HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2018-12-11 23:07:52

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 468
Punktów :   
WWW

NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

Na blogostronie pod podanym linkiem znajdziesz spory wybór kilkudziesięciu ciekawych artykułów z bogatej twórczości duchowej i społecznej Mistrza Mohandźi znanego jako Mohan Ryszard Matuszewski, a dla dobrych ludzi i duchowego królestwa aniołów, zawsze jako Śri Gurudźi Lalitamohan Babadźi.

https://mohan-ryszard-matuszewski.blogs … czosc.html

Zapraszamy do czytania i duchowej nauki!


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#2 2019-01-10 18:50:23

 Himawant

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 157
Punktów :   
WWW

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

Na portalu lalitamohan-himawanti także jest sporo nauk duchowych mistrza Mohanji (czyt. Mohandźi):

https://lalitamohan-himawanti.blogspot.com/

Chwała Wielkiej Bogini Wszechmagii, Śri Himawanti Dewi!


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita-Mohan-Dźi jest kłamcą i oszustem!

Offline

 

#3 2019-02-05 11:29:46

Dakszan

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-16
Posty: 44
Punktów :   

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

"Braterstwo, przyjaźń, współpraca dawnych Słowian, religii od zawsze znanej jako Słowiaństwo z jej przepięknymi ośrodkami kultu duchowego, świątyniami, kamiennymi kręgami i ołtarzami na wzgórzach i świętych górach to całe dziedzictwo kulturowe Polski. Religijność prosta, ale i urocza, podniosła, w harmonii z Przyrodą i jej żywiołami, oto co gra w sercu i duszy każdej osoby na całej Ziemi Polskiej..."

Cytat z nauk Mistrza Śri Lalitamohan Babadżi

Offline

 

#4 2019-02-05 22:27:09

 Kszirin

PIELGRZYM

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

"Prawdę o ludziach można łatwo z ich ust usłyszeć. Wystarczy ich zapytać co sądzą o wielkich duchem istotach, awatarach, takich jak np. Sathya Sai Baba, Yogananda czy Osho Rajneesh. Taka postać jest tzw. lustrem dharmy. Co osoba o takim mistrzu jak Sathaya Sai Baba powie, tym sama jest. Bo tej rangi mistrzowie są dopiero prawdziwymi Zwierciadłami Umysłu i Jaźni." Swami Lalita Mohan Dźi

Offline

 

#5 2019-02-06 16:36:18

 Światło Himawanti

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2017-04-12
Posty: 74
Punktów :   
WWW

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

Mnie się nauki o ciełach eterycznym i astralnym podobają.

Eteryczne: https://mohan-ryszard-matuszewski.blogs … kosci.html

Astralne: https://mohan-ryszard-matuszewski.blogs … mpiry.html

Świetnie się czyta!


Brat z Bractwa Himawanti

Offline

 

#6 2019-02-06 21:25:54

Dakszan

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-16
Posty: 44
Punktów :   

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

Ale i tak nie ma to jak uczyć się na żywca, starożytną metodą czyli słuchania nauk u samego źródła, na własne uszy, prosto z ust i umysłu Mistrza!

Offline

 

#7 2019-02-07 00:51:25

 Kszirin

PIELGRZYM

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

"Mistrz Duchowy zawsze jest widzialnym opiekunem ku któremu skieruje cię dobroć w twoim sercu, tym który wiele od ciebie wymaga i chętnie prowadzi cię w kierunku urzeczywistnienia Najwyższego Dobra i Światła. Im bliższy jest twój osobisty i duchowy kontakt z Mistrzem Duchowym, tym bardziej możesz być osobą pewną swej właściwej realizacji na duchowej Ścieżce.

Mistrz Duchowy porozumiewa się z tobą na zasadzie z ust do ucha, czyli uczy poprzez słowo, które do ciebie wypowie, a ty musisz go zrozumieć, także na płaszczyźnie intuicyjnej. Mistrz stawia na ciebie, na twoją uczciwość względem ciebie samego i na twoją dobrą wolę. Kto nie uczył się w ten sposób, że słuchał nauk bezposrednio z ust żyjącego Mistrza duchowego, ten nie ma mistrza duchowego. Żaden byt niewidzialny, duchowy czy anielski nie jest niczyim Mistrzem duchowym. Od tej reguły generalnie nie ma wyjątków.

Mistrz nie obraża się na ciebie i generalnie nie sabotuje twych poczynań, chociaż ostrzega cię, kiedy oddalasz się troszkę od prostej ścieżki samorealizacji. Kiedy jednak dążysz we właściwym kierunku, udziela ci więcej wskazówek lub nawet aranżuje nieprawdopodobne, cudowne sytuacje. Mistrz nie zmusza do korzystania z okazji, jakie ci podrzuca, ale wyraźnie ostrzega przed błędami i upadkiem oraz ich skutkami. W ten sposób uczy cię właściwie korzystać ze światła, wolności i intuicji."

