HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2013-05-14 10:42:42

Kafi_Gauri

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Mistrz Duchowy Lalitamohandżi Awatar

Awatara (Avatara). Awatarów, którzy są Mistrzami mistrzów i świętych nie jest wielu. O prawdziwie boską Awatarę niezmiernie trudno we współczesnym świecie.

Lalitamohan Awatar, czyli wcielenie Boskiej Istoty, inkarnacja Dewa (Światłości Bożej) podczas darśanów (darshan) przekazuje wszystkim światło, pokój, uzdrowienie i boską miłość. Siła jego energii odczuwana jest nie tylko wokół aśramu czy innych miejsc spotkań, ale także w całej okolicy. Wiele osób, przebywających w Aśramie, opisuje swoje wrażenia jako wejście w energetyczną kąpiel i cudowne uzdrowienie. Lalitamohandżi znany jest szerzej w Europie od lat 80-tych XX wieku, kiedy już jako młodzieniec obdarzał wszystkich boską mądrością, prawdą, światłem i uzdrowieniem. Jego wyjątkowa osobowość zaczęła przyciągać wiele osób, które przychodziły do niego w poszukiwaniu rady, wsparcia i błogosławieństwa już w szkole podstawowej, w latach 70-tych XX wieku. Zadaniem Awatara jest nie tylko znajdowanie pięknych i cudownych zakątków służących kontemplacji, ale przede wszystkim przeobrażanie ciemności w światło, zła w dobro, cierpienia w radość, a śmierci w życie. Pomimo iż Mistrz Lalitamohandżi od młodych lat nie szukał rozgłosu, każdego roku tysiące ludzi z całego świata przybywa aby otrzymać Jego darśan, płynący poprzez Awatara milczący dar łaski i światła mądrości przekazywany poprzez nauczanie duchowe, spojrzenie i dotyk oraz ogromną duchową aurę. Awatara jest najwyższym dobrem jakiego Bóg udziela ludzkości łaknącej wyzwolenia z kręgów sansarycznego istnienia.

Wyjątkowy podarunek dla świata w postaci Awatara Lalitamohandżi polega na umożliwieniu ludziom poszukującym kontaktu z radykalnie transformującym Światłem Paramatmana, Najwyższej Istoty Bożej, po raz pierwszy w dziejach Ziemi na kontynencie europejskim. W czasach kryzysu i wzmagającego się głodu duchowego, Wzniosły Mistrz daje swym dzieciom bezpośredni przekaz Światła, Mądrości i Uzdrowienia, które rozpuszcza wszelkie bariery i zmienia całą ludzką istotę w boską jakość. Światło Paramatmana może zostać przyjęte przez wszystkich, którzy są otwarci, niezależnie od tego, czy spotkali Mistrza Lalitamohandżi w jego ciele. Jako inkarnacja Boskiej Mądrości i Światła Prawdy, Mistrz Lalitamohandżi wznosi się ponad dogmaty i ziemskie  hierarchie. Nie wymaga zbytnich hołdów, a ofiarowuje boską transformującą moc wszystkim, niezależnie od ich dotychczasowej ścieżki, religijnego pochodzenia czy stanu świadomości.

Swamin, Mistrz Lalitamohandżi jest mistrzem duchowym, urodzonym w 1962 roku, w szamańskiej rodzinie na Pomorzu w Polsce. Od wczesnego dzieciństwa, wykazywał wielkie zainteresowanie religijnymi tradycjami i duchowością, naukami ścisłymi oraz metafizyką. Od najmłodszych lat żył w świadomej obecności Boga i Świętych, Aniołów i Awatarów. Jego wyjątkowa osobowość zaczęła przyciągać wiele osób, które przychodziły do niego w poszukiwaniu rady i błogosławieństwa. Po ukończeniu szkoły i studiów, Mistrz Lalitamohandżi całkowicie poświęcił się boskiemu powołaniu jako duchowy nauczyciel i przewodnik, zaczął także podróżować do Czech i Słowacji, Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i innych krajów Europy, i także innych części świata. Mistrz Lalitamohandżi pokazuje to, co łączy wszystkie kultury i religie oraz tradycje duchowości nie mając sobie równych w znajomości niuansów i zawiłości Świętej Wiedzy Bogów.

Historia Lalitamohandżi rozpoczyna się jeszcze przed jego narodzeniem, na przełomie lat 50-tych i 60-tych XX wieku, także w czasie kiedy będąca z nim w ciąży matka zaczęła odczuwać objawy nadejścia boskiej inkarnacji. Brzemienna kobieta nagle znalazła się w oku energetycznego cyklonu, który umiała porównać jedynie do biblijnych zwiastowań towarzyszących narodzinom proroków. Zrozpaczona, zwróciła się o pomoc do uzdrowicieli i cudotwórców, którzy rozpoznając nadzwyczajny stan ducha dziecka zatrzymali ciężarną w domu na wiele sesji bioterapii i duchowego wsparcia, aż do narodzin jej dziecka.

