HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2007-09-03 12:24:39

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 378
Punktów :   
WWW

WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

Wegetarianizm kontra mitologia mięsożerstwa!!!

Warto też mieć na uwadze fakt, że Wegetariański styl życia Człowieka jest istotną częścią Jogi jako systemu naprawy rodzaju ludzkiego i nie powinien być oddzielany od całości, jaką jest Joga. Zarówno w Grecji, jak i w Anglii, gdzie mamy dwa główne centra duchowo-medyczne propagujące Jarstwo, pojawia się ono jako część systemu praktyki duchowej, w Oriencie nazywanego właśnie Jogą czyli metodą unifikacyjną. Mówienie, że Jarstwo, Wegetarianizm nie ma nic wspólnego z Jogą, Istotą Religii jest bałamutnym kłamstwem i wprowadza ludzi w błąd, a angielscy uczeni, którzy promowali Jarstwo opierali się zawsze na orientalnych systemach zdrowia i doskonalenia ludzkiej istoty, co i w taoizmie, i w buddyzmie, i w hinduizmie zawsze nazywa się Jogą. Nie istnieje też Joga bez Jarstwa, bo nawet bardziej fizyczna Hatha Joga od samego początku wymaga Jarstwa jako podstawy Zdrowego Życia i Długowieczności. A Pitagoras też był wybitnym znawcą Wiedzy Orientalnej, której szkołę w istocie założył w Grecji, chociaż Jarstwo jako system Zdrowego Życia znany jest po trochu w każdej kulturze i religii pod Słońcem, o ile nie uległa masowej erozji i kompletnej degeneracji, odczłowieczeniu i odhumanizowaniu tak, jak europejska cywilizacja chorej, białej rasy! Niech Bóg i wszystkie Anioły błogosławią Ciebie!

Wegetariańskie Zdrowe Odżywianie przez tysiąclecia było i jest znacznie zdrowszą dla ludzkości opcją dietetyczną niż mięsożerstwo czy wszystkożerstwo zwane też odżywianiem mieszanym. Dziś nawet agencje rządowe i eksperci ochrony zdrowia przekonują ludzi, aby jedli mniej produktów pochodzenia zwierzęcego, a więcej jarzyn, ziaren, owoców i roślin strączkowych. Jest to oznaka każdej postępowej medycyny o ludzkim obliczu i każdych humanitarnych rządów, że zajmują się promowaniem zdrowego, jarskiego, opartego na produktach roślinnych odżywiania, oznaka ucywilizowania społeczeństw wychodzących z mroków średniowiecza. Wszystkie uczciwie przeprowadzone badania naukowe dowodzą, że wegetarianizm jest zdrowszy dla ludzi, a z konsumpcją mięsa wiążą się choroby i przedwczesna śmierć. Żywienie wegetariańskie ma praktycznie same zalety, tym bardziej, że człowiek jest istotą z natury roślinożerną, posiadającą przewód pokarmowy typowy dla owocożernych. Każdy rozsądny człowiek, a szczególnie lekarz, dietetyk zawsze będzie zalecać jarskie, roślinne odżywianie, ewentualnie czasem z niewielką ilością miodu, jaj czy produktów mlecznych, które jednak nie są człowiekowi do życia konieczne, a mogą pomagać tym, którzy wybierając dobre zdrowie i długowieczność przestawiają się ze szkodliwych mięsożerczych zwyczajów na jarstwo.

