuuję studia terapeutyczne w bioenergetyce Lowena.
W ramach prywatnej praktyki zajmuję się przypadkami indywidualnymi, prowadzę terapię par i małżeństw, pracuję z dziećmi, rodzinami, grupami, organizacjami. Prowadzę treningi psychologiczne, grupy i warsztaty, zajęcia rozwojowe. W pracy wykorzystuję wiedzę z dziedziny psychologii klasycznej, psychologii procesu i bioenergetyki Lowena oraz wiedzę seksuologiczną.www.inspirowarszawa.pl

TERMIN:
2 kwietnia – 5kwietnia 2020

ROZPOCZĘCIE:   
2 kwietnia o godz.18  (rozpoczynamy kolacją w czwartek)

ZAKOŃCZENIE:   
5kwietnia o godz.14  (kończymy obiadem w niedzielę)

CENA WARSZTATU:   
890 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia


CENA POBYTU:   
wyżywienie 85 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie); noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc; ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani z noclegów)

MIEJSCE:   
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo k. Olsztyna www.tuiteraz.eu

KONTAKT:   
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz–Towalska 606994366


ZAPISY:
1.    Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).
2.    Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę  zaliczki i zadatku w ciągu tygodnia od zgłoszenia (na dwa oddzielne konta)
3.    Brak wpłaty zaliczki za pobyt w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4.    Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
5.    Zaliczkę za pobyt  w wysokości 150 zł prosimy wpłacaćna konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  2-5.IV.2020”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

6.    Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty
na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu.
W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

7.    Zadatek za warsztat w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto organizatora warsztatu z opisem „zadatek 2-5.IV imię i nazwisko uczestnika”:

HOLIPSYCHE Joanna Józefowicz,
ul. Kozietulskiego 1m2 01-552

61 1140 2004 0000 3002 7586 7265

Pozostała część kwoty (690 zł) płatna do 2.IV.2020
W tytule prosimy o wpisanie „Nie musisz wszystkiego, imię i nazwisko uczestnika”.

W przypadku rezygnacji do 14 dni przed  rozpoczęciem warsztatu zwracamy zadatek. Przy rezygnacji późniejszej opłata przepada.

Ostatnio edytowany przez tuiteraz (2019-12-09 17:50:26)

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rejestracja kosmetyków purmo wrocław rolniczyblog.pl psycholog Piła