HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-05-08 19:53:25

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Jednym z ważnych czynników szczęścia jest poczucie własnej wolności. Z kolei ważnym źródłem wolności jest nie przejmowanie się opiniami innych na temat własnej osoby.
Jeśli będziesz ciągle analizować, co inni o Tobie powiedzą to będzie Cię to zawsze blokowało przed spełnianiem Twoich marzeń i przed byciem autentycznym, spontanicznym sobą.
Zatem bądź sobą, a odczucie szczęścia pojawi się szybko! Oczywiście jeśli martwisz się, co powie na to rodzina, znajomi, sąsiedzi - szczęście pryśnie jak bańka mydlana.
Jeśli jednak jesteś sobą i robisz to, czego naprawdę chcesz, a nie jest to coś, co szkodzi innym, to z pewnością Cię to uszczęśliwi.
Po drugie, nie warunkuj swojego szczęścia - nie mów: będę szczęśliwy dopiero jak kupię sobie nowy samochód, czy willę z basenem.
Możesz być szczęśliwy już teraz - bez tego samochodu, czy basenu. Twoje poczucie szczęścia zależy tylko od Ciebie! Im więcej będzie w Tobie pozytywnych emocji, tym więcej szczęścia będzie w Twoim życiu.

Offline

 

#2 2019-05-14 16:07:35

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Gdy akceptujesz rzeczywistość taką, jaka jest, to nie wpadasz w niepotrzebną i blokującą Cię panikę i obsesję. Gdy akceptujesz, to trwasz w miłości, a gdy trwasz w miłości to ona Cię prowadzi tam, dokąd naprawdę chcesz pójść.
Nie wpadaj też w nadmierną agzaltację, bo przesadne, skrajne uczucia są zawsze chwytaniem się wahadła. Oczywiście emocje są nam potrzebne i jak najbardziej możemy z nich korzystać, ale nie na tej zasadzie, że im ulegamy i jesteśmy ich niewolnikami. Emocje są naszymi narzędziami, naszymi drogowskazami, które pokazują nam, co mamy w sobie zmienić, dokąd mamy pójść, co mamy ulepszyć po drodze.
Potrzebna nam też wiara w siebie, bo jeśli my w siebie nie wierzymy, to kto uwierzy w nas ?
Pozwól więc sobie na robienie tego, co sprawia Ci radość i satysfakcję i wierz, że to możliwe.

Ludzie na ogół uważają, że bez nadziei żyć nie można, Ale przyjrzyjmy się, czym jest nadzieja? Z czego jest utkana? Jeśli dobrze jej się przyjrzysz, zobaczysz , że utkana jest 
z lęku o przyszłość. A nic, co stworzone jest na bazie lęku, nie może być dobre, ani korzystne, ani radosne, ani szczęśliwe ! Być może takie stwierdzenie wyda Ci się kontrowersyjne, może trudne do przyjęcia, bo jesteśmy przyzwyczajeni do tego, żeby zawsze mieć nadzieję.
Spróbuj jednak to zrozumieć na podstawie jakiegokolwiek przykładu: masz nadzieję na coś, czyli boisz się, że coś się nie stanie lub boisz się, że coś się stanie, a chciałbyś, żeby się nie stało. Zatem gdy zrezygnujesz z nadziei - wtedy automatycznie kończy się lęk. Spróbuj i sprawdź to ! Nie masz nic do stracenia, a zyskać możesz bardzo wiele.

Ostatnio edytowany przez Kadim (2019-06-08 22:01:13)

Offline

 

#3 2019-05-29 18:08:30

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Odczep sobie wreszcie kulę u nogi, którą wleczesz za sobą już nie wiadomo jak długo. Tą kulą jest szkodliwy program Twojego umysłu, który ktoś Ci wtłoczył do głowy
lub wtłoczyłeś go sobie "własnoręcznie" - a jest to obarczanie winą innych ludzi.
Nie zrzucaj winy na nikogo, jeśli coś Ci nie wychodzi, tylko staraj się zobaczyć przyczynę problemu. Problem bowiem można rozwiązać tylko wtedy, gdy usunie się jego przyczynę.
Natomiast zrzucanie winy na kogokolwiek nie spowoduje, że problem zniknie. Przeciwnie, może to spowodować kolejne kłopoty: kłótnie, nieporozumienia, wzajemne żale, często nieuzasadnione, niepotrzebne, wręcz szkodliwe.
W ogóle nie staraj się naprawiać innych ludzi, lecz zmianę rozpocznij od siebie.
Jeśli Ty się zmienisz, Twoje otoczenie też ulegnie zmianie.

