HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2007-07-16 23:40:39

Dakszan

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-16
Posty: 44
Punktów :   

Swami Śukradeva o Lalita Mohan G.K...

Lalita Mohan G.K. znany i czczony przez swych sympatyków i duchowych uczniów jako Wcielenie Bożej Mądrości, Awatara, powiada, iż jest zwyczajnym człowiekiem, którego Wszechmogący Bóg obdarował niezliczonymi cudownymi charyzmatami, w tym wielką łaską cudownego uzdrawiania, darem duchowego rozeznawania, egzorcyzmowania, mówieniem niebiańskimi językami (glosalia), darem nauczania i głoszenia Boskiej Wiedzy, mocą inicjowania duszy w Niebiańską Ścieżkę Szczęśliwości, poznaniem wiedzy tajemnej i ezoterycznej poprzez bezpośrednie Objawienie, darem łączności z Aniołami Niebios Boga, darem modlitwy wstawienniczej i cudowną łaską odpuszczania dawnych grzechów (karmy). Lalita Mohan G.K. zstąpił na ziemię i przybrał ludzkie ciało 7 lutego 1962 r. co było przepowiedziane przez wielkiego indyjskiego jogina i wieszcza Swami Nauri z Zakonu Himalaya, który otrzymał od Boga dar stwarzania żywych istot. Lalita Mohan G.K. pozostaje zawsze młody, wiecznie uśmiechnięty i pełen wigoru. W dzieciństwie i młodości mieszkał w leśnej pustelni rozmawiając ze zwierzętami i duszkami przyrody, kontemplował energię słońca, planet i gwiazd.

Polska gościła już wielu wybitnych duchowych Nauczycieli i Mistrzów, niemniej wielką łaską jest stąpanie po naszej ziemi istności duchowej będącej autentyczną Awatarą promieniejącą Boską Wiedzą i Mądrością. Jest to wielkie, niezmierzone błogosławieństwo dla naszego kraju i szczególnie dla wszystkich którzy zechcą pozostawać w Świętej Obecności tego wielkiego duchem, zarazem skromnego człowieka będącego żywym ucieleśnieniem Boskości na ziemi. Lalita Mohan G.K. uzdrowił tysiące potrzebujących ludzi, którzy po dzień dzisiejszy cieszą się dobrym zdrowiem. Wiara w żyjącą na ziemi aktualnie Boskość, w posłaną przez Jedynego Boga (Brahmana, Jahwah) Awatarę czyni wielkie cuda przemienienia w każdym ludzkim życiu.

Lalita Mohan G.K.  powiedział "Jestem w bezpośrednim kontakcie z Tobą i wszystkimi, którzy o mnie myślą. Prowadzę wszystkich, którzy dobrze o mnie myślą i we mnie skupiają swój umysł, a moim jedynym życzeniem jest wzniesienie w duchowym życiu tych, którzy mnie wspominają, tak aby ziemskie problemy zostały rozwiązane, abyście mogli osiągnąć Błogosławieństwo Boga". "Jestem z Tobą gdziekolwiek jesteś. Posyłam Ci Boską Świetlistą Energię, która przynosi Ci spokój serca i jasność umysłu". Indyjski Mędrzec Swami Baaba Śhivananda z Darjeeling rozpoznał w Jego osobie wielkiego indyjskiego Jogina, Inkanację Bożej Mądrości Dźńanawatara Djhwal Khul Khan. W 1983 r. w styczniu Lalita Mohan G.K. został formalnie przyjęty do Zakonu Parvata Tirtha, jednego z 10 tradycyjnych Zakonów Śiwaickich założonych przez Śri Śankaara, które skupiają autentycznych wedyjskich Joginów. Rozpoznana inkarnacja Boskiej Mądrości w Jego osobie podjęła się prowadzenia ludzkich dusz ku poznaniu Boga ścieżkami Himawantu, takimi jak Laya Yoga i Tantra, Agni Yoga, Kriya i Raja Yoga, Ayurveda, Hatha Yoga i inne metody pomocnicze jak Mantra Yoga, Dźńana Yoga czy Bhakti Yoga.

W programie spotkań z Awatarem są nauki i praktyki wprowadzające w wiele tajemnych i specyficznych metod ezoterycznej Yogi jakie są mało znane na Zachodzie, intensywne sesje medytacji i kontemplacji, mantramy, pranayama, praktyki światła, uzdrawianie metodami Ayurvedy, Satsangi (pytania i odpowiedzi), Dikszany - inicjacje w ścieżki praktyki osobistej, Krpa - błogosławienie praktykujących Joginów, święte rytuały (Pudźa), wiedza wedyjska o wyższych światach, indywidualne rozmowy i porady dotyczące w szczególności życia duchowego we współczesnym świecie (także dla osób zakonnych i kapłanów) oraz zdrowia i długowieczności, etc.