Trzoda chlewna i bydło wymagają pastwisk, i upraw, na których można by hodować zboża i warzywa dla wykarmienia głodującej ludności nie tylko Trzeciego Świata. Karmienie zwierząt rzeźnych powoduje wzrost głodu wśród ludzi, ponieważ żywy inwentarz zjada żywność z pól i łąk, z których produkty mogliby konsumować ludzie. Wegetarianizm jest rozwiązaniem wszelkich problemów głodu na świecie, a pola wykorzystywane do produkcji pasz dla zwierząt rzeźnych można wykorzystać do uprawiania pokarmu dla ludzi, zmniejszając znacznie obszar upraw. Pozwala to przeznaczyć więcej powierzchni na bardzo potrzebne lasy, które produkują tlen i pomagają w utrzymaniu równowagi, bioróżnorodności gatunków w przyrodzie. Dieta efektywna dla małej zielonej planety, takiej jak Ziemia, to dieta zielona, wegetariańska, odżywianie humanitarne, bez zbędnego rozlewu krwi niewinnych ofiar, jakimi są zwierzęta hodowlane, bestialsko mordowane w rzeźniach szczególnie białej rasy. Skoro potrzeba na każdy kilogram wyprodukowanego mięsa kilkanaście kilogramów pasz to wiadomo, w sposób oczywisty, że pożywienie mięsne jest całkowicie nieekonomiczne, a konieczność jedzenia ciał zwierząt w istocie zwłok, trupów, głoszą jedynie farmerzy- biznesmeni i pseudoeksperci z branży przemysłu okołorzeźniczego, z chciwości, dla okrutnego zysku, łatwego dochodu z mięsnego konsumenta.

Hodowla zwierząt jest tym, co prowadzi do głodu, a metody komercyjnego rolnictwa opartego na hodowli rzeźnej szkodzą środowisku, niszczą przyrodę. Dodatkowo monopolistyczny system dystrybucji żywności doprowadza do głodu i niedożywienia sporą część ludności na planecie Ziemia. Przyszłość ludzkości to pójście w kierunku zdrowej alternatywy w postaci biodynamicznego, wegetariańskiego rolnictwa opartego na uprawie owoców, jarzyn, zbóż i roślin strączkowych, gdzie hodowla żywego inwentarza ogranicza się do produkcji mleka i jajek w humanitarny dla zwierząt hodowlanych sposób. Krowa daje mleko, owca wełnę a kura jajka i ta stara mądrość musi się całkowicie odrodzić w nowym wieku ewolucji świata. Świat wegetariański polegający wyłącznie na produktach roślinnych jako źródle pożywienia jest praktycznym i ekologicznie rozsądnym pomysłem, a jeśli liczba ludzi wzrośnie znacznie powyżej dziesięciu miliardów, to będzie absolutna konieczność, z czego zdają sobie sprawę inteligentni przywódcy państw i rządów w postępowych państwach świata.

Wspomniany czasem urojony problem z witaminą B12 w rzeczywistości nie istnieje i nigdy nie istniał, a wystarczy zjadać codziennie razowe pieczywo, ziarna pełne zbóż czy płatki z pełnych ziaren zbóż, aby organizm miał pod dostatkiem witaminy B12. Drożdże także zawierają witaminę B12 w postaci przyswajalnej, a codzienne jedzenie ziaren jakiegoś z kilku zbóż polecali mędrcy już w dalekiej starożytności. Witaminy B12 nie ma w pieczywie białym ani w białej mące, ale takie oczyszczone produkty nie należą do żywienia holistycznego, jakim jest jarstwo i każda odpowiedzialna medycyna przestrzega przed spożywaniem białej mąki w postaci białego chleba czy innych produktów. Wegetarianizm nie spożywa też oczyszczonego chlorku sodu, a jedynie naturalną sól kamienną oraz cukier w postaci prozdrowotnej, a nie bialutki rafinat, który jest trucizną napędzającą chociażby depresje. Anemia dotyczy zresztą mięsożerców, którzy nie spożywają zielonych produktów roślin, niezbędnego chlorofilu z roślin, potrzebnego do wytwarzania hemoglobiny w organizmie. Codzienna porcja zieleniny jest człowiekowi konieczna do życia, aby z chlorofilu organizm mógł produkować hemoglobinę, bez szukania możliwości zastępczego jej wytwarzania. Witamina B12 jest też w pełnym mleku, krów, owiec czy kóz i w przetworach, takich jak jogurt naturalny, ale nie ma jej w mleku odtłuszczonym w ilościach wymaganych przez organizm. Mleko odtłuszczone działa zresztą mocno alergizująco, uczulająco, stąd ci, którzy spożywają produkty mleczne powinni dbać o to, aby pić pełne mleko, prosto od kozy czy krowy. Jogurt naturalny polecany jest także przez wiele projarskich i długowiecznych, starożytnych kultur zdrowia, jak kultura cywilizacji wedyjskiej w Eurazji. Wszelkie płatki zbożowe, chleb pełnoziarnisty, produkty z pełnej, razowej mąki pięciu zbóż w codziennej diecie, dają wystarczającą ilość witaminy B12 każdemu człowiekowi.

