HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-02-04 19:00:02

Dakszan

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-16
Posty: 44
Punktów :   

Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

No właśnie, sam się już kilka razy nad tym złapałem, a i wielu moich medytujących znajomych też. Tyle tych medytacji że nie wiadomo co wybrać Osobiście jak łapię się na tym, to lubię wracać zawsze do zadumy nad 3-ma ważnymi tematami do rozmyślań: Kim jestem? Skąd pochodzę? i Dokąd zmierzam? Wklejam tu kilka inspirujących cytatów na ten temat z nauk jednego z moich ulubionych Mistrzów:

"Każdy z ludzi potrzebuje odnalezienia dla siebie celu i sensu życia. Brak życiowych celów, brak poczucia sensowności życia jest przyczyną wielu kryzysów, załamań, depresji oraz plagi samobójstw. Mistrzowie Orientu od początku istnienia ludzkiej cywilizacji polecają poszukiwanie siebie w głębi swej Jaźni czy Duszy, zrozumienia swojego własnego miejsca i roli w społeczeństwie, co jest istotą w poszukiwaniu sensu życia. Kim Jestem, Dokąd Zmierzam, Skąd Pochodzę – to Trzy Wielkie Pytania, jakie tak starożytni jak i współcześni Mędrcy polecali człowiekowi do rozważań, refleksji czy rozmyślań. Wystarczy zaczerpnąć kilka czy kilkanaście głębokich oddechów, skupić się i wczuć w siebie, w swoje ciało i swoją istotę, a potem utrzymywać jedno z tych wielkich badawczych pytań, obserwując pojawiające się reakcje myśli, uczuć, skojarzeń, wspomnień czy uzmysłowień. To ważne, aby móc swobodnie poświęcić na badanie swego wnętrza chociaż kilkanaście minut i próbować dociekać sedna siebie przez długi okres czasu, kilku miesięcy czy kilku lat, tak aby odkryć jak najgłębsze cele i sens życiowej pielgrzymki. Kim Jestem? – to bardzo podstawowe pytanie, rodzaj zadumy, a wytrwałym odpowiedź na pewno się wykrystalizuje pod wpływem dłuższego czasu prób i eksperymentów z tym samozapytywaniem! Dobrze jest ciekawsze refleksje zapisywać, aby później móc podsumować swoją drogę samopoznania swej istoty."

"Wczuwając się w siebie z pytaniami Kim Jestem?, Skąd pochodzę? i Dokąd zmierzam? - niechaj się człowiek nie zadowala prostymi, szybkimi i banalnymi odpowiedziami ani w ogóle znanymi frazesami, jakie z pewnością będą się pojawiać, ale niech cierpliwie drąży i bada głębokości swej własnej indywidualności. Nie jesteśmy ograniczeni ani płcią, ani wiekiem, ani zawodem, rasą czy religią i jako istniejące byty, Dusze czy Jaźnie możemy wniknąć głęboko w wewnętrzną prawdę o sobie samych. A przecież był to rodzaj zadumy, refleksji, znany u wszystkich ludów indoeuropejskich, także słowiańskich (...)"

"(...) Wielkie pytania studiowane są jako rodzaj badania siebie tak przez mistyków chrześcijańskich w klasztorach, jak i przez adeptów buddyjskiego zen czy też przez medytujących joginów, a także w tradycji zarathusztrańskiej. Uświadomienie sobie głębiej swej natury, tego kim się jest i dokąd zmierza ludzka Dusza, Jaźń, wyzwala człowieka z wielu problemów jak nieśmiałość, niepewność, niepokój, poczucie błądzenia, grzeszności, nieadekwatności, wyzwala z wielu uciążliwości osadzając osobę we właściwym miejscu, we właściwej roli, we właściwej pracy, związku, misji, we właściwym czasie i towarzystwie. Życie czy los przestaje przeszkadzać, a zaczyna pomagać, jeśli człowiek staje się sobą, tym, kim naprawdę jest i spełnia się spontanicznie!"

"(...) Zapytywanie usilne samego czy samej siebie pytaniem o to, kim się naprawdę jest, prowadzi do polepszenia losu i harmonii z życiem, a także uwalnia od depresji i załamań, uwalnia od skłonności samobójczych z powodu zwątpienia w sens życia i poczucia bezsensowności czegokolwiek, a jest to bardzo wiele. Człowiek rozumiejący sam siebie będzie też z łatwością podejmować właściwe i słuszne decyzje, a te zawsze się w życiu opłacają i przynoszą korzyść!"

"Kim Jestem? Dokąd Zmierzam? Skąd Pochodzę? To jakby trzy klejnoty albo skarby pośród pytań, jakie człowiek może sam sobie stawiać, aby uświadamiać sobie swoją głębię, głębokość swej istoty poza czasem i przestrzenią! Ważne jest i myślenie, powtarzanie sobie pytania, a także wczuwanie się w siebie, we wnętrze swej osoby w czasie pytania i po pytaniu, kiedy pojawiają się odczucia, wrażenia i przypomnienia. Oświecenie u swych początków jest w istocie pogłębionym zrozumieniem, wyczuciem i uświadomieniem siebie i swoich relacji z otoczeniem, a także z tym, co Wysoko!"

Offline

 

#2 2019-02-05 20:56:57

 Kszirin

PIELGRZYM

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

Ja z kolei, jak nie wiem za bardzo na co mam zapotrzebowania w danej chwili - to po prostu siadam sobie w ciszy i kontempluję płomień świecy. Zawsze zapalam świeczkę do medytacji, stąd przedmiot medytacji mam od ręki, że tak napiszę :-). Nie trzeba za dużo myśleć, akurat światło i ciepło ognia wypala wszelkie zbędne myśli i wnętrze szybko się uspokaja. Do tego odpręża i oczyszcza oczy. Prosta i skuteczna prozdrowotna praktyka.

