HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2008-07-25 14:03:51

sadadeva

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 38
Punktów :   

Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

Indie postanowiły zaprotestować przeciwko licznym patentom związanym z jogą wydawanym przez urząd patentowy USA, gdyż - jak twierdzi rząd w Delhi - "wiedza tradycyjna" nie podlega patentowaniu.

Indyjskie Ministerstwo Zdrowia postanowiło zwrócić się w tej sprawie do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie indyjski resort handlu skieruje do amerykańskiego sekretarza ds. handlu list, w którym przedstawi opatentowanie jogi jako "pogwałcenie praw do wiedzy tradycyjnej" - pisze w czwartek dziennik "The Times of India".

Według gazety, amerykański urząd wydał ok. 150 praw własności i zarejestrował ponad 2300 znaków towarowych związanych z jogą.

Jest co najmniej śmieszne, by uważać, że "asana" (pozycja ciała podczas ćwiczeń hatha jogi) może zostać opatentowana jedynie dlatego, że według kogoś czymś się różni - powiedział cytowany przez gazetę urzędnik państwowy.

Przypomniał, że istnieje cyfrowa biblioteka wiedzy tradycyjnej z wystarczającymi materiałami i skrytykował amerykańskie władze za to, że "nie konsultowały" tego źródła.

Joga to rozległy system technik mentalno-psychiczno-fizjologicznych, których celem jest "wyzwolenie" i doprowadzenie do poznania rzeczywistości w doświadczeniu mistycznym. Adept stara się potwierdzić w praktyce wiedzę o tożsamości Boga, świata i człowieka oraz o fałszywości poczucia własnej osobowej odrębności. Jednym z rodzajów jogi jest hatha joga, polegająca na wykonywaniu asan - pozycji ciała oddziaływujących na procesy fizjologiczne i mających wpływ na uspokojenie umysłu i zapanowanie nad nim.

Offline

 

#2 2008-07-29 20:20:15

 Ganeśan

SYMPATYK

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-04-14
Posty: 11
Punktów :   
WWW

Re: Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

W USA to takie debilne prawo jest, że można praktycznie wszystko opatentować. Próbowano opatentować twierdzenie Pitagorasa, emotki oraz pomysł (!) podwójnego klikania na ikonkę celem utworzenia pliku. Trzeba walczyć przeciwko takim idiotycznym i duchowo szkodliwym pomysłom jak opatentowanie jogi!

Offline

 

#3 2008-07-31 10:44:29

sadadeva

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 38
Punktów :   

Re: Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

Ostatnio ktos opatentowal Asana Kobry w USA.
Czy ktos wie kiedy powstalo biuro patentowe?
Dyrektorem do niedawna w USA byl byly wysoki urzednik CIA.
Dlatego po smierci Tesli, ktory wymyslil i opatentowal powyzej 1500 patentow, rzad USA utajnil wiele patentow i wszystkie zapiski i dokumenty oraz urzadzenia zniknely z pracowni Tesli.

Offline

 

#4 2009-01-03 12:34:26

sadadeva

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2008-07-25
Posty: 38
Punktów :   

Re: Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

Dla kobiet w ciąży

Amerykanie nie przez przypadek zaczęli "patentować" jogę. Praktykowanie technik medytacyjnych opartych na jodze mogą, na przykład, zapobiega komplikacjom ciąży. Dowodzą tego analizy zespołu naukowców z USA i Indii. Skutki medytacji w trakcie ćwiczeń jogi, liczącej kilka tysiącleci dyscypliny z Dalekiego Wschodu, przebadał zespół lekarzy dr Viveka Narendrana ze Szpitala Dziecięcego w Cincinnati i z Fundacji Vivekanandy do Badań nad Jogą w Bangalore. Naukowcy ci ustalili, że ćwiczenie jogi stosowane przez kobiety w czasie ciąży korzystnie wpływa na stan zdrowia noworodka oraz może zapobiegać wielu komplikacjom zdrowotnym występującym zarówno u matki, jak i u dziecka. Wyniki badań zespołu dr Narendrana wykazały, że stosowanie takich technik poprawia przepływ krwi przez łożysko, ogranicza dopływ do płodu matczynych hormonów stresu i hamuje przedwczesne wydzielanie hormonów inicjujących poród.

