HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2012-05-26 13:43:07

 Kavi

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Pedofilia na katolickiej Haiti obejmuje 225 tys. restavek

"Byłam restavek". Tragedia tysięcy dzieci , restavek to dziecko oddane pod opiekę bogatej rodziny.

Larissa Saint-Claire (imię zmienione), 14 lat, trzyma w rękach lalkę – we wspieranym przez UNICEF centrum opieki w Ganthier na Haiti.
W 2007 roku 10-letnia Larissa Saint-Claire (imię zmienione) żyła spokojnie z rodzicami w Beaumont, w południowo-zachodnim Haiti, kiedy wizyta jednej z jej sióstr zmieniła całe jej życie.
REKLAMA

Na początku bardzo się ucieszyłam, że ją widzę - przypomina sobie Larissa. Szybko jednak pozbyłam się złudzeń. W rzeczywistości przyjechała, żeby opowiedzieć mi o znajomej, z którą, jak sugerowała, miałam zamieszkać w Port-au-Prince. Moja siostra powiedziała, że ta kobieta zaprowadzi mnie do szkoły, da mi ładne ubrania i zaopiekuje się mną.
Ta propozycja poróżniła rodzinę. Larissa nie miała żadnego zamiaru opuszczać rodziców, także jej ojciec nie chciał, aby wyjechała. Jej matka była jednak przekonana, że to jest wyjątkowa szansa dla jej córki, aby mogła pójść do szkoły, czyli zrobić coś, na co jej rodziców nie było stać.
Następnego dnia wyjechałam z moją siostrą. Moi rodzice płakali. Powiedziałam ojcu, że nie wiem, kiedy wrócę - opowiada Larissa.
Nie mając świadomości tego, co robi, Larissa przekazała swoje bezpiecznie życie rodzinne na rzecz bycia "restavek" czyli dziecka oddanego pod opiekę bogatszej rodzinie. Restavek,  co w języku kreolskim znaczy ‘zostać z’, są głęboko zakorzenionym zjawiskiem w haitiańskiej tradycji, mającym na celu pomoc biednym dzieciom i rodzinom. Dzieci traktowane są, jak członkowie rodziny i zapisywane do szkoły w zamian za wykonywanie przez nich drobnych czynności domowych i przysług.
Larissa Saint-Claire  (imię zmieniono), 14, opowiada o swoich przeżyciach w centrum stałej opieki wspieranym przez UNICEF w Ganthier, Haiti
W rzeczywistości jednak dzieci zmuszane są do pracy jako służba domowa, ciężko pracują przez całą dobę, padając często ofiarami wykorzystywania przez swoich opiekunów. Generalnie nie mają pozwolenia na uczęszczanie do szkoły i brakuje im podstawowych rzeczy takich jak np. buty. Na Haiti znajduje się około 225 tys. restavek. Dokładne dane są trudne do określenia ze względu na nieformalny charakter zjawiska. Większość pochodzi z okolic wiejskich i jest wysyłana, aby żyć z rodzinami zarówno na Haiti jak i w Republice Dominikańskiej.
Wyzyskiwane i wykorzystywane.
Larissa, teraz 14-letnia już dziewczynka, była wyzyskiwana i wykorzystywana przez swoich opiekunów. Zaczynała każdy dzień o 4. rano, czyszcząc podłogi, ścieląc łóżka, przynosząc wodę, zmywając naczynia i pomagając przygotowywać lunch. Po południu, zmywała naczynia, szła do sklepu, czasami robiła też pranie. Pomimo młodego wieku, Larissa była proszona o opiekę nad 4-letnim dzieckiem. Jej dzień kończył się wtedy, gdy  rodzina szła spać. Mogła wtedy w końcu odpocząć na szmatce na podłodze.
Przynoszenie wody z pompy było jej najtrudniejszym zadaniem. Musiałam iść rano i często też popołudniu. Jeśli nie było wody, dostawałam baty. Niosłam wodę w wielkim wiadrze i w butelce. To było tak ciężkie, że bolała mnie głowa i klatka piersiowa.
Na lokalnym targu zaprzyjaźniła się z innymi restavek i rozmawiała z nimi, o swoim cierpieniu.
Powiedzieli mi, że powinnam poprosić kobietę z tej rodziny, żeby mnie odesłała z powrotem do moich rodziców, ale dostałam baty, kiedy to zrobiłam. Nie miałam możliwości skontaktowania się ze swoimi rodzicami.
Po trzech latach Larissa zdobyła się na odwagę, żeby odejść. Uciekłam z domu pewnej nocy i wskoczyłam do pierwszej taksówki. Płakałam, nie miałam pieniędzy. Pasażerowie pytali mnie, co się dzieje. Zabrali mnie na policję.
Larissa Saint-Claire (NAME CHANGED), 14, bawi się z przyjacielem w wspieranym przez UNICEF centrum opieki w Ganthier, Haiti.
Policja skontaktowała się z IBESR (The Institute for Social Welfare and Research) - rządową agencją, która wspólnie z UNICEF,  łączy dzieci takie jak Larissa ze swoimi rodzinami. IBESR znalazł tymczasowe schronienie dla Larissy na czas oczekiwania na powrót do swojej rodziny.
Łączenie restavek z rodzinami.
UNICEF walczy ze zjawiskiem restavek podnosząc świadomość tego problemu w społecznościach lokalnych i agencjach rządowych. UNICEF pomógł rządowi haitańskiemu reaktywować Sektoralną Grupę Roboczą pracującą nad sprawami domowymi dzieci. Wspólnymi siłami UNICEF, Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (IOM), Ministerstwo Spraw Socjalnych i Pracy, koncentrują swoje siły na łączeniu dzieci restavek z ich rodzinami, bliskimi krewnymi lub rodzinami, które znają dzieci.
UNICEF zapewnia pomoc instytucjom, które zapewniają tymczasową opiekę nad dziećmi, które stały się ofiarami przemocy domowej i handlu, aby upewnić się, że dzieci te otrzymają odpowiednie wsparcie psychospołeczne.
Do dzisiejszego dnia myślę o tych latach cierpienia. Wieczorem kiedy śnię, widzę dom mojej mamy. Zdecydowanie chcę wrócić. - powiedziała Larissa
Niestety wspomnienia ciężkich chwil wyparły pamięć o szczęśliwym dzieciństwie, nawet nazwę miasta, gdzie mieszka jej rodzina.
UNICEF i jego partnerzy wspólnymi siłami cały czas pracują, aby wypełnić te luki i zlokalizować jej rodzinę, po to aby dziewczynka mogła szczęśliwie wrócić do domu.