Obecność energii subtelnych wokół małego Lalitamohandżi była bardzo widoczna i odczuwalna także dla samego dziecka. W wieku pięciu lat usłyszał przepiękną niebiańską muzykę. Było to bardzo przyjemne odczucie, które trwało przez cały tydzień. Potem muzyka zamieniła się w rodzaj wiatru przeszywającego całe jego ciało oraz aurę i wtedy doświadczał głosu Boga. - Był to najpiękniejszy i najdelikatniejszy głos, najcudowniejsza wibracja wszędzie, a ja słuchałem go z otwartym sercem, które ze szczęścia, o mało, nie wyskoczyło mi z piersi. Przypomniałem sobie, że słyszałem go już parę lat wcześniej, kiedy byłem jeszcze bardzo małym chłopcem, zrozumiałem, że od dziecka miałem w sobie głos Boga, boską wibrację. Chłopiec otrzymał w końcu od boskiego Śri Guru swoje duchowe imię Lalitamohan G.K., które oznacza promień najczystszej Boskiej mądrości, prawdy i światła. Dowiedział się także, że przyszedł na Ziemię, aby zasadzić kwiaty Bożej Mądrości tam gdzie ich najbardziej potrzeba.

Zadaniem Mistrza Lalitamohandżi jest odpowiadać na duchowe problemy i potrzeby ludzkości, błogosławieństwem napełniać wszystkie żywe istoty światłem mądrości i prawdy Bożej - Człowiek, bardzo często, zapomina o szczęściu i radości, które spotkały go w życiu. Aby temu zapobiec należy cały czas pracować ze światłem, prawdą i miłością - przekonuje Mistrz Lalitamohandżi. - 'Troski i zmartwienia nie powinny przesłonić nam życia. Dlatego muszę pokazać jak wielkiego szczęścia może zażyć ten, kto będzie prosił o Boskie Światło, pokój i prawdę. Wystarczy, że otworzy swe serce.'  Naturalna łatwość, z jaką Mistrz Lalitamohandżi łączy elementy zachodniej tradycji duchowej z wedyjską duchowością, pomaga ludziom dostąpić bardzo osobistego doświadczenia z Boskością, niezależnie od kultury, płci czy wieku. Szczególną uwagę Awatara poświęca osobom poszkodowanym przez straszne zło, w tym ofiarom przemocy domowej, terroru i zbrodni zinstytucjonalizowanego kościoła i państwa, ofiarom molestowania oraz gwałtu, ofiarom wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie. Swamin powiada, że są to problemy współczesnych czasów i dlatego każdy Awatara musi się z nimi zmierzyć ofiarując odpowiednią duchową wiedzę, metody rozpuszczania traumy, duchowe wsparcie ofiarom złego systemu oraz uzdrawiające terapie ofiarom ujawnianych współcześnie zbrodni i nadużyć na ludziach.

Życie w Aśramie rozpoczyna się porannym darśanem z naukami i błogosławieństwami, czyli przed piątą rano. Zaspani mieszkańcy w milczeniu zajmują miejsca w obszernej sali. Zapalone lampki oliwne i świece, zapach leczniczych kadzideł - wprowadzają wszystkich w uroczysty subtelny nastrój. Punktualnie o piątej do sali wkracza inkarnowany Mistrz Duchowy Lalitamohandżi ubrany w strój subtelnie ukazujący majestat boskiego Mistrza, Swamina, Arhata, Awatara. Przy dźwiękach delikatnej muzyki lub śpiewu Lalitamohandżi rozpoczyna swoją energetyczną pracę transformowania uczniów w istoty boskie. Osoby wrażliwe lub mające zdolności radiestezyjne obserwują jak w dłoniach Mistrza Lalitamohandżi pojawia się kula złocistego światła, a czasem wiele kul światła oraz silnych duchowych promieni, białych, złotych i kolorowych, w całym spektrum boskiej tęczy. - Nie ma drugiego Awatara czy Mistrza Duchowego w Europie, który posiadałby tak ogromną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu sztuki uzdrawiania, medytacji, jogi, czakramów, kundalini, czy samadhi - mówi Rafał, instruktor jogi ze Szczecina, który od 1990 roku regularnie odbywa pielgrzymki na spotkanie z boską Awatarą Lalitamohandżi.