To jeszcze dodam link z info 
http://kobieta.interia.pl/news/patent-n … skipAdnews

Ostatnio edytowany przez sadadeva (2009-01-03 12:36:33)

Offline

 

#5 2011-02-13 21:53:05

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 128
Punktów :   

Re: Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

Tak funkcjonuje cały zachodni świat ze swoim kapitalistycznym nakręceniem. Kto pierwszy ten lepszy. Normalnie, zdrowo myślącemu człowiekowi o nieskażonej kapitalistycznym gównem psychice do głowy by nie przyszło, żeby patentować coś co już istniej od tysięcy lat. A Amerykanie-kapitaliści myślą kategoriami pieniądza. Nikogo to nie obchodzi, że się postępuje jak ostatni kutas, ważne żeby szło na tym zarobić.  Całe szczęście, że rząd Indii powołał specjalną komisję tropiącą takie złodziejskie poczynania. Niech utrą nosa patenciarzom.

Offline

 

#6 2017-04-12 14:22:32

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 229
Punktów :   
WWW

Re: Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

Chorzy psychicznie z USA dostali za próby patentowania JOGI, trochę po głowie od rządu indyjskiego.

Wszystkie odmiany Jogi są dziedzictwem kulturalnym Indii uznanym przez ONZ i Unesco...

Kolejna edycja z cyklu Światowy Dzień Jogi 2017 - Święto Jogi - tym razem od 21 czerwca (środa) do łykendu 24-25 czerwca 2017 i następującego potem cyklu lipcowych obozów i wczasów z JOGĄ!

Zapraszamy na Święto Jogi w całej Polsce!

http://www.dzien-jogi.pl/

Namaste!


Kapali - Strażnik Dharmy
################
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#7 2019-01-10 19:10:12

 Himawant

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 146
Punktów :   
WWW

Re: Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

Dobrze, że rząd Indii się dobrał złodziejom od prób patentowania Jogi do zboczonych tyłków i ściga bandytów i złodziejów co chcą sobie Jogę, własność Mistrza Śiwa i Bogini Parwati ukraść i opatentować.

Wszyscy instruktorzy mają obowiązek uczyć Jogi prawidłowo, zgodnie z normami dawnych indysjkich mistrzów i żadnych swoich amerykańskich podróbek Jogi wypuszczać nie wolno! Podróbkę i tzw. jogooszustwo poznać po amerykańskim dodatku do nazwy: jak np. power joga czy joga w chustach, jakaś babojoga i podobne zrednie produkowane przez osoby z gruntu pomylone umysłowo...

Istnieje starożytny Kodeks Jogi i Joginów, który zabrania robienia z Jogi gimnastycznej akademickiej demolki.


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita-Mohan-Dźi jest kłamcą i oszustem!

Offline

 

#8 2019-03-14 17:04:12

Awatara-Saibaba

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2011-04-27
Posty: 64
Punktów :   

Re: Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

Taki jeden z USA, pseudohindus amerykański, co opatentował ciąg asan w formie Bikram, to był bardziej związany z przestępczością seksualną. Jakoś tak dziwnie te patenty na ćwiczeńia jogiczne z USA, bo to nie po raz pierwszy jest, to sami jacyś tacy nie ten tego robią - zboczeniec, oszust matrymonialny, bigamista, pedofil. Dlatego jak coś ma znak towarowy albo patentowy a opiera się na jodze albo wschodnich medytacjach - to należy tego unikać jak zarazy. Bo zaraza patentowania cudzych tradycji i ścieżek duchowych - to zaraza gorsza od osby i dżumy. I takiej zarazy jak Bikram unikać oraz zwalczać w zarodku trzeba, żeby się zaraza nie szerzyła ani w Polsce ani w Europie. Autentyczna Joga tylko z Indii - Joga klasyczna wedle Jogasutr i Upaniszad - cała joga, nie jakieś jej wybrane fragmenty jak by chcieli pomyleńcy.

Offline

 

#9 2019-04-20 21:46:07

METATRON

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-09-23
Posty: 116
Punktów :   

Re: Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

A tu się jakieś opatentowane Somayog panoszyć zaczyna w charakterze patentowego oszustwa demonicznego. Jakaś panienka sobie z jakimś patentem na szemrane wymysły lata, nie bacząc, że rząd Indii zakazał pod rygorem karnym wszelkich prób patentowania jakiejkolwiek Jogi. I jak tu takich nie pogonić gdzie pieprz rośnie.

Offline

 

#10 2019-04-21 19:43:26

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 127
Punktów :   

Re: Czy można opatentować jogę? Odpowiadam. To się już robi.

Nie tylko na zachodzie patentują jogę. Są też "kwiatki" z Indii. Jednym z takich oszustów jest Śri Śri Ravi Śankar, pochodzący z południa Indii. Jest on założycielem Stowarzyszenia "Art of Living". Ukradł z jogi technikę oddechową, opatentował ją i promuje w ramach swojego Stowarzyszenia.

Ostatnio edytowany przez surya (2019-04-22 06:11:12)

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Inne betonowe zbiorniki najtańsze ceny w regionie źródło artykułu Poddąbie wakacje www.hotele-nad-morzem.net.pl