HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#16 2019-02-27 00:13:00

Indygo

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2014-10-03
Posty: 45
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Niektórzy jak widzę, to prawdziwi specjaliści od komentowania. Napisać jedno zdanie i nic nie powiedzieć w nim, byle zaistnieć jakoś. Chyba się do spamowania przygotowywali niektórzy, bo zaraz zamilkli jak widzę, nawet dawno temu. Czy oprócz polecanej Bhagawad Gity Wandy Dynowskiej jest jeszcze jakieś możliwe, znośne tłumaczenie na język polski. Bo sanskrytu to się chyba nie dam rady nauczyć tak zeby swobodnie czytać. Przydałoby się kilka dobrych przekładów. Chociaż może jeden wystraczy?

Offline

 

#17 2019-02-27 20:18:41

Hogwart

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2018-04-21
Posty: 152
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Ludzie często czczą upiory i demoniczne bestie, jakieś strzygi, szczególnie czci się upiory polityczne, różnych malwersantów, łapówkarzy, zdrajców Ojczyzny, kolaborantów nazistowskich. Hailowanie Hitlerowi to czczenie upirnej bestii. Poprawnośc polityczna zmuszająca do kurtuazji wobec każdego złego upiora i każdej bestii w ludzkim ciele to jest nawet polityczny przymus czczenia upiorów i demonicznych bestii. Ta cześć dla zła jest charaterystyczna dla cywilizacji zepsutej moralnie i wymaturzonej. Trzeba być uprzejmym i kurtuazyjnym wobec takiego Trynkiewicza, Bubla, Hitlera, Pękalskiego, Burego i podobnego rodzaju zła wszelakiego. To jest rodzaj czci politycznie wymuszanej żeby ludzie do świata upiorów i bestii powędrowali jako wynaturzeńcy. Kulturalne społeczeństwo odmówi czczenia bestii, upiorów, demonów i zboczeńców wynaturzonych wszelkiej maści, całkiem możliwie, że nawet na wszelki wypadek. Metafizyka Bhagawad Gity i innych cywilizowanych nauk mądrościowych nie pozwala na satanistyczny kult upiorów, demonów, zwyrodniałych bestii. Moralność w najłagodniejszym wydaniu zaleca ostracyzm wobec złego.


Człowiek staje się dorosły nie wtedy, gdy ubrania robią się dla niego za ciasne, ale gdy wyrasta z własnego egoizmu

Offline

 

#18 2019-05-08 21:51:00

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Ja mam trochę książek Wandy Dynowskiej z allegro. Trzeba trochę popolować ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Jeszcze sporo przede mną czytania. Ostatnio zrobiłam porządki w biblioteczce i złapałam sie za głowę ile jeszcze mam do przeczytania. Oczywiście Bhagawadhitę też.

Offline

 

#19 2019-07-26 11:43:28

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 246
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Jeśli ktoś nie zna sanskrytu, a takich osób jest zdecydowana większość, istotne jest by sprawdzić źródło tłumaczenia. W wiele książek o tematyce jogicznej ma sporo błędów. I tak najlepszym tłumaczeniem "Bhagawadity" jest autorstwa Wandy Dynowskiej.

Offline

 

#20 2019-09-22 17:15:34

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Ja również polecam Bhagawadhitę w przekładzie i z komentarzami Wandy Dynowskiej. Udało mi się sporo jej książek kupić na allegro. Czasem można trafić tam na jakąś perełkę. Polecam

Offline

 

#21 2020-10-05 15:05:48

Uzdrowiciel Duchowy

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 74
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Półbogowie to Upadewa, dosłownie ci, którzy są w połowie do Dewów - Oświeconych, Niebian... Na ziemi Oświecony, Illuminati, to Niebianin, Człowiek Boży! Chodzi o proces angelizacji albo przebóstwienia, a to jest głęboka przemiana duchowa, gdzie ludzka dusza zamienia się w boską duszę, Dźiwa (Jiva) zamienia się w Dźiwatmana (Jivatman). Poprzez połączenie Dźiwy z Atmanem powstaje Dżiwatmana i mamy boską duszę (jaźń). Nie ma już duszy ludzkiej czy egoistycznej, jest dusza o świadomości i znajomości Boga, Brahmana, żyjący w ciele Atman zwany Dźiwatmanem. I wtedy należymy do półbogów, bo zyjemy jeszcze na Ziemi, ale w miarę wyzwolenia, dochodzimy do stanu Dewata, awadhuta lub Awatara... I jesteśmy żywymi Dewami na Ziemi, aniolami Boga...

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové jímky Třebechovice pod Orebem