HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Kontakt do Bractwa, Listy dla Śri Guru, Prośby o uzdrowienie: Bractwo Himawanti R.Z.M., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. 0044-786-2259946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 044-615 4984 lub 0602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Czeska uzdrowicielka LASANA, Bioterapia; Sławutówko k/Gdynii, 2008 (info: 48-509-562485) Matka Lasana, Ašrám, Vlčí Pole 25, 294 04 Dolní Bousov
5. Duchowa Pielgrzymka do Aśramu Swami Premananda w Indii - Przyjaciela Lalit'Mohana na Mahaśiwaratri luty/marzec 2009 tel. (0)-34-3624557 (Kartik)

#1 2009-07-27 11:27:39

kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 316
Punktów :   
WWW

WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

Joga Kundalini

Wanda Willim-Becker (Szimilah, Sat Inder Kaur) jest od wielu lat uczennicą duchową Mistrza Lalita Mohana Babaji. Dzięki łasce Śri Guru Lalitamohan-Ji doznała przebudzenia Mocy Kundalini w stopniu umożliwiającym nauczanie tej sekternej techniki starożytnych Mistrzów Laya Yogah. Swami Lalita Mohan Babaji jako pierwszy Jogin w Polsce zaczął otwarcie nauczać Kundalini Jogi w ramach szerszego systemu Laya Yogah (Laja Jogi).  Wanda Willim-Becker w niewielkim stopniu wykorzystuje także nauczanie Kundalini według Yogi Bhajan. Wszystkio co osiągnęła zawdzięcza jednak głównie swegu Mistrzowi Śri Guru Lalita Mohanowi!!! Wanda Willim-Becker mieszka w miejscowości Dobra koło Szczecina.

Z początkiem lat 90-tych XX wieku otrzymała pierwsze wielkie wtajemniczenie w Kundalini Laja Jogę od swego Mistrza Duchowego, Swami Baba Lalitamohan-Dżi. W 1994 roku otrzymała drugie wielkie wtajemniczenie w Kundalini Laja Jogę, przekaz Abhjasini, pełen Śaktipat. Otrzymała także przekaz praktyki tajemnej Vastośpati Deva Yogah. Uczestniczyła w licznych warsztatach Kundalini Tantry oraz Laja Jogi, w licznych odosobnieniach (czillach) i darśanach. W czasie wielu darśanów z Mistrzem Lalita Mohanem Baba-Dżi osiągnęła poziom duchowego rozwoju umożliwiający stanie się nie tylko zaawansowaną uczennicą duchową ale także liderką nauczającą nowicjuszy w linii przekazu Himawanti. Dziś wszystko to kim jest i co umie zawdzięcza jedynie swemu boskiemu Mistrzowi Swami Baba Lalitamohan-Dżi, dzieki którego łasce i błogosławieństwom ciągle posyłanym do wszystkich inicjowanych uczniów duchowych rozwiązała wszystkie swoje życiowe problemy oraz stała się duchowo zdolną do przekazywania Kundalini Jogi poszukującym duchowej drogi.

Dynamiczna Joga Królewska (Kundalini Joga) jest jogą świadomości, technologią zawierającą w sobie królewską tradycję jogicznych wartości.

Dynamiczne połączenie ruchu ciała, oddechu, pięknej muzyki i mantry, medytacja oraz pełny głęboki, kojący relaks w bardzo szybki sposób pozwalają na pozbycie się stresu z ciała i uwolnienie emocji.

Kundalini pochodzi m.in. od słowa kundal, oznaczającego »kosmyk włosów ukochanego«. Jest to metafora wskazująca na zwiniętą spiralnie twórczą energię wszechświata, której uśpiony potencjał istnieje w każdym z nas. Obudzenie i podniesienie tej energii integruje ciało, umysł i duszę, dając nam doświadczenie pełni istoty. Słowo Kunda od którego pochodzi Kundalini to naczynie na ogień ofiarny symbolizujące wielkie i żarliwe oddanie swemu Śri Guru i Bogu Śiwa. Wszyscy uczniowie i uczestnicy zajęć Wandy Willim-Becker są adeptami Bractwa Himawanti dzięki wielkiej aktywności Wandy w nauczaniu metod Kundalini. Zgodnie z indyjską tradycją, Swami Lalita Mohan G.K. jest tzw. Parama Guru (Wyższym Mistrzem) dla uczniów Wandy Willim-Becker, gdyż jest Ona jego bezpośrednią uczennicą duchową, inicjowaną w Linii Przekazu Himawanti. Jest tak w każdym przypadku, gdy ktoś uczy się duchowych praktyk i nauk od ucznia jakiegoś Śri Guru, takiego jak Mistrz Duchowy Swami Baba Lalita Mohan Baba-Ji.