Lalita Mohan G.K. posiada tytuł Waidyaraaja, Króla Medycyny Ayurvedy, tytuł Paramahansa w Zakonie Parvata (Himavanti) oznaczający Mistrza Życia Duchowego, a także tytuł Śhiva-aćharya będąc jednym z uznanych śiwaickich przywódców duchowych dla ponad 350 milionów hinduistycznych śiwaitów. Lalita Mohan G.K. jest także uznanym Mędrcem Bożym w społeczności Sufich jako Alim i Pir-ul-Mulkh. Został pobłogosławiony do swojej pracy między innymi przez Pir Suachani-al-Hajij, Swami Nauri, Baaba Śhivaananda, Swami Premamada czy Śhankaraćharya Krishńa Tirtha z Puri. Otworzył w Polsce dla tysięcy sympatyków i duchowych uczniów Agendę Parvata Swami Tirtha Sangha znaną jako Himavanti dla nauczania rozmaitych duchowych form Yogi, szczególnie Laya Yogi, a także Raaja i Hatha Yogi oraz ajurwedyjskiej, uzdrawiającej Bhaishajya Yogi. Utrzymując w pamięci Jego imię oraz skupiając się na świetlistym wizerunku postaci otrzymamy duchową pomoc lub uzdrowienie od Lalita Mohan-Ji w charakterze Gurudeva, który weźmie nas pod swoją Boską Opiekę i Boskie Przewodnictwo. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkania.

Swami Śukradeva Tirtha

Offline

 

#2 2007-09-22 02:05:44

Green Izis

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 36
Punktów :   

Re: Swami Śukradeva o Lalita Mohan G.K...

A możesz poinformować gdzie są organizowane jakieś spotkania i medytacje? Albo podać jakiś adres kontaktowy? Nie jestem jeszcze dobrze zorientowana na tym forum, toteż chciałabym wiedzieć gdzie mogę się spotkać z medytującymi i praktykującymi osobami. Dziękuję i przepraszam, że tak marudzę, ale piszesz o spotkaniach, a ja nie wiem gdzie :-(((
Pozdrawiam Green Izis

Offline

 

#3 2011-03-10 19:01:59

Gurumai

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 49
Punktów :   

Re: Swami Śukradeva o Lalita Mohan G.K...

Swami Lalita Mohan - został rozpoznany przez Mistrzów Wschodu jako Prawdziwy Guru i Przewodnik ludzkości. Znane są też Mistrzom Wschodu jego wcielenia, a w jednym z nich był wielkim Świętym Sadhu żyjącym w Indii, do którego wiele istot z całych Indii i całego świata pielgrzymowało, aby choć raz na spojrzeć na Świętego Sadhu jakim był Lalita Mohan i aby choć raz w życiu (bo Indie to wielki kraj dla podróżujących) zostać pobłogosławionym Jego Świętymi Błogosławiącymi Dłońmi. Znane są też dla wtajemniczonych miejsca, gdzie przebywał Święty Sadhu i do dziś dnia otaczane są one kultem i czcią.

Priyaśri Mataji


Gurumai

Offline

 

#4 2012-07-26 12:14:43

 Lalita Devi

BUDZICIEL

Skąd: Europa
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 111
Punktów :   
WWW

Re: Swami Śukradeva o Lalita Mohan G.K...

Poznałam więcej indyjskich Mistrzów Duchowych, którzy na temat Śri Lalitamohan Babadżi mówili i mówią w samych superlatywach wskazując, że to Najwyższy Mistrz Duchowy jaki stąpa po Ziemi (w tym roku trzech kolejnych w Indii). Skoro kilkunastu Wielkich mówi o kimś, że też jest Wielki, i wyraża się o nim, że jest jednym z nich, to najwyższy czas, aby zaślepieni i uwiedzeni przez demonicznie satanistyczne psychotronizmy w Polsce także zaczęli się Pokornie Uczyć u bona fide, prawdziwego Mistrza Duchowego jakim jest Śri Lalitamohan Babadżi.

Myślę, że ci, którzy szerzą na temat Śri Lalitamohan Babadżi oszczerstwa i pomówienia w necie, usiłują Mistrza Duchowego Śri Lalitamohan Babadżi i jego Pracę zdyskredytować, sami są jedynie marnymi okazami satanistycznego upadku, ściemnienia i pomylenia umysłowego. Ludzie chorzy umysłowo często mają spaczone, opaczne poglądy, które są wynikiem zaburzeń w ich mózgach. Kilkunastu Mistrzów nie może się mylić co do innego Mistrza, tym bardziej, jak sami się nie znają. Trzeba zaufać ekspertom, a nie pomówieniom psycholi pokroju regresingowych satanistów ze stajni żądlizmu pospolitego czy faszystowsko-prawicowych bojówek parafialnych, które same nie wiedzą w swej ciemnocie, że zwalczają Wielką Światłość i Ostoję Prawdy jaka istnieje nad Polską w ucieleśnieniu Mistrza Duchowego Śri Lalitamohan Babadżi.

Ostatnio edytowany przez Lalita Devi (2012-07-26 12:17:30)


Lalita Devi - Bogini Harmonii i Piękna oraz Ezoteryki

Offline

 

#5 2015-06-29 21:14:36

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Swami Śukradeva o Lalita Mohan G.K...