Zdrowe żywienie ma wiele zasad, a profesjonalne jarstwo nawet w radykalnej wersji wegańskiej to korzystanie w pełni z uroków zdrowego życia i radość zdrowej długowieczności. Zalecenie, aby w ciągu tygodnia spożywać przynajmniej pięć różnych zbóż w ich pełnej postaci, także płatków, chleba, mąki ma na celu uczynienie diety maksymalnie korzystną i wszechstronną. Codzienna porcja zieleniny, produktów posiadających roślinny chlorofil także jest wymagana, a okresowe posty wskazane każdemu dla optymalizacji zdrowia. Woda musi być oczywiście czysta i zdrowa, najlepiej źródlana, bez jakiejkolwiek toksycznej chemii w postaci dodatkowych związków chloru czy fluoru, które to substancje są bardzo szkodliwe dla zdrowia, toksyczne i niszczące dla organizmu. Jedzenie musi mieć dużo witamin i mikroelementów, co zapewnia żywienie roślinne, gdyż mięso zwierząt jest produktem jałowym, obliczonym na zapchanie żołądka w czasie nieurodzaju i głodu, produktem toksycznie zakwaszającym organizm. Starożytni mędrcy powiadali, że mięso to przyczyna stu chorób, a dziś wiadomo, dzięki szczegółowym postępom medycyny, że produkty mięsne, zwierzęce powodują nawet dużo większą ilość chorób i cierpień, włącznie z nieludzką degradacją człowieczeństwa, jakim jest zezwierzęcenie. Mięsożerstwo i wszystkożerstwo dokonywane w bezmyślny sposób to numer jeden na liście zabójców zdrowia i życia.

Weganie i wegetarianie istnieją od początku historii ludzkości, a pierwszymi weganami byli rajscy ludzie, Adam i Ewa, którzy na owocach, jarzynach i zbożach przeżyli prawie jedno tysiąclecie, co pokazuje długowieczność jaroszy od początku istnienia ludzkości. Nigdy jarosz nie ma problemów z pozyskiwaniem witaminy B12, o ile rzeczywiście stosuje się do jarskiej diety, naturalnej dla człowieka, chociaż medyczni oszuści wiedząc, że w białym chlebie i w białej mące nie ma witaminy B12, próbują dla zysku i korzyści straszyć ludzi w oszukańczy sposób.

Podobne historie odnośnie witaminy D także są oszukańczym mitem, gdyż szczególnie witamina D jest w zasadzie produkowana samoistnie przez organizm, o ile oczy absorbują dość słonecznego światła, co zachęca do codziennej porcji zdrowego ruchu na świeżym powietrzu w ciągu dnia, szczególnie, gdy świeci słońce. Rzekome ogromne zapotrzebowanie na witaminę D u mięsożerców wynika stąd, że postać tej witaminy w tłuszczach zwierzęcych jest nieprzyswajalna dla organizmu, a większej ilości organizm potrafi pobrać najwyżej 10% tego, co się spożywa. Oczywiście produkty mleczne posiadają też w miarę przyswajalną postać witaminy D, a najwięcej jest w Ghi ( Ghee), w klarowanym maśle z całej grupy mlecznych produktów, co zaleca się osobom, które z powodu choroby nie przebywają na otwartym powietrzu lub, które siedzą długo w jaskiniach czy pod ziemią. Wszystkie rzekome problemy z odżywianiem jarskim rozwiązano u zarania ludzkości, a współczesne bardzo gruntowne badania naukowe nad jarstwem jedynie potwierdzają dawną wiedzę naukową o wegetarianizmie!

