HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Kontakt do Bractwa, Listy dla Śri Guru, Prośby o uzdrowienie: Bractwo Himawanti R.Z.M., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. 0044-786-2259946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 044-615 4984 lub 0602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Czeska uzdrowicielka LASANA, Bioterapia; Sławutówko k/Gdynii, 2008 (info: 48-509-562485) Matka Lasana, Ašrám, Vlčí Pole 25, 294 04 Dolní Bousov
5. Duchowa Pielgrzymka do Aśramu Swami Premananda w Indii - Przyjaciela Lalit'Mohana na Mahaśiwaratri luty/marzec 2009 tel. (0)-34-3624557 (Kartik)

#1 2018-06-15 20:27:39

tuiteraz

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 560
Punktów :   

Warsztat dla kobiet z cyklu Pełnia Kobiecości

Warsztat dla kobiet z cyklu Pełnia Kobiecości: Moduł I - Świątynia Kobiecości i Wielka Matka (Nowe Kawkowo)

“Kiedy kobieta zagłębia się w swoje Boginie, zaczyna przyjmować aspekty swojej własnej życiowej energii, której być może nigdy nie rozumiała ani nie posiadała. Są to energie, które są stale dostępne i rozmawiają z nami, a wszystko, co musimy zrobić, to uważnie słuchać” .

Zapraszamy na moduł I - “Świątynia kobiecości i Wielka Matka”  z cyklu warsztatów  dla kobiet tworzących kilkustopniowy program  pt. “Pełnia Kobiecości”  prowadzany przez Komalę Amorim Sunder – wspaniałą  ucieleśnioną i uduchowioną nauczycielkę z Brazylii. Komala zabierze uczestniczki w podróż w głąb ciała, serca i duszy, aby przy pomocy ruchu, głosu, obecności w uważnej bliskości, a także pracy z symbolami reprezentującymi uniwersalną żeńską energię dotrzeć do kobiecej esencji i mocy.

Podczas warsztatów Komala pracuje z energiami różnych hinduskich Bogiń takich jak Lakshmi, Parvati, Kali, Durga, Saraswati i wiele innych. Hinduskie boginie, to emanacje uniwersalnej kobiecej energii i psychologiczne aspekty kobiecości, które składają się na indywidualny rys każdej z nas. Poprzez pracę z symbolami, mantrami, mitycznymi opowieściami możemy  wzmacniać te aspekty kobiecości, które tego wymagają a także osłabiać te, które wydają się zbyt silne, dominujące i destrukcyjne. Rozpoznawanie energii bogiń jest ścieżką dostępu do wewnętrznych zasobów mądrości i mocy: hojności, miłości, oddania, współczucia, inteligencji, kreatywności, zmysłowości, płodności i transcendencji.

Program  składa się z warsztatu wstępnego “Boska kobiecość – Transformacja i uzdrawianie poprzez Hinduskie Boginie” oraz  4 niezależnych modułów:
•    WARSZTAT WSTĘPNY “Boska kobiecość”  (4-8.IV.2018)
•    MODUŁ 1 – Święta Świątynia Kobiecości i Wielka Matka (11-16.IX.2018)
•    MODUŁ 2 – Taniec kobiecości i męskości (wiosna 2019)
•    MODUŁ 3 – Cień kobiecości i transformacyjna moc Ciemnej Bogini (jesien 2019)
•    MODUŁ 4 – Ekstatyczna twórcza kobiecość
Można wziąć udział w całości programu, albo tylko w wybranych , poszczególnych modułach; kolejność nie jest najważniejsza.