Offline

 

#4 2019-05-29 18:24:45

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Jeśli nie posiadasz czegoś, czego bardzo pragniesz, spróbuj zrobić coś, aby poczuć się dobrze, mimo, że tego nie masz. Wybierz opcję, która jest dostępna w danej chwili -
może to być posłuchanie przyjemnej muzyki, obejrzenie dobrego filmu, zjedzenie czegoś smakowitego lub rozmowa z kimś bliskim.
Jeśli znajdziesz sposób, aby dobrze poczuć się w tej chwili - automatycznie pomagasz sobie w osiągnięciu wszystkiego czego pragniesz, bo zmieniasz swoje emocje.
Oczywiście Twoje pragnienie powinno być realne, bo jeśli chcesz czegoś, co jest kompletnie nierealne, np. zostać gwiazdą estrady, gdy nie masz słuchu, albo dobrego głosu, to niepotrzebnie się unieszczęśliwiasz.
Ważne też jest, abyś zmienił swoje zachowanie na bardziej przyjazne wobec otoczenia, a szybko wszystko wokół Ciebie zaczyna się przeprogramowywać.
Łatwo to sprawdzić i przekonać się, że zmiana własnych myśli i emocji na bardziej pozytywne doskonale wpływa na całe otoczenie, w którym żyjemy.

Offline

 

#5 2019-05-30 12:26:49

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Tym, co najbardziej nas unieszczęśliwia są z reguły lęki, żale i smutki.
Jeśli usilnie dręczy Cię jakiś lęk, przyjrzyj się mu dokładniej, zobacz przestrzeń wokół niego i wpatruj się w niego tak długo, dopóki nie zmaleje aż do zniknięcia. Lęk z reguły jest wynikiem jakiegoś szkodliwego programu umysłu. Postaraj się zlokalizować ten program - przypomnij sobie co spowodowało ten lęk, może jakaś trauma z dzieciństwa, której nie warto pielęgnować.
Tak samo jest z żalem - niekiedy ludzie pielęgnują żal do kogoś o jakąś bzdurę, szkodząc w ten sposób nie tylko swojemu zdrowiu, ale i powodzeniu w swoim życiu. Bo jak można zdobywać sukces, jeśli ciągle oglądamy się wstecz rozpaczając, smęcąc, narzekając, złoszcząc się ?
Odpuść to innym, odpuść sobie i z czystą kartą rozpocznij nowy piękny rozdział Twojego życia.

Jeśli unieszczęśliwia Cię strach, że możesz coś stracić po prostu zaakceptuj to, że możesz to utracić. Wtedy odzyskasz spokój. Taka akceptacja może z początku wydać Ci się trudna, ale dla własnego dobra zrób to, pogódź się z tym, że możesz to utracić, a zyskasz wolność. Bowiem to czego lękasz się utracić jest Twoim największym więzieniem.
Gdy tylko odczujesz akceptację - lęk znika, zagrożenie z reguły też !  A jeśli jakieś zagrożenie jest realne, to Ty już jesteś na nie przygotowany i poradzisz sobie z nim.
Akceptacja każdego dnia, każdej chwili - może przemienić Twoje życie w prawdziwy raj. Warto się jej uczyć, warto się do niej przyzwyczajać, a to oznacza nieocenianie, niepotępianie, przebaczanie, zrozumienie. I nie chodzi wyłącznie o wybaczanie innym osobom. Naucz się najpierw wybaczać sobie, a wybaczanie innym stanie się znacznie łatwiejsze. Wybaczaj, a zniknie to, co niszczyło Twoje życie: złość, chęć zemsty, smutek, żal. Wybaczaj, a zyskasz spokój i szczęście.

Ostatnio edytowany przez Kadim (2019-06-01 17:38:10)

Offline

 

#6 2019-06-06 10:51:47

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Dostrzegaj wokół siebie obfitość ! Cokolwiek masz, cokolwiek przychodzi do Ciebie, zawsze dziękuj i ciesz się tym. Jeśli bowiem nie potrafisz docenić tego co masz, to nigdy nie będziesz szczęśliwy, i to niejako na własne życzenie.
Z kolei jeśli docenisz wszystko co masz, cokolwiek by to było - rodzinę, mieszkanie, jedzenie, ubranie, zdrowie, ładne włosy, rozległą wiedzę, świetną pamięć etc. wtedy pomnażać będzie Ci się wszelkie dobro. Bo dostajesz zawsze to co wysyłasz.
Doceniajmy nawet drobiazgi, na które do tej pory nie zwracaliśmy uwagi.
Nie wymagajmy od życia, żeby nam podało na tacy wszystko, czego chcemy, tylko doceniajmy to wszystko co już mamy, a dostaniemy więcej.
Życie jest bowiem niewyczerpywalne. Zawsze coś pięknego i wspaniałego na nas czeka, jeśli tylko odważymy się iść przez życie nie oceniając, nie potępiając,
nie złoszcząc się i nie lękając.

