HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2007-07-15 09:34:54

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 468
Punktów :   
WWW

Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Krótkie wprowadzenie historyczne do Antypsychiatrii

Antypsychiatria to ruch społeczny, zapoczątkowany w latach 60. XX wieku, który głosił, że pacjenci placówek psychiatrycznych nie są osobami chorymi, ale jednostkami, które nie przyjmują wartości i norm społecznych, obowiązujących w zachodnim społeczeństwie. Zwolennicy antypsychiatrii głosili, że pojęcie "choroby psychicznej" jest narzędziem represji społeczeństwa wobec nonkonformistycznych jednostek. W istocie większość tak zwanych leków psychiatrycznych powodujących otumanienie i zniszczenie psychiki poprzez pranie mózgu powstało w najbardziej represyjnych ustrojach politycznych jak hitlerowskie Niemcy i stalinowski Związek Radziecki!

Antypsychiatria powstała pod wpływem prac Gregory Batesona o psychorodzinnym pochodzeniu schizofrenii, dekonstrukcji pojęcia "choroby psychicznej" przez Michela Foucaulta (Historia szaleństwa w dobie klasycyzmu, 1961), oraz prac Herberta Marcuse'a o społeczeństwie dobrobytu. Ogromny wpływ na antypsychiatrię miały poglądy psychiatry brytyjskiego, Davida Lainga, który postrzegał chorobę psychiczną jako rodzaj doświadczenia ludzkiego (podróż). Etykietkę choroby psychicznej jako pierwszy odrzucił psychiatra południowoafrykański, David Cooper, a jego najbardziej reprezentatywnym przedstawicielem był inny psychiatra, Thomas Szasz, autor książki "Mit choroby psychicznej".

Antypsychiatria głosiła prawo do własnych przeżyć, niezależnie od społecznych norm i ocen, postrzegając różne formy zinstytucjonalizowanego lecznictwa psychiatrycznego, zwłaszcza w zamkniętych szpitalach oraz przymusową farmakoterapię jako przemoc. Szasz żądał "oddzielenia psychiatrii od państwa" (czyli usunięcia sankcjonowanego prawnie przymusowego leczenia), zakazu orzekania o niepoczytalności i nieodpowiedzialności prawnej sprawców przestępstw, zakazu pozbawiania praw osób z powodu choroby psychicznej etc.

Antypsychiatria jako sprzeciw wobec leczenia psychiatrycznego jest silnie krytykowana przez środowiska naukowe. We współczesnej psychiatrii, której podstawy zawarte są w manifeście Kandela uznaje się, że wszystkie zaburzenia psychiczne są wynikiem zaburzenia struktur mózgu, chociażby na poziomie synaptycznym. Połączenia synaptyczne mogą być modyfikowane przez psychoterapię wpływającą na procesy uczenia, jednak nie może ona zastąpić odpowiedniej farmakoterapii chorób psychicznych. W związku z tym tak rozumianej antypsychiatrii nie można włączyć jako nurtu czy hipotezy w psychiatrii.

