HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2009-01-02 19:54:13

sadadeva

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 38
Punktów :   

Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

NAMASKARAM - Bilikaasana, czyli Asana kota ma wiele wariantow i mozna nawet ladnie cale zajecia zrobic z kotem. Na Czohaniji w grudniu 2008 mielismy szczescie przecwiczyc Bilikaasana - kota patrzacego za ptaszkiem, przeciagajacego sie, bawiacego sie, przygotowujacego sie do skoku za mysza, czy tez za ptaszkiem i rozciagajacego zarowno konczyny dolne jak i gorne. Sri Guruji zademonstrowal wiele wariantow, ktore rozbawily i rozluznily wszystkich cwiczacych. Oczywiscie bylo tez intonowanie Mmmmiiiiiaaaallll, he...he. Co wszystkim dobrze szlo. :-)
Pamietam, ze przeszlo cale zmeczenie, a co najwazniejsze umysl i cialo bylo gotowe do dalszego praktykowania. Swietna jest ta seria Bilikaasana, coby rozluznic ludzi na zajeciach co sa zbyt powazni. Dzieki Sri Guruji Lalita Mohan za cale zajecia.
Sadadeva

Ostatnio edytowany przez sadadeva (2009-01-03 12:18:14)

Offline

 

#2 2011-12-01 17:15:28

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 266
Punktów :   
WWW

Re: Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

Kot czyli w Indii Tygrys. Tak po prawdzie, to Asana ta powinna się nazywać nie przeciąganiem kota, ale przeciąganiem grzbietu tygrysa.

A cała seria ćwiczeń Formą czy Serią Tygrysa - Bilika-Juti...


Kapali - Strażnik Dharmy
################
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#3 2012-02-16 23:34:38

Dakszani

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 5
Punktów :   

Re: Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

Mój początek z Hatha Jogą związany był z Ćandra Namaskarm (Powitaniem Księżyca). Kiedy zobaczyłam, jak cały układ tej praktyki wygląda, coś mnie tknęło i zaczęłam ćwiczyć asany. Wcześniej zaczęłam ćwiczyć  Surye Namaskaram, choć ten układ wydawał się prostrzy, to jednak przy Powitaniu Księżyca poczułam to "coś" co mnie zainspirowało do głębszej praktyki różnych asan. Choć oba zestawy bardzo lubię.
Zainspirowały mnie również serie asan Juti Rupaka ( Indra Dźuuti - Seria Mocy oraz Strumień Siły - Sakti Sanchar). Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z praktyką - Sakti Sanchar, poczułam napływ siły i energii, to było niesamowite uczucie, i tak wciąż się czuję, kiedy ćwiczę te dwa zestawy asana z tej serii. I tak zaczęła się moja historia z Hatha Jogą, która stała się dla mnie nieodzowanym elementem codziennych praktyk.

Pozdrawiam
Dakszani

Offline

 

#4 2019-02-04 00:30:20

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 266
Punktów :   
WWW

Re: Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

Sadhana w zasadzie nie kota, a tygrysa, bo chodzi w oryginale jednak o irbisa albo tygrysa. Sadhana tygrysia to całe potężne zagadnienie w Hatha Jodze, w Radża Jodze i w Laja Jodze. Cała Maha Joga tradycyjna zna dobrze Mardźari, Bilika i Wjaghra Asany... i ich Dźuti czyli specjalne jogiczne serie.


Kapali - Strażnik Dharmy
################
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#5 2019-03-13 23:33:07

 Lalita Devi

BUDZICIEL

Skąd: Europa
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 111
Punktów :   
WWW

Re: Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

Dużo tych sekretnych, tajemnych ćwiczeń, a warsztaty z boskim Śri Guru Mohandźi zawsze przynoszą coś nowego, nawet jak są prawie sami poczatkujący, to Niebiański Mistrz uczy trochę takich rzeczy o których starzy wyjadacze jeszcze nie słyszeli. Taki poziom reprezentuje Boski Mistrz, poziom wiedzy nieograniczonej. Siddhi Wszechwiedzy w dziedzinie duchowości, mistyki, ezoteryzmu, magii, gnozy i całej Ścieżki Duchowej, nawet na etapach, gdy istoty już się nie muszą wcielać w świecie ludzkim.


Lalita Devi - Bogini Harmonii i Piękna oraz Ezoteryki

Offline

 

#6 2019-03-15 22:20:57

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

To prawda, u Śri Guru Mohandżi nawet asany dla początkujących odkrywają przed praktykującymi niezgłębione sekrety.

Offline

 

#7 2019-07-11 22:58:11

METATRON

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-09-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

Lekcja kocich ćwiczeń, śnieżna pantera, Marjari, Vyaghra i podobne, to zawsze dużo dobrej zabawy i solidnej praktyki w Hatha Jodze. Warsztaty Hatha Jogi wedle tradycji Nathów są świetnie prowadzone, a Nauczyciele są prawdziwymi ekspertami od Jogi Nathów czyli od Hatha Jogi. Zawsze należy szukać oryginalnej Hatha Jogi, prowadzonej tradycyjnie, w indyjskim stylu Nathów, a omijać udający jogę fitness kalifornijski, gdzie serwują śmieszną gimnastykę z linkami, kołeczkami, chustami, kozami albo dusznym pomieszczeniem o wysokiej temperaturze, co w jodze nie ma miejsca. Bo w Jodze oddycha się świeżą Praną, świeżym powietrzem. Nie ma ćwiczenia w dusznej niewietrzonej sali. I tak odróżniamy Hatha Jogę od wygłupów rodem z USA.

Offline

 

#8 2019-07-15 20:33:48

saklitinov

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2019-07-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

Chwała Śri Guru LalitaMohan Babaji! Chwała i Cześć!

http://www.himavanti.org/pl/c/himavanti

Najlepsza wiedza duchowa w Galaktyce!

Offline

 

#9 2020-10-25 12:13:39

 Kavi

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

Tak to jest z asanami gdy w miarę często i regularnie praktykujemy czyli powtarzamy asanę w głebokim skupieniu ,wyciszeniu i harmonii . pojawiają się wtedy głebokie doswiadczenia i odczucia wewnetrzne. Wystarczy jakas prosta nieskomplikowana asana np. garbhasana. I mamy program na kilka lat.

Offline

 

#10 2020-11-29 21:43:03

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Sekretna asana na rozluźnienie kręgosłupa - Bilikaasana

Z tym kilka lat to bym nie przesadzał, są jeszcze inne asany do opanowania :-) Choć jako forma do zgłębiania to czemu nie.

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteller Mamaia weekend w wellness Ciechocinek