HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Kontakt do Bractwa, Listy dla Śri Guru, Prośby o uzdrowienie: Bractwo Himawanti R.Z.M., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. 0044-786-2259946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 044-615 4984 lub 0602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Czeska uzdrowicielka LASANA, Bioterapia; Sławutówko k/Gdynii, 2008 (info: 48-509-562485) Matka Lasana, Ašrám, Vlčí Pole 25, 294 04 Dolní Bousov
5. Duchowa Pielgrzymka do Aśramu Swami Premananda w Indii - Przyjaciela Lalit'Mohana na Mahaśiwaratri luty/marzec 2009 tel. (0)-34-3624557 (Kartik)

#1 2007-12-21 12:22:00

Mitra

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 49
Punktów :   

Ekumenia- prawdziwe oblicze

Dziś wiele się mówi na temat ekumenii, która w swym pierwotnym znaczeniu znaczy tyle co zjednoczenie kościoła. Obecnie wszelkie ruchy, działania wiodące do zjednoczenia wszystkich religii lub też chęci nawiązania dialogu pomiędzy nimi zwane są ruchami ekumenicznymi.
Niestety, jak to powszechnie bywa we współczesnym świecie, wiele z takich zrywów ekumenicznych  jest li tylko elementem pewnego zabiegu politycznego poszczególnych instytucji religijnych.  I tak np. szumnie Watykan kilka razy zorganizował  spotkanie głównych przywódców największych religii, podczas którego papież zasiadł na tronie w centralnym miejscu, a inni przywódcy siedzieli obok niego na mniejszych krzesłach. Jest to bardzo wymowny symbol, dobitnie wskazujący na prawdziwe intencje takowych spotkań. To papież w swej łasce wyciągnął rękę do innych religii, ale z wyraźnym sygnałem, że on jest w centrum, że to kościół katolicki jest ponad inne wyznania. O intencjach fałszywych, świadczy także fakt, że niedawno zupełnie papież odmówił spotkania Dalaj Lamie. Jako powód wszyscy komentatorzy zgodnie podali, że papieżowi zależy szczególnie na dobrej polityce z Chinami, a z całą pewnością spotkanie z duchowym przywódcą Tybetu zaszkodziłoby watykańsko-chińskim stosunkom. A zależy tak bardzo Watykanowi na Chinach, gdyż jest tam -mówiąc językiem ekonomicznym, dość duży rynek do przejęcia, a kK cierpi na brak wiernych, którzy tłumnie odchodzą z jego szeregów. Jako inny powód podaje się również inkwizycyjne ciągotki papieża, który przez długi lata był przewodniczącym Kongregacji Nauki Wiary, która to nawet w kręgach katolickich potocznie zwana jest inkwizycją.
Według moich przemyśleń, cała idea ekumenii istnieje tylko i wyłącznie dlatego, że niejako oddolnie jest takie zapotrzebowanie. Zwierzchnicy religijni, wcale się nie kwapią tak bardzo do wspólnego dialogu jak to prezentowane jest w mediach- głównie religijnych. Przywódcy religijni są poniekąd bez wyjścia i muszą ze sobą rozmawiać, ale są to zabiegi z pogranicza PR. Służy to głównie pozyskiwaniu wiernych, bo to oni łożą kasę na poszczególne instytucje religijne. 
Ekumenia, jako jedność wszystkich religii, ze świadomością jednego Boga, do którego prowadzą różne tradycje duchowe- jestem jak najbardziej za. Ekumenia, pod dyktando polityków religijnych, którzy licytują się o wiernych i ich kasę- jestem przeciw!

Offline

 

#2 2009-03-07 17:48:41

kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 346
Punktów :   
WWW

Re: Ekumenia- prawdziwe oblicze

Ekumenia katolicka powiada:

Nawróccie się bracia odłączeni, ukorzcie i wróćcie wy przeklęci heretycy do jedynej prawdziwej wiary.

A tak naprawdę nie ma jedynej prawdziwej wiary. Raczej w wielu różnych religiach znajdziemy to, co nam jest do zbawienia potrzebne, o ile zaczniemy kierować się Duchem Bożym i prawidłowo wybierać.

Najtrudniej zbawienie osiągnąć przez chrześcijaństwo, łatwiej już chyba przez islam. W dzisiejszych czasach najwięcej oświeconych ma jeszcze tradycja indyjska, wedyjska, trochę buddyjska,  a tak to inne religie mają szczątkową wiedzę ezoteryczną bez której nie ma zbawienia i nie będzie.


Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#3 2018-01-06 17:42:39

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 204
Punktów :   
WWW

Re: Ekumenia- prawdziwe oblicze

Ekumenia prawdziwa to jest od tysiacleci w tradycjach dharmicznych, gdzie nurty wedyjskie, bramińskie, hinduistyczne, wisznuickie, śaktyjskie i śiwaickie, a także szkoły dżainy i buddyjskie współistnieją na pokojowych zasadach.

Trudno uprawiać ekumenię z chrześcijańskimi gansterami czy salaficko-wahabickimi terrorystami, którzy jedynie kombinują, jakby tu innowiercę nawrócić albo zamordować ucinając głowę czy paląc na stosie.

Prawdziwa ekumenia to duchowość dharmiczna z Indii, Tybetu i szintoizm z Japonii, który współistnieje z buddyzmem w miarę pokojowo...


Kapali Devi
###########
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#4 2019-01-10 18:44:03

 Himawant

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 104
Punktów :   
WWW

Re: Ekumenia- prawdziwe oblicze

Prawdziwa ekumenia wschodnia, to jest wtedy jak się spotkają liderzy tradycji dharmicznych (prawdziwych religii):

wedyzm, śaiwizm, śaktyzm, braminizm, smartyzm, dżainizm, buddyzm, hinduizm, a do tego jeszcze indyjscy sufi...

Wtedy to jest prawdziwa ekumenia... po wschodniemu.

W Polsce niestety, w maju 1988 w Krakowie, jedyną grupą szkodliwe rozłamową na takim spotkaniu kilkunastu duchowych tradycji wschodu był Ole Nydal (sekta pseudo buddyjska)...


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita Mohanie jest kłamcą i oszustem!

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox 3

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
choinki sztuczne hurt domturysty24.net.pl Poddąbie wakacje sklepy jubilerskie www.hotele-nad-morzem.net.pl