HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-02-12 22:07:02

 Premananda

BUDZICIEL

Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 111
Punktów :   

Swamidźi mówi o medytacji, o tym jak poczuć bliskość Boga i Prawdzie

SWAMIDŻI MÓWI O MEDYTACJI I O TYM, JAK POCZUĆ BLISKOŚĆ BOGA

W ziemskich sprawach masz przywiązania, zazdrosny umysł i inne myśli powiązane ze światem. W ziemskich sprawach jak w prowadzeniu interesów, możesz mieć wątpliwości i chcesz wiedzieć co jest prawdą, a co kłamstwem ponieważ masz ziemskie przywiązania. To jest coś zupełnie innego od duchowej perspektywy. Kiedy wkraczasz na duchową ścieżkę, możesz bardzo szybko dowiedzieć się co jest prawdą a co kłamstwem. Początkowo bardzo trudno jest rozróżnić pomiędzy prawdą a kłamstwem ponieważ przeszkadzają Ci Twoje myśli. Nie pozwól, aby Twoje myśli przyćmiły Twój własny umysł, po prostu obserwuj. Normalnie żyjesz w innym otoczeniu i prowadzisz inne życie, a kiedy tu przychodzisz przynosisz ze sobą różne myśli, przez które porównujesz i oceniasz wszystko.

Twój umysł jest zdezorientowany i dochodzi do złych wniosków. Nie pozwól, aby Twoje myśli Ci przeszkadzały. Bądź w ciszy przez tydzień lub dwa i medytuj. W medytacji nie myśl o niczym, po prostu siedź. Twój umysł wzniesie się na właściwy poziom. Obserwuj i medytuj, obserwuj i medytuj. Medytacja natychmiast wskaże Ci poprawny kierunek. Nie podejmuj decyzji odnośnie danej sytuacji od razu. Zamiast tego medytuj i pozwól, aby Twój umysł stał się spokojny i cichy, a wtedy będziesz w stanie doskonale ocenić każdą sytuację. Jeśli dasz swojemu umysłowi czas na wyciszenie i uspokojenie, wtedy Twoja umiejętność rozróżniania będzie perfekcyjna. Twój umysł ma już tę umiejętność, żeby doskonale rozróżniać, więc bez przeszkadzania mu powinieneś pozwolić, aby był cichy i spokojny, a wtedy zrozumiesz co jest słuszne. Jeśli Twój umysł jest niespokojny, nie będziesz w stanie rozróżniać. Wyśle Cię w złym kierunku z błędnymi myślami i wyobrażeniami. Jedynym sposobem na zrozumienie prawdy jest uspokojenie i wyciszenie umysłu. Wtedy Twój umysł podsunie Ci doskonałe myśli.