Awatar, po pewnym czasie praktyki i udzielania nauk boskiej mądrości, podchodzi do osób siedzących w rzędach lub kręgach i kładzie im dłonie na głowach, udziela błogosławieństwa. Po zakończeniu porannej ceremonii, około siódmej rano, wszyscy uczestnicy pełni boskiej energii opuszczają salę w skupieniu i ciszy. Po śniadaniu, w sali dharmy, zbierają się prawie wszyscy mieszkańcy aśramu, aby śpiewać mantry oraz pieśni poświęcone Bogu, Mistrzom i Awatarom. Chwytliwe melodie od razu wpadają w ucho. W aśramie przeważają młodzi ludzie, którzy wychowywali się w religijnej i duchowej próżni polskiej świadomości i teraz gwałtownie nadrabiają stracony czas szukając mistrzów oraz metafizycznych możliwości rozwoju duszy. - Po raz pierwszy przyjechałam tu przez "przypadek" - mówi Helena, młoda Polka mieszkająca na obrzeżach Warszawy. - Kiedy przyjaciółka pokazała mi zdjęcie Mistrza Lalitamohandżi poczułam, że od tego jaśniejącego oblicza Lalitamohana bije nieziemskie ciepło, radość i szczęście. Nigdy w życiu nie widziałam oczu przepełnionych taką mądrością i błogością. Mój mąż, który jest radiestetą i czuje energie, powiedział, że to bardzo ważna Istota Światła na najwyższym poziomie świadomości jaki u ludzi jest tylko możliwy. Tak się zaczęła moja przygoda z Mistrzem Lalitamohandżi - teraz jestem tu, nawet raz na miesiąc.

Mistrz Lalitamohandżi w miarę możliwości i czasu stara się zawsze spotykać z przybyłymi do aśramu gośćmi, robią to także jego specjalnie błogosławieni w tym celu uczniowie duchowi, na co dzień wielcy jogini, awadhutowie. - Każdy z obecnie żyjących awadhutów i awatarów posyła ludziom energię i subtelnie oddziałuje na odwiedzające go osoby - tłumaczy Ravi z Bielska-Białej, sekretarz Aśramu. - Mistrz Lalitamohandżi jest Boskim posłannikiem pracującym ze światłem prawdy, energią pokoju i pradawną mądrością. Kiedy, podczas darśanu, zanosimy Jemu swoje prośby, On ofiarowuje nam to, co jest dla nas najlepsze, oczyszcza z negatywnych energii i wypełnia światłem. Ravi ostrzega jednak wszystkich, którzy wstępują na ścieżkę samorozwoju i zaczynają pracować ze światłem. - Kiedy przebywamy w aśramie w pobliżu Awatara jesteśmy chronieni Boską potęgą duchową. Aura każdego zostaje oczyszczona, a on sam chodzi z uśmiechem na twarzy - tłumaczy Ravi. - Natomiast po powrocie do domu, możemy paść ofiarą własnych "czarnych myśli", którym może nie spodobać się nasza chęć pracy z boskim światłem i prawdą. Nie poddawajmy się wtedy tylko medytujmy, powtarzajmy mantramy, modlitwy lub prośmy o ochronę u świętej osoby Mistrza Lalitamohandżi.

Kulminacją każdego dnia jest wieczorny darśan (darshan) z Mistrzem Lalitamohandżi, kiedy to każdy może podejść do awatara, dotknąć jego dłoni i poprosić o błogosławieństwo. Ponieważ Lalitamohandżi pracuje w bardzo delikatnej materii wszystkie spotkania z nim odbywają się w głębokiej ciszy i skupieniu, nie ma łażenia i hałasowania, tylko mocna praktyka medytacji, mantrowanie oraz milczenie w czasie przekazów duchowej, boskiej energii. - Jestem bardzo szczęśliwa, że było mi dane tu przyjechać. W oczach Lalitamohandżi zobaczyłam dobroć, mądrość i blask boskiego światła, których nigdy w życiu nie zaznałam - mówi ze łzami w oczach Alina Gola z Bytomia. - Zrozumiałam jak wiele urazów było we mnie głęboko ukrytych i jaka mnie jeszcze czeka praca z moim własnym wnętrzem.

Osoby widzące energie zachwycają się odczuciami, jakie pojawiają się w czasie darśanów z Mistrzem. - Podczas osobistego darśanu dostałam przekaz, aby wymieść z siebie wszystkie złe energie, których okazało się wiele drzemać w zakamarkach mojego wnętrza - mówi Jolanta z Katowic. - Widziałam jak obok mnie przemykały różne kształty i widmowe postacie, szare, brunatne, mroczne. Domyśliłam się, że to były negatywne emocje i "złe" myśli przybyłych na darshan osób, w tym całkiem mnóstwo moich własnych. Wszystkie zjawy opuszczały swoich "gospodarzy" i spalały się w duchowym ogniu, jakim obdarzał nas Mistrz Lalitamohan. Szarpało mnie, kiedy mroczne kształty wychodziły ze mnie na spalenie w ogniu boskiej światłości jakim emanuje Lalitamohan. Energia światła mądrości Mistrza Lalitamohandżi najsilniej oddziałuje na naszą czakrę serca oraz na trzecie oko. Wiele osób przybywa do aśramu z prośbą o odmianę swojej sytuacji uczuciowej, znalezienie właściwego partnera czy partnerki, o zajście w ciążę oraz uwolnienie się od złych związków karmicznych, i o lepszą, świetlistą przyszłość. - Na pierwszym darśanie poczułam tak silne uderzenie ognia, że pomyślałam przez chwilę, iż zaraz ulegnę samospaleniu - wspomina Teresa z Wadowic. - Dopiero po chwili zorientowałam się, że nic mi nie grozi, a samo uczucie palenia jest przyjemne i uzdrawiające. Dostałam wtedy od Mistrza Lalitamohandżi  bardzo dużo energii w postaci subtelnego błogosławieństwa.

