HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-02-16 21:35:04

ŚriVidyaa

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 114
Punktów :   

Mahavatar BabaJi z Haidakhan - 1970-1984

Mahavatar Babaji w cudowny sposób pojawił się w roku 1970 w jaskini u stóp małej Góry Kailash w rejonie wzgórz Kumaun. Jaskinia ta położona jest nad brzegiem świętej rzeki Gautama Ganga, na obrzeżach małej, odległej od świata wioski Haidakhan. Haidakhan Babadźi – to hinduistyczny święty i guru, który – jak widzili liczni świadkowie na własne oczy – pojawił się w procesie materializacji ciała w 1970 roku w historycznej świętej jaskini, położonej u stóp kumaońskiej góry Kailaś w Haidakhanie. Śri Babadźi spędził większość swojej krótkiej 14-letniej inkarnacji (1970-1984) w Haidakhanie, gdzie założył aśram i Herakhan Samaj. Świat współczesny i panująca Kali-Juga nie jest czasem sprzyjającym dla przychodzenia na ziemię wielkich dusz z pomocą materializacji ciała, które trudno jest utrzymać przy życiu z powodu silnych złych emocji i szkodliwych emanacji przemysłu Kalijugowego. Mahavatara wykonał tę materializację swojej formy niejako na próbę aby z jednej strony pokazać możliwość pojawienia się w powłoce Mayaviruupa (w ciele przejawionym, zmaterializowanym), a z drugiej zobaczyć przez jak długi czas uda się w tych warunkach świata utrzymać tak przejawioną postać.

Haidakhan Babadżi „pojawił się” w czerwcu 1970 roku w jaskini u podnóża kumaońskiej małej Góry Kailaś, przy rzece Gautama Ganga, niedaleko małej wioski Hairakhan, w dystrykcie Nainital stanu Uttar Pradesh, w Indiach. Haidakhan Babadżi jest Mahawatarem – „ludzką manifestacją Boga, nie zrodzoną z kobiety. We wrześniu 1971 roku, Haidakhan Babadżi, zeznając pod przysięgą, przekonał sędziego z sądu w miejscowości Haldwani, że on jest Starym Babą z Herakhanu, który był aktywny w tamtym rejonie w latach 1860-1922, i stąd ma prawo do korzystania z aśramów w Katgarii i Haidakhanie. W 1971 roku Haidakhan Babadżi zaczął podróżować po Indiach, głosząc swoje Przesłanie, wykonując święte ceremonie, takie jak jagna (ceremonia), i stopniowo przyciągając coraz więcej bhaktów, wielbicieli. Wśród nich znaleźli się też celebryci, tacy jak Shammi Kapoor, i stopniowo coraz więcej przybyszów z Zachodu. Lucyna Winnicka opisuje darśan z Babadźim w Mumbaj, w którym uczestniczyła wraz z grupą Polaków. W Bractwie Himawanti praktykuje kilka osób, które poznały Śri Haidakhan Babadźi osobiście za czasów jego manifestacji fizycznej. Haidakhan Babadżi porzucił czy „opuścił swoje ciało” albo „osiągnął mahasamadi” w dniu 14 lutego 1984 roku, głównie z powodu wspominanych wcześniej trudności z podtrzymywaniem tej Majawirupy (formy przejawienia) w tym zanieczyszczonym fizycznym świecie. Haidakhan Babadżi wyjaśnił, że przyszedł odnowić Sanatana Dharmę, Odwieczną Boską Prawdę.

Przekaz nauk Haidakhan Babaji jest uniwersalny, skierowany do ludzi w ogóle, bez względu na wyznawaną religię czy też kulturę, z którą są związani. Nauki te wspierają wszystkie ścieżki i religie, które wiodą człowieka ku życiu w harmonii z Boskością (Daivam, światem Dewów, Deva-lokah). Wśród wielbicieli Haidakhan Babadźi są takie osobistości jak Leonard Orr, Sondra Ray, Vishnu Dutt Shastriji, Shammi Kapoor czy Muniraji...

Mahavatar Babaji z Haidakhan poleca dużo praktyki z mantrą "Om Namaḥ Śivāy" (Sanskryt: ॐ नमः शिवाय्), rano i wieczorem po 1008 razy. Nauczał Karma Jogi oraz Aarti oraz Hawan (rytuał ogniowej ofiary). Poleca także oczyszczanie żywiołami (ziema, woda, ogień, wiatr i eter/akaśa), a także spokojnym, głębokim, świadomym i kołowym oddychaniem, co razem ma przynieść ludziom praktkującym duchowe odrodzenie i ponowne duchowe narodzenie. 