(…) Na tym świecie jest niezwykła wibracja. Ta wibracja istnieje wewnątrz i na zewnątrz wszystkiego. Weźmy ziemię lub glebę jako przykład. Gdybyś wziął do ust trochę ziemi, jaki poczułbyś smak? Nie byłoby żadnego smaku! Więc Twój wniosek byłby taki, że ziemia nie ma smaku, choć to nieprawda. Wszystkie rodzaje smaków takie jak słodki, gorzki itd. są zawarte w ziemi. Trzcina cukrowa wydobywa z ziemi jedynie słodki smak. Drzewo neem wydobywa jedynie gorzki smak z ziemi. Jest więc wiele smaków w ziemi, ale każde drzewo wie jaki smak chce z niej wydobyć i przyswaja tylko ten smak. Ja czuję Boga wszędzie. Chcesz rozumieć i czuć Boga wewnątrz, chcesz zrealizować samego siebie, więc jak masz zamiar dotrzeć do Boga? Używamy słowa ‚Bóg’, żeby odnieść się do pustej przestrzeni. Jeśli mówię, na przykład, o tym świetle to używam słowa ‚światło’ tak, żeby wszyscy wiedzieli o czym mówię. Tak więc ludzie używają słowa ‚Bóg’, żeby nazwać pustą przestrzeń. Bóg nie ma formy ani imienia czy czegokolwiek innego – to jest pusta przestrzeń. Ta przestrzeń to Bóg. Jak mam wyjaśnić tą pustą przestrzeń? Chcę wyjaśnić Ci Boską energię ponieważ pytasz się czym jest Bóg. Bóg nie ma imienia ani formy. Dlatego jeśli chcesz rozumieć Boga i boskość musisz się rozwijać. Każda osoba rozumie to inaczej, więc Bóg reaguje na różne sposoby naszego rozumienia. Jak Jezus Chrystus rozumiał Boga? Przeczytałeś Biblię, ale pytasz mnie jak on to rozumiał. Powiedział, że Bóg jest czystą miłością. Co powiedział Mahomet? Powiedział, że Bóg jest uniwersalny i powinieneś być blisko całego świata, a nie tylko swojego męża czy żony. Co powiedział Pan Budda? Pozbądź się ego i zazdrości i wszystkiego innego. Co powiedział Pan Kriszna? On mówił o zaufaniu. Powiedział Ardżunie, żeby miał całkowitą wiarę w to co powiedział – że zaufanie jest najwyższą cechą. Powiedział, że jeśli nie masz zaufania ani wiary to nie masz nic. Więc kim mówię jest Bóg? Nie myślcie, że miłość, którą okazujecie sobie w związkach to prawdziwa miłość. To jest maya. Fizyczne uczucie jak całowanie i uprawianie seksu nie jest miłością.

Prawdziwa miłość (Preman, Miłość i Łaska) jest wtedy kiedy kochasz cały świat. Musisz kochać wszystkich i każdego.

JAK MYŚLEĆ O BOGU, ŻYJĄC NA ŚWIECIE

Ucieleśnienia Boskości, w tym ludzkim życiu powinniśmy skupić nasze umysły na Bogu. Aby to zrobić, należy myśleć o tym, jak dosięgnąć Jego świętych stóp. Na tym ziemskim świecie powinniśmy stwarzać okazje, aby to osiągnąć. Modlimy się do Boga, by nam to umożliwił, ale nasze przyziemne problemy powstrzymują nas przed osiągnieciem celu i mącą nasze umysły. Jeśli zbyt mocno będziemy o tym myśleć, nasze umysły nie będą wiedziały, czy rzeczywiście powinniśmy podążać duchową ścieżką. Jak mamy myśleć o Bogu, żyjąc na tym świecie? Czasami może nam się nawet wydawać, że to niemożliwe. A to nie prawda. Po prostu zapominamy, że powinniśmy być cierpliwi. Zawsze należy być cierpliwym wobec członków rodziny i przyjaciół. Jeśli potrafimy cierpliwie czekać, będziemy w stanie wykonywać sewę i inną charytatywną pracę. Aby wykonywać sewę i charytatywną pracę, potrzeba oddania. Jeśli chcemy rozwinąć oddanie, potrzebujemy prawdziwego nastawienia umysłu. Chcąc mieć to prawdziwe nastawienie umysłu, powinniśmy podążać właściwą ścieżką. Jeśli chcemy podążać właściwą ścieżką, nie możemy angażować się w ziemskie problemy. Zawsze stwarzamy sobie jakieś problemy, przez które martwimy się i denerwujemy. Dzieje się tak, gdyż nasze umysły nie są silne. Ponieważ nasze umysły nie są silne, nie możemy poradzić sobie nawet z małymi problemami, a nasze umysły są zmącone.