Joga jest unią Skończoności z Nieskończonością. Słowami Yogi Bhajana:

Ci którzy szukają Boga wewnątrz, znajdują Go. Ci którzy szukają Boga na zewnątrz, marnują swój czas i swoje życie. Kiedy składamy ręce do modlitwy, Bóg otwiera ramiona i obejmuje nas. Życie jest spełnieniem w tej unii. To jest Joga.

Praktyka Kundalini Jogi utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym - zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, ulecza system nerwowy i hormonalny, trenuje i stymuluje umysł czyniąc go mocnym i giętkim w obliczu zmian oraz stresu. Daje nam spokój i pewność siebie.

Dzięki niej otrzymujemy metody dla pokonania nieświadomego umysłu, porzucenia starych wzorców, cierpień z przeszłości, blokujących nas przed byciem »tutaj i teraz« i osiąganiem pełni naszych możliwości.


Każda lekcja Kundalini Jogi zawiera:

1. Pranayamy (ćwiczenia oddechowe)

2. Aktywną kriye (zestaw ćwiczeń dla określonego efektu)

3. Głęboką relaksację

4. Medytację (często z mantrą)


Mantra - jest jedną z najważniejszych elementów Kundalini Yogi. Podczas każdej lekcji słuchamy m.in. starożytnej mantry (Gurmukhi) w jej nowożytnej formie muzycznej.


Yogi Bhajan

Mistrz Yogi Bhajan - nauczyciel i duchowy doradca dla tysięcy ludzi z różnych zakątków świata, mentor, konsultant, autor książek, artysta, biznesmen i poeta.

Miał głęboki pełen wyrozumiałości i współczucia wgląd w człowieka. Żywy człowiek publicznie nauczający Kundalini Jogę, oznajmił że przyjechał z Indii na Zachodnią Półkulę aby »wykreować nauczycieli, a nie zdobyć studentów«. Żył według motta:

Jeśli nie widzisz Boga we wszystkim, nie widzisz go wcale. Wzywał swoich studentów aby kochali nie Jego, ale to czego uczył:

Kochajcie moją naukę. Stańcie się dziesięć razy lepsi ode mnie.


Wanda Willim-Becker - uczennica duchowa Mistrza Kundalini Jogi, Swami Lalita Mohana tak pisze o Kundalini Jodze:

Czym jest Joga? - Joga jest techniką świadomej przytomności.

Wanda Willim-Becker: Joga bierze swe początki z ludzkiego doświadczenia. Te techniki życia rozwinęły się poprzez tysiąclecia w wielu cywilizacjach w sposób zdrowy, szczęśliwy i duchowo świadomie przytomny. Humanistyczne nauki jogi zostały prawdopodobnie usystematyzowane po raz pierwszy i użyte w swej rozwiniętej formie już ponad 40.000 lat temu. Były one wtedy nauczane otwarcie i integrowane z codziennym życiem.Joga była holistyczna, przenikając każdy poziom ludzkiej egzystencji. Wraz z upływem czasu, techniki te zostały rozwodnione i podzielone. Poszczególne jednostki zaspakajały swe różne potrzeby i wybierały podkreślanie oraz praktykowanie niektórych elementów całościowego systemu jogicznego. Jedni woleli jedynie ćwiczenia fizyczne, ignorując mantry; inni stosowali mantrę i medytację bez regulowania oddechu. Z czasem doprowadziło to wyłonienia się 22 różnych szkół jogi. Z tego pierwotnego podziału, dziś szerzej praktykowane jest mniej niż tuzin szkół jogi. Niektóre mogą uwypuklać wykorzystanie pozycji ciała, jak w Hatha Jodze. Inne kładą nacisk na użycie dźwięku, jak w Laja (Mantra) Jodze, inne zaś na użycie form wizualnych, jak w Jantra Jodze. Dobrym sposobem myślenia w tym przypadku jest, iż każda z tych różnych form stanowi pewien aspekt, jak pojedyncza faseta wspaniałego diamentu.

Wanda Willim-Becker: Joga jest techniką świadomej przytomności. Rzeczywistość leżąca u podstawy każdego ludzkiego umysłu jest taka, iż jest on w swym potencjale nieskończony i twórczy. Nie ma istoty ludzkiej bez wrodzonego usposobienia do świadomej przytomności. Jednakże w praktycznym działaniu ten nieograniczony potencjał ma ograniczenia. Niektórzy mają większe blokady a inni mniejsze. Przełamanie ich niektórym zajmuje dużo czasu, a u innych jest to szybkie. To jest jedyna różnica. Tak jak ktoś woli jechać do miejsca przeznaczenia samolotem a ktoś inny na osiołku. Obaj dojadą; to jest tylko kwestia różnego czasu.