Offline

 

#7 2019-06-06 11:05:48

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Przede wszystkim bardziej sobie zaufaj, bądź dla siebie dobry, pokochaj siebie - wraz ze swymi słabościami. To nie oznacza, że masz je bagatelizować. Owszem, nad słbościami trzeba pracować, ale wybaczaj sobie, bo bez tego nie zrobisz ani kroku naprzód. Zamiast karcić się w myślach: "znów się wygłupiłem", "znowu spędziłem kiepski dzień", "nic mi się nie chce", "jestem brzydka", "nikt mnie nie kocha", lepiej powiedz sam do siebie: "lubię siebie", "znam swoją wartość", "zasługuję na szczęście".
Jeśli bowiem sam siebie nie docenisz, to kto inny Ciebie doceni?
Podsycaj swoje dobre emocje, twórz dobre myśli i słuchaj głosu swego serca, bo on z reguły nie kłamie. Zamartwianiem się nie stworzysz lepszej rzeczywistości. Powoduje ono zupełnie niepotrzebne nikomu cierpienie. Odpuść sobie. Wyluzuj. Jeśli na coś nie masz wpływu, pozwól być temu takim jakie jest.

Offline

 

#8 2019-06-08 21:41:39

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Warto na nasze życie spojrzeć jak na wielką przygodę, a wszelkie pojawiające się "problemy" zastąpić słowem "wyzwania". I pamiętać, że aby zmienić przyszłość, trzeba zmienić teraźniejszość, a tym, co w pierwszej kolejności jest do zmiany, jestem ja sam !
Zmianę siebie warto rozpocząć od wybaczenia sobie. Nie jest to łatwe, ale to milowy krok do transformacji całego swojego życia.
Następnie warto zauważać w swoim życiu wszystkie tzw. zbiegi okoliczności. Nie są one bowiem przypadkowe - wszystkie są po coś, czegoś uczą, na coś wskazują. Są dla nas cenną informacją. Jeśli jej nie spostrzeżemy - to nasza strata. Dlatego zawsze starajmy się zrozumieć, czego uczy nas dana sytuacja, czy dana osoba, która stanęła na naszej drodze.

Offline

 

#9 2019-06-11 12:55:59

Śankar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-04
Posty: 71
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Zamiast dywagacji filozoficznych na temat szczęścia warto wspomnieć, co rzeczywiście zrobić rzeby być szczęśliwym. Drogą wyzwolenia z cierpienia czyli drogą wiodącą do szczęścia jest sumienne kultywowanie zadanej przez Śri Guruh praktyki duchowej i bezwzględne pamiętanie i przestrzeganie wszystkich rad i wskazówek Śri Guruh. Wszelkie zaniedbania w tej dziedzinie prowadzą do cierpienia. Wszelka sumienność w tej dziedzinie prowadzi do szczęścia. To Śri Guruh najlepiej wie jak wyprowadzić duszę z tego padołu cierpienia.
(to refleksja zbolałego serca)

Offline

 

#10 2019-06-18 21:02:30

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Krótkie recepty na szczęście :
- Wyzwól się z niepotrzebnych kompleksów i lęków. I jedne i drugie powstają w Twoim umyśle i spełniają funkcję blokującą.
- Przestań się obwiniać. Zrozum, że każdy ma prawo popełniać błędy. Najważniejsze jest jednak, by czerpać z nich naukę i nie popełniać tych samych po raz drugi.
- Pamiętaj, że jesteś ważny tak samo, jak inni, że jesteś potrzebny i że masz takie same prawa, jak inni.
- Znajdź odpoczynek od pośpiechu, stresów, codziennej krzątaniny. Wyjdź na spacer do parku, lasu lub nad rzekę, czy jezioro.
- Wylecz się z zazdrości, tym bardziej, że z reguły jest ona nie uzasadniona. To nieprawda bowiem, że inni mają lepsze, łatwiejsze i piękniejsze życie. Każdy ma jakieś
  zgryzoty i smutki. Nie tylko Ty. Nie porównuj się z nikim. Nawet jeśli bowiem stwierdzisz, że ktoś jest w czymś od Ciebie lepszy, to przecież tak samo ten ktoś może
  twierdzić, że Ty jesteś od niego lepszy w czymś innym. Każdy ma jakieś talenty, podobnie jak i każdy ma pewne ograniczenia.