Wegetariańskie odżywianie to podstawa leczenia raka w każdej postaci, podstawa leczenia miażdżycy, chorób serca, krążenia, demencji, depresji, osteoporozy, anemii, nerek i wszystkich poważnych chorób cywilizacyjnych. W mięsie nie ma nic zdrowego, a już szczególnie w czerwonym, dlatego dawniej ludy euroazjatyckie, szczególnie Chińczycy czy Hindusi, długo wygotowywali mięso, kilka razy aż było pozbawione najgorszych toksyn, jeśli już z powodów nieurodzaju decydowano się na kawałek zwłok. Odwar z mięsa oczywiście był wylewany, co jest najrozsądniejszym rozwiązaniem dla mięsożerców i wszystkożerców, którzy jednak zgodnie z naturą winni być jaroszami!

Wegetarianie praktycznie nie chorują na dolegliwości wynikłe z osłabienia systemu immunologicznego, potrafią nie zarazić się HIV pomimo współżycia z osobą zakażoną, a AIDS nie chce się rozwinąć i wirus HIV znika w „tajemniczy” sposób z organizmu, bo zdrowa Wegedietą wyleczono już setki tysięcy nosicieli HIV-a! Organizm sam zwalcza zakażenia, gdy zaczyna być Człowiekiem, a nie wszetecznikiem łamiącym na swoim organizmie wszelkie Prawa Natury, nawet takie wynikłe z budowy biologicznej, a już po zbadaniu śliny wiadomo, że Człowiek jest roślinożercą i z budowy żuchwy, że winien pokarm długo i starannie przeżuwać mieszając ze śliną zanim każdy kolejny kęs połknie. Oczywiście roślinne, prawidłowe i humanitarne odżywianie musi być wszechstronne i urozmaicone, a powszechnie wiadomo, ze Człowiek nie potrzebuje do życia nabiału, ani nie może spożywać go w zbyt dużej ilości na raz! Zboża, warzywa, owoce i strączkowe to wystarczające dla naszego zdrowia i życia pożywienie! Oczywiście też zdrowa i czysta woda źródlana, bo woda przemysłowa w miastach często zatruta jest w bardzo toksyczny i chorobogenny sposób! Unikanie kranówki chlorowanej albo fluorowanej i toksycznej od metali ciężkich z uwagi na stan zdrowia to też często dla Jarosza bardzo podstawowe zagadnienie dietetyczne!

Szkoła Pitagorejska związana z kulturą, etyką, duchowością i ezoteryzmem w europejskim kręgu kulturowym w Jarskiej Diecie Zdrowia i Długowieczności upatrywała Złoty Wiek i o starożytnej epoce Złotego Wieku, Powszechnego Dobrobytu mówiło się jako o erze Wegan! Wegetarianinem był Einstein, Leonardo da Vinci, Isaac Newton, a więc najwybitniejsi geniusze i uczeni i każdy naukowiec z prawdziwego zdarzenia powinien iść w ich ślady, to rzecz oczywista. Wegetarianie to także Pitagoras, Owidiusz, Sokrates, Platon, Hipokrates, a więc elita filozofii, medycyny i nauki, a także autorytety moralne i twórcze jak Bernard Shaw, Lew Tołstoj, Goethe czy Wolter. Oczywiście Wegetarianinem był tez Mahatma Ghandi największy bez mała polityk i mistyk, filozof, który w istotny sposób spowodował upadek zbrodniczej epoki chrześcijańskiego, rasistowskiego kolonializmu, który zaowocował setkami milionów trupów, które w znacznej części były zjadane na polu walki przez zwycięskich najeźdźców kolonialnych. O tym plugastwie mało się mówi, ale zwyczaj zjadania Indianina, Murzyna, czy Hindusa po kolejnym zaborze i podboju kolonialnym należał niemal do ludożerczego rytuału mięsożernej białej rasy i powinno to być głośno i często potępiane i zawsze opisane w podręcznikach historii! Kanibalizm żołnierzy z frontów II wojny światowej, suto zakrapiany wódką dla zabicia sumienia, to też temat godny uwagi, aby Zdrowi ludzie wiedzieli, do czego prowadzi agresywne, rasistowskie trupożerstwo o obrazie wojennej psychozy. Wiele ofiar obozów koncentracyjnych, także współczesnych, to ofiary mięsożerstwa i kanibalizmu swoich uwięzionych współtowarzyszy. Bestialstwo dzicz i swołocz to dobre określenia, a wielu badaczy kanibalizmu, alkoholizmu, mięsożerstwa i militaryzmu wojennego wprost przecież o tym mówi, chociaż inni zapominają o meritum sprawy. Wprowadzenie Złotego Wieku zawsze musi się opierać na zmasowanej edukacji w Prawdzie, aby każdy ludzki osobnik został należycie Uczłowieczony, chociaż przez właściwe, dla Człowieka od zarania dziejów przeznaczone odżywianie Wegetariańskie, czyli po prostu Roślinne, Zdrowe.


