HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2011-03-02 21:04:41

Kafi_Gauri

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 222
Punktów :   
WWW

HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Jak dla mnie to lekcje serca czyli Biblioteka Hridaya jest najlepszą biblioteką duchową. Jeśli czegoś nie mogę znaleźć o RD, jest na pewno w Hidaya.

Swami Premananda błogosławił wszystkie te lekcje, tak po polsku jaki po angielsku. Czytał te angielskie, a część była tłumaczona na tamilski.

Lekcje Hridaya to bardzo dobre opracowania z Nauk Wschodu. Także z tajemnych Lekcji Mahavatar Kriya Babaji do uczniów duchowych.

Mam nadzieję, że z czasem pojawia się kolejne Lekcje Biblioteki Hridaya, zarówno opracowania jak i tłumaczenia z Sanskrytu na jęz. polski.

Polecam Bibliotekę Hridaya -100 Lekcji Serca - Intensywny Kurs Rozwoju Duchowego...

Aktualnie: http://www.himavanti.org/pl/c/ezoteryka-serca

Kafi Gauri


KAFI GAURI

Cytat: "Wszyscy dobrzy ludzie słuchają mistrza Lalita Mohan Dżi!" - Swami Śyam Śivananda

Offline

 

#2 2011-03-10 19:41:55

Gurumai

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 49
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

HRIDAYA - to najlepsze biblioteka ezoteryczna jaką udało mi się spotkać, a czytam dużo. Esencja Mistyki Serca. Kto chce rozbudzić swoje serducho i otworzyć je na tę duchową wiedzę - to śmiało do czytania lekcji Hridaya. A pochwalcie się jak już coś przeczytacie jakie inspiracje się pojawiły i jakie macie odczucia i czucia.

Priyaśri Mataji


Gurumai

Offline

 

#3 2011-03-23 12:57:13

 Kszirin

PIELGRZYM

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Tak, dla mnie Sutry Hridaya były takim boskim internetowym odkryciem - to One doprowadziły mnie do Sanghi, jak tylko je odkryłam jeszcze na stronie Bractwa Himavati, od razu wiedzałam, że chcę należeć do Bractwa - tak bardzo treści Sutr są bliskie temu co czuje i myślę. Właśnie dlatego z pierwszym dniem wiosny tego roku 21.03.2011 rozpoczęłam w W-wie spotkania Kręgu Nauki Ezoterycznej, na którym czytamy Sutry (1 Przesłanie na 1 spotkanie) i w medytacyjnym skupieniu odbieramy ich mistyczny przekaz. Przekaz, który jest wielowymiarowy - za każdym razem, gdy ponownie czytam którąś z Sutr, co innego wydaje się dla mnie ważne, za każdym razem czytam je jakby od nowa.

Na dzień dzisiejszy fascynuje mnie sama struktura owych Przesłań - 9 części po 10 Sutr w każdej - i z tego, co zrozumiałam każdy blok odpowiada jednemu płatkowi w Lotosie Hridaya. A podążanie drogą ezoterycznych lekcji to budzenie tego tajemnego lotosu - płatek po płatku. Lotosu, w którym mieszka Jaźń... 9 wielkich transformacji...

Przyznam się, że Sutry Hridaya są dla mnie idealnym kompedium wiedzy duchowej, nie zawsze w ciągu dnia mam czas na czytanie ksiąg ezoterycznych, ale zawsze znajdę chwilę na jedno chociaż Przesłanie - Idealna Esencja Nauk Duchowych Mistrzów, w sam raz na dzisiejszy czas.

Zapraszam wszystkich chętnych na nasze spotkania - spotykamy się w Warszawie, w poniedziałki o 19:30. Tel: 0-502 150 247

Pozdrawiam
Kszirin

Offline

 

#4 2011-04-27 20:11:21

Mariici

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 241
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

To prawda, człowiek wraca do czytania Hridaya co jakiś czas i ze zdumieniem odkrywa coś nowego, jakąś głębszą wiedzę, której wcześniej przez swój płytszy punkt widzenia nie dostrzegał... Takie są właśnie prawdziwe mistyczne pisma, można się w nie zagłębiać i coraz głębszą mądrość wyciągać...


"Zwrócić się ku Światłu, przywołać choćby odrobinę Boskiej Świadomości z góry, i w jej świetle zapalić płomyczek wewnętrznej tęsknoty..."

Offline

 

#5 2012-02-19 22:19:47

bhuvaneswari

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2007-09-14
Posty: 3
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Nauki Hridaya to prawdziwa skarbnica wiedzy duchowej, mogę powiedzieć że to unikat w skali światowej. Czytam, zgłębiam i podróżuję po świecie ducha. I zgadzam się z przedmówcami czyta się i za każdym razem odkrywa się coś nowego. To wiedza, która uzdrawia i otwiera serce. Prostuje pokrętne ścieżki umysłu.