Na jednym z darshanów można podejść do Mistrza Lalitamohandżi i poprosić o pobłogosławienie pamiątkowych kamieni szlachetnych, które potem należy nosić jako osobiste amulety i symbole Boskiej mądrości. - Kiedy dowiedziałam się o ceremonii poświęcenia kamyczków wraz z koleżankami wybrałyśmy się na poszukiwanie odpowiednich kawałków skały - opowiada Teresa z Wadowic. - Nieopodal aśramu natknęłyśmy się na ruiny starego  zamku, a u jego stóp iskrzące się kawałki krzemienia.  Wręczając Mistrzowi Lalitamohandżi swój kamyczek pomyślałam, że dzięki niemu na zawsze połączę się z Bogiem i Aniołami, z Bóstwami Nieba. Teraz wiem, że spełniło się jedno z moich marzeń. Mistrz Lalitamohandżi udziela także duchowych ślubów, odnawia śluby małżeńskie oraz przyjmuje listy z prośbami osób biorących udział w darśanach. - Kiedy wręczałam jemu kopertę, wyraz jego oczu powiedział mi, że moje prośby zostały zrozumiane - wspomina Ewa z Łodzi. - W swoim liście poprosiłam Mistrza o miłość i światło dla mojego męża oraz dorastających dzieci, które wychowałam w tak niepopularnej obecnie uczciwości. Teraz już wiem, że dostanę to, o co poprosiłam.

Życzeniem wcielonego duchowego Mistrza Lalitamohandżi jest, aby pomagać innym odnajdywać drogę do wewnętrznego boskiego światła. Tysiące osób proszących Go o radę w sprawach duchowych i z codziennego życia, jest głęboko poruszonych spotkaniem z Nim. Mistrz Lalitamohandżi zachęca wszystkich aby słuchali intuicji oczyszczonego serca. Jest człowiekiem, który kocha Boga całym sercem, i potrafi przybliżyć Boga innym, w bardzo bezpośredni i prosty sposób. Centralnym punktem pracy Mistrza Lalitamohandżi w tej Awatarze, jest dostarczanie i uczenie różnych duchowych technik i praktyk, które pomagają rozwijać Duszę i budzić boskość w duchowym aspirancie. Praktykami takimi są, między innymi, darśan (spotkanie z błogosławieństwami), regularne modlitwy i mantrowania,  ceremonie takie jak pudża uzdrawiania i poświęcenia, medytacja, śpiewanie, ćwiczenia jogiczne, sekretne mudry i specjalne mantry dla powodzenia, szczęścia oraz uzdrowienia. Mistrz Lalitamohandżi często podkreśla, że na ścieżce duchowej należy mieć dużo cierpliwości i wytrwałości; nie powinno się oczekiwać zbyt szybkich rezultatów - tak samo, jak w codziennym życiu. Mistrz Lalitamohandżi nie chce żeby ludzie byli od Niego zależni, tylko żeby ufali Bogu i Guru (nauczycielowi), który jest w nich samych, żeby mieli dobre relacje z Trzema Świętymi Klejnotami Boga: Śri Guru, Dharmą i Sanghą, żeby głęboko medytowali i przebudzili się w Świetle Mądrości Bożej. - Mistrz Lalitamohandżi emanuje potężnym i bardzo rzadko spotykanym Złotym Blaskiem w którym przebijają się wszystkie barwy tęczy w najsubtelniejszych odcieniach, a wszystko to przeplatane w boskiej jaśniejącej poświacie Białego Blasku Duszy, a ja czuję się Jego duchową córką. - mówi jasnowidząca Mirosława z Łodzi, na co dzień duchowa uzdrowicielka lecząca złotym światłem.