Fragmenty z wykładów i praktyk Śri Guru.

Ostatnio edytowany przez Kszirin (2019-02-13 23:59:11)

Offline

 

#8 2019-02-12 12:32:35

METATRON

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-09-23
Posty: 117
Punktów :   

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

Nauki Świętego Mohandźi są bezcenne, gdyż jest poświadczony przez Boga. Przeszedł mistyczne doświadczenie hiobowe, angelizację.

Dlaczego nasz Śri Guru Mohandźi został osadzony w 12 domu? Odpowiedź jest zawarta w Talmudzie w księdze HIOBA (Mistrz Mohandźi przechodził doświadczenie na wzór Świętego Hioba), w innych Pismach Świętych, księga ta się nazywa Joba (Hebr. Iob, po polsku Hiob). Była duża szansa że Mistrz Mohandźi – Ryszard Zenon Matuszewski około 27 listopada 2008 lub nieco później zostanie uwolniony z domu 12 by móc w domu 1 na nowo głosić blask jedynego Adonai i boską wiedzę duchową (i nasz Mistrz Mohandźi został wtedy uwolniony bodaj w końcu listopada sąd wydał taką decyzję, a uprawomocniła się po 2 tygodniach). Jedyny warunek by mogło to się ziścić to była szczera modlitwa do Adonai, JHWH (Śiwa Mahadeva), żarliwie praktykowana przez zdrową psychicznie część Narodu Polskiego. Proście a będzie wam dane. Mistrz Śri Guru Mohandźi przechodził doświadczenie Hioba stając się najbardziej umiłowanym u Boga świętym człowiekiem pośród Narodu Polskiego. Nie ma większej świętości niż wybrańcy i przyjaciele Boga namaszczeni doświadczeniem Hiobowym. Księga Hioba i wiedza kabalistyczna, w tym astrologia ezoteryczna dają dokładne odpowiedzi, także w temacie uświęcenia i stadium rozwoju duchowego człowieka (w wypadku Mohandźi mamy angelizację i ascencję duchową).

Pozdrawiam, Metatron

Ostatnio edytowany przez METATRON (2019-02-12 12:33:36)

Offline

 

#9 2019-02-13 23:57:37

 Kszirin

PIELGRZYM

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-02-03
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

Bardzo aktualny fragment Mistrza Mohana - O życiu chwilą: Ludzie Wschodu nie żyją dniem dzisiejszym jak zachodni narkomani. Teraźniejszość to aktualne życie, bieżące wcielenie. Całe swoje życie od poczęcia aż do śmierci trzeba scalić, zjednoczyć w sobie, w teraz. To jest Joga, Jednia. Narkomani i pomyleńcy, odurzeni i oszołomieni życiem lub chemicznymi toksynami, zatruci – wedle filozofii Wschodu żyją chwilą, tzw. Kshaną, a kszana to 1/5 sekundy. Żyją dzisiejszym dniem, zaspokajaniem doraźnych potrzeb. Takie życie niczym nie różni się od życia zwierząt. Jest to także zwierzęcy poziom rozwoju świadomości, który obejmuje mały okres czasu, mały fragment życia. A ludzie Oświeceni, Mistrzowie i Święci żyją Całością Życia, bo dla nich chwila to jedna inkarnacja, całe wcielenie, dobrze zintegrowane od poczęcia aż do śmierci. Im bardziej człowiek jest zaawansowany na duchowej drodze rozwoju, tym bardziej integruje całość życia, a TERAZ oznacza nie sekundy czy dzień na zegarku, ale CAŁE ŻYCIE, a nawet więcej.

Ostatnio edytowany przez Kszirin (2019-02-13 23:57:54)

Offline

 

#10 2019-04-20 13:50:26

 Premananda

BUDZICIEL

Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 111
Punktów :   

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

Meher Baba tępił życie chwilą i krotochwilność, Mahavatar Babaji śmiał się z indoktrynacji ideologią życia tutaj i teraz. Mahavatar zapytany w XIX wieku przez kogoś od Krija Jogi o życie chwilą powiedział: Dla Jogina "TUTAJ" oznacza na tej planecie, na całej planecie, "TERAZ" oznacza całą aktualną Manvantarę, Epokę Manu. Jogin jest świadomy całej planety i całego wielkiego cyklu czasu jakim jest Manvantara (aktualnie Epoka Manu Vaivasvata).

