HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2008-07-05 21:35:29

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 378
Punktów :   
WWW

BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

DHARANI - Bogini Uzdrawiania

DHARANI - Żeńska Moc Uzdrawiania. Postać żeńska o 6–ciu rękach i 6–ciu twarzach. Wizualizowana w trzecim oku czyli w ćakramie Adźna. Dharani to praktyka Kundalini Uzdrawiania.

Dharani Mantram

Dharani (język tamilski தாரணி , transliteracja dhāraṇī - dosłownie podtrzymująca, brzemienna [w magiczną moc], zawsze w rodzaju żeńskim ) - w buddyzmie i hinduizmie rodzaj duchowego wersetu lub długiej mantry. Jest to pewnego rodzaju dłuższe wyrażenie, które powtarza się, najczęściej śpiewa przy stałych okazjach (ceremoniach itp.), w czasie kłopotów itd. w celu podtrzymania swej gorliwości, wiary, rozwiązania problemu, uspokojenia itd. Pełniły więc dla większości rolę mantrycznego talizmanu chroniącego od chorób, nieszczęść, demonów itp.

Właściwe zastosowanie miały dharani wśród ludzi medytujących, ascetów i joginów, dla których były to podpory medytacji sprzyjające lepszej koncentracji, a więc pełniły rolę narzędzia koncentracji. Dharani mają charakter mowy tajemnej czy inicjacyjnej i dla profanów są w ogóle niezrozumiałe, gdyż ich język nie należy do języków racjonalnych, służących porozumieniu, komunikacji. Swój sens odkrywają one dopiero wtedy, kiedy zostają przyswojone, przetrawione, obudzone przez rozwój duchowy praktykującego. Na początku dharani i w środku znajduje się zwykle mantra, kończy - mahatmja (skt. māhātmya) czyli cel dharani, tzn. to, co czyni ją skuteczną.


INDYJSKA MEDYCYNA NATURALNA
Skarby Ayurvedy

Większość historyków medycyny uważa, że Ayurveda to najstarszy na świecie system medycyny naturalnej. Powstał, a właściwie istniał on w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu. Ayus oznacza "życie" lub "okres życia", Veda oznacza "wiedzę" lub "naukę", zatem Ayurveda to "nauka o życiu". Jej celem jest uświadomienie, w jaki sposób możemy wpływać na nasze zdrowie, kształtować je i przedłużać. Według Ayurvedy umysł wywiera najgłębszy wpływ na ciało, zatem uwolnienie się od chorób zależy od zmiany świadomości, zrównoważenia jej i przekazania tej równowagi ciału.

Ayurveda ma charakter holistyczny. Rozpatruje człowieka jako całość – sumę jego sfery fizycznej, umysłowej i uczuciowej. Choroba definiowana jest jako brak równowagi pomiędzy siłami, które rządzą naszym ciałem. Dlatego też leczenie określonej choroby obejmuje przywrócenie harmonii całemu ciału, które w ten sposób wzmocnione dokonuje procesu uzdrawiania. Z drugiej jednak strony Ayurveda traktuje każdego człowieka indywidualnie. Znane przysłowie mówi, iż to, co dla jednego jest lekarstwem, dla innego może być trucizną. Dlatego też Ayurveda oferuje bogactwo sposobów poznania swego ciała w celu postawienia właściwej diagnozy i dobrania takiej terapii, która przyniesie nam wyłącznie same korzyści.

Gdyby Ayurveda była religią, Natura (Rudrani, Virat) byłaby jej boginią. Od zarania dziejów żaden lekarz nie wyleczył żadnego pacjenta. W przyszłości również nie będzie w stanie tego dokonać, gdyż jedynie Natura potrafi leczyć. Lekarze nie są po to, by na naszych oczach dokonywać cudów. Nie powinniśmy wymagać od nich rzeczy niemożliwych. Prawdziwy lekarz jest nauczycielem, który pomaga pacjentowi samemu radzić sobie ze swoimi problemami. Cuda pozostawia Naturze, ofiarowując jedynie swoje umiejętności i wiedzę jako medium, za pośrednictwem którego działa Natura. Z tego też powodu, bardziej niż medycznym systemem, Ayurveda jest raczej sposobem życia – umiejętnością współpracowania z Naturą i życiem w harmonii z jej prawami. Jak powiedział Carl Jung: "Kiedy idziesz boso, jak możesz nie pamiętać o istnieniu ziemi?" Szczególnym przesłaniem Ayurvedy jest zachęcenie nas do "wędrówki boso przez życie", czyli postrzeganie rzeczy takimi jakie one są i wzięcia odpowiedzialności za nasze własne zdrowie.