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#2 2007-09-22 02:09:35

Green Izis

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 36
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

Dzięki za tę wiedzę i jej propagowanie! Będę szeroko kolportować idee wegetariaństwa wśród innych znajomych mięsożerców.
Pozdrawiam Green Izis

Offline

 

#3 2008-01-14 22:17:30

 Kavi

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 74
Punktów :   
WWW

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

Zgadzam się ,że najwięcej mitów i bajeczek wymyślono na temat jedzenia. I zwykły człowiek po zainteresowaniu się tym tematem ma wode z mózgu, właśnie początkującym wegetarianom robi się największe pranie mózgu.Przeważnie nowicjusz wegetariański to osoba kończąca 20 rok życia, mająca wiele dobrych chęci i próbująca się powoli usamodzielnić. Najwięcej wrogów wegetarianin ma w swojej rodzinie ktora szprycuje go pseudomedycznymi teoriami o żywieniu.Jeśli taki nowicjusz nie ma oparcia silnego w wiedzy,siły woli,czy idei to bliscy szybko go skołują. I mnie podobnie próbowano skołować jakieś 10 lat temu ale właśnie wtedy też zaczęla się moja przygoda ze starym testamentem,w którym jest bardzo często pochwalana dieta roślinna.Moim najbardziej ulubionym argumentem było przykazanie Nie zabijaj, ponieważ adwersaze dostawali białej gorączki wmawiając mi że to tyczy się tylko człowieka .Ale nie ma napisane Nie zabijaj człowieka.Lubię też przytaczać historię Daniela który spał w jaskini z lwem  ,a lew mu nic nie zrobił bo nie czuł od niego krwi. Takich historii jest w Bibli wiele i są to najlepsze argumenty dla katolickich rodzin. I nie mówcie nigdy że stosujecie diete BEzmięsną bo nie jest to właściwa nazwa a często powtarzana. Dieta BEzmięsna prowadzi do głodu mięsnego a jedyną dietą dla człowieka jest dieta roślinna.Tak było jest i będzie.

Ostatnio edytowany przez Kavi (2008-02-20 21:38:04)

Offline

 

#4 2011-02-24 23:06:58

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 378
Punktów :   
WWW

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

GMO - Organizmy Zmodyfikowane Genetycznie

Organizmy zmodyfikowane genetycznie w skrócie GMO (ang. Genetically Modified Organisms) to organizmy, których geny zostały celowo zmienione przez człowieka. Według art. 3 ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o organizmach genetycznie zmodyfikowanych GMO to organizm inny niż organizm człowieka, w którym materiał genetyczny został zmieniony w sposób nie zachodzący w warunkach naturalnych wskutek krzyżowania lub naturalnej rekombinacji.

Modyfikacje, jakim podlegają organizmy można podzielić na trzy grupy
--- zmieniona zostaje aktywność genów naturalnie występujących w danym organizmie
--- do organizmu wprowadzone zostają dodatkowe kopie jego własnych genów
--- wprowadzany gen pochodzi z organizmu innego gatunku (organizmy transgeniczne)

Modyfikacje genetyczne budzące najwięcej kontrowersji to przeważnie wprowadzenie genów pochodzących z innych gatunków, które nadają modyfikowanemu organizmowi pożądaną cechę, nie występującą u niego naturalnie. Uważane są za bardzo szkodliwe, a wiele danych naukowych to potwierdza. Dodatkowo wokół koncernów z taką żywnością jest wiele skandali...