Offline

 

#6 2019-01-09 20:53:20

 Himavad

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Ciagle są to super lekcje, najlepszy kurs wiedzy ezoteryczno-hermetycznej, ale oczywiście w wydaniu papierowym, gdzie przeważnie lekcja ezoteryczna jest dwa lub nawet trzy razy dłuższa, bo w Internecie są tylko fragmenty Hridaya.

Offline

 

#7 2019-02-05 12:04:04

Śankar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-04
Posty: 90
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Tak nauki Hridaya to olbrzymia skarbnica wiedzy duchowej. Gdyby zebrać je w jedną księgę byłaby to prawdopodobnie ponad 1000 stronicowa pozycja, także jest czego się uczyć. Wracam od lat do lekcji Hridaya i wciąż jest jeszcze bardzo dużo do przeczytania i zrozumienia.

Offline

 

#8 2019-02-05 13:56:43

Dakszan

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-16
Posty: 44
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Chyba się trochę podany w pierwszym poście link zreaktualizował albo zmienił. Tutaj zadaje się jest aktualny liczący już ponad 100 lekcji zbiór Hridaya Sutram: http://www.himavanti.org/pl/c/ezoteryka-serca (a jeszcze bardziej obszerny tylko w wydaniu książkowym).

Offline

 

#9 2019-02-05 21:29:35

 Kszirin

PIELGRZYM

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Raz w miesiącu spotykamy się w Warszawie by wspólnie czytać Nauki Hridaya i kontemplować ich boski przekaz. Jeśli ktoś jest zainteresowany wspólną praktyką zapraszam do kontaktu: kszirin@gmail.com.

Offline

 

#10 2019-02-08 23:24:51

Kadim

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 124
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Hridaya to wiedza z serca i lecząca nasze serca. Fajnie, że podany jest link .

Offline

 

#11 2019-03-06 11:26:14

Mariici

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 241
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Hridaya to zbiór prawdziwych Pereł Mądrości oczyszczających umysł i kierujących go ku Wiecznemu Szczęściu. Można w sercu czuć tylko wdzięczność do Boga i posłanego przez Niego Śri Gurudżi za ten przekaz podstawowych nauk omawiających z taką klarownością zasadnicze kwestie z dziedziny rozwoju duchowego! Kto nie czytał - polecam czytać i głęboko nad tymi lekcjami rozważać, kontemplować, a cuda dziać się w życiu będą.


"Zwrócić się ku Światłu, przywołać choćby odrobinę Boskiej Świadomości z góry, i w jej świetle zapalić płomyczek wewnętrznej tęsknoty..."

Offline

 

#12 2019-03-09 17:05:39

Adilar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 104
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Wiedza tu zgromadzona jest doskonałą formą rozwoju duchowego mogę tylko podziękować za możliwość korzystania  z tych wspaniałych nauk

Offline

 

#13 2019-04-03 21:42:38

Apoloniusz

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2018-05-16
Posty: 33
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Zajrzałem, jest co poczytać, sporo tekstów, artykułów czy jak to się zwie. A, takie Lekcje Ezoteryczne. Pewnie od Hermesa Trismegistosa jakieś streszczenia. Hermes Trismegistos napisał 360 ksiąg, znaczy zwojów na różne tematy duchowe, magiczne, ezoteryczne. Teraz to pewnie takie solidne opracowania by były, długie artykuły, rozprawy. Ile na takim zwijanym papirusie można było napisac to nie wiem. Na papierze pewnie wygodniej jest.


Apollonios o Tyaneus - Ἀπολλώνιος ὁ Τυανεύς;
Pitagorejczyk Astro-Mag 3 p.e.ch. - 102 e.ch.

Offline

 

#14 2019-04-28 18:46:27

Devi

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-09
Posty: 36
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Hridaya to wiedza duchowa dużego formatu. Ogrom wiadomości, który się przyda wszystkim tym co wiedzy duchowej potrzebują. Dużo podziękowań za zebranie i udostępnienie tak cudownej informacji na różne tematy związane z duchowością. To wiedza, która wnika prosto do wnętrza, do serca i daje poznanie.

Offline

 

#15 2022-11-29 19:51:21

Królestwo Niebieskie

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2018-05-11
Posty: 36
Punktów :   

Re: HRIDAYA - Lekcje Serca to Najlepsza Biblioteka Duchowa!

Szkoda, że tylko fragmenty są w necie, ale to chyba zeszyty bardziej ezoteryczne, trudniej dostać w całości. Fragmenty pewnie tak dla zachęty, żeby poszukiwać Źródła. Trzeba szukać, a kto szuka to znajduje.


Królestwo Niebieskie nie jest z tego świata...

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteles Round Rock Ciechocinek spa BoĂŽte de vitesses automatique Mitsubishi komornik wrocław fabryczna