Dharani Pieśń Światła Ajurwedy:

Namo Bhagavate Bhaishajya Guru Vaidurya;

Prabha Raja'ya Tathagata'ya Arhate; Samyak Sambudgaya Tadyatha |

Om Bhaishajye, Bhaishajye, Bhaishajya Samudgate Sva'ha'! ||


Gula - u Sumerów

Gula, bogini uzdrawiania i patronka medycyny w mitologii sumeryjskiej. Była córka Anu, małżonką Ninurty (w niektórych przekazach też boga wegetacji Abu) i matką Damu i Ninazu (bóstw opiekujących się medycyną). Uważana była za znawczynię chorób i sposobów ich leczenia. Gula przedstawiana była najczęściej jako kobieta siedząca na tronie ubrana w długa szate i wysoka czapkę, z dłońmi podniesionymi na wysokość twarzy w geście modlitewnym. Często u jej stóp leżał pies.


Eir - w Skandynawii

Eir - Bogini uzdrawiania i najlepsza z lekarek w mitologii skandynawskiej. Nauczyła swej sztuki kobiety, które były jedynymi lekarzami w dawnej Skandynawii.


Brighid - u Celtów

Brighid to Celtycka bogini uzdrawiania, rzemiosła, nauki i poezji.


Żywia - Słowiańska Bogini Zdrowia

Żywia to imię starej słowiańskiej bogini uzdrawiania. Wybieramy czasem takie imię, ponieważ czujemy się Polką czy polakiem, a więc mamy rodzime słowiańskie pochodzenie. Mamy w ten sposób dobry kontakt z polską starą, ludową sztuką uzdrawiania, która leczy poprzez nakładanie rąk na głowę. Słowianie Polscy wybierali nazwę Żywia dla odróżnienia się od innych szkół wykorzystujących uzdrawiającą energię. Nie dlatego, że uważali je za złe, ale dlatego, że nie chcieli osądzać co jest złe, a co dobre, a praktykować to, co znali.

Najczęściej stosuje się uzdrawianie Energią Żywia w hipnozie lub silnej sugestopedii. Podczas hipnozy kładzie się delikatnie swoje ręce na czubku głowy pacjenta, tak jak to było stosowane w tradycyjnym polskim lecznictwie ludowym. Klient najczęściej odczuwa ciepło płynące z rąk uzdrowiciela czy uzdrowicielki oraz pewne wibracje na skórze głowy opanowujące także resztę ciała. Większość ludzi ma także wrażenie jakby ich wnętrze było wypełnione światłem, które może mieć różne kolory. Wszystkie wymienione wyżej doznania są bardzo przyjemne i rozluźniające. Uniwersalna energia jest potężna, ale i bardzo delikatna. Każdy przyjmuje jej tylko tyle ile potrzebuje, nigdy za dużo. Dzieje się tak jak ze szklanką, kiedy napełniamy ją wodą. Kiedy szklanka jest pełna, woda po prostu zacznie się wylewać.

Taka procedura uzdrawiania energią Żywia trwa zazwyczaj kilka/naście minut. Potrzebujący pacjent wie zwykle, kiedy otrzymał już wystarczającą ilość energii i wtedy daje znak delikatnym skinieniem głowy. Poźniej czasami kładzie się ręce na spodniej stronie stóp klienta i w ten sposób energia sama się równoważy w ciele. Ten etap, trwający kolejną minutę lub dwie, charakteryzuje intensywne ciepło i wibracje. Czasami, dostosowując się do potrzeb pacjentów dopuszcza się nieznaczne odstąpienie od rutyny. Można, na przykład, przez chwilę potrzymać swoje ręce na innej części ciała klienta, jednak zazwyczaj energia rozkłada się równomiernie samoistnie i jest absorbowana w tych miejscach, w których jest potrzebna.