Główne zastosowania modyfikacji:
zmodyfikowane mikroorganizmy są używane do produkcji pewnych substancji chemicznych, takich jak np. insulina
modyfikowanie roślin pozwala dodać/wzmocnić cechy zwiększające opłacalność produkcji.

Organizmy transgeniczne mają szerokie zastosowania w badaniach współczesnej biologii i medycyny molekularnej, między innymi w badaniach nad rakiem, chorobami dziedzicznymi, chorobami zakaźnymi oraz w badaniach nad mechanizmami rozwoju (tzw. modele transgeniczne).

Przykłady organizmów transgenicznych w medycynie:
--- Mysi model białaczki


Modyfikacje roślin uprawnych polegają przede wszystkim na wprowadzeniu lub usunięciu z nich określonych genów. Modyfikacje mają przede wszystkim na celu:
- zwiększenie odporności na herbicydy i szkodniki,
- zwiększenie odporności na infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybowe,
- zwiększenie tolerancji na stres abiotyczny (głównie zmiany klimatyczne),
- przedłużenie trwałości owoców,
- poprawę składu kwasów tłuszczowych oraz aminokwasów białek,
- unormowanie stężenia fitoestrogenów,
- zwiększenie zawartości suchej masy,
- zmianę zawartości węglowodanów, karotenoidów i witamin,
- usunięcie składników antyżywieniowych – toksyn, związków utrudniających przyswajanie składników, związków które podczas obróbki kulinarnej ulegają reakcjom chemicznym wytwarzając toksyny, zwiększając np. zawartość nutraceutyków, czyli substancji niezbędnych dla zdrowia,

Na świecie najczęściej modyfikowanymi roślinami są: kukurydza, pomidory, soja zwyczajna, ziemniaki, bawełna, melony, tytoń. W Europie najczęściej modyfikuje się: kukurydzę, rzepak, buraki cukrowe, ziemniaki.

Kraje produkujące najwięcej GMO to w kolejności: USA, Argentyna, Kanada, Brazylia, Chiny, RPA,

Przykłady organizmów transgenicznych w rolnictwie:
- transgeniczne pomidory o przedłużonej trwałości (obecnie nie ma dostępnych na rynku)
- transgeniczne rośliny tytoniu, odporne na herbicydy
- soja transgeniczna odporna na działanie glifosatu


Modyfikacje zwierząt mają na celu głównie uzyskanie zwierząt o pożądanych cechach w hodowli – szybciej rosnące świnie, ryby, zastosowaniu ich w produkcji białek, enzymów, innych substancji wykorzystanych w przemyśle farmaceutycznym (jako bioreaktory), uodpornieniu na choroby.

Modyfikacje zwierząt nie są tak popularne jak roślin, głównie ze względu na trudności w samym procesie modyfikacji, proces jest bardzo skomplikowany i trwa długo, koszty są bardzo duże. Zwierzęta modyfikowane genetycznie często chorują lub są bezpłodne.

W kwietniu 2010 włoski minister zdrowia oraz minister środowiska podpisali dekret zakazujący upraw kukurydzy MON 810 na terytorium swojego kraju. Konieczność przeprowadzenia oceny wpływu odmian gatunków na ludzi i środowisko popiera 75% Włochów.
W marcu 2010 Minister Rolnictwa Marek Sawicki sprzeciwił się sposobowi, w jaki Komisja Europejska przeprowadziła procedurę rejestracji modyfikowanego genetycznie ziemniaka. Państwa członkowskie UE nie wiedziały, że KE planuje wprowadzenie zmodyfikowanego ziemniaka do uprawy.