Ludzie mówią, że nie mogą podążać duchową ścieżką, ponieważ żyją w związkach małżeńskich. Mówią, że tylko sadhu mogą iść tą ścieżką. Wszyscy możecie kroczyć tą drogą. Musicie być tylko pewni siebie i mieć silny umysł. Jeśli chcecie podążać tą ścieżką, wybierzcie dobre środowisko. Bardzo, bardzo powoli musicie poświęcać siebie, aby podążać duchową drogą. Wtedy na pewno i osiągniecie wyższy stan. Nigdy nie myślcie, że nie możecie tego zrobić, ponieważ wiedziecie życie rodzinne. Musicie z pewnością siebie skupić na tym zadaniu swoje umysły i po prostu je wykonać. Jeśli naprawdę spróbujecie, wasze rodzinne problemy i trudności znikną, a wy będziecie mieć szansę na to, by dosięgnąć świętych stóp Pana. Purany mówią o tym, że wielu świętych i mędrców, którzy wiedli życie rodzinne, osiągnęło najwyższy poziom. Gdy przeczytacie te historie zapisane w Puranach, dowiecie się, jak tego dokonali. Wielu siddhów, którzy żyli rodzinnym życiem, również osiągnęło wysokie poziomy w na swojej duchowej drodze. Życie rodzinne nie powinno stanowić problemu. W takim życiu pojawiają się pragnienia, egoizm i zwyczaj gromadzenia coraz większej ilości rzeczy materialnych. Mówimy wtedy: „To dla mnie, dla mnie.” Nigdy nie myślimy o innych. Nie mamy zwyczaju dzielenia się z innymi. Nie mamy nawyku otwierania się na innych i szanowania ich. W końcu dochodzimy do stanu, w którym uważamy, że wszystko jest nasze. Mówimy: „To moje, to moje!” Ale co zabierzecie ze sobą po śmierci? Nic nie będziemy w stanie zabrać ze sobą, gdy przyjdzie czas opuścić to życie. Po śmierci nikt nie zabierze nic ze sobą oprócz dobrych i złych uczynków oraz pracy charytatywnej.

Królowie, którzy wiedli życie rodzinne, wybudowali świątynie i praktykowali wspaniałe duchowe sadhany. Szli ścieżką oddania i osiągnęli wysokie duchowe poziomy. Gdy zastanowimy się nad służbą, jaką wykonali, dojdziemy do wniosku, że dzięki niej przeszli odmianę. My nigdy nie myślimy o tym, aby się zmienić. Musicie spróbować tego dokonać. Wasze obecne narodziny są rzadkim darem. Jeśli w tym życiu nie będziecie wykonywać pracy charytatywnej i bezinteresownej służby, albo nie będzie pomagać innym, to w którym życiu to zrobicie? Oddzielamy się od innych z powodu różnic w pochodzeniu i nigdy nie myślimy o Bogu, służbie albo dobroczynności. Wykonywanie służby na rzecz innych ludzi jest jak praktykowanie pudży do Pana Śiwy. Jeśli wykonujesz służbę z korzyścią dla innych osób, przybliżysz się do stóp Boga. Kiedy zrozumiesz to znaczenie służby? Kiedy całkowicie poddasz się Bogu?

DROGA DO PRAWDY

Ten satsang został nagrany w holu świątyni Tiruwanaikawal, Edmalaipatti Pudur w Trichy w 1985 roku. Jest to niepublikowany wcześniej satsang, który został nagrany na wideo.

Życie jest nietrwałe. Urodziliśmy się w tym nietrwałym życiu, aby odnaleźć prawdę. Jeśli nie odnajdziemy jej w tym życiu, to kiedy to zrobimy? Co więcej jest na tym świecie do zrobienia jeśli nie dążenie do boskich lotosowych stóp. Powinniśmy myśleć, że celem naszego życia jest tylko zbliżanie się do Jego boskich lotosowych stóp. W celu pojęcia prawdziwej idei naszej religii, boskość ześle nas na odpowiednią ścieżkę i sprawi, że podejmiemy właściwe działania. Cierpliwość jest dla nas zawsze niezbędna do osiągnięcia czegokolwiek. Kiedy praktykujemy cierpliwość, wtedy możemy osiągnąć sukces. Mamy bardzo mało cierpliwości. Jesteśmy zdezorientowani z powodu napięcia, pośpiechu i lekkomyślnych pomysłów. Bądź cierpliwy. Jeśli Bóg myśli o czymś i chce uczynić coś przez nas, to z pewnością się stanie. Kto nie będzie działał zgodnie z Jego życzeniem, skoro to jest Jego wola? Wszystko dzieje się przez Niego, nie ma niczego co moglibyśmy zrobić. Wszystko dzieje się za pośrednictwem Jego łaski. On robi wszystko. To mój obowiązek robić to, co On powie, i to jest twój obowiązek, żeby doświadczać tego. Boże, Ty masz możliwość żeby chronić wszystkie swoje dzieci. Daj im prawdziwe oddanie, dobre myśli, inteligencję i dobry cel w życiu, prowadź ich, aby zrozumieli prawdę i aby mogli prawdziwie żyć.