Awatar to istota duchowa wcielona w ludzkiej postaci, która już nie musiała reinkarnować się z powodu uwarunkowań karmicznych. Awatar wciela się świadomie, aby przyjść tutaj na ziemię i podnosić wibracje nasze i naszej Planety. Awatarowie są i żyją wśród nas jak ludzie – wcieleni ale nieograniczeni w swojej świadomości jak zwykli ludzie uwarunkowani karmanem. Awatarowie, chociaż są rzadkością wśród ludzi tej planety, pomagają ludzkości odkryć moc światła, mądrości, uzdrowienia i miłości, uaktywnić najpiękniejszą naszą wartość – wewnętrzne Światło Boże. Błogosławią nas, intensywnie nauczają dharmy boskich zasad i pomagają wzrastać duchowo. Awatar zawsze jest osobą biegle znającą dharmę, wedyjską tradycję duchową ludzkości, głębsze zagadnienia medytacji, jogi i boskiej białej tantry. Każdy Awatar w historii ludzkości jest znawcą wiedzy wedyjskiej i praktykiem sanskryckich mantramów, w szczególności, Awatarowie są mistrzami Słowa Mówionego, którym objaśniają wszelkie aspekty duchowości i mistyki. Inkarnację Mistrza Lalitamohandżi jako Awatara, zgodnie z wedyjską tradycją przekazu dharmy, potwierdzili osobiście wielcy nauczyciele, mistrzowie i awatarowie, jak Swami Krishnamacharya, Mahavatar Babaji w swojej ostatniej Inkarnacji, Guru Ananda Śiv, Sathya Sai Baba, Premananda Maharaj, Swami Tirtha i wielu innych.

Duchową pracę ze światłem Bożym na Ziemi oraz rozbudzaniem iskry Bożej, która otwiera i przemienia człowieka i całą jego świadomość z materialnej w duchową, zdolna jest poprowadzić tylko doskonała, uduchowiona Istota, która rodzi się już z tym posłannictwem, rodzi w świadomy sposób jako Awatara lub Awadhuta. Istota, która uświadamia sobie już we wczesnym dzieciństwie, z jakim przyszła na świat posłannictwem. Prawdziwe Światło Boże, jakie taka Istota zdolna jest przekazać jest tak czyste i jasne, że przemienia wszystko w człowieku nawet bez słów, rozbudza i prowadzi go ku Jedności z Boskością. Istocie takiej Słowa Mówione służą do rozbudzania w ludziach tęsknoty za Świętą Wiedzą która przejawia się poprzez duchowo przebudzone i oświecone Istoty Ludzkie. Awatara jest samym Światłem, Mądrością, Prawdą, Uzdrowieniem, Pokojem. Uduchowionych Istot, awatarów, które są w Jedności ze Światłem i Mądrością Bożą, i które już samą swoją obecnością, udzieleniem nauki, błogosławieństwem, przemieniają ludzkie wnętrza i budzą głęboko uśpioną w człowieku świadomość boskości żyje na naszym świecie bardzo mało. Tylko niewielu z Nich udziela się publicznie dając darśan setkom i tysiącom wiernych, ściągających ze wszystkich zakątków świata. Podczas darśanu, swoją obecnością, spojrzeniem bądź dotknięciem (w zależności od potrzeb) przelewają na ludzi boskie Światło, tym samym pomagając im w uświadomieniu sobie wszechogarniającej boskości i wzrostu tej świadomości w nich samych. Na świecie żyje więcej Osób Bożych, świetlistych Istot, które pomagają ludziom w uświadomieniu sobie boskości w nich samych. Niektórzy Ojcowie Boży, czy Matki Boże pracują na Ziemi cicho, w samotności, inni bardziej publicznie, lecz wszyscy Oni mają ten sam cel: chcą wspomóc człowieka łagodnego serca, uczynić człowieka szczęśliwym i świadomym boskości. Awatarzy rodzą się ze Światła i przychodzą na świat w czasie i miejscu, gdzie najbardziej Ich Obecność i duchowa aura jest potrzebna.

W Europie Środkowej, w Rzeczpospolitej Polskiej w 1962 roku na Pomorzu przyszedł na świat Boski Ojciec, Mistrz Złotego Światła - awatar realizujący aspekt Boskiej Mądrości, Światła i Prawdy – Mistrz Lalitamohandżi. Wniebowstąpiony Mistrz Lalitamohandżi już od najwcześniejszego dzieciństwa często doświadczał niezwykłych duchowych stanów ekstazy, najwyższego samadhi, zanurzenia w Bogu. Jego fizyczne ciało jakby „spalało się”, kiedy łączył się z najwyższym Światłem Bożym, ze sferą Boskiej Mądrości i Prawdy. Nikt z Jego otoczenia nie pojmował do końca, co się z Nim dzieje, jednak rodzice przeczuwali, że w ich późnych latach życia przyszło do nich z woli Boga bardzo niezwykłe dziecko. Już w dzieciństwie spędzał prawie cały swój wolny czas w ciszy, modlitwie i medytacji, w łączności z aniołami i bóstwami nieba. Coraz bardziej zagłębiał się w najsubtelniejsze poziomy świadomości, przenikał mistyczne stany, poziomy i sfery. Dziś objawienia zdarzają się w Jego życiu bardzo często, a znaki na ciele i duszy pokazują pełną boską Awatarę. Jednoczy się ze Światłem całkowicie kilka razy dziennie na całe godziny, a czasem i na wiele dni czy tygodni. Mistrz Lalitamohandżi należy do tych boskich awatarów, którzy pracują ze Światłem Mądrości i Prawdy w cichym odosobnieniu, aby potem nieść pochodnię Świętej Wiedzy dla wszystkich, którzy szczerze przybywają po nauki i błogosławieństwa oraz darśany. Mistrz Lalitamohandżi przyszedł na ten świat po to, by przyśpieszyć duchowy rozwój ludzkości, w tym w szczególności aby wspomóc duchowy rozwój Słowian oraz ludzi w Europie jako 'European Avatar'.