Ostatnio edytowany przez Premananda (2019-04-20 13:51:11)


Om Premanandaaya Namah!
Preman - Łaska, Aananda - Błogość i Szczęście

Offline

 

#11 2019-04-28 19:36:33

janbaz

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 18
Punktów :   

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

Warto dzielić się naukami Śri Gurudżi
Tutaj fragment z notatek na temat dobrobytu:

SWASTIKA – pomyślność, powodzenie, dobrobyt i zwycięstwo
SWA – jaźń wewnętrzna, ASTI – jestem, być, KA — pragnienia (dotyczące rzeczywistych rzeczy lub osób). Jaźń — pragnieniem – jestem.
Pomyślność przychodzi przez to, że w głębi siebie jesteśmy pragnieniem. Nie, że ja mam jakieś pragnienie czegoś, tylko że ja się staję tym czymś,
co pragnę, tym czymś, do czego dążę.
Jestem osobą, która ma pewne możliwości, środki itd., jest upragnionym
Jest to sposób myślenia: jeżeli ja czegoś chcę, to nie wyrażam tego jako chęć, tylko zaczynam myśleć o tym i czuć to jako coś, co już jest w moim życiu.
Stawanie się i bycie.
By osiągnąć stan bycia, robimy proces stawania się.
Trzeba przerobić się na właściciela telewizora, żony, samochodu...w kontemplacji.
Nie jestem osobą np. szukającą dobrej pracy, tylko jestem osobą, która posiada dobrą pracę, jest w dobrej pracy.
Muszą być to rzeczy realistyczne, nieabstrakcyjne.
Powodzenie jest tutaj w wizji siebie – wizji siebie jako zwycięscy.
Osoby, która osiągnęła coś i jest w jakimś stanie. Jak był pijak, to jest trzeźwy na przykład.
W Ajurwedzie, uzdrawianiu sufickim, w Reiki jest taka wizja – wyobrażanie sobie wszystkich organów i komórek jako zdrowych,
jaśniejących, dobrze funkcjonujących w harmonii i współpracy z innymi. Jest to tak, jakbyśmy próbowali zbudować obraz samego
siebie w dobrym zdrowym funkcjonowaniu. Wyobrażamy sobie siebie, że jemy to, co jest zdrowe dla naszego organizmu, cokolwiek by to było,
a po miesiącu patrzymy, jak nam się gusta zmieniły. Gdy kobieta myśli, by urodzić zdrowe dziecko, to apetyt się zmienia.
SWASTIKA – pomyślność w dążeniu do konkretnych celów (może być trudny)
coś, co daje się osiągnąć, zdarzają się osoby, które to już osiągnęły.
MEDYTACJA
Koncentracja na splocie słonecznym. (mały mózg)
Pomyśl, co chcesz zrealizować. Nie napędzaj swojego pragnienia: ja bym to chciał mieć, ale nie mam bo..
Wyobraź sobie, że to coś, ten stan, którego sobie życzysz czy te rzeczy, które chcesz mieć – one właśnie wchodzą do twojego życia,
przybliżają się do ciebie i że już są obecne.
Ma to być część twojej jaźni. Nie coś, co jest daleko poza twoją jaźnią, należy to zasymilować jako część siebie.
Jestem tym, to jest w moim życiu, to rzeczywiście ma miejsce, osiągnąłem to i mam.
Cała siła psychiki, twórcza tutaj dla pomyślności, powodzenia z pojęcia SWASTIKA opisowo wygląda –
O tym, co chcemy, zaczynamy myśleć jakby to już, już, już wchodziło w moje życie i stawało się moją rzeczywistością,
aż się tak poczuje, że to już w zasadzie jest psychicznie.
Podobne procesy radzili pierwsi mistycy chrześcijańscy: nie należy narzekać, że czegoś się nie ma tylko, jeśli czegoś chcesz:
To zwróć się do Boga w modlitwie i podziękuj mu za to, że to otrzymujesz. A On ci to da. Modlitwa dziękczynna.
Modlicie się, a nie otrzymujecie bo źle się modlicie...

Offline

 

#12 2022-11-09 16:04:23

 Himavad

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: NAUKI DUCHOWE I SPOŁECZNE MISTRZA MOHANDŹI

Ludziom może być trudno zrozumieć Mistrza Duchowego, takiego mocno zapowiadanego przez Kosmos i Bóstwa Nieba, widocznego w opracowaniu Horoskopu Urodzenia. Wszystkie planety praktycznie współpracują na rzecz mocy duchowej i zdolności przekazywania boskiej wiedzy u Lalitamohan-Ji. Tak to właśnie wygląda, że każda faza życia i rozwoju oraz działalności się potwierdza i jest umocniona przez Niebiosa.

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa hydraulik warszawa