Leczenie psychiatryczne i wmawianie ludziom w zasadzie nieistniejących chorób dla wymuszenia określonych zachowań i przestrzegania tak zwanych chrześcijańskich czy katolickich wartości to bodaj największa psychomanipulacja jakiej dokonuje się na całej europejskiej i amerykańskiej cywilizacji białych rasistów, którzy chorobliwie wierzą w swoją wyższość. Trzeba pamiętać, że powstające masowo w XVIII-XIX wieku tak zwane szpitale psychiatryczne były w większości od początku miejscem uwięzienia, internowania i wykańczania osób za poglądy, nowym narzędziem inkwizycji przeciwko tym, którzy nie zgadzali się na skatoliczenie i schrystianizowanie pod przymusem prawnym! Wcześniej heretyków i czarownice palono na stosach inkwizycji po torturach, nawet jak zmarły w wyniku bestialskich kościelno-policyjnych tortur. Współcześnie trzyma się dysydentów w szpitalach psychiatrycznych i dokonuje chemicznego trucia i uszkadzania systemu nerwowego, co jest jedynie bardziej zakamuflowanym inkwizycyjnym torturowaniem. Czarownice i szamani wizjonerzy, słyszący głos Boga czy anielskie chóry od początku istnienia kościoła byli niewygodnymi dysydentami, którzy byli wyniszczani przez inkwizycyjną machinę kościelnych rzezimieszków! Szpitale psychiatryczne pełne są osób niewygodnych dla systemu państwowego, a dzisiejsi heretycy i dysydenci mają nową nazwę: pacjentów psychicznych i sądowych (detencyjnych). Demokracja prawie nic nie różni się w tej materii ani od stalinizmu ani od nazizmu ani szczególnie od wiadomej powszechnie morderczej inkwizycji imperium rzymsko-watykańskiego! Używanie w stosunku do niewygodnych osób terminu chory psychicznie, wariat, czubek, świr zawsze miało i ma na celu zdyskredytowanie cudzych przekonań i poglądów, szczególnie w celu politycznym i w celu utrzymania monopolu religijnego przez wielkie sekty takie jak katolicyzm, monopolu na kasę z tacy i rząd dusz oraz monopolu głoszenia swej ideologii. Jezus Chrystus, jak wynika z Biblii był przez swoją rodzinę, matkę i część rodzeństwa uważany za świra o zaburzonym umyśle i dlatego rodzina próbowała go porwać i obezwładnić celem uwięzienia, na co nie pozwolili liczni wielbiciele, a sam Jezus Chrystus oddalił swoją matkę i braci, którzy czynili mu taki absurdalny zarzut profanując świętość.


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#2 2007-09-10 16:27:35

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 266
Punktów :   
WWW

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Właściwie pod hasło Antypsychiatria pasowałaby cała postępowa Psychoterapia, która prowadzi dialog i bada głębie człowieka. Bo ta radziecka z Psychuszkami dla dysydentów to jest już zupełnie niepotrzebna. Schizofrenia bezobjawowa to najlepsze osiągnięcie radzieckie diagnozowane u tak zwanych dysydentów, co to się jedynie słusznej władzy nie chcieli poddać. Ale w Polsce też się to wiele razy zdarzało i ponoć do dzisiaj są zwolennicy zamykania wszystkich osób o odmiennych poglądach w zamkniętych szpitalach, gdzie jeszcze dogorywają wrogowie komuny, zapomniani bo nikt się o nich nie raczył upomnieć! Solidarnośc zapomniała w Polsce o dysydentach, co zostali  uznani za schizofreników bo byli szkodliwi dla ustroju politycznego. A to wielki błąd. Tak, że nie tylko w USA Antypsychiatria jest potrzebna. Podobno wiele osób choruje jednak w Polsce tylko dla renty. To takie pasożytnictwo, czytałam kiedyś przypadek osoby co regularnie dostaje depresji gdy renta się kończy i choruje tak długo aż ją z powrotem dostaje. Znak czasów?
Może by ktoś potłumaczył teksty z www.antipsychiatry.org? Są bardzo ciekawe, ale po angielsku. Brak tekstów po polsku, a to takie ciekawe! Myślę, że terapie takie jak rebirthing, które Lalita Mohan tak pochwala i popiera oraz poleca doskonale by zastąpiły całą psychiatrię. Większość bowiem zaburzeń psychicznych i mentalnych łatwo się koryguje z pomocą uregulowania i wyćwiczenia odpowiedniego rytmu i głębi oddychania. Mohan prowadził zajęcia jogi oddechowej dla schizofreników i psychoz dwubiegunowych, jeszcze jak mieszkał w Toruniu i go wyklinali lekarze, bo stałych pacjentów tracili. Po prostu chorzy zaczęli zdrowieć z tych swoich pozornych schorzeń. Energia duchowa, prana leczy wszystko, a psychikę najłatwiej. A i wiele osób z terapii oddechowej czy pranicznej się do klubu radiestetów zapisywało, bo odkryli, że cierpią nie z powodu rzekomych zaburzeń, ale dlatego, że mają pewne zdolności parapsychiczne, które blokowali bo się ich bali. Guru-dźi sporo o tym opowiadał, może coś jeszcze pamiętacie?
Posyłam wam promienny uśmiech

Ostatnio edytowany przez Kapali (2007-09-10 16:30:27)


Kapali - Strażnik Dharmy
################
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#3 2007-09-11 11:08:40