Według danych ISAAA w Polsce w 2008 roku trzy tys. hektarów było wykorzystywanych pod uprawy roślin genetycznie zmodyfikowanych tj. trzykrotnie wiecej niż rok wczesniej. W Polsce dozwolone jest również stosowanie do karmienia zwierząt hodowlanych pasz zawierających organizmy modyfikowane genetycznie. W samej Unii Europejskiej od około 12 lat (od 1998 roku) jest dopuszczona do uprawy, przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), odmiana kukurydzy zmodyfikowanej MON 810. W 2010 roku ujawniono, że 100 tysięcy gospodarstw rolnych w Polsce wysiewa nielegalnie zboża modyfikowane genetycznie bez jakiejkolwiek kontroli, ale za aprobatą Ministerstwa Rolnictwa i lobby GMO...

Potomstwo zwierząt odżywianych z pomocą GMO jest w trzecim pokoleniu jest już całkowicie bezpłodne. Chyba ktoś chce wykończyć całą tę planetę w imię doraźnego zysku!


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#5 2019-02-07 23:33:23

ŚriVidyaa

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 114
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

"Wegetariańskie odżywianie to podstawa leczenia raka w każdej postaci, podstawa leczenia miażdżycy, chorób serca, krążenia, demencji, depresji, osteoporozy, anemii, nerek i wszystkich poważnych chorób cywilizacyjnych." - to z przesłania pierwszego wpisu tutaj, bardzo zgodne z naukami Sathya Sai...

Ostatnio edytowany przez ŚriVidyaa (2019-02-07 23:33:55)


ŚriVidyaa - Tantra Wielkiej Bogini
Yogini Hridaya i Tripuropanishad

Offline

 

#6 2019-02-08 11:11:08

Rudrani

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-05
Posty: 52
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

Warto obejrzec film dokumentalny "Zjadanie zwierząt" ("Eating animals") wyprodukowany w 2018 roku, z udziałem Natalie Portman. Pokazuje w jaki sposób zmieniła sie hodowla bydła na przestrzeni ostatnich dziesiecioleci w USA. Jak to wplywa na srodowisko, na warunki hodowli (!) oraz sytuacje ludzi zamieszanych w ten caly proceder. Ciekawy obraz z punktu widzenia lokalnych farmerow. Ujawniane sa takze informacje na temat eksperymentów, jakim sa poddawane zwierzęta i jak na prawde wyglada ich egzystencja. Mocny przekaz.

Offline

 

#7 2019-02-08 19:20:42

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 95
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

Najlepiej traktować pożywienie jak lekarstwo dla ciała. Mówią, że jesteś tym co zjadasz. Odżywianie wegetariańskie jest zdrowsze i lżejsze dla organizmu ale trzeba w nim dbać o właściwe dobieranie pokarmów. Warto więc wymieniać się wiadomościami na temat odżywiania, interesować się tym. Ważna jest tez tolerancja, że jak ktoś nie chce jeść np. mięsa to żeby nie wmuszać mu zjedzenie czegoś na co się nie ma smaku. Tolerancja na myślenie i jedzenie. 
Ta sprawa z tym GMO to faktycznie powinna być zastopowana w imię zdrowia dla całej ludzkości.

Ostatnio edytowany przez Kadim (2019-02-10 21:35:45)

Offline

 

#8 2019-05-27 16:42:37

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

Studiowałam w Akademii Medycznej i mądry profesor powiedział nam wtedy na wykładach, że osoby które nie jedzą mięsa rzadziej chorują na nowotwory. Ciekawe, ze wielu mięsożerców nawet nie wie, że chwila przyjemności dla ich podniebienia może być tak niebezpieczna. Byłam uważana do tej pory za dziwaka, bo nie jem mięsa. Dzięki tym paru słowom kilka osób zaczęło myśleć. Może coś zmienią w swoim życiu. Ale niewielu bo przyzwyczajenia zostają w nas. Chyba, że świadomie próbujemy je zmienić.