Mistrz Lalitamohandżi często pracuje tylko z małymi grupkami starannie wybranych osób, pomaga im na ich duchowej drodze, którą jako awatara już przebył. Daje im darśany, medytuje z nimi, prowadzi metafizyczne dyskusje, otwiera ich duchowo i uczy pracować w swoim wnętrzu. Jego Światło Mądrość budzi delikatne struny ciała, działa na wszystkich poziomach, oczyszcza punkty energetyczne w organizmie człowieka, które wiążą się z chorobami, cierpieniem, emocjami i przywiązaniem do rzeczy na pozór ważnych. Mistrz Lalitamohandżi budzi energię ducha, przywraca zagubionym utracone połączenie z Duszą oraz Bogiem. Mistrz przynosi transformację i samouświadomienie tak szybko, jak tylko jest to w stanie unieść indywidualna struktura każdego organizmu. Jednak droga, którą wskazuje, odpowiednia jest tylko dla tych, którzy bez jakichkolwiek warunków i ograniczeń chcą oddać się boskiemu Światłu i Prawdzie, oderwać się od wszelkiego przywiązania i pożądań, żyć tylko w Świetle Boga i służyć pomocą innym. „Odległość od Światła, którą człowiek sam wybiera, decyduje o jego charakterze, przywiązaniach i mocy.”

Gdy zbliżamy się do awatara, bardzo ważne jest aby kierować swą myśl ku wszystkiemu, co czyste i wzniosłe, by próbować widzieć we wszystkich boskość i dobro i na tych cząstkach się skupiać. Mieć dobro wokół siebie i napełniać swe życie dobrem, czynić dobro. Jakąkolwiek myśl, która się w was pojawi, możecie zmienić w piękniejszą, szczególnie jeśli wybieracie się do boskiego awatara. Wszelkie dobro, które wokół rozdajecie możecie jeszcze udoskonalić idąc za inspiracją i światłem przewodnictwa jakiego awatar udziela. W myśli jest nieograniczona siła, a ludzie przychodzący do awatara powinni myśleć o tym, jak się oczyścić ze wszelkiego zła, powinni postanowić oczyścić się ze wszelkiej niemoralności. Dodać do tego subtelne uczucia i ufność w siebie. Rozpocznijcie tworzyć wokół siebie dobro i przemieniać wszystko w dobro, jeśli zmierzacie ku Światłości, ku Bogu. Poznawać, zmieniać i wykorzystywać dary, które są boskie, to dalsza część praktyki duchowej w codziennym życiu. Awatara jest ucieleśnieniem Dobra i Światła, emanacją Najwyższego Dobra, a ludzie zbyt źli i zepsuci moralnie mogą nie być w stanie przebywać w pobliżu Awatara, w zasięgu jego aury, duchowego pola świetlistej energii. Największą Łaską Bożą jaką Bóg wyświadcza ludziom jest danie im możliwości przebywania w towarzystwie Awatara, danie im możliwości praktyki duchowej pod kierunkiem Awatary. Ludzie, którzy aż po kres swojego życia praktykują pod osobistym kierownictwem duchowym Awatara, osiągają wyzwolenie z kręgu narodzin i śmierci, osiągają zbawienie (moksza) i wchodzą do Niebios Boga przeznaczonych dla Jego wybranych.

Om Lalitamohane Namah!


KAFI GAURI

Cytat: "Wszyscy dobrzy ludzie słuchają mistrza Lalita Mohan Dżi!" - Swami Śyam Śivananda

Offline

 

#2 2015-07-23 17:19:24

 Himawant

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 157
Punktów :   
WWW

Re: Mistrz Duchowy Lalitamohandżi Awatar

A wie ktoś czym się dokładnie różni Awatara w jodze i tantrze od Awadhuta?

Niektóre osoby nauczające jogi, tantry, ajurwedy, medytacji, rozwoju duchowego z otoczenia mistrza Mohana Ryszarda Matuszewskiego są jak wiadomo Awadhutami.