Czy to ty, czy ja, czy będziemy żyć tysiące lat? Dzisiaj, jutro, albo któregoś dnia na pewno umrzemy. Nie ma co do tego wątpliwości. Nie możemy stwierdzić, że będziemy żyć kolejnych 80 lat, albo 20 lat. Pewnego dnia umrzemy. Co osiągnęliśmy przed śmiercią? Czy zarobiliśmy pieniądze, albo zdobyliśmy wysoką pozycję? Zdobyliśmy sławę, albo dobre imię? Te rzeczy nigdy nie pójdą z nami. Nic ze sobą nie zabierzemy. O Boże, gdybym zbliżył się do Ciebie, gdy moje myśli są z Tobą, jestem wdzięczny, że otrzymałem te narodziny. Wierzymy, że potrzebujemy imienia, sławy i pieniędzy. Myślimy, że potrzebujemy tego wszystkiego, ale to nie są rzeczy stałe. Wiemy doskonale, że to nie są rzeczy stałe, ale nasze myśli ciągle chcą realizacji tego. Nigdy nie zmieniamy się nawet trochę. Dlaczego? My zawsze przeciwstawiamy się temu.

Spójrz na tych ludzi z zachodu, którzy tu siedzą. Przybyli z Ameryki, Stanów Zjednoczonych, z wielu różnych krajów. Mają tak wiele bogactwa. Widziałem ich i byłem w ich domach. Oni to wszystko widzieli i uświadomili sobie, że to wszystko jest bezużyteczne i chcą teraz dążyć do Boga i podążać duchową ścieżką. Co się z nami stało? Wciąż nie jesteśmy świadomi tego, że Bóg jest blisko nas. Istnieje wiele duchowych miejsc i duchowych środowisk, w których mamy możliwość myśleć o Bogu. A my ignorujemy to wszystko i biegamy za bogactwem, pozycją, pieniędzmi. Osoba, która jest po jednej stronie pastwiska uważa, że po drugiej stronie jest bardziej zielono. Osoba, która nie ma nic, stara się to uzyskać. Dopiero, gdy to ma, uświadamia sobie że to nie jest niezbędne. Całe to bogactwo i sława nie są potrzebne. Na przykład, rodzina, która ma wiele bogactwa nie będzie żyła w spokoju. Kiedy rodzice umrą, dzieci będą ze sobą walczyły, gdyż bogactwo rodziców nie zostało im dane. Dopiero po śmierci rodziców będą myśleli o swoim ojcu i matce. Takie dzieci nie pokłoniły by się do stóp swoich rodziców, gdyby wciąż żyli. Dzieci czują niechęć do robienia tego typu rzeczy, ale po śmierci rodziców powieszą sobie ich zdjęcie na ścianie i ofiarują im kamforę, płomień, i wiele innych darów. Jaki to ma sens? Powinieneś to robić, kiedy twoi rodzice żyją. Powinieneś spełniać swój obowiązek względem swojej matki, ojca i starszych, powinieneś szanować wszystkich, okazywać wszystkim miłość i robić to wszystko, kiedy żyją, a nie po ich śmierci. Musisz prosić Boga, aby dał ci możliwość robienia tych wszystkich rzeczy zanim odejdziesz. Dlaczego potrzebujesz pieniędzy? Dlaczego potrzebujesz religii? Dlaczego potrzebujesz tego wszystkiego? Trzymaj się wytrwale Boga. Każdy z was urzeczywistni prawdę w sobie za pośrednictwem swojej intuicji i dobrych myśli podążając właściwą ścieżką. Możesz mieć różne doświadczenia radości i szczęścia, ale tylko poprzez intonowanie imion Pana, tylko poprzez kontakt z Bogiem, poprzez myślenie o nim i przez medytację nad Nim doświadczenia i szczęście nigdy nie będą zapomniane podczas tego życia.