MODUŁ I
“ŚWIĄTYNIA UŚWIĘCONEJ KOBIECOŚCI I WIELKA MATKA

Podczas I modułu będziemy pracować z Archetypem Matki: Wielkiej Matki/ Wielkiej Bogini, wnosząc świadomość i uzdrawiające światło w to, jak wpłynęły na nas nasze matki i przodkinie – w nasze przekonania i uwarunkowania dotyczące tego, kim jest kobieta, kobiecość,  energia seksualna i związek z ciałem, a także intymne relacje.
Przejdziemy przez dynamikę grupy, rytuały i inicjację, aby oczyścić energie, które wciąż mogą być obecne w naszym systemie ciało-umysł w związku z wpływem naszych przodkiń.
Gdy uwolnimy energię ze starych doświadczeń i uznamy nasze korzenie jako źródło siły życiowej, stworzymy przestrzeń, w której będziemy mogły otrzymać od „Wielkiej Matki” dary istotnych, kobiecych cech i jej bezwarunkową miłość.
Oczyścimy drogę do głębszej intymności z samą sobą i do pełnego prawa do życia i wyrażania naszej energii w nasz wyjątkowy sposób.
Będziemy pracować z energiami Bogiń: Lakshmi , Bhuvaneshwari i Kwan Yin. Stworzymy przestrzeń, w której kobiety mogą się spotkać i wejść w magię, piękno i moc energii Bogini. Jest to przestrzeń dzielenia się i słuchania, połączenia się ze swoimi podstawowymi kobiecymi cechami i otworzenia się na nowe energie i możliwości.
       
       
Kiedy spotykamy się gromadzimy Moc, by przywoływać obecność i wsparcie Boskiej Kobiecości. Tworzymy bezpieczne, otwarte i potężne pole energetyczne, które pomaga wydobywać i równoważyć różne aspekty naszej żywej energii - nasze naturalne zdolności i talenty, a także trudne i nieznane miejsca.
Indyjskie Boginie reprezentują aspekty naszej życiowej energii, które poruszają się w każdej z nas. Kiedy otwieramy się na te energie, dają one większą klarowność i żywotność naszym fizycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym ciałom, wprowadzając nas w kontakt z naszymi boskimi cechami i zmieniając sposób, w jaki widzimy siebie i świat.
Każda z nas ma więcej niż jedną energię Bogini przepływającą przez swoją osobowość. Z niektórymi z nich wyraźnie się rodzimy, a inne powstają w różnych warunkach naszego życia. Niektóre z tych energii nas pociągają, a inne przerażają. Często różne wyrazy kobiecości przynoszą nam sprzeczne odczucia. Kiedy uczymy się rozpoznawać te energie, zaczynają one manifestować się w naszym życiu w płynny sposób, a sprzeczności zamieniają się w bogactwo i potężne zasoby.
Podczas tego warsztatu rozpoczniemy też  tworzenie naszej kobiecej świątyni i świętego kręgu, aby połączyć się z innymi kobietami, dawać i otrzymywać wsparcie oraz wchodzić w intymność z naszymi kobiecymi cechami. Będziemy wspierać  się nawzajem, aby otworzyć nasze ciała i serca oraz aby stworzyć bezpieczną i odżywczą przestrzeń, w której możemy kontaktować się z naszymi lękami, wstydem i wszystkimi uwarunkowaniami, które stoją na drodze do naszego pełnego życia, zmysłowości i naszej naturalnej zdolności do kochania.