Przez lata zajmowania się jogą, spotkałem wielu nauczycieli duchowych, na wielu wykładach byłem, z wieloma naukami się zetknąłem. Ale za każdym razem, gdy uczestniczę w spotkaniach z innymi nauczycielami, mam wrażenie przepaści pomiędzy stylem i treścią nauczania ich a Śri Lalitamohan Babadżi. Nie chodzi mi o to, że wszyscy inni nauczyciele duchowi są kiepscy, nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, że obcując ze Śri Lalitamohandźi ma się wrażenie obcowania ze Źródłem Wiedzy i Mądrości. Inni nauczyciele na tel Śri Lalitamohandźi sprawiają wrażenie jakby znali tylko skrawek Wiedzy, jakiś jej fragment, w przeciwieństwie do Guru, który potrafi każdą sprawę ze wszystkich stron wyjaśnić. To wielka Łaska dla tego kraju, że taki Mistrz się tu urodził i tu naucza!

Offline

 

#6 2016-01-11 00:16:19

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 266
Punktów :   
WWW

Re: Swami Śukradeva o Lalita Mohan G.K...

Na początku lutego jak co roku mistyczno-magiczny przekaz jednej z najważniejszych praktyk rozwoju duchowego!

Tradycyjna Guru Joga - charakterystyczny zestaw praktyk autentycznej jogi oraz tantry. Nie ma jogi bez Guru Jogi.

Nie ma rozwoju duchowego człowieka bez długotrwałej i solidnej praktyki Guru Jogi!

Zgłoszenia przez formularz kontaktowy jogicznego i tantryczno-magicznego Bractwa Himawanti:

http://www.himavanti.org/pl/warsztaty

Serdecznie zapraszam!

Ostatnio edytowany przez Kapali (2016-01-11 00:16:32)


Kapali - Strażnik Dharmy
################
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#7 2019-02-04 17:45:16

 Dewalaja

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 171
Punktów :   

Re: Swami Śukradeva o Lalita Mohan G.K...

Swami Śukradewa Tirthan sporo tych listów Dharmy na temat naszego boskiego Śri Guru Mohandźi napisał ze swojej pustelni w rejonie Siddha-Ashramu w Himalajach.

Oby się wszyscy do zaleceń Śri Śukradeva Tirtha stosować zawsze raczyli.


DEWALAJA - DEVALAYAM
NIEBIOSA - WIEŚCI Z NIEBIOS

Offline

 

#8 2019-02-12 12:31:24

METATRON

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-09-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: Swami Śukradeva o Lalita Mohan G.K...

Mistrz Mohandźi słusznie jest czczony jak na mistrza duchowego przystało. Przeszedł przez wysokie wtajemniczenie duchowe zwane wzniesieniem hiobowym.

Dlaczego nasz Śri Guru Mohandźi został osadzony w 12 domu? Odpowiedź jest zawarta w Talmudzie w księdze HIOBA (Mistrz Mohandźi przechodził doświadczenie na wzór Świętego Hioba), w innych Pismach Świętych, księga ta się nazywa Joba (Hebr. Iob, po polsku Hiob). Była duża szansa że Mistrz Mohandźi – Ryszard Zenon Matuszewski około 27 listopada 2008 lub nieco później zostanie uwolniony z domu 12 by móc w domu 1 na nowo głosić blask jedynego Adonai i boską wiedzę duchową (i nasz Mistrz Mohandźi został wtedy uwolniony bodaj w końcu listopada sąd wydał taką decyzję, a uprawomocniła się po 2 tygodniach). Jedyny warunek by mogło to się ziścić to była szczera modlitwa do Adonai, JHWH (Śiwa Mahadeva), żarliwie praktykowana przez zdrową psychicznie część Narodu Polskiego. Proście a będzie wam dane. Mistrz Śri Guru Mohandźi przechodził doświadczenie Hioba stając się najbardziej umiłowanym u Boga świętym człowiekiem pośród Narodu Polskiego. Nie ma większej świętości niż wybrancy i przyjaciele Boga namaszczeni doświadczeniem Hiobowym. Księga Hioba i wiedza kabalistyczna, w tym astrologia ezoteryczna dają dokładne odpowiedzi, także w temacie uświęcenia i stadium rozwoju duchowego człowieka (w wypadku Mohandźi mamy angelizację i ascencję duchową).

Pozdrawiam, Metatron

Offline

 

#9 2020-10-05 11:24:16

 Światło Himawanti

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2017-04-12
Posty: 74
Punktów :   
WWW

Re: Swami Śukradeva o Lalita Mohan G.K...

Polacy to taka wredna nacja, która jest trochę zdemoniała i bardzo słabo propaguje nauki mistrza duchowego od którego się uczy i któremu wiele zawdzięcza. Polaka powinno się najpierw chyba u Świadków Jehowy przeszkolić jak misjonować i propagować naukę duchową oraz osobę Mistrza Duchowego, a dopiero potem wpuszczać na naukę i praktykę do boskiego Śri Guru!


Brat z Bractwa Himawanti

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Inowrocław przegrywanie kaset vhs warszawa Ciechocinek spa BoĂŽte de vitesses automatique Mitsubishi komornik wrocław fabryczna