Kafi_Gauri

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Ta psychiatrzy sami są psychiczni. Byłem kiedyś u jednego jak miałem 16 lat bo mnie mama zaprowadziła. Nawet w oczy nie spojrzał, taki rozbiegany i szklisty wzrok miał jakby się nacpał czegoś. Takie psychiczne pytania zadawał z sufitu, że ni ekumałem o co mu chodzi. Potem się bałem takich typów. To chyba nic dziwnego, że potem antypsychiatria powstaje. Jak są tacy antypatyczni psychiatrzy. Ten chyba jeszcze urzęduje. Ma gabinet w Krakowie. Nazywa się Teleśnicki. Ale stary był to może już na emeryturze jest. Jak ktoś był przez rodziców często prowadzany do takiego typa albo do takiego jak Samson to potem się udziela jako ANTYPSYCHIATRIA! I nic dziwnego...


KAFI GAURI

Cytat: "Wszyscy dobrzy ludzie słuchają mistrza Lalita Mohan Dżi!" - Swami Śyam Śivananda

Offline

 

#4 2007-09-12 11:40:04

sakini

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 10
Punktów :   

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

kafi_gauri napisał:

Ta psychiatrzy sami są psychiczni. Byłem kiedyś u jednego jak miałem 16 lat bo mnie mama zaprowadziła. Nawet w oczy nie spojrzał, taki rozbiegany i szklisty wzrok miał jakby się nacpał czegoś. Takie psychiczne pytania zadawał z sufitu, że ni ekumałem o co mu chodzi. Potem się bałem takich typów. To chyba nic dziwnego, że potem antypsychiatria powstaje. Jak są tacy antypatyczni psychiatrzy. Ten chyba jeszcze urzęduje. Ma gabinet w Krakowie. Nazywa się Teleśnicki. Ale stary był to może już na emeryturze jest. Jak ktoś był przez rodziców często prowadzany do takiego typa albo do takiego jak Samson to potem się udziela jako ANTYPSYCHIATRIA! I nic dziwnego...

Offline

 

#5 2007-12-21 23:41:19

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Przytoczę tu jedną historyjkę, którą przeżył jeden mój znajomy z pracy.
Otóż ten znajomy o ładnych kilku lat boryka się z alkoholizmem. Generalnie  nic na niego nie działało, nawet wszywki, zawsze sukcesywnie je zapijał. Poszedł ten mój kolega do psychiatry, żeby mu zaaplikował jakąś terapię albo coś. Psychiatra okazał się miłym gościem i po którymś spotkaniu z kolei zaprosił nawet delikwenta do siebie do domu. Jak już się rozsiedli wygodnie w fotelach, to przyniósł psychiatra z butelkę wódy i zaczął rozpijać chłopaka. A ten nie odmawiał, skoro psychiatra mu daje wódę, to czemu nie. W końcu jak już go dość mocno upił, zaczął mu się dobierać do rozporka. Biedny pacjent, na szczęście był na tyle jeszcze trzeźwy, że zdołał psychiatrę- pedała zdzielić i uciec z jego domu. Tak zakończyło się leczenie z alkoholizmu koleżki. A na dzień dzisiejszy jak pił tak pije...

Offline

 

#6 2008-07-25 13:02:12

sadadeva

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 38
Punktów :   

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Wlasciwie to sie powinno leczyc psychiatrow.
Leczenie tabletkami to tak naprawde zatruwanie organizmu i powodowanie jeszcze wiekszych problemow ze zdrowiem psychicznym i fizycznym.
Znam przypadek, ze matka zadzwonila po psychiatrow, ze jej syn sie dziwnie zachowuje bo nie je miesa i cwiczy joge.
Przyjechali bardzo szybko i zabrali syna. 24 godziny w szpitalu maga odbic sie bardzo niekorzystnie na psychice mlodego czlowieka.
Tak tez sie stalo, ale na szczescie udalo mu sie spotkac ludzi, ktorzy pomogli mu stanac na nogi, a i praktyki yogi bardzo pomogly.

Ostatnio edytowany przez sadadeva (2008-08-06 15:18:02)

Offline

 

#7 2009-06-15 00:35:03

uteg

NOWICJUSZ

2008608
Skąd: uk
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 2
Punktów :   

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

psychiatrzy i postrzeganie diagnozy na docelowym podawaniu tabletek psychotropowych i opuzniaczy poczawszy na bodzcowym konczywszy na odruchowym...dziedzina zamknieta w sobie bo kiedy ktos trafi na filozofie psychiatryczna w pigolce ciezko jest z tego wyjsc, ten kierunek zalecza skutki nie biorac pod uwage przyczyn ktore jak wiadomo sa najistotniejsze...dziwny odlam leczenia zalanan nie tedy droga...