PROGRAM PEŁNIA KOBIECOŚCI
“Seksualność, miłość i oddanie” (4 moduły)
Program “Pełnia Kobiecości”  to zaproszenie do powrotu do domu – do naszych ciał, uczuć i naszej duszy. Podczas tego treningu wzywamy moc  żeńskiej energii poprzez Boginie Tantryczne oraz poprzez przekaz miłości i mądrości od Wielkiej Matki. Aby poprowadziły nas przez bogaty, pełen mocy i wyzwań wszechświat naszej kobiecości i energii seksualnej.
Podczas programu Pełnia Kobiecości będziemy:
•    Praktykować pełne ucieleśnienie! Doświadczając wszystkich naszych uczuć, myśli i duchowych doświadczeń jako odczuć cielesnych, ucząc się słuchania mądrości naszego ciała i wyrażania naszej prawdy i naszych darów w każdej chwili.
•    Wzywać żywą, pełną miłości i mądrości obecność Bogiń Hinduskich i Tantrycznych , aby poprowadziły nas do różnych poziomów duchowego połączenia z naszą kobiecą naturą - od zmysłowych i seksualnych po kontemplacyjne, pełne oddania, twórcze i transcendentalne aspekty ducha.
•    Przywoływać uzdrowienie poprzez warstwy wstydu, poczucia winy i oddzielenia, które nosimy w naszych ciałach i systemie energetycznym, a które hamują nas od satysfakcjonującego i odżywczego połączenia z naszą energią witalną.
•    Odkrywać naszą energię seksualną jako moc naszej instynktownej natury, jako podstawową energię twórczą, która zamienia się w intymność i połączenie, miłość i współczucie, kreatywność i duchowe połączenie.
•    Z miłością, świadomością, łagodnością i ciekawością będziemy poznawać mroczne aspekty naszej energii i bycia kobietą w złożonym współczesnym świecie, badając wpływ naszych nieświadomych motywacji i ratując skarby ukryte w mrocznych miejscach naszego ciała, umysłu i duszy.
•    Wnosić świadomość i światło do połączenia z naszymi Rodzicami i Przodkami oraz poznawać w jaki sposób przeszłość wpłynęła i zaprogramowało nasze nieświadome wzorce i przekonania dotyczące naszego ciała, związków, intymności i seksualności. Będziemy otwierać drogę do uzdrawiania i otrzymywania cennych darów, które wywodzą się z naszych korzeni.
•    Stwarzać przestrzeń do zrozumienia i uzdrowienia dynamicznego tańca pomiędzy energiami żeńskimi i męskimi i ich wpływu na nasze rzeczywiste relacje z kobietami i mężczyznami w naszym życiu.
Ta praca przyniesie Twojemu ciału świeżość, otwarcie na bogactwo emocjonalnej energii i zdolność odczuwania życia wokół ciebie. Będzie wspierać coraz głębsze i bardziej satysfakcjonujące połączenie z samą sobą, z innymi kobietami i mężczyznami w Twoim życiu.
Wspólnie obudzimy kobiecą energię -  poprzez  zjednoczenie, stworzenie  wspólnej przestrzeni,  przyjmowanie tego co jest z otwartym sercem, relaks i zabawę!!

Połączymy się z naszą energią seksualną jako naturalną i instynktowną siłą, która łączy i kreuje. Z tego miejsca otworzymy nasze serca na cały ból, radość i tęsknotę, które nosimy w naszym ciele i umyśle. Otworzymy się na uzdrawianie i głębszą intymność z samą sobą, z życiem i prawem stworzenia.
Wykorzystamy mapę systemu czakr, opartą na tantrycznych naukach świętej seksualności, aby poprowadzić nas do transformacji naszej instynktownej i naturalnej energii w nieustannie obecne życie, będące źródłem miłości i świadomości.
Podczas zajęć będziemy wykorzystywać metody: medytacje aktywne/ dynamiczne i w ciszy,  praca z ciałem, ćwiczenia  oddechowe, taniec, ekspresja dźwięku i głosu, świadomy dotyk, doświadczenie somatyczne (SE®), dekodowanie dzieciństwa, wędrówki z Przewodnikiem, obrazy, rytuały uzdrawiania, święte kręgi, sharing/dzielenie się, przejrzysta komunikacja i magia naszego współtworzonego żeńskiego pola energetycznego.
   
   
Trening PEŁNIA  KOBIECOŚCI odbywa się  w czterech modułach, po kilka dni każdy.
Moc tej kobiecej podróży polega także na tym, że praca ta trwa również poza naszymi spotkaniami:
•    Stworzymy pole energetyczne poprzez nieustające połączenie między nami wszystkimi w grupach dzielenia się i praktyk, które wspierają każdą kobietę w coraz głębszym wchodzeniu w siebie i swój proces, jednocześnie będąc w pełni zaangażowaną w swoje codzienne życie i relacje.
•    Pomiędzy każdym modułem odbędzie się internetowa sesja mentorska z Komalą.
•    Trening obejmuje indywidualną sesję z Komalą, którą możesz wybrać w dowolnym momencie podczas naszego wielomiesięcznego procesu.
   
