HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2007-07-15 09:19:09

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 468
Punktów :   
WWW

Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

LINUX - Informacje i Nauka Systemu
Poczytaj sobie o linuksie mandriva, mandrake i discovery na takich stronkach jak:

http://www.linuxmandrake.org/index.php
http://www.linux.interm.pl/
http://www.mandriva.pl/index.php
http://strefamandrivy.pl/strefa/
http://gorzow-wlkp.pl/index1.php
http://mandriva.org.pl/
http://www.dragonia.pl/

Mandriva 2007 Official, Instalacja na całym dysku.
0. Jeśli masz zgromadzone własne dane na kompie, muzykę, fotki, pliczki dokumentów etc, zrób kopię zapasową, zgraj sobie wszystko jako dane na CD/DVD.
1. Uruchom komputer w biosie start z CD/DVD.
2. Włóż płytę DVD lub pierwszą plytę CD, po powitaniu wciśnij enter.
3. Wybór języka; Europe polski, od tej chwili instalacja odbywa się w języku polskim.
4. Akcetuję umowę.
5. Zainstaluj dalej.
6. Poziom bezpieczeństwa, wybierz standardowy.
7. Podział na partycje automatyczny, wybierz jeżeli jesteś początkujący. Partycjonowanie kasuje dane i zakłada partycję linuksową!
8. Dostępne pakiety, wybierz co chcesz zainstalować. Po uruchomieniu programu, w dowolnym czasie możesz doinstalować inne programy. Jesli nie wiesz co chcesz, kliknij dalej w ofercie standartowej!
9. Hasło root, wpisz i zapamiętaj - zapisz, utwórz też zwykłego użykownika, zapamietaj login i hasło!!!
10.Konfiguracja, sprawdź poprawność wykrytego sprzętu. Dokonaj ewentualnej konfiguracji sieci, czasem klawiatury lub ekranu.
11.Aktualizacja, wybierz nie.
12.Restartuj komputer. Wypelnij panele i wybierz środowisko graficzne (domyslnie jest KDE).
13.Wgraj dane odpowiednio do katologów: muzyka, obrazki, dokumenty etc...
Powodzenia w pysznej zabawie!
Kaivalin


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#2 2007-09-07 17:52:57

Gurumai

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 49
Punktów :   

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Linux Mandriva to super dystrybucja! Polecam wszystkim! Niegdy mnie nie zawiodła!
PriyaŚri


Gurumai

Offline

 

#3 2007-09-17 09:30:15

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 468
Punktów :   
WWW

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Historia systemu

Linux jest darmowym i co najważniejsze wolnym systemem. Tak, tak! W każdej chwili możesz pobrać jego dowolną odmianę z Internetu. Płyty z nagranym na nie Linuksem możesz także sprzedawać! Pozwala na to licencja GNU GPL (General Public Licence) na jakiej jest oparty. Wytłumaczeniu podlega jeszcze słowo "wolny". Nie chodzi tu bynajmniej o szybkość (a jak się przekonasz, Linux to naprawdę szybki system). Wolny oznacza, że dołączony jest jego kod źródłowy, który bez ograniczeń możemy zmieniać, poprawiać wedle naszego uznania, nie łamiąc tym samym prawa! To właśnie zasługa GPL, w której od samego początku chodziło o rozprzestrzenianie aplikacji wraz z kodem źródłowym.

Linux powstał w roku 1991. Jednak historia systemu sięga nieco wcześniej. Linus Torvalds - autor Linuksa już dużo wcześniej przyglądał się i porównywał dwa systemy: Uniksa i Miniksa. Dzięki kontaktom w gronie użytkowników tego drugiego, Linus znajdywał odpowiedzi na wszystkie jego wątpliwości. Torvalds zaczął pracę w Asemblerze, jednak później zdecydował pisać jądro w C. Linus modyfikował kod Miniksa opierając się na Uniksie. W sierpniu 1991 roku światło ujrzała wersja 0.01. Niestety daleko jeszcze było Linuksowi do doskonałości. Jądro zawierało tylko proste sterowniki. Brakowało mu m.in. obsługi dyskietek. Linus jednak się nie poddawał i w niecałe 2 miesiące stworzył wersję 0.02. Jajko potrafiło uruchamiać już proste programy.