Wolą Boga było abym przyszedł na świat na Sri Lance, więc się tam urodziłem. On chciał abym dotarł do Trichy. Teraz jestem w Trichy. Gdziekolwiek On nie zechce żebym był, ja tam pójdę. Nawet jeśli odejdę, wy również musicie zobaczyć to, co ja widziałem. Gdziekolwiek nie pójdziesz, pamiętaj imię Boga. Moc, która we mnie działa od stóp do głów jest mocą Boga. Cuda, które się wydarzają przeze mnie, są dzięki Bogu. Wszystko co się dzieje przeze mnie dzieje się całkowicie dzięki Bożej mocy. Nie jestem wielkim człowiekiem. Jestem tylko narzędziem. Więc pomyśl tylko, jeśli Bóg może sprawić, żeby to wszystko się działo przeze mnie o ile wspanialszy ode mnie On jest. Musimy zdać sobie sprawę, że to On posiada możliwość leczenia chorób, uwalniania od karmy, zmieniania wszystkiego. Nie jest konieczne, żeby mówić innym, że prawda, która jest w naszej religii nie jest obecna w żadnej innej. Prawda nie będzie słabnąć ani ulegać zniszczeniu. Będzie istnieć stale jak ocean. Pamiętaj, aby intonować Boskie imiona – jakkolwiek nie nazywasz Boga- Muruga albo Kriszna, Winajaka albo Śiwa, jego obraz powinien być mocno wewnątrz ciebie. Status, religia i pochodzenie nie mają znaczenia. Niezależnie od formy Boga, którą chcesz wielbić, trzymaj ją w swoim sercu. Nie zapominaj o tym.