PRAKTYKI Z ENERGIAMI BOGIŃ POMOGĄ CI:
•    Nauczyć się rozpoznawać, kiedy konkretna Bogini czuje się w tobie żywa i rezonuje z Tobą, a także znaleźć sposoby na przyjęcie i ucieleśnienie jej energii.
•    Wykorzystać energie, które już zostały przebudzone, aby wspierać miejsca, które jeszcze śpią. Która Bogini potrzebuje większej żywotności i przepływu w twoim życiu?
•    Ucieleśnić różne osobowości, emocjonalny charakter różnych Bogiń - moc, hojność, miłość, siłę, oddanie, współczucie, inteligencję, kreatywność, zmysłowość, macierzyństwo, erotyczność, żartobliwość, transcendencję itd.
•    Uświadomić sobie, że różne chwile i fazy życia mogą być połączone z różnymi Boginiami lub energiami, przynosząc gotowość do dużych zmian i ruchów w życiu, które mogą wydawać się sprzeczne i w konflikcie.
•    Pracować z psychologiczną manifestacją swoich wewnętrznych Bogiń: z jasnymi, zintegrowanymi aspektami oraz z cieniem. Kiedy Bogini wydaje się wyzwalająca i ekspansywna, a kiedy okazuje się pułapką i zagmatwaniem.
•    Doświadczyć Bogini jako czystej energii życiowej poruszającej się po ciele i manifestującej się w substancji świadomości - jako mocy, która stoi za naszym oddechem, biciem serca, energii, która odpala nasze mięśnie i daje impuls naszym myślom.
   
SPOSOBY, JAKIMI MOŻEMY WEJŚĆ W KONTAKT Z ENERGIĄ BOGIŃ:
•    Wzywając ją od wewnątrz poprzez dźwięki i wibracje jej konkretnych mantr.
•    Pozwalając jej wejść do swojego ciała poprzez oddech, ruchy, taniec i śpiew.
•    Przywracając ją do życia poprzez mity, historie i różne sposoby, w jakie możemy ją doświadczyć w przyrodzie i kulturze.
•    Pracując z intencją i wizualizacją jako sposobami na wykorzystanie kreatywnej energii wyobraźni.
•    Wchodząc do boskiej przestrzeni uczuć poprzez oddanie na modlitwie, prosząc ją o ochronę i przewodnictwo.
•    Kontemplując ją jako osobiste bóstwo, jako pomocnika, przewodnika i nauczyciela, jako dawcę dobrodziejstw i jako potężną siłę, która rozpuszcza stare idee i odkrywa nowe aspekty twojej Jaźni.
Warsztat jest tłumaczony z języka angielskiego na polski!

SZCZEGÓŁY WARSZTATU
________________________________________
TERMIN:    11 - 16.09.2018

ROZPOCZĘCIE    11.09 (wtorek), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE    16.09 (niedziela), o godz. 14

MIEJSCE:    Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU   
•    1250 zł + koszty pobytu i wyżywienia

PROMOCJA   
•    cena za warsztat wynosi 1100 zł + koszty pobytu i wyżywienia przy płatności zaliczki do 15 czerwca 2018

CENA POBYTU   
•    Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
•    Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
•    Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:
•    Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
•    Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
•    Biuro, tel.: +48 662 759 576
e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu
www.tuiteraz.eu

ZAPISY:   
1.    Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2.    Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3.    Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4.    Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
5.    Zaliczkę za pobyt w wysokości 250 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 11-16.IX.2018”.
RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:    BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka!

W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
________________________________________
PROWADZĄCY

Komala Amorim Sunder
Komala urodziła się w Brazylii i przez dwadzieścia lat mieszkała w Indiach, pracując jako terapeuta w Osho International Meditation Resort. Teraz mieszka w Austrii i podróżuje po całym świecie, dzieląc się swoją pracą. Wieloletnie praktyki medytacyjne, wewnętrzne poszukiwania, a także umiejętność śpiewania połączone z eksploracją tradycji Tantry, Zen, sufizmu, taoizmu, sztuk uzdrawiania i współczesnych nauk o ludzkim umyśle i sercu są podstawą jej pracy.

Komala jest absolwentką Edukacji Artystycznej, szkoliła się z terapii trans-personalnych i medytacyjnych, technik rozwoju i pracy z ciałem: Hara Awareness Massage®; Cranio Sacral Balancing®, Somatic Experiencing® (Peter Levine), Voicing®, Die Before you Die (Umrzeć Przed Śmiercią); Awareness Intensive (Intensywna Świadomość), Satori; Primal therapy and Sexual De-conditioning (Pierwotna Terapia i Odwarunkowanie Seksualne), Essence Work and Chakra Balancing (Praca z Esencją i Równoważenie Czakr), Tai-Chi i Chi-Kung.
Komala opracowała różne kursy dla kobiet i siedmiomiesięczny trening "Przebudzona Kobiecość". Wraz ze swoim partnerem Khushru Gregor Steinmaurerem stworzyli kurs "Seksualność, miłość i związek", odosobnienie "Kochający Związek - dla par" oraz dwuletnie szkolenie z czakr, "Szkolenie dla Życia".