Autor systemu postanowił rozgłosić o nim informacje. Na grupie comp.os.minix pojawiły się pierwsze listy dotyczące Linuksa. Przynęta zadziałała - nowe jądro ściągnęło 10 osób, z czego pięć dokonało własnych poprawek.. Linux zaczął się błyskawicznie rozwijać. Zaraz po tym jak wyszła wersja 0.03, pojawiła się 0.10, a w marcu 1992 roku - 0.95. Pod koniec roku 1991 z systemu korzystało 100 osób, a samo źródło liczyło 10 tys. linii kodu! W I kwartale 1992 roku liczba użytkowników powiększyła się dziesięciokrotnie, a objętość kodu - ponad trzykrotnie. W grudniu roku 1993 pojawiła się wersja 0.99pl14 licząca 100 tys. linii i 20 tys. użytkowników. Na drodze postępu systemu już nikt nie mógł stanąć! W 1994 roku powstało jajko 1.0. W tym samym czasie pojawiły się pierwsze firmy zajmujące się dystrybucją systemu - Red-Hat i  Caldera.

Ale skąd nazwa Linux? Torvalds proponował nazwę FREAX. Jak twierdził zawierała w sobie słowo free (wolny), freak (dziwak) i X jak Unix.
Inne zdanie miał Ari Lemmke, który umieścił system na swoim FTP. Według niego nie był to najlepszy pomysł. Zaproponował więc nazwę LINUX. Nazwa została, a zdaniem Linusa dużo lepiej brzmi, niż wcześniejsze FREAX.

Obecnie Linux ma użytkowników na całym świecie! Wiele firm używa Linuksa i to nie dlatego, że jest darmowy, ale dlatego, że jest wydajnym, wielozadaniowym systemem i co najważniejsze - jest bezpieczny.

Jest mnóstwo argumentów będących uzasadnieniem, dlaczego naprawdę warto pracować na linuksie. Jednym z nich jest fakt, że Linux bardzo szybko się rozwija i coraz więcej firm z niego korzysta. W przyszłości będzie więc dużo łatwiej pozyskać pracę znając więcej, niż jeden system operacyjny. Warto także chociażby po to aby kształtować i doskonalić swoją wiedzę informatyczną. W Linuksie zrozumiesz na jakiej podstawie funkcjonuje sprzęt i jak ogólnie działa każdy, nie tylko Linux, system operacyjny!
Linux jest wieloplatformowy - możesz korzystać z niego na standardowych PC-tach, Macintosach, Sparcach, maszynach Alpha, a nawet Amigach. Poszerzysz także swoje informacje na temat Internetu, a to dlatego, że wiele serwerów obsługiwanych jest przez ten system.

Linux to jądro systemu. Jednak abyśmy mogli cieszyć się z efektów pracy, niezbędne będzie jakieś oprogramowanie i te właśnie dostarcza nam dystrybucja. Dodatkowo  zawiera ona instalator systemu, dzięki czemu Linux znajdzie się na naszych komputerach. Firmy i grupy programistów wręcz prześcigają się w swojej pracy, chcąc stworzyć oryginalną i wartą instalacji pozycję. Dzięki temu możemy przebierać dziś pośród różnych odmian tego samego systemu operacyjnego, wybierając dystrybucję najbardziej nam odpowiadającą.

MANDRIVA - Dawniej Mandrake Linux
Dystrybucja jest tworzona przez firmę o tej samej nazwie. Mandrake powstał na podstawie bardzo znanego Red Hata. Charakterystyczną cechą dystrybucji jest niebywała prostota jej obsługi. Programiści z Mandrake tworząc ją ogromny nacisk położyli na udogodnienia płynące z prostoty obsługi. W tym celu napisano wiele programów wykonujących wiele czynności za użytkownika. Także pliki konfiguracyjne zostały zmienione tak, aby domyślne ustawienia systemu były jak najlepsze dla Ciebie.
Aktualnie dostępnych jest ponad 42 tysiące pakietów - programów działających na MANDRIVA LINUX!!!
Na płytkach DVD lub CD znajdziesz około 4 tysięcy sztuk oprogramowania (pakiety .RPM) w tej dystrybucji!
Dystrybucja posiada także wersję płatną, do której dołączone są dodatkowe programy komercyjne.