Offline

 

#8 2011-02-09 14:10:40

Gurumai

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 49
Punktów :   

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Zawód pod tytulem - psychiatra - mija się z celem. Powinno się raczej skupić uwagę na psychologach, bo to już lepiej potrafią ludziom pomóc, a psychiatra, no cóż... jest od tego, aby udowodnić, że w każdym najzdrowszym nawet człowieku jest w stanie znaleźć chorobę psychiczną. Lekarze psychiatrzy trują ludzi psychotropami i mówią jeszcze że pomagają, a tak naprawdę to otumaniają im mózgi i powodują, że taka osoba podtruwana tabletkami - traci zdolność do samodzielnego myślenia i kojarzenia a także do podejmowania samodzielnych decyzji.

Mówi się też w środowiskach medycznych, że specjalność 'psychiatria' wybierają ci, którzy nie zdali egzaminu z psychologii. Nawet sami lekarze w środowisku medycznym uważają psychiatrię za gorszy gatunek specjalności


Gurumai

Offline

 

#9 2011-04-27 20:00:04

Mariici

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 241
Punktów :   

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Pakują prochy w ludzi często zdrowych, którzy czasami potrzebują może zwykłych suplementów żywieniowych takich jak witaminy, albo rozmowy, dla rozwiązania problemów rodzinnych czy sytuacji materialnej. Dziwne, że psychiatrzy nie zamykają do psychiatryka ewidentnie walniętych pod deklem klechów takich jak ten jakiś nawiedzony klecha-oszołom:  http://www.youtube.com/watch?v=FjFM-tYjmEQ


"Zwrócić się ku Światłu, przywołać choćby odrobinę Boskiej Świadomości z góry, i w jej świetle zapalić płomyczek wewnętrznej tęsknoty..."

Offline

 

#10 2015-06-29 13:37:34

 Himawant

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 157
Punktów :   
WWW

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Psychoterapia pomaga wielu ludziom, ale przymusowe podawanie środków psychotropowych to robienie z ludzi narkomanów zależnych od neuroleptyków, bestialskie niszczenie ludziom mózgów i nic więcej.

http://www.eioba.pl/a/1ujo/rispolept-du … r-leczenia

Psychiatrzy sądowi winni tych patologicznych zbrodni, jak to się robi z Jerzym D. w Lublińcu na zlecenie patologicznego sądu Częstochowskiego i inkwizycyjnie przestępczej Jasnej Góry - powinni odsiadywać dożywocie albo spotkać się twarzą w twarz z ludowym plutonem egzekucyjnym w trybie rewolucyjnym.

Ziemie trzeba oczyścić stanowczo z bandytyzmu jakim jest psychiatria sądowa z jej spec ustawami o charakterze ludobójczym!


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita-Mohan-Dźi jest kłamcą i oszustem!

Offline

 

#11 2019-02-04 01:15:21

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 266
Punktów :   
WWW

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Antypsychiatria to lepszy, bardziej humanistyczny i humanitarny sposób traktowania pacjentów, ale oczywiście tych, którzy wykazują jakąś wolę leczenia się i pozbywania zaburzeń. Zawsze znajdą się tacy, których nie da się pewnie traktować w sposób maksymalnie cywilizowany, chociaż najpierw trzeba by się postarać solidnie sprawdzić w praktyce podejście antypsychiatrii i otwartych społeczności terapeutycznych. W praktyce wiele rzeczy nie jest łatwych.


Kapali - Strażnik Dharmy
################
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#12 2019-04-16 13:31:52

 Dewalaja

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 171
Punktów :   

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Antypsychiatria, co warto pamietać, to nurt psychiatrii bardzo humanitarnie i ludzko podchodzacy do pacjentów, wymagający dużo więcej wysiłku od lekarzy i terapeutów. Antypsychiatria to sprzeciw przeciwko mordowaniu ludzi na oddziałach tak zwanej psychiatrii sądowej, gdzie niszczy się psychotropami dysydentów. Szczególnie bardzo mocny w Kanadzie, gdzie w psychiatrykach zamordowano dziesiątki tysięcy działaczy Indiańskich, Eskimoskich, tubylczych. Podobnie w Australii, gdzie psychiatria sądowa mordowała działaczy Aborygenów. Dysydent to do psychiatryka i skazany na dożywocie lub smierć psychiatryczną od narkoleptyków podawanych w dużych dawkach.