54 cytaty z nauczania Mahawatara Babadźi z Haidakhan

Om Namah Śivaaya

Wszyscy, których nękają cierpienia, nie obawiajcie się ograniczeń, jakie niesie ze sobą czas, ponieważ przyjdę do Was i będę was nauczał w waszych snach.
***  
 Wszyscy musicie wprowadzać czujność i uważność do Waszego życia. Duch rewolucji, który pragnę wzniecić w sercach Was wszystkich będzie dążył do ustanowienia pokoju na całym świecie. 
*** 
Ścieżka realizacji Boga jest ścieżką najtrudniejszą. Niewielu jest w stanie nią podążać. Można to porównać do przejścia po ostrzu brzytwy. Łaska Guru jest wszystkim. 
Żadna wiedza nie jest możliwa bez łaski guru.  
***
Jesteśmy jedną światową rodziną. Nie podtrzymujcie podziałów tożsamości: odrzućcie poczucie oddzielenia. Służcie ludziom swoim umysłem, ciałem, majątkiem i rozumem. 
***
Stworzenie jest ogromne, zatem powstało również wiele doktryn. Trzymajcie się jednej zasady – zasady prawdy, prostoty i miłości. Żyjcie w prawdzie, prostocie i miłości,  praktykując Karma Jogę.
***
Nie myśl o sobie i swojej wygodzie, myśl o innych. Oto wielka zasada humanitaryzmu.
***
Ucz się mówić mniej i pracować więcej; oto przestrzeń dla praktyki duchowej.
***
Chwal wszystkich. Jeśli nie możesz kogoś cenić, pozwól mu odejść z twojego życia. 
***
Jedyną religią jest człowieczeństwo. Niezbędna jest tolerancja i wzajemne wybaczanie …. Naszym obowiązkiem jest dawać taki właśnie przykład. 
***
Przylgnijcie do Boga. Bądźcie odważni i zawsze podążajcie naprzód. Przed wami wiele gór do pokonania, nie zatrzymujcie się jednak aż do momentu, gdy osiągniecie cel. 
Bądźcie silni i nigdy się nie zniechęcajcie.
***
Imię Boga jest jak boski nektar: powtarzaj je cały czas.
***
Niczego nie da się osiągnąć bez dyscypliny. Powinieneś mieć silną, żołnierską dyscyplinę. Bądź żołnierzem Boga, działaj z odwagą i zdyscyplinowaniem.
***
Ten świat jest nietrwały; Imię Boga stanowi prawdziwą rzeczywistość. Wszystko na tym świecie jest zniszczalne, przejściowe, przemijalne…
***
Nigdzie nie może zabraknąć imienia Om Namaha Shivaya; powinno dźwięczeć na każdej ulicy, w każdym domu…. Imię Om Namaha Shivaya jest jak nektar; staraj się tym nektarem karmić wszystkich.
***
Tylko jedna droga może ocalić ludzkość, polega ona na przemianie serc wszystkich ludzi… Dopóki nie dokona się przemiana w ludzkich sercach, ludzkość stoi wobec ogromnego niebezpieczeństwa. 
*** 
Kiedy Imię Boga, które stanowi Jego najwyższą moc, wnika do ludzkiego serca, napełnia je szczęściem. Sam Bóg przychodzi by zamieszkać w sercu wiernego, gdy pamięta on o Imieniu Pana. Wtedy też wierny od razu zbiera owoce wszelkich swoich przedsięwzięć.
***
Podążajcie przed siebie z odwagą i męstwem. Niech celem waszej nieustającej pracy będzie udoskonalanie ludzkości i ustanawianie ścieżki prawdy. 
***
Spraw, by Twoje życie było jak życie róży, która w ciszy, przemawia językiem zapachu. 
***
Musimy pracować wspólnie.
Musimy pracować razem aby doprowadzić do końca nasze zadanie. W ten sposób każda praca staje się łatwa. 
***
Ten świat jest przemijający.
Stabilność znajdziesz tylko na ścieżce karma jogi. Jedynie działanie może zaprowadzić człowieka do Boga i dać mu wyzwolenie.   
***
Najważniejsze jest, by z każdym dniem coraz więcej powtarzać imię Boga. Jest to sposób by oczyszczało się twoje serce i umysł. Tylko tak znajdziesz też Boga w sobie. 
*** 
Wszystkie istoty żyjące, zwierzęta, kwiaty, rośliny, a także kamienie dostały swoją formę od Boga. To ciało dane jest przez Boga, aby umożliwić wypełnienie otrzymanych obowiązków.   
*** 
W każdym momencie, z każdym oddechem, podczas gdy jecie, śpicie i pracujecie – utrzymujcie w pamięci imię Boga. 
***
Jeśli przychodzisz do mnie, żeby wątpić, dam ci powody ku zwątpieniu. Jeśli przychodzisz pełen podejrzeń, dam ci powody ku podejrzliwości. Jeśli jednak przyszedłeś, ponieważ szukasz miłości, pokażę ci więcej miłości niż kiedykolwiek dotąd znałeś. 
***
W dzisiejszym świecie z jednej strony bucha ogień, podczas gdy z drugiej płynie nektar. Musisz zdecydować, co wybrać: ogień czy nektar. 