Informacje na stronach:
http://strefamandrivy.pl/strefa/
http://www.mandriva.pl/index.php

Aktualnie, w Polsce MANDRIVA posiada najlepsze wsparcie techniczne w języku polskim. Pozwala to swobodnie zapoznać się z systemem Linux i dystrybucją osobom które nie znają innych języków.

INSTALOWANIE i ADMINISTRACJA
Gdy mamy juz płyty z Linuksem, przed pierwszą instalacją należy wykonać kilka czynności, które ustrzegą nas przed ewentualnymi problemami. Na początku dobrze jest zapoznać się przebiegiem instalacji, dzięki czemu będziemy świadomi, co może sprawić nam trudność. Sprzęt, sprzęt i jeszcze raz sprzęt. Podczas instalacji bardzo przyda się znajomość własnego sprzętu. Chodzi tu nie tylko o jego nazwę ale np. informację o chipsecie. Duże ułatwienie przyniesie nam Mandrake, którego instalator praktycznie zawsze poprawnie określa urządzenia i ich parametry.

Za pewne wiesz, że dla Linuksa będziesz musiał wyznaczyć miejsce na dysku. Partyjce, jakich potrzebuje Linux, to "Linux Native" - partycja najczęściej w systemie plików ext2 lub ext3 i partycja wymiany - "Linux Swap". Co prawda Mandrakea można zainstalować na partycji fat32 ale znacząco obniży to wydajność systemu.
Partycje możemy przygotować zarówno podczas instalacji jak i przed nią, np. znanym programem Partition Magic. Jeśli go nie posiadamy, możemy skorzystać z partycjonowania dysku w Mandrake. Program ten jest prosty w obsłudze i wygląda bardzo podobnie do wcześniej wymienionego Partition Magika. Przyrządzenie partycji przed instalacją posiada wiele udogodnień, między innymi instalator później sam je wykryje, co zaoszczędzi nam wiele pracy.
Przed pierwszą instalacją warto również zrobić kopię zapasową ważnych danych, dzięki którym jeśli coś pójdzie źle po Twojej myśli, łatwo przywrócisz komputer do poprzedniego stanu.

Root - superużytkownik

Wyróżniającym się spośród wszystkich użytkowników w Linuksie jest root, czyli superużytkownik. Root posiada specjalne przywileje do każdego katalogu, pliku i konfiguracji. Może zaglądać do każdego zakamarka systemu bez żadnych ograniczeń. Pełni on rolę administratora całego systemu. Dlatego też roota używa się tylko do celów administracyjnych, wyłączając go z normalnej pracy.
Ważnym elementem jest hasło superużytkownika. Powinno być w sposób szczególny przemyślane i co najważniejsze trudne do odgadnięcia. Przejęcie administratora przez obcą osobę może przynieść opłakane skutki, w tym usunięcie całego systemu!

W MANDRIVA logujemy sie na ROOT z pomocą wpisania literek 'su' bez cudzysłowiu na uruchomionej konsoli i wpisujac hasło root'a czyli administratora. Jest to konieczne do wszelkich ustawień, wgrywania nowych programów, dodatków, sterowników, dodania drukarki czy skanera, konfiguracji ekranu i tym podobnych czynności administracyjnych. Wiele funkcji jak ustawianie interfejsu połączenia sieciowego wymaga podania hasła administratora, czyli root'a.

ŚRODOWISKA GRAFICZNE
Jesli chcesz, aby Linux chodził znacznie lepiej niż Windows XP czy Vista, instaluj i konfiguruj środowisko okienek KDE!
KDE - K Desktop Enviroment jest obecnie bardzo zaawansowanym zbiorem narzędzi, który rozwijany przez lata stał się wysoką pozycją. Środowisko posiada własny menedżer plików - Konqueror. Pracę bez wątpienia umila nam nietuzinkowa grafika, której dodatkowo mamy możliwość zmiany. KDE posiada Centrum Sterowania - program, w którym dokonać możemy zmian, począwszy do ustawień graficznych, kończąc na sieci.