Każdego roku lingodbawa odbywa się w innym kraju. W ubiegłym roku odbywała się w Kolombo a rok wcześniej w Wielkiej Brytanii. O ile wiem ten lingam pochodzi z mojego brzucha. Jeśli chodzi o ciebie, ty nie wiesz skąd on pochodzi. Jeśli siła Boga istnieje na tym świecie, to rozumienie i realizacja tego jest trudna. Podczas lingodbawy w Wielkiej Brytanii lekarze badali manifestację używając różnego rodzaju urządzeń. Nie jestem tym zainteresowany. Nawet jeśli umrę, to jest prawda w tej religii i chcę, żeby każdy o tym wiedział. Jeśli chodzi o mnie, jestem zwykłym człowiekiem. Ta religia ma wiele symboli i znaczeń, których nawet my nie rozumiemy. Pewnego dnia prawda powinna objawić się temu światu. Powodem, dla którego Bóg używa swoich wielkich mocy w małym ciele jest to, że On chce objawić się poprzez zwykłego człowieka. Bóg jest poza religią, kastą, wyznaniem czy narodowością. Bóg mieszka w każdym stworzeniu, On żyje wewnątrz tego ciała i wykonuje wiele rzeczy poza ludzkim zrozumieniem. Cała chwała należy do Boga, ale praca, którą wykonuje jest moja. Prawda zawsze będzie prawdą. Fałsz nie może trwać długo. W wieku siedmiu lat, to wszystko było mi już znane. W wieku czternastu lat rozpoczęła się lingodbawa i jest wciąż kontynuowana. Nie wiem jak wiele lat to jeszcze potrwa, ale w przyszłym roku Śiwaratri lingodbawa odbędzie się na Filipinach. W tym roku, chciałem, by wydarzyło się to tutaj, i tak się stało. Nie musimy głosić imienia Boga. To nie jest dla mnie konieczne, żeby uczyć was o Bogu i prawdzie. Prawda sama się ujawni. To jest poza naszym pojmowaniem. Istnieje wielka duchowa moc poza naszym zrozumieniem. Potężna moc Boga jest wszędzie obserwując i chroniąc ciebie. My wszyscy tańczymy do tej melodii. On robi wszystko, co się wydarza, a my jesteśmy tylko marionetkami. On sprawia, że wszystko się wydarza, i chwała należy się Jemu. Ja nie jestem Bogiem. Nie jestem też awatarem. Jestem zwykłym człowiekiem, takim jak ty. Ale Bóg dał mi tą moc, tą ogromną siłę. Mimo, że mogę robić wiele rzeczy z tą mocą, cała chwała idzie do Niego. Chwała jest Jego, ale służba i obowiązki są moje. Więc musisz czcić Boga z oddaniem i wiarą, z czystością i dobrocią. Musisz dosięgnąć Boga przez pozbycie się idei, kast, wyznania i ignorancji. Jest tylko jeden Bóg we wszystkich religiach, istnieje tylko jeden Bóg wszystkich kast. Dla wszystkich jest tylko jeden Bóg. Ci, którzy modlą się do Boga mogą pozbyć się ignorancji i zazdrości, w zamian rozwiną oddanie i wiarę w siebie, zostaną wyzwoleni przez Niego. Nie możemy żyć tysiące lat. Życie każdego jest bardzo krótkie. Co mamy zamiar osiągnąć podczas tego krótkiego okresu życia, zanim umrzemy? Jutro, albo któregoś dnia umrzesz, a bogactwo i pozycja nie pójdą razem z tobą. Ale jeśli żyjesz w wierze i ufności w Boga, z pokojem w sercu, z pewnością osiągniesz wyzwolenie. To jest stałe. Wszystko inne jest zmienne. Wszyscy powinni doświadczyć radości, jakiej ja doświadczyłem. Twoje poznanie prawdy jest niewystarczające, wszyscy powinni znać tą prawdę.

Jai Prema Shanti!

Swami Premananda Maharaj

Ostatnio edytowany przez Premananda (2019-02-12 22:07:28)


Om Premanandaaya Namah!
Preman - Łaska, Aananda - Błogość i Szczęście

Offline

 

#2 2019-02-13 00:49:30

Abrakadabra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2011-10-07
Posty: 111
Punktów :   

Re: Swamidźi mówi o medytacji, o tym jak poczuć bliskość Boga i Prawdzie

Bardzo ciekawy zbiorek nauk Swamidźi Premanandy, szkoda, że tak go maoiści i ateiści pospołu wykończyli w Indii. Aśram przejęty przez ciemne siły, prawdziwi uczniowie na banicji. Sukcesorka musiała emigrować tak ją tępili. Aśram przerobiony na ośrodek turystyczny do zbierania kasiory. I tyle po wspaniałym Mistrzu Duchowym zostało. Trochę nauka z dawnych lat jesgo świetności. Trzeba zatem dbać o swojego mistrza i takich co przekręcają lub ignorują nauki Guruh - tępić zawczasu, żeby źli ludzie nie zrobili takiego wałka jak z Premanandą w Tamil Nadu.


Abrakadabra - Stara Magia

Offline

 

#3 2019-02-13 23:29:20

ŚriVidyaa

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 114
Punktów :   

Re: Swamidźi mówi o medytacji, o tym jak poczuć bliskość Boga i Prawdzie

Aż się chce czytać takie wspaniałe duchowe nauki z poziomu wglądu w Prawdę, w Ostateczną Prawdę. Nietrwałość życia najłatwiej zauważyć czytając nekrologii w swoim miasteczku czy gminie.