    Samuel Grumiau UNICEF

Offline

 

#2 2019-02-08 02:38:57

ŚriVidyaa

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 114
Punktów :   

Re: Pedofilia na katolickiej Haiti obejmuje 225 tys. restavek

Pedofilia to prawdziwy temat z horroru jaki nie powinien mieć miejsca, ale niestety ciągle są zboczeńcy na tym świecie. Pedofilska mafia, w tym ze Szwecji, wiele krzywdy wyrządziła Sathya Sai Babie i aśramowi w Puttaparthi w Indii. Pedofile gwałciciele sześć morderstw popełnili na terenie Aśramu, ale ich złapano i skazano na śmierć lub dożywocie. jednego zboczka mordercę ze Szwecji jedynie rząd Indii musiał oddać do Szwecji, gdzie kanalia nawet do więzienia nie poszła, a jeszcze szkalował Sathya Sai Babę. Tacy są zboczeńcy i nie powinno się im pobłażać.


ŚriVidyaa - Tantra Wielkiej Bogini
Yogini Hridaya i Tripuropanishad

Offline

 

#3 2019-02-08 23:29:18

Dharman1973

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 27
Punktów :   

Re: Pedofilia na katolickiej Haiti obejmuje 225 tys. restavek

Katolicy są tak zafałszowani i zakłamani że ciągle nie mogą uwierzyć że pedofilia ma tak ogromną skalę - dopóki nie dotknie go i jego bliskich osobiście... Wg. nich nie istnieje problem. Straszne że tak myślą i nie są w stanie otworzyć szerzej oczu!

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Czarnogóra OтeНи Германия hobbypunkt cyklinowanie parkietu Warszawa cennik soda kaustyczna wrocław