***
 Wystarczy jedna doskonała istota, żeby zmienić świat. Rama, Krishna, Chrystus – to nie były tłumy lecz jedna osoba…. Wystarczy jedna iskra światła, by rozświetlić Wszechświat. 
***
Jeśli wszyscy jesteście częścią tego całego Wszechświata, to gdzie jest miejsce dla „ja” i „moje”? Musimy się zjednoczyć jako jedna światowa rodzina i w jedności podążać naprzód. 
***
W twoim wnętrzu kryje się wszelka doskonałość i wszelkie cnoty – pokaż je światu. Również i mądrość jest już w Tobie… pozwól by zaświeciła pełnią blasku.  
***
Na drodze do Boga zawsze będą góry i pagórki do pokonania. Nie daj się wytrącić z równowagi walącą się górą. Obowiązkiem góry jest spadać, zaś obowiązkiem żołnierzy jest  górę usunąć.
***  
Nie powtarzaj po innych, nie powielaj. Bądź silny. Trzymaj się prosto. Nie opieraj się na szczudłach innych. Myśl swoją własną głową. Bądź sobą. 
***
Musisz być silny i zdolny by stawić czoła nadchodzącym trudnym czasom… Musisz zebrać swoją siłę, pozostawić za sobą strach przed śmiercią, aby stawiać czoła życiu z nadzieją  i odwagą….
***  
Łączcie się ze sobą w miłości, aby wznieść się na wyższy poziom. Każdy z was musi dziś jeszcze ślubować gotowość poświęcenia wszystkiego w celu osiągnięcia jedności w sobie. 
***
Dzisiaj powinniście ślubować gotowość do podjęcia się ciężkiej pracy oraz, że gdziekolwiek się znajdziecie, tam będziecie szerzyć przekaz karmy. 
***  
Nic nie da się osiągnąć bez wiedzy, wciąż jednak wszystko da się osiągnąć po prostu poprzez czystość serca.   
***  
Pojawiłeś się na świecie po to, by pracować. Musisz mieć zawsze zapał do pracy. Człowiek leniwy jest jak umarły. Przyszedłeś na ten świat, żeby żyć, a nie żeby umierać.
***
Ludzki umysł jest bardzo szybki, szybszy niż wiatr. Kiedy pracujesz, powtarzając imię Boga, twój umysł oczyszcza się z myśli, bezużyteczne, negatywne myśli nie mają do niego dostępu.
***
Rozpal światło w sobie, a potem, jedno po drugim, zapalaj je w innych. Podobnie jak lampka oliwna, która płonąc pochłania oliwę, płonący wewnątrz płomień światła pochłonie bezczynność, lenistwo, chciwość.
***
Pokaż światu idealne działanie. Służenie ludziom jest służeniem i oddawaniem czci Bogu.
***
W obecnym wieku nie jest możliwe rzeczywiste wyrzeczenie się świata. Jedyną formą praktyki wyrzeczenia jest ofiarowywanie całej swojej pracy i wszystkich czynów Bogu. Jeśli pragniesz Boga, bądź gotowy poświęcić dla Niego wszystko.
***
Prawda jest najwyższa i nic na świecie nie jest tak ważne jak prawda .
***
Jedność ma w sobie olbrzymią moc. Tylko kiedy jest między wami jedność, wasze życie napełnia się pokojem i szczęściem.
***
Staraj się dostrzegać Boga i dobro w każdej twarzy. Nie ma świętego bez przeszłości, ani też grzesznika bez przyszłości.
***
Nie ma miejsca na strach: ludzie muszą pracować na tym świecie bez cienia lęku…
Jeśli ktoś jest wolny od strachu, wówczas żaden człowiek nie może się z nim mierzyć w jakiejkolwiek walce – ani w zyciu materialnym , ani duchowym.
***
Bóg jest wszędzie i we wszystkim, w wodzie, na niebie…. jest w tobie.
***
Kochaj i służ całej ludzkości.
Pomagaj wszystkim.
Bądź szczęśliwy.
Bądź uprzejmy. Bądź dynamem niepowstrzymanej radości.
***
Ludzie muszą w sobie rozwijać wyższe ja, a jednocześnie porzucać fascynację niższą naturą. Fascynacja ta zostanie zniszczona w różnych krajach na świecie, poprzez przemianę ludzkich serc. Czy rozumiecie?
Teraz, gdy to rozumiecie, musicie żyć w Prawdzie, Prostocie i Miłości i nieść ten przekaz światu.
***
W każdym momencie musimy być gotowi na wszystko. Musimy ćwiczyć się w każdym rodzaju pracy.
***
Naucz się nie zajmować fantazjami i projektami dotyczącymi przyszłości. Zapomnij o swojej przeszłości i starych nawykach. Naucz się koncentrować umysł na tym, co Boskie i tylko na tym, co Boskie.
***
Jestem nikim niczym. To ciało nic nie znaczy. Jest tu tylko po to, żeby służyć ludziom… Jestem lustrem, w którym możesz zobaczyć siebie.