Jeśli chcesz, aby Linux chodził znacznie lepiej niż Mac OS i był podobny z wyglądu do Mac'a, instaluj i konfiguruj okienka GNOME!
Gnome jest drugim najbardziej rozwiniętym środowiskiem pracy. Wraz z KDE stoją na najwyższym podium "rynku". Gnome korzysta z przenośnej biblioteki GTK+. Nie posiada on własnego menedżera plików, ale dostępny mamy tu SawFish oraz świetnego Nautiliusa.
Tak jak w przypadku KDE, w Gnome wszystkich ustawień możemy dokonać w jednym miejscu - Centrum Sterowania Gnome.

Jeśli po instalacji pojawi ci się czarny ekran z miejscem na login i password (hasło), zaloguj się i wpisz komendę:
'startx' bez cudzysłowiu potwierdzając jej wykonanie klawiszem enter. Powinno uruchomić się środowisko graficzne.
A jeśli byłby problem, wpisz, po zalogowaniu literki "mc" bez cudzysłowia i wciśnij enter. Wyskoczy stary i wygodny menadżer plików i możesz widzieć wszystko co jest w środku.... Bardzo dobre narzędzie, szczególnie w sytuacjach awaryjnych...

JEŚLI POPSUJESZ SYSTEM...
Popsucie Linuxa wymaga wysiłku, nie jest to łatwe, ale czzasem się komuś udaje...
Włóż wtedy płytkę instalacyjną w stację CD/DVD i zrestartuj system...
Włącz instalator i wybieraj opcję aktualizacji systemu. Przejdź cały proces aktualizacji. Nie partycjonuj dysku.
Zwykle system będzie po tej operacji kilkuminotowej całkowicie naprawiony...
Jesli mocniej popsujesz system, włącz ponowne instalator (restart)...
Wybierz opcję ponownej instalacji z partycjonowaniem częściowym, nie partycjonuj HOME bo tam masz swoje dane i ustawienia.
Resztę,  np. /usr partycjonuj, ale HOME nie partycjonuj!
Programy czyli pakiety wgrają się na nowo. System będzie odrodzony i dobrze skonfigurowany. Dane zachowane, ustawienia też.
To zajmuje kilkanaście tylko minut i naprawia to, co udało ci się dobrze popsuć:)

Wiele informacji pochodzi z:
http://www.eioba.pl/a69846/wprowadzenie … temu_linux
gdzie możesz też poczytać trochę więcej na temat linuxa dla poczatkujących (stan na 2003 rok)


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#4 2007-09-22 01:26:38

Green Izis

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 36
Punktów :   

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Pracuję na systemie Linux Open Suse już wiele lat. Przyznam, że zaczynałam od uczenia się instalacji i trzeba było wykazać dużo cierpliwości, aby przebiegła składnie i szybko. Ale gdy się podąża za instrukcją nie ma w ogóle problemu z zainstalowaniem :-) Minęło już sporo czasu i Susek się udoskonalił stając się mym ulubionym systemem, ale mam dużo sentymentu do Linuxa Mandrivy, bo jest to system, niezawodny i gdy się go już opanuje, to nie ma takiego systemu Linuxa  na którym by się nie potrafiło pracować.
Pozdrawiam Linuxiarzy :-) Green Izis

Ostatnio edytowany przez Green Izis (2007-09-22 01:29:44)

Offline

 

#5 2008-01-05 00:21:27

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Kurcze, ale mnie kusi żeby włożyć płytkę i spróbować zainstalować samemu. Ale mnie korci! Dam wam znać jutro jak mi poszło:-)
albo nie, jak nie pójdzie i nie będę miał sprawnego kompa:-)

Offline

 

#6 2008-01-14 11:54:19

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 468
Punktów :   
WWW

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

I jak poszło? Bardzo to proste prawda? Zresztą co może być trudnego w czymś tak prostym jak linux?