Offline

 

#11 2019-06-18 21:50:33

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Zgadzam się z Śankarem, że aby poczuć się szczęśliwym to tym drogowskazem dla każdego jest bliskość Śri Guruh i przestrzeganie jego rad. To jest wielki przywilej, aby móc  być blisko Śri Guruh, który jest przekazem szczęścia, i który do prawdziwego szczęścia nas prowadzi. Przynależność do Sangha (wspólnoty duchowej) to też jest szczęście na drodze życia. Każdy odkrywa czym jest szczęście i radość dla duszy, ale faktycznie "to Śri Guruh najlepiej wie jak wyprowadzić duszę z tego padołu cierpienia" i o tym właśnie  wspomniał Śankar. Te dywagacje może i filozoficzne są po to żeby przypomnieć, że szczęście to stan istnienia, do którego należy dążyć i w tym stanie szczęścia przebywać. Te wpisy są po to właśnie aby o szczęściu przypomnieć. Przebywaj w otoczeniu źródła szczęścia jakim jest Śri Guruh i w otoczeniu Sangha doświadczaj tego czystego niebiańskiego stanu. Doświadczenie to zapewne pomoże nieść szczęście przez życie !

Offline

 

#12 2019-06-27 22:28:55

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 169
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Dla mnie największym szczęściem jest świadomość, że to co robię jest właściwe. Chciałabym tak żyć żeby mi ta świadomość towarzyszyła każdego dnia. na razie sama nie zawsze wiem jak żyć, więc też chętnie słucham wskazówek Śri Guruh. Chciałabym je dobrze realizować w życiu, choć nie zawsze robię to idealnie. Wiem, że jeśli uda mi się je zrobić tak jak trzeba to da mi to wiele radości.  Żyć dobrze to być szczęśliwym.

Offline

 

#13 2019-06-30 22:21:42

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

W przekonaniu, że starość to najsmutniejszy okres w życiu przeczy wiele badań, ale jedno z nich jest szczególnie ważne, bo było prowadzone aż przez trzydzieści lat.
Ich autor, Peter Martin, profesor gerontologii z Iowa State University, wyliczył, że 35 proc. seniorów uważa się za osoby szczęśliwe.
Wśród juniorów (czyli przed 70 ) ten odsetek waha się między 28 a 31 proc.
Można uważać, że to niemożliwe, by ludzie u schyłku życia, schorowani, nierzadko z trudem wiążący koniec z końcem, byli szczęśliwsi niż ci młodsi.
Ale są ! To dlatego, że w pewnym wieku ludzie przestają się porównywać z innymi. A to sprawia, że potrafią czerpać radość z tego, z czego młodsi nie umieją się cieszyć.

Offline

 

#14 2019-07-01 08:56:22

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 127
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Kadim, ale jeszcze się nie wybierasz na emeryturę ;-) Myślę, że szczęście daje w życiu to kiedy się spełniamy. Jak człowiek dojrzały u schyłku swego życia na ziemi jest spełniony, to jest szczęśliwy. Do tego dochodzi też mądrosć życiowa, wynikła z różnych doświadczeń, przeżyć  w życiu.

Offline

 

#15 2019-11-06 18:57:00

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 92
Punktów :   

Re: Co zrobić, aby czuć się szczęśliwym ?

Kiedy radość w życiu jest, to może już się trochę spełniamy. Ogólnie trzeba wiedzieć co robić i dokąd iść. Myślę, że nie tylko u schyłku życia można odczuwać szczęście. To jest stan osiągalny, w każdym wieku. Wymienione wyżej teksty na temat szczęścia to jedynie jakieś skromne drogowskazy i przypomnienie zainteresowanym, że tak naprawdę stan szczęścia istnieje. Tak czy owak, każdy jeśli chce musi ten stan szczęścia dla siebie poszukać, odkryć. Można się pytać swego wnętrza, serca o to szczęście, można też zasięgnąć porady kogoś kto jest bardziej doświadczony i do kogo rad mamy zaufanie. Wydaje się, że dla każdego ten stan szczęścia to zaiste indywidualna sprawa.

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Nejlevnější betonové jímky materace janpol finansowesprawy.pl jak-zrobic-zaproszenie-na-komunie.eu zaproszenia-slubne-tanie.eu