Offline

 

#9 2019-06-02 12:26:56

horacy

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2019-05-01
Posty: 15
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

No tak, tylko że jest wielu wegetarian, którzy z jednej strony rezygnują z jedzenia mięsa, a z drugiej strony żrą na potęgę wszelkie przetworzone śmieci: zupki w paczkach, chipsy, słodycze, etc. Co innego bycie wegetarianinem i odżywiać się jak sama nazwa wskazuje świeżymi warzywami z dodatkiem zdrowego nabiału, a co innego być tzw. "budyniowym wegetarianinem" - jak ktoś kiedyś nazwał tych wege, co obżerają się śmieciowym jedzeniem.

Offline

 

#10 2019-06-03 10:52:01

Śankar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-04
Posty: 71
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

Odnośnie "budyniowych wegetarian", polecam film dokumentalny "Cały ten cukier". Zwraca uwagę na to, że współczesne społeczeństwo spożywa za dużo przetworzonego cukru. Film pokazuje też, jak takie odżywianie działa na organizm, na przykładzie głównego bohatera. Przemysł żywieniowy wykorzystuje uzależniające właściwości cukru do optymalizacji smaku różnych produktów. Nie jest trudno przekroczyć rozsądne dzienne dawki cukru sporzywając niepozorne produkty, takie jak jogurty, różnego rodzaju sosy, płatki śniadaniowe, soki itd. Warto pewnie pamiętać o prostej zasadzie, że dobrze jeść produkty jak najmniej przetworzone.

Offline

 

#11 2019-06-23 19:31:06

Adilar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 99
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

w naszym społeczeństwie jest wyjątkowy brak tolerancji. Dla czegokolwiek i kogokolwiek  innego niż nasze własne  pomysły na życie .Jarskie odżywianie to jakby ktoś był chory psychicznie dla katolików.To  jak pis,  katolicy wiedzą najlepiej w każdej dziedzinie, trzeba naprawdę  chcieć żeby się  w tym kraju realizować   .Pokonuj swoje słabości  od początku gdy coś postanowisz i nigdy nie odpuszczaj  bo powrót będzie coraz trudniejszy pozdrawiam Adilar.

Offline

 

#12 2019-07-30 21:27:29

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 127
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

Różnorodność i ilość spożywanego jedzenia wpływa na stan umysłu i procesy myślowe. Badania wykazały, że osoby przebywające na diecie wegetariańskiej są mniej agresywne od osób mięsożernych. Negatywny wpływ na psychikę człowieka ma duża ilość białka zwierzęcego i substancji wyciągowych mięsa, które przenikają do potraw, cholesterolu, hormonów stresu, czyli adrenaliny i kortyzolu, powstałych w trakcie zabijania zwierzęcia, a które to  hormony są zawarte w mięsie. Adrenalina którą zwierze w dużych ilościach wytwarza czując zagładę wywołuje lęk, ataki paniki, a  w  konsekwencji po dłuższym okresie może spowodować pojawienie się nerwicy lękowej u osób jedzących mięso, zwłaszcza w dużych ilościach.
U wiele osób z przejście na dietę wegetariańską wiązała się z poprawą stanu psychiki. Osoby badane odczuwają większy spokój, zrównoważenie emocjonalne, większą refleksyjność i rozwój empatii, wzrost wiary w swoje możliwości i poczucie większej kontroli nad swoim życiem.

Offline

 

#13 2019-11-07 21:58:55

 Kavi

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 74
Punktów :   
WWW

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

Coraz częściej słyszę o tzw flexiwegetarianiżmie i to również w środowisku joginów. Czy można taką diete zaliczyc do wegetariańskiej i co o niej sadzicie?

Offline

 

#14 2019-11-14 12:13:50

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: WEGETARIANIZM - Filozofia Zdrowego Odżywiania

W świecie panuje coraz więcej mód na różne diety. Często są to jakieś dziwne wydumane diety, nie mające nic nowego i dobrego. Tworzą je osoby które robią to tylko dla kasy a są one często bardzo szkodliwe.  Dla mnie wegetarianizm to wegetarianizm i nie trzeba mnożyć jakichś dziwnych nazw.

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
więcej wskazówek znak reklama sklep Poddąbie wakacje czyszczenie polbruku Piła przewóz osób wielkopolska