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#7 2008-07-24 22:57:15

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Kurcze, zainstalowałem sobie z miesiąc temu nową wersję UBUNTU i wszystko łądnie pięknie chodziło, ale do czasu:-( Teraz nie mogę go uruchomić bo jak wybieram który system ma sie uruchomić i zapodaję, że UBUNTU to wyskakuje mi hasło, e nie można uruchomic programu bo... (uwaga!) plik systemu windows "system32/coś ta coś tam" jest uszkodzony. Nie wiem o co cho, przecież ja windozy nie chcę, to po jakiego kija on mi pisze że windoza sie nie chce uruchomić. Zupełnie tego nie kumam. Jak macie jakieś pojęcie oo temacie napiszcie coś, plis
pozdro
Mitra

Offline

 

#8 2008-07-25 20:57:03

 Himawant

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 157
Punktów :   
WWW

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Mitra! Chyba pomyliłeś dystrybucję, bo tu jest wątek nie o Ubuntu, a o instalowaniu Linuksa Mandrivy. To tak jakbyś pomylił dużego fiata z mercedesem:) Lepiej zainstaluj sobie Mercedesa, znaczy Mandrivę, bo jest o niebo lepsza od Ubuntu, przynajmniej w moim doświadczeniu.

Ostatnio edytowany przez Himawant (2008-07-25 20:58:00)


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita-Mohan-Dźi jest kłamcą i oszustem!

Offline

 

#9 2009-05-31 20:06:12

 Himavad

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 181
Punktów :   
WWW

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Teraz już śmiga Mandrivka 2009 Spring. U mnie chodzi normalnie. Instaluje się bardzo prosto. Wcześniej na Fedorze się jechało i też było dobrze.

Offline

 

#10 2009-08-29 21:43:36

 Kavi

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

A czy ktoś pracuje na Xtreme rocznik 2009 . Bardzo dobrze się spisuje ta wersja linuksa  a mam ją od lutego. Właśnie zastanawiałem się gdzie znależć godne polecenia stronki o linuksie aby lepiej się w nim poznać i zgłębić. A tu patrz mam wszystko podane. Świat jest piękny. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Kavi (2009-08-29 21:48:26)

Offline

 

#11 2009-09-18 12:10:53

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 468
Punktów :   
WWW

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Możesz poszperać na stronce:

http://www.xtreme-os.pl/2009/

To strona producenta.


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#12 2015-06-29 13:00:56

 Himawant

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 157
Punktów :   
WWW

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Teraz to się instaluje OpenMandriva - OMV - najnowszy i najbardziej zaawansowany HIT z branży Linuksa!

Pomoc dla użytkowników OMV jest nawet na polskim Forum w internecie:

http://mandriva.org.pl/

Polecam, pomogą z każdym problemem!


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita-Mohan-Dźi jest kłamcą i oszustem!

Offline

 

#13 2019-02-04 16:58:15

 Dewalaja

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 171
Punktów :   

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Teraz to by trzeba pisać trzy poradniki typu

Jak ustawić i skonfigurować:

OpenMandriva

Rosa Linux

Mageia

Na szczęście o każdej odnodze dystrybucji Mandriva Linux są strony internetowe.


OpenMandriva Linux: https://www.openmandriva.org/

Rosa Linux: http://www.rosalab.com/

Mageia Linux: https://www.mageia.org/pl/

Miłego użytkowania.

Ostatnio edytowany przez Dewalaja (2019-02-04 16:58:51)


DEWALAJA - DEVALAYAM
NIEBIOSA - WIEŚCI Z NIEBIOS

Offline

 

#14 2021-11-23 17:24:24

 Zielony Plankton

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-09-17
Posty: 112
Punktów :   
WWW

Re: Jak zainstalować Linux Mandriva 2007 - wersja dla początkujących

Aktualnie OpenMandriva dobrze się sprawdza, chociaż systemy takie Rosa Fresh albo OpenEuler lub Deepin na pewno są ładniejsze, lepiej wyglądają. To ciągle ten sam Linuks, tylko, że podrastrowany estetycznie. I uczyniony bardziej wygodnym dla początkujących, dla newbeesów.


Zielony Plankton

Szanuj Zieleń

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://bramy-wimar24hat.eu Alojamiento Tablada hydraulik warszawa