W zabiegu terapeutycznym podczas hipnozy klient jest w stanie osiągnąć maksymalne skupienie potrzebne do przyjęcia energii i sugestii leczniczej. Poza tym, w tym stanie klient skoncentruje się najlepiej na tej partii ciała, która tej energii potrzebuje. Podświadomość lepiej i szybciej pokieruje ciałem do wykorzystania energii. Można łatwiej zdejmować też klątwy i uroki, odprawiać egzorcyzmy, neutralizować magiczne złe wpływy. Pacjenci/klienci nie będący w stanie hipnozy także odczuwają ciepło, słabe wibracje i wypełnienie wewnętrznym światłem, ale mogą zaabsorbować  mniej energii, ponieważ nie są w stanie tak skupić uwagi jak podczas hipnozy. Proces uzdrawiania trwa dłużej więc wymaga większej liczby sesji, co sprawia, że jest także droższy, szczególnie jak jest dalszy dojazd.Fizjologia Tantryczna

Nadi 

To kanały psychiczne. Są to kanały ciała subtelnego, którymi przepływa energia (prana ) psychiczna. Dokładna liczba tych kanałów nie jest znana, najczęściej można spotkać liczbę 72, ale podaje się również, że jest ich 72 000 a nawet 300 000. Po imieniu wymienia się jedynie kilkanaście, tak więc mamy: pingal a-nadi, który biegnie do prawego nozdrza, ida do lewej dziurki od nosa, suszumn a – kanał środkowy prowadzi do czakry sahasrar y, gandhar i zmierza do lewego oka, hastidziwa  do prawego oka, pusa do lewego ucha, jaśaswini do prawego ucha, alambusa  biegnie do ust, kuhuś do narządów płciowych a śamkini  do odbytu. Buddyjska tantra  ma swoje nazwy i tak suszumna nazywa się awadhut i, ida to lalana , pingala zaś nosi nazwę rasana.  Celem praktyki tantrycznej jest skierowanie prany , czyli energii psychicznej z dwóch bocznych nadi, tj. z lalany i rasany do kanału środkowego awadhuti, wtedy, jak mówią przekazy tantryczne osiąga się cel, którym może być mahamudra , „wielki znak”, czyli stan czystej świadomości. Na zakończenie trzeba dodać, że nadi istnieją wyłącznie w wyobraźni i świadomości jogina.


Czakry - Inaczej czakramy

Są to szczególne miejsca, w których skupia się energia psychiczna w ciele człowieka. Na ogół wymienia się siedem głównych czakr, chociaż spotyka się i inne liczby. Położone są one wzdłuż kręgosłupa, od splotu krzyżowego do czaszki (sutura frontalis ). Najniższą czakrą jest muladhara  znajdująca się u podstawy kręgosłupa (plexus crucis ), między odbytem i narządami płciowymi. Ma ona szczególne znaczenie, gdyż właśnie tutaj śpi energia wężowa – kundalini . W okolicach splotu sterczowego znajduje się czakra swadhisztana związana z zmysłem smaku i oddechem. Trzecią czakrą, licząc od dołu jest, manipura  (plexus solaris ), siedlisko zmysłu wzroku i oddechu samana , następnie położona jest czakra anahata , związana ze zmysłem dotyku i z falusem. Wisiudhi  czakra znajduje się w pobliżu splotu krtaniowego i ma związek z dźwiękiem i oddechem udaną . Szósta czakra to adźna  leżąca pomiędzy brwiami (splot jamisty) i będąca siedliskiem umysłu. Ostatnia czakra to sahasrara  położona najwyżej, zwana też brahmarandrą  – cel energii wężowej. Oczywiście każda z tych czakr ma swoje symbole, niezwykle bogate i urozmaicone. Np. muladhara  ma kształt czerwonego lotosu, w którego środku znajduje się żółty kwadrat, a w nim trójkąt z wierzchołkiem skierowanym ku dołowi będący symbolem jak już wiadomo joni , to tu właśnie śpi zwinięta w osiem zwojów energia wężowa, zamykając w ten sposób swymi ustami otwór lingi .

Buddyjska tantra uznaje tylko cztery czakry, mianowicie w okolicy pępka, w której zamieszkuje nirmanakaja  – ciało pozorne, w pobliżu splotu słonecznego znajduje się sambhogakaja , w splocie krtaniowym mieści się dharmakaja  i wreszcie pod czaszką znajduje się uszniszakamala , do której zmierza boska energia kundalini .


Kundalini

Energia psychiczna, niekiedy zwana kosmiczną, zazwyczaj spoczywająca u podstawy kręgosłupa i będąca obiektem tantrycznych manipulacji, celem uzyskania nadnaturalnych zdolności. Do obudzenia kundalini posiadającej kształt węża służą ćwiczenia jogiczne, takie jak asany , czyli postawy oraz pranajama , ćwiczenia oddechu, zwane też kumbhaka  – oddechem wazy. Gdy na skutek usiłowań jogina prana zostanie skierowana z id y i pingal i do suszumny , wówczas kundalini się budzi i powoli zaczyna się wspinać do wyższych czakr, by w końcu osiągnąć sahasrarę . Ta przebudzona energia powoduje, że jogin wpada w samadhi  lub może posiąść inne moce jak uczucie wewnętrznego gorąca. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest stosowanie kheczarimudry , która polega na zamknięciu językiem otworu prowadzącego do mózgu. Towarzyszy temu często praktyka seksualna polegająca na wstrzymaniu ejakulacji.