Na jej pracę wpłynęły także nauki Davida Deidy o seksualności i męsko-żeńskiej polaryzacji; Świadome Życie i Umieranie Stephen’a Levine; Dialog Głosowy Hali i Sidry Stone; Przejrzysta Komunikacja Thomasa Hübl’a.
"Życie na Ścieżce Miłości i Świadomości to najlepszy sposób, w jaki mogę zdefiniować moją duchową podróż i smak mojej pracy. Moja podróż zaczęła się bardzo wcześnie, bolało mnie serce i pragnęłam znaleźć prawdę,  zrozumieć życie oraz miłość. Ta tęsknota sprowadziła mnie do Indii i do mistrza duchowego Osho.

Życie w ośrodku medytacyjnym Osho było doskonałą okazją do poznania siebie, życia i głębokiego zrozumienia nauk i medytacji. Przez wiele lat byłem częścią "School for Centering and Zen Martial Arts" („Szkoły Ześrodkowania i Sztuk Walki Zen”) , gdzie zaczęłam uczyć się umiejętności terapeutycznych i prowadzenia grup. W tej szkole odnalazłam także w sobie mniszkę, który uwielbia zanurzać się w sobie i kontemplować.
Im głębiej wchodziłam w siebie, tym bardziej byłam zainteresowana tajemnicami życia; magią ciała i energii, które nieustannie poruszają się wewnątrz, wokół mnie i poza moim ciałem. Ścieżka świadomości doprowadziła mnie do ścieżki miłości, gdzie otrzymałam przekaz do dzieła sufiego "Die Before You Die" („Umrzeć Przed Śmiercią”) w postaci procesu grupowego, który zawiera esencję tych dwóch ścieżek. Kontemplowanie śmierci przez nauki sufickie było moim największym nauczycielem życia, miłości i medytacji.

Kolejnym procesem transformującym moje życie był proces Hara Awareness Massage®, który łączy magiczny kobiecy przepływ z obecnością i uziemieniem. Dzięki tej pracy nurkuję głęboko w brzuchu, emocjach i kobiecości, ucząc się komunikowania się z kimś i dotykania, dając mi kontakt z siłą mojej kobiecej natury.
Poprzez głęboką pracę z pytaniem "Who is in? - Awareness Intensive" (Kto jest w środku? – Intensywna Świadomość), metodą samopoznania i kluczową pracą na mojej ścieżce, zaczęłam doświadczać interesującego, spolaryzowanego sposobu, w jaki manifestuje się życie – zdałam sobie sprawę, że wszystko we wszechświecie jest ruchem pomiędzy męską i żeńską energią, pozytywnością i negatywnością, samotnością i byciem razem, nocą i dniem, życiem i śmiercią. Ta eksploracja wciąż mnie fascynuje, ponieważ jest soczystym tematem, bliskim codziennej rzeczywistości. Stąd rozwinęła się praca z seksualnością i świadomą relacją, badając problemy życiowe jako sposoby kontaktu z naszą najskrytszą istotą.

Mój własny proces wewnętrzny i poznawanie różnych technik doprowadziły mnie do zrozumienia, że wszystkie metody prowadzą do siebie, gdy tęsknota jest głęboka, a poszukiwanie szczere. To pasja, którą dzielę się poprzez pracę w grupach na całym świecie i te spotkania są moimi najcenniejszymi naukami. Kiedy ludzie spotykają się z intencją odkrycia swojej wewnętrznej rzeczywistości i poszerzenia swojego życia, dzieje się magia, a wszyscy jej członkowie wzrastają.
Dziękuję wszystkim, którzy byli częścią mojej podróży i zapraszam was do przyłączenia się do tańca i dzielenia się głębią i radością życia na ścieżce Miłości i Świadomości ".
www.komalaamorim.com

Ostatnio edytowany przez tuiteraz (2018-06-20 16:33:50)

Offline

 

#2 2018-08-03 16:25:10

tuiteraz

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 560
Punktów :   

Re: Warsztat dla kobiet z cyklu Pełnia Kobiecości

Zapraszamy są jeszcze wolne miejsca

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox 3

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dobra firma ochroniarska bydgoszcz killkenny furniture marketing distal wrocław przedszkole Piła