DEWALAJA - DEVALAYAM
NIEBIOSA - WIEŚCI Z NIEBIOS

Offline

 

#13 2019-04-27 15:27:09

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Kiedyś kiedy studiowałam w Akademii Medycznej mieliśmy zajęcia na psychiatrii i pamiętam jak dziś jak bardzo mnie one oburzały. Widziałam tam jak traktuje się ludzi. Dla psychiatry pacjent był tam traktowany jak kolejny osobnik do trucia i robienia z niego bezwolnego podporządkowanego ogólnym normom zombi. Praktycznie nie było innej formy leczenia niż psychotropy, które odbierały ludziom zdolność samodzielnego myślenia i decydowania o sobie. Było to dla mnie jak ciosanie z ludzi takich samych figurek. Bo jak ktoś wystawi głowe ponad tłum to zostanie obcięty. Takie mamy standardy. Cóż mi taki świat nie pasuje. Wszyscy geniusze i odkrywcy byli takimi odmieńcami i gdyby nie oni to gdzie byśmy teraz byli?

Offline

 

#14 2020-10-21 10:26:26

Śankar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-04
Posty: 90
Punktów :   

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Zacząłem czytać "Mit choroby psychicznej: 50 lat później" Thomasa Szasza. Autor po 50 latach wraca do tematu swojej głośnej pracy z roku 1960 "Mit choroby psychicznej".
Zamieszczam poniżej dwa ciekawe cytaty:
"W swoim eseju pod tytułem Mit choroby psychicznej opublikowanym
w 1960 roku, a także w wydanej rok
później książce pod tym samym tytułem, otwarcie
określiłem swój cel: twierdzę, że koncepcja choroby psychicznej
nie ma charakteru medycznego i uznaję za moralnie nieuzasadnione
stosowanie wszelkich praktyk psychiatrycznych wbrew
woli pacjenta.1,2 Proponuję, aby objawy określane kiedyś jako
nerwice i psychozy, a obecnie najczęściej jako zaburzenia psychiczne,
postrzegać jako zachowania stanowiące problem dla innych
osób lub samego pacjenta; odrzucam traktowanie pacjenta
jako biernej ofiary patobiologicznych wydarzeń pozostających
poza tegoż pacjenta kontrolą; odmawiam także uczestnictwa
w przymusowych praktykach psychiatrycznych, które są niezgodne
z podstawowymi zasadami społeczności ludzi wolnych."

dalej czytamy:
"...twierdzę, że szpitale psychiatryczne są rodzajem
więzień, a nie placówek służby zdrowia, umieszczenie w szpitalu
psychiatrycznym bez zgody jest rodzajem aresztu, a nie
opieki medycznej, a psychiatrzy zachowują się jak sędziowie
i pracownicy służby więziennej, a nie jak lekarze. Sądzę, że
powinniśmy odrzucić tradycyjną perspektywę psychiatryczną
i zacząć postrzegać choroby psychiczne oraz to, jak na nie reagują
psychiatrzy, jako kwestie moralne, prawne i retoryczne,
a nie medyczne, lecznicze i naukowe."

Offline

 

#15 2022-03-02 22:52:46

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 266
Punktów :   
WWW

Re: Czym jest Antypsychiatria - Historia i Pochodzenie

Psychiatrzy i psychuszki to na zachodzie w państwach UE, niestety okropny temat, psychiatria jest zaniedbana, niedofinansowana, i stosuje metody terrorystyczne rodem z czasów hitlerowskich. Niestety, a jeszcze Polska wzoruje się na metodach z Niemiec i Austrii, czyli tych najgorszych dla pacjentów. I stąd popularności antypsychiatrii, terapii antystresowej, holotropii, rebirthingu i ogólnie psychoterapii transpersonalnych!


Kapali - Strażnik Dharmy
################
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zbiorniki na gnojownice Żnin Wysoka jakość i niska cena to domena naszej agencje reklamowe częstochowa