Prana 

„Pięć wiatrów ciała”, czyli oddechów, do których należą prana – oddech, apana  – usuwająca wszystkie wydzieliny ciała, samana  – równomiernie rozprowadzająca sok pokarmowy (rasa ), wjana  – rozdzielająca ów sok, udana  sprawiająca, że sok ten płynie do góry. W rzeczywistości istnieje tylko jeden oddech prana , a wszystkie pozostałe są jego przejawami.


Rasajana 

dosłownie „spożywanie esencji”, rodzaj alchemii tantryczne j, praktykowanej razem z hathajogą , w celu osiągnięcia kontroli nad ciałem i zdobycia mocy nadprzyrodzonych oraz uzyskania niższych celów, np. potencji seksualnej, zdrowia, bogactwa itp. Rasajana  uczy w jaki sposób używać ziół i minerałów w celach leczniczych. Nathsiddh owie (alchemicy) zyskali sławę dzięki procesowi alchemicznego oczyszczania, które odmładza ciało i zapewnia długowieczność.

M. Eliade  podaje, że w upaniszadzie  „Rasa ” znajduje się wzmianka o mędrcu Nagardżunie , który umiał wyrabiać złoto z kamieni o kształcie pippali , tłum. B. Baranowski : „Mędrzec Nagardżuna miał wizję takiego postępowania magicznego: w południowym królestwie Kerali, gdzie jest wiele lasów, niedaleko morza, we wsi noszącej nazwę Priti wydobywa się kamienie w kształcie pippali, w których są żyły złota. Bierze się je i rozciera na drobny proszek. Ten proszek traktuje się krwią końską; za pomocą krwi ludzkiej rozpuszcza się go siedmiokrotnie; tłucze się go od nowa w wodzie bazyliszka z pięcioma produktami krowy; później poddaje się przepisowemu wysuszeniu, aby otrzymać pewnego rodzaju klej, który przepuszcza się przez sito; do otrzymanego płynu dodaje się setną część miedzi; każda część miedzi tak potraktowanej zostaje podwojona; całość zostaje stopiona razem i zmieszana z jedną porcją złota; miesza się z miodem, mlekiem etc.: otrzymuje się teraz znakomite złoto, tak samo błyszczące jak złoto rzeczne.”

Wśród tantr śaktyzmu ważną jest Kularnava Tantra (Ocean Tantryzmu), która podaje szczegóły kultu "lewej ręki", dotyczące rytuałów miłosnych. Inne tantry to: Kulacudamani Tantra (Klejnot korony tantryzmu), upiększający rytuały i Saradatilaka  Tantra( Znak piękna bogini Sarady) na temat boskiej magii.


Hinduizm, a tantryzm i śaktyzm

Tantrę hinduską dzieli się na siwaicką, wisznuicką i siaktyjską. wśród tantrycznych tekstów można wyróżnić siwaickie agamy (tradycje wyznawców Śiwy), wisznuickie samhity (zbiory wisznuitów) i tantry śaktyjskie (teksty wyznawców bogini Siakti).

Tantra Śiwaicka

Przyjmuje się, że tantryzm hinduski powstał na terenie Bengalu, Biharu i Assamu. Oparty jest on na, t.zw. agamach, czyli dowodach.lub tekstach tradycyjnych. Do zwolenników ich zaliczają się zarówno Siwaici opierający się na siddhantach, czyli  pólnocnych doktrynach śiwaizmu jak również lingajaci, czyli wirasiwaici z południa. Siddhanta śiwaicka zawiera 28 agamów i 150 podagamów. Trudno określić datę ich powstania, ale można przyjąć, że nie powstały przed VIII wiekiem. Zakładają one, że Śiwa jest świadomą zasadą świata, natomiast materia jest nieświadomą. Mocą Śiwy jest siakti, personifikscja bogini, stanowiącej, zarówno o więzach, jak i o wolności.