"Życie jest nietrwałe. Urodziliśmy się w tym nietrwałym życiu, aby odnaleźć prawdę. Jeśli nie odnajdziemy jej w tym życiu, to kiedy to zrobimy? Co więcej jest na tym świecie do zrobienia jeśli nie dążenie do boskich lotosowych stóp. Powinniśmy myśleć, że celem naszego życia jest tylko zbliżanie się do Jego boskich lotosowych stóp. W celu pojęcia prawdziwej idei naszej religii, boskość ześle nas na odpowiednią ścieżkę i sprawi, że podejmiemy właściwe działania."


ŚriVidyaa - Tantra Wielkiej Bogini
Yogini Hridaya i Tripuropanishad

Offline

 

#4 2019-02-27 23:27:16

 Premananda

BUDZICIEL

Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 111
Punktów :   

Re: Swamidźi mówi o medytacji, o tym jak poczuć bliskość Boga i Prawdzie

Swami Premamanda Maharaj zachęcał: "Pamiętaj Imię Boga".
Najczęściej praktykował z mantramami Imienia Boga takimi jak:

+ Om Brahmane Namah!
+ Om Śivaaya Namah!
+ Om Śanmukhaaya Namah!

I oczywiście sporo więcej związanych z Lordem Muruganem, Subrahmanya Swamy...


Om Premanandaaya Namah!
Preman - Łaska, Aananda - Błogość i Szczęście

Offline

 

#5 2019-03-14 16:36:15

Awatara-Saibaba

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 88
Punktów :   

Re: Swamidźi mówi o medytacji, o tym jak poczuć bliskość Boga i Prawdzie

Preman to jak Agape w Grecji, miłość łaskawa, łaska z niebios, umiłowanie duchowego rodzaju. Nie jest to miłość w ziemskim sensie namiętnościowo-kopulatywnym. Preman to miłość Boga do wybranych ludzi, miłość Boga do aniołów, do bóstw nieba. Preman to bardziej jak Łaska Boża dla tych co się nawracają, odchodzą od grzesznego życia ku życiu w czystości i świętości. Preman Bóg skierowuje do tych, co łączą się z Bogiem, do tych, co odnawiają połączenie pomiędzy Dźiwą (Duszą Wcieloną) a Atmanem - Boską Duszą-Jaźnią w jej własnej sferze.

Offline

 

#6 2019-04-20 15:36:20

 Premananda

BUDZICIEL

Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 111
Punktów :   

Re: Swamidźi mówi o medytacji, o tym jak poczuć bliskość Boga i Prawdzie

Om Brahmane Namah! To piękny mantram dla poszukujących Świadomości Boga, Absolutu, Wszchducha czy Ducha Świętego. Dobra na początek dla wszystkich rozpoczynających praktyki jakiejkolwiek z metod Jogi. Takie oswojenie się z Ideałem Boga Absolutu, Wszechducha. I także otwarcie dla Boga, otwarcie na Rozwój Duchowy, na Ścieżkę Powrotu Duszy do Boga, swego Stwórcy. Mantra Joga to także podstawa całej Jogi dla wszystkich zainteresowanych praktykami Jogi.


Om Premanandaaya Namah!
Preman - Łaska, Aananda - Błogość i Szczęście

Offline

 

#7 2022-02-10 19:28:07

Faraon

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 33
Punktów :   

Re: Swamidźi mówi o medytacji, o tym jak poczuć bliskość Boga i Prawdzie

Poczucie Boga wychodzi z ośrodka w głowie, z przysadki albo szyszynki jakby psychotronicy powiedzieli. Z ośrodka Duszy w Głowie, z Boskiego Oka. Z oka Duszy, Boskiej Duszy. To świadomość, że Bóg Jest, że Istnieje, a także poczucie, gdzie energii boskiej jest więcej, a gdzie mniej, od kogo emanuje, a od kogo ani trochę nie ma bo jest ciemnością.


Faraon Akhnaton - Ikhnaton - Echnaton - Blask i chwała Atona

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy ZlatĂŠ Moravce soda kaustyczna wrocław