Om Namaḥ Śivāy" (w sanskrycie: ॐ नमः शिवाय्)

Ostatnio edytowany przez ŚriVidyaa (2019-02-16 21:36:55)


ŚriVidyaa - Tantra Wielkiej Bogini
Yogini Hridaya i Tripuropanishad

Offline

 

#2 2019-02-17 13:48:39

Faraon

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Mahavatar BabaJi z Haidakhan - 1970-1984

Dzisiejszy świat jest dziwaczny, a mugolizm powszechny. Mistrz Babadźi się zmaterializował w jaskini, proces materializacji oglądały setki ludzi, potem żył trzy miesiące bez jedzenia i picia medytując nieustannie w pozycji lotosu, kończył akt wcielania na ten świat. A jakoś nie powaliło całej ludzkości na kolana, żeby przybywali ludzie masowo hołd zmaterializowanemu złożyć. Wiadomo, że to bóstwo w sposób nadnaturalny może się tak tylko pojawić na tej ziemi. Nic dziwnego, że mówi się potocznie, iż, gdyby Jezus przybył, to z jego naukami, kościelny kler zamknąłby go do wariatkowa, a nie oddał Tronu w Watykanie. Dobrze, że chociaż trochę ludzi na wschodzie zna wartość i znaczenie takich Mahavatarów, wszak przybył w ten sposób, żeby wielu wątpiącym na wschodzie pokazać, że jednak jest Wielkim Awatarem, a nie tylko zwykłym Awatarem, inkarnacją bóstwa, dewy poprzez urodzenie. Zmaterializować się tutaj, zstąpić z wysokości niebios, to powinna być zaraz dla wszystkich największa świętość. Ale jak widać, zdecydowana większość ludzi to mugole i to skrajnie nierozgarnięte.

Ostatnio edytowany przez Faraon (2019-02-17 13:49:01)


Faraon Akhnaton - Ikhnaton - Echnaton - Blask i chwała Atona

Offline

 

#3 2019-02-19 16:41:10

iti

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 15
Punktów :   

Re: Mahavatar BabaJi z Haidakhan - 1970-1984

Om Namaśiwajah

Offline

 

#4 2019-03-22 10:17:16

Abrakadabra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2011-10-07
Posty: 111
Punktów :   

Re: Mahavatar BabaJi z Haidakhan - 1970-1984

Mugolizm to najpowszechniejsza choroba, jak widać. Materializacja Mahavatara Babaji mocnoporuszyła Indie i całą Azję Południową. Ale zwyczajne odejście po ludzku zrobione, spowodowało znaczny zanik zainteresowania. W Polsce z opóźnieniem przyszła wiadomość o śmierci Awatara Babaji z Haidakhan. A był solidnie magiczny, zainspirował ogromną ilość ludzi do poszukiwań duchowych. Pokazał, że nie tylko przez narodzenie z kobiety ludzie pojawiają się na Ziemi. To takie przypomnienie, że jakaś forma bytu może się utaj zmaterializować, pojawić i być jakiś czas, tak jakby przeniesiona z innego świata. Mugolom to ciężko zrozumieć.

Ostatnio edytowany przez Abrakadabra (2019-03-22 10:17:37)


Abrakadabra - Stara Magia

Offline

 

#5 2019-07-03 00:31:36

Hogwart

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2018-04-21
Posty: 109
Punktów :   

Re: Mahavatar BabaJi z Haidakhan - 1970-1984

Mugolom też ciężko zrozumieć, że podstawą praktyki całej Jogi jest Mantra Joga. A Mahavatar Babaji tłumaczy prosto:

"Imię Boga jest jak boski nektar: powtarzaj je cały czas."

Mantry to Imiona Boga, słowa magiczne oznaczające jakiś aspekt, cechę, właściwości Boga. Śiva ma 1008 Imion czyli tyle mamy Mantr Śaiwy do praktyki Mantra Jogi. W sumie w zbiorach występuje więcej właściwości będących Imionami Boga, Bóstwa, aczkolwiek zwykle pracuje się z wyborem 108 lub 308 Imion - Mantramów.


Człowiek staje się dorosły nie wtedy, gdy ubrania robią się dla niego za ciasne, ale gdy wyrasta z własnego egoizmu

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
bartosz bielawski restrukturyzacja wrocław zaproszenia-na-pierwsza-komunie-swieta.eu naprawa komputerów ursus wakacje