Tantra Wisznuicka

Teksty jej noszą nazwę Samhity Wisznuickie i tworzą  dwie grupy: Samhity Vaikhanasa i Samhity Pańczaratra (System pięciu nocy). Samhity Vaikhanasa powstały prawdopobnie z pierwotnych podręcznych tekstów świątynnych, używanych przez bhagawatów, czyli pobożnych wyznawców Kriszny. Pańczaratra samhity, których jest oficjalnie 108 ( w rzeczywistości jest ich więcej) opiera się na dwóch systemach filozoficznych, mianowicie na samkhji i jodze.

Tantra Śaktyjska

Śaktyzm jest mieszaniną śiwaizmu i ludowego kultu bogini matki. Siwaici wyobrażają sobie, że nie sam Śiwa, lecz jego Śakti (Siakti) jest seksualną siłą twórczą i że bez niej jest on tylko ciałem. W jodze wielką wagę przywiązuje się do mantry, za pomocą której można zaklinać rzeczywistość.


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#2 2009-01-03 12:47:05

sadadeva

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 38
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Namaskar
Ciekawy artykol. Nowoscia byla dla mnie nazwa Żywia - Słowiańska Bogini Zdrowia. Malo wiem o slowianach, ale sama nazwa dala mi ostatnio do myslenia. Woda Zywia - ta co daja obfitosc, ozywia, wychowuje jak Matka ochrania.
Pozdrawiam
Sadadeva

Offline

 

#3 2011-02-05 21:40:34

sakini

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 10
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Żywia, znana na Połabiu jako SIWA - Bogini Życia, Narodzin i Uzdrawiania.

Offline

 

#4 2011-07-29 09:42:27

 Kszirin

PIELGRZYM

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

A czy ma ktoś zdjęcie Dharani? Bo na necie jest parę Bogiń o imieniu Dharani, ale nie wiem która jej forma jest prawidłowa.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline

 

#5 2019-02-04 00:16:55

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 229
Punktów :   
WWW

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

DHARANI to potężna Moc Uzdrawiania, potężna ŚAKTI Uzdrawiania. Moc Atmana, Moc Wyższej Jaźni dla duchowego leczenia, dla samouzdrawiania na poziomie psychoenergetycznym i duchowym, światłem duszy. Huna z Hawajów także dużo praktyk ze światłem duchowym poleca dla początkujących, aby nauczyli się samouzdrawiać, a z czasem duchowo leczyć innych. Bez boskiego Światła Duszy/Jaźni - nie ma duchowego uzdrawiania. Dlatego dużo Dharani należy praktykować.


Kapali - Strażnik Dharmy
################
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#6 2019-02-07 01:01:17

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 98
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Bliżej natury to bliżej do zdrowia. Receptury naturalne jak najbardziej wskazane dla polepszenia naszego zdrowia.

Polska sztuka uzdrawiania przez przykładanie dłoni na głowę  i to od dawien dawna.

Offline

 

#7 2019-02-12 22:49:51

Adilar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 101
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Wiele się tu można dowiedzieć.Od dawnych czasów mamy kontakt  z energią. W różnych epokach. Ludzkość odkrywała zastosowanie energii do własnych i  innym potrzeb  najczęściej w celach zdrowotnych ,otaczając  tą wiedzę  tajemniczością, opartą na duchowości .Zajmuję się od wielu lat , pracą z energią najczęściej  w celach  zdrowotnych.Jak by  ludzie nie nazywali energii ona była jest i będzie.Myślę że tylko nasze ograniczenia  nie pozwalają  nam  korzystać  w pełni z takiej potęgi .Energio ,ty która  dajesz ,dzieł tworzenie w światłości Boga ,pozwolenie . Czuwaj  potęgą swej mocy  ciemność  od nas odsuwaj .

Offline

 

#8 2019-02-22 08:50:46

 Kszirin

PIELGRZYM

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Nawiązując do fragmentu o Fizjologii Tantrycznej zawsze intrygowała mnie kwestia jaki wpływ na Nadi - kanały psychiczne w ciele subtelnym - mają wszelkie zabiegi medyczne wykonywane na ciele fizycznym. Obecnie, w czasach gdy medycy dokonują wręcz cudów, operuje się osoby nie tylko celem ratowania życia, ale także ze względów estetycznych. Pierwsze pytanie, jakie od razu mi się nasuwa to czy nacinanie ciała powoduje równolegle przecięcie nadis, w tym samym obszarze ciała psychicznego? Czy po takiej operacji przepływ energii w nadis zostaje zachowany? Jeśli NIE, to przeraża fakt ile obecnie kobiet (i coraz więcej mężczyzn) na własne życzenie uszkadza sobie ciało w imię ulotnego piękna.