Oba słowa oznaczają świadome wysoko przebudzone, oświecone i wyzwolone inkarnacje mistrzów duchowych. Cudownie jest uczyć się i praktykować pomiędzy Mistrzami duchowymi jakich Swami Paramahansa Mohan Ryszard Matuszewski przyciągnął do tajemnego Bractwa Himawanti lecząc ludzi z sekciarskiej mentalności rozmaitych chrysto-grupek o toksycznym charakterze, pomagając oczyścić świadomość po zejściu na ten plan bytu i stać się tym, kim jako boskie dusze rzeczywiście byli zanim zstąpili jako Awadhutowie na ten ziemski plan istnienia.

Joga i nauki duchowe oraz społeczne na najwyższym poziomie:

http://lalitamohan-himawanti.blogspot.com/

Polecam dużo czytać ze zrozumieniem i uwielbieniem dla Brahmana, dla Boga Absolutu, który przysłał nam Mistrza duchowego Swami Mohana Ryszarda Matuszewskiego na polską Ziemię, dla wyzwolenia z ciemnoty i zniewolenia umysłowego.

Ostatnio edytowany przez Himawant (2015-07-23 17:19:43)


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita-Mohan-Dźi jest kłamcą i oszustem!

Offline

 

#3 2019-02-04 00:49:21

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 266
Punktów :   
WWW

Re: Mistrz Duchowy Lalitamohandżi Awatar

Niektórzy się spierają w kuluarach zajęć czy Awatara czy Awadhuta, a może Mahaguru lub Parama Guru (w sensie głowy linii przekazu na Zachodzie), a może Gureśvarah albo Gurudevah. Zamiast się spierać jak się nie ma wglądu i zdolności rozpoanawania pozycji czy rangi duchowej Mistrza Duchowego - lepiej usilnie praktykować, wcielać w życie rady i zalecenia jakie dostaliśmy z ust Śri Guru Mohandźi, lepiej usilnie praktykować wszystkie ćwiczenia jakie dostaliśmy wraz z inicjacją od Śri Guru Mohandźi, lepiej stosować życiowe porady i trzymać się nauk, prosić o błogosławieństwa na zakończenie spotkań ze Śri Gurudźi. Po czujnym okiem Śri Guru Mohandźi iluzje znikają, Prawda się pojawia - to jest Pewne.


Kapali - Strażnik Dharmy
################
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#4 2019-02-12 12:17:21

METATRON

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-09-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Mistrz Duchowy Lalitamohandżi Awatar

Dlaczego nasz Śri Guru Mohandźi został osadzony w 12 domu? Odpowiedź jest zawarta w Talmudzie w księdze HIOBA (Mistrz Mohandźi przechodził doświadczenie na wzór Świętego Hioba), w innych Pismach Świętych, księga ta się nazywa Joba (Hebr. Iob, po polsku Hiob). Była duża szansa że Mistrz Mohandźi – Ryszard Zenon Matuszewski około 27 listopada 2008 lub nieco później zostanie uwolniony z domu 12 by móc w domu 1 na nowo głosić blask jedynego Adonai i boską wiedzę duchową (i nasz Mistrz Mohandźi został wtedy uwolniony bodaj w końcu listopada sąd wydał taką decyzję, a uprawomocniła się po 2 tygodniach). Jedyny warunek by mogło to się ziścić to była szczera modlitwa do Adonai, JHWH (Śiwa Mahadeva), żarliwie praktykowana przez zdrową psychicznie część Narodu Polskiego. Proście a będzie wam dane. Mistrz Śri Guru Mohandźi przechodził doświadczenie Hioba stając się najbardziej umiłowanym u Boga świętym człowiekiem pośród Narodu Polskiego. Nie ma większej świętości niż wybrancy i przyjaciele Boga namaszczeni doświadczeniem Hiobowym. Księga Hioba i wiedza kabalistyczna, w tym astrologia ezoteryczna dają dokładne odpowiedzi, także w temacie uświęcenia i stadium rozwoju duchowego człowieka (w wypadku Mohandźi mamy angelizację i ascencję duchową).

Pozdrawiam, Metatron

Ostatnio edytowany przez METATRON (2019-02-12 12:17:58)

Offline

 

#5 2019-04-06 00:24:05

Mariici

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 241
Punktów :   