Offline

 

#3 2019-02-07 20:33:41

Rudrani

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-05
Posty: 52
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

Jak nie wiadomo o czym medytować, to można dla odmiany zrobić ćwiczenia oddechowe. Działają rozluźniająco i oczyszczająco na umysł i ciało. Proste sposoby na wyciszenie i poprawę samopoczucia, a także dla zdrowia.

Offline

 

#4 2019-02-09 00:18:36

Dharman1973

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 27
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

Dobre pytanie "Kim Jestem " ciągle szukam odpowiedzi

Offline

 

#5 2019-03-14 16:20:19

moniqa

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2019-03-14
Posty: 7
Punktów :   -1 

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

Podstawowe pytania, na które człowiek od niepamiętnych czasów szuka odpowiedzi. Ostatnio dochodzę do wniosku, że cały czas jestem w drodzę, a sobą będę dopiero na chwilę przed śmiercią.


Dobro mnoży się przez dzielenie

Offline

 

#6 2019-04-05 01:57:07

Green Izis

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 36
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

Medytacja jest nauką samodzielnego myślenia. Kto medytuje - myśli samodzielnie. Kto nie umie myśleć samodzielnie - zawsze ma problem z medytacją, a kto myśli, że gapienie się w ścianę pomaga medytacji - też błądzi. Medytacji uczymy się od Guru - przewodników duchowych, a nie z you-tuba czy dziwnych książek napisanych przez samozwańczych ekspertów od medytacji. Do medytacji są odpowiednio dobrane tematy i raczej ich nie wymyślamy sami sobie na siłę.

Offline

 

#7 2019-04-12 19:03:08

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

moniqa napisał:

Podstawowe pytania, na które człowiek od niepamiętnych czasów szuka odpowiedzi. Ostatnio dochodzę do wniosku, że cały czas jestem w drodzę, a sobą będę dopiero na chwilę przed śmiercią.

A czemu niby przed śmiercią miałabyś być sobą? To znaczy, że zbliżająca się śmierć odsłoni twoje prawdziwe Ja? Jakaś magia nastąpi czy co?
Gdy będzie się śmierć zbliżać będziesz dokładnie tym kim będziesz, nikim innym.  W drodze jest się zawsze, nawet jeśli się odkryje swoją prawdziwą naturę.

Offline

 

#8 2019-04-21 11:06:44

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 246
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

"Kim jestem?" Pytanie na które od zawsze człowiek poszukiwał odpowiedzi. Jaki jest mój cel życia tu na ziemi? Skąd przybyłem i dokąd zmierzam.  KO-HAM czyli KIM JESTEM pomaga odpowiedzieć na to pytanie, znaleźć głębszy cel i sens życia na ziemi.

Ostatnio edytowany przez surya (2019-04-28 23:30:56)

Offline

 

#9 2019-04-28 11:47:11

Rudrani

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-05
Posty: 52
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

Jak ktoś nie wiem, co praktykować to zawsze mozna intonowac mantre Om i skupiac sie na świetle.
Natomiast, żeby poznać praktyki należy pójść na warsztaty prowdzone przez autentycznych przewodników duchowych. Samodzielna nauka z książek czy internetu nie jest wskazana, bo można sie błędnie nauczyc, np. intonacji i wymawiania mantr.

Ostatnio edytowany przez Rudrani (2019-04-28 11:48:04)

Offline

 

#10 2019-04-29 11:11:56

 Savitar

PIELGRZYM

Skąd: Pomorze
Zarejestrowany: 2016-10-14
Posty: 35
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

Jak się ma swoją osobistą praktykę od Nauczyciela to się zawsze wie co praktykować.

Offline

 

#11 2019-04-29 20:58:05

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

Trudne pytanie. Kim jestem? Czy tym co widzę czy tym co czuję wewnątrz a może wszystkim na raz. Każdy inaczej rozumie to. Może warto pomyśleć kim chciałby Bóg abym był/była.

Offline

 

#12 2019-04-29 21:33:45

Kadim

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 124
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

" Kim jestem? Skąd pochodzę? i Dokąd zmierzam? " - wspaniale, że to tu znalazłem.
Gdzieś kiedyś przeczytałem, że przyczyną stresu i depresji jest to, że nie robimy w życiu tego co naprawdę mamy robić.
Myślę, że zadając te pytania zaczniemy się bardziej realizować w życiu. W głębi wnętrza, serca dane nam jest kim jesteśmy.
Może trzeba pokonać schematy i upór żeby dowiedzieć się więcej. 
Na pewno warto już teraz pytać; " Kim jestem? Skąd pochodzę? i Dokąd zmierzam? ".

Offline

 

#13 2023-02-09 13:03:56

Uzdrowiciel Duchowy

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 74
Punktów :   

Re: Kim Jestem? – Jak nie wiadomo o czym medytować

Kim Jestem? A kto jest? Skąd Pochodzę? A skąd jestem? Tak, wielu tak medytuje, ale jednak Joga zaleca najpierw pracować z mantramami oczyszczającymi przez kilka lat, a dopiero potem z wielkimi pytaniami. Ianczej się błądzi bez oczyszczenia w należyty sposób. Mantry uczymy się od żyjących Guru i prosimy o błogosławieństwo na praktykę mantry!

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotels-world.pl Alberghi Vassiliki