Ostatnio edytowany przez Kszirin (2019-02-22 08:52:16)

Offline

 

#9 2019-04-03 21:32:16

Apoloniusz

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2018-05-16
Posty: 33
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Wedle teozofii, błędy na ciele fizycznym powstałe z czasem wywierają piętno na ciele energetycznym i odwrotnie. Zatem jest to kwestia czasu aż zmiana w jednym odbije się na drugim. Nie wiadomo tylko czy pewne ingerencje fizyczne nie uszkodzą ciala energetycznego. Piercing w punkty akupunktury zwykle zaburza przepływ energetyczny. A czy chirurgia estetyczna to nie wiem. Ale ten lejący się okropny botox to pewnie nie będzie nic dobrego w ciele energetycznym...


Apollonios o Tyaneus - Ἀπολλώνιος ὁ Τυανεύς;
Pitagorejczyk Astro-Mag 3 p.e.ch. - 102 e.ch.

Offline

 

#10 2019-04-21 08:45:43

 Lalita Devi

BUDZICIEL

Skąd: Europa
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 111
Punktów :   
WWW

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Pewnie jakby głęboko medytować z Boginią Żywią aka Siwą, to by się części praktykujących zaczął cały misteryjny kult słowiański przypominać. W dawnych czasach ziemie słowieńskie aż do Łaby a nawet Renu sięgały, i po części między Odrą a Łabą najlepiej chyba sobie ów kult przypominać. Nie tylko w Żywcu, gdzie na pewno było centrum kultowe Bogini o Imieniu Żywia. I pewnie trzeba podkreślać, że to Święta Bogini Żywia, a nie jakiś duch w zaświatach. Bóstwa ciągle są w niebiosach i wystraczy się do nich zwrócić w modlitwach solidnie, dość długo i głęboko, we właściwy sposób, z należytym zaufaniem i czcią, a na pewno odpowiedzą.


Lalita Devi - Bogini Harmonii i Piękna oraz Ezoteryki

Offline

 

#11 2019-04-26 14:12:52

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Bardzo ciekawy artykuł. Dharani była i jest dla mnie bardzo bliska. Wielokrotnie zwracałam się do niej po pomoc w trudnych sytuacjach i zawsze otrzymałam wsparcie. Nie wiedziałam jednak tyle o niej samej.

Offline

 

#12 2019-04-28 12:06:30

Rudrani

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-05
Posty: 52
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Przepiekna jest pieśń Dharani - warto ja poznac i praktykować. A naturalne receptury, przebywanie w przyrodzie i na stałe wprowadzona w zycie profilaktyka zdrowia mogą zapobiec wielu chorobom oraz polepszyc sprawność i samopoczucie. Jak wiadomo zdrowie to nie tylko brak choroby, ale stan pełnego, dobrego samopoczucia/dobrostanu :-)

Offline

 

#13 2019-05-18 14:36:23

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 127
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Ciekawy artykuł przybliżający znaczenie mantry Dharani. Z tą mantrą dużo się praktykuje na jodze uzdrawiania zwanej Bhaiszadźja Joga. Dharani to piękna pieśń uzdrawiania, stosuje się ją między innymi w celu magnetyzowania wody, oraz energetyzowania leków, lekarstw.

Ostatnio edytowany przez surya (2019-08-23 17:49:38)

Offline

 

#14 2019-06-24 17:49:02

Biały Słoń

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2019-05-05
Posty: 5
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Dharani, to wielka moc Uzdrawiania i Światła. Pomaga nam zwłaszcza wrócić do naturalnych metod leczenia,zwłaszcza wodą  czy też na bazie mieszanek ziołowych wodnych, czy przyrodą. Leczy też  światłem każda komórkę ciała,energetyzuje. Dharani czyni nas zrównoważonymi i zdrowymi, i szczęśliwymi istotami. Uważam ,że warto nauczyć się tej pięknej  pieśni Uzdrawiania .

Offline

 

#15 2020-01-10 21:49:00

Adilar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 101
Punktów :   

Re: BOGINI UZDRAWIANIA - Lecząca Moc!

Lecząca moc ,choć jestem tylko przekazicielem cudownej mocy ,to przekazując nią potrzebującym, czuję że żyję i się spełniam. A gdy sam się zatapiam w energi to jak bym był tą energią i nawet mowa jest zbędna. Pozdrawiam Adilar.

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.himavanti.pun.pl cartoonnetwork