Re: Mistrz Duchowy Lalitamohandżi Awatar

Nie ma w Polsce większego mistrza duchowego od Śri Guru Lalita Mohan Dżi. Szczerze wątpię, czy ktokolwiek w Europie czy wręcz w ogóle w zachodniej hemisferze może być uznany za większego w Duchowej Mądrości, choć jakże wielu chciało by się stawiać na piedestały. W niczym esencjonalnie historia życia Śri Gurudżi nie różni się od historii wielkich zwycięskich nauczycieli duchowych ludzkości. Nauki Śri Gurudżi przekazywane na zajęciach czy też omówienia różnych duchowych zagadnień zawarte w cyklach takich jak Hridaya są ewenementem na skalę wręcz światową i w niczym nie ustępują świętym pismom takim jak Purany, a wręcz są cenniejsze, bo osadzone w kontekście obecnych czasów, choć jak pisma i nauki przeszłości kompleksowo opisujące tematy odwiecznych zagadnień czy zmagań na duchowej Drodze prowadzącej do Celu. Pokażcie mi drugi taki zbiór nauk w pełni kompatybilny z naukami wielkich duchowych Mistrzów Wschodu żyjących w przeszłości! Ludzi ciągnie do blichtru zachodniej tandety głoszonej przez płytkich krzyczy z płytkiej Ameryki, a mało kto rozpoznaje prawdziwą Duchową Mądrość i prawdziwego Duchowego Mędrca na miarę legendarnych Ryszich i Duchowych Mistrzów - Śri Gurudźi Lalita Mohan Dżi.


"Zwrócić się ku Światłu, przywołać choćby odrobinę Boskiej Świadomości z góry, i w jej świetle zapalić płomyczek wewnętrznej tęsknoty..."

Offline

 

#6 2019-04-20 13:58:59

 Premananda

BUDZICIEL

Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 111
Punktów :   

Re: Mistrz Duchowy Lalitamohandżi Awatar

Taki cytat chyba wszystko wyjaśnia. A ci co zrezygnowali z praktyki, zrezygnowali z takiej wzniosłej możliwości. I powędrowali do świata cienia i ciemności, do Patala-Loki, do asurów, rakszasów i piśaćów jako swoich kumpli.

CYTAT: "Wyjątkowy podarunek dla świata w postaci Awatara Lalitamohandżi polega na umożliwieniu ludziom poszukującym kontaktu z radykalnie transformującym Światłem Paramatmana, Najwyższej Istoty Bożej, po raz pierwszy w dziejach Ziemi na kontynencie europejskim. W czasach kryzysu i wzmagającego się głodu duchowego, Wzniosły Mistrz daje swym dzieciom bezpośredni przekaz Światła, Mądrości i Uzdrowienia, które rozpuszcza wszelkie bariery i zmienia całą ludzką istotę w boską jakość. Światło Paramatmana może zostać przyjęte przez wszystkich, którzy są otwarci, niezależnie od tego, czy spotkali Mistrza Lalitamohandżi w jego ciele. Jako inkarnacja Boskiej Mądrości i Światła Prawdy, Mistrz Lalitamohandżi wznosi się ponad dogmaty i ziemskie  hierarchie. Nie wymaga zbytnich hołdów, a ofiarowuje boską transformującą moc wszystkim, niezależnie od ich dotychczasowej ścieżki, religijnego pochodzenia czy stanu świadomości. "


Om Premanandaaya Namah!
Preman - Łaska, Aananda - Błogość i Szczęście

Offline

 

#7 2019-04-24 00:05:11

Adilar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 104
Punktów :   

Re: Mistrz Duchowy Lalitamohandżi Awatar

Czyż  można doznać większego szczęścia jak dar od Boga.w postaci nauki duchowej i przebywania w obecności Boskiego światła naszego wspaniałego Guru przez długie lata poszukiwałem swego szczęścia,by zapełnić tęsknotę za Bogiem w sercu .Która przez wiele długich lat dawała o sobie znać i choć przyszedł czas  w którym poznałem swoją ukochaną  żonę i mamy wspaniałe córki  nie  mogłem zapełnić coraz większej  tęsknoty  wyrywającej się z serca małego chłopca   .Pewnego dnia coś się zmieniło me serce inaczej zabiło, zadrżało i już wiedziałem  to na pewno . Znalazłem  drogę a na niej światło,Guru  szczęście.Choć wiem że jestem tylko marnym pyłkiem  w obliczu Guru to i tak czuję w mym sercu wielką przyjaźń ciepło w sercu gdy wspomnę o  nauczycielu,Guru .Z utęsknieniem  zawsze czekam na czas w którym zobaczę mojego nauczyciela, Guru dziękuję ci Boże za dar  który wypełnił me serce pozdrawiam Adilar.

Offline

 

#8 2021-04-09 16:46:36

 Dewalaja

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 171
Punktów :   

Re: Mistrz Duchowy Lalitamohandżi Awatar

Dobre Ośrodki Rozwoju Duchowego to mają warsztaty i programy zajęć z naukami Śri Gurudźi, Lalitamohandźi Paramahansa! I tak poznajemy dobre od kiepściutkich, w których nie ma promocji zajęć ze Śri Gurudźim! Kto Gurudźi nie promuje ten się nie liczy, bo pewnie tylko badziew seksualno-zboczony promuje, nie mając pojęcia nawet o realnej praktyce pięciu Dakiń.


DEWALAJA - DEVALAYAM
NIEBIOSA - WIEŚCI Z NIEBIOS

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Marsa Matruh https://www.ehotelsreviews.com/