Wanda Willim-Becker: Świadoma przytomność zmienia nas i daje nam różne wybory oraz możliwości. Dla przełamania nieuświadamianych sobie granic, potrzebujemy praktycznej wiedzy. Ta praktyczna wiedza potrzebna jest do powiększenia kalibru i zakresu naszych zdolności umysłowych, do sprowadzenia równowagi, do opanowania ciała fizycznego oraz do doświadczenia Nieskończonej Jaźni.

Wanda Willim-Becker: Techniki Kundalini Jogi tworzą podręcznik użytkownika ludzkiej świadomości. Joga eksploruje nasze wymiary, głębię, naturę i potencjał jako istot ludzkich. W tradycji Kundalini Jogi przytacza się twierdzenia z pism, według których dwanaście lat praktykowania Hatha Jogi, plus sześć lat Radża Jogi, plus trzy lata Mantra Jogi, plus rok Laja Jogi równają się skutkowi jednego pełnego roku praktyki Kundalini Jogi. Jest to sprawa wyboru opartego na praktycznym doświadczeniu, które z kolei obecnie jest dostępne praktycznie dla każdego .

Joga i dobre zdrowie

Wanda Willim-Becker: Kundalini Joga uczy nas technik świadomej przytomności abyśmy mogli pozostawać w zdrowiu. Zyskujemy silny system odpornościowy, żywotne gruczoły, mocny układ nerwowy, dobre krążenie, oraz świadomość skutków naszych nawyków. Ta fizyczna podstawa daje nam energię i pozwala nam zajmować się mentalnymi i duchowymi aspektami naszego życia.

Wanda Willim-Becker: By wykorzystać jogę w jej całości, musimy wiedzieć czym jest życie, czym jest związek, oraz jakie wartości może dać to życie. Jeśli wiemy czego chcemy, wtedy możemy to znaleźć. Poprzez medytację, możemy wyciszyć umysł i rozwinąć naszą intuicję dla rozpoznawania tego, co jest rzeczywiste i ważne dla nas. Nasz wewnętrzny kompas musi nam pokazywać nasze położenie w odniesieniu do naszego celu. Kundalini Joga rozwija nasz związek z naszym potencjałem mentalnym. Uczymy się wykorzystywać klarowność neutralnego, intuicyjnego, całościowego umysłu. Wyostrzamy intelekt oraz działamy z wdziękiem i zaangażowaniem z naszego serca.


Wanda Willim-Becker - Szczecin

Wanda Willim-Becker jest uczennicą duchową Mistrza Lalita Mohana prawie od początku lat 90-tych XX wieku. Uczestniczyła w dziesiątkach warsztatów i czilli pozwalających obudzić i przejawić Kundalini Śakti. Przebudzenie Kundalini dokonało się pod wpływem praktyk na odosobnieniach poświęconych Kundalini, czyli praktykach z czakramami oraz ćwiczeń kriya - sthulla, sukshma i laya kriyas nauczanych przez Swami Lalita Mohan-Dżi!

Kontakt:

Wanda Willim-Becker (Sat Inder Kaur)
tel. 502 374 888
e-mail: wwb3@wp.pl

Wanda Willim-Becker prowadzi liczne zajęcia w Szczecinie dla chwały swego Śri Guru Mistrza Kundalini Swami Lalitamohan G.K. oraz pomocniczego instruktora uproszczonej i skomercjalizowanej z lekka wersji początkowej Kundalini Jogi znanego jako Yogi Bhajan.


Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#2 2009-07-29 01:06:12

Jankoh

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2007-07-16
Posty: 4
Punktów :   

Re: WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

Bravo!!!! Oby więcej takich uczniów było. Życzę to nam wszystkim.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2011-02-09 13:12:44

kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 316
Punktów :   
WWW

Re: WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

Takich uczennic to jest sporo, a nawet dużo!!! -


Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#4 2015-06-27 01:00:48

 Himavad

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 97
Punktów :   
WWW

Re: WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

Om Śiwaja Namah!

Om Śivaaya Namah!

Chwała Bogini Kundalini - Wielka Tradycja Śaktów!

Offline

 

#5 2016-01-10 23:04:49

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 204
Punktów :   
WWW

Re: WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

Najintensywniejsze praktyki dające Przebudzenie Mocy Kundalini to spotkałam u Mistrza Mohandżi. Dobrze że wielu wychowanych przez Mohandżi instruktorów i nauczycieli prowadzi zajęcia po całej Polsce, bo inaczej by się ludzie nie mieścili u Mistrza Mohandżi na warsztatach i odosobnieniach z praktykami Przebudzenia Mocy Kundalini. Om Ah Hum!

Ostatnio edytowany przez Kapali (2016-01-10 23:05:04)


Kapali Devi
###########
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#6 2016-05-06 09:08:38

kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 316
Punktów :   
WWW

Re: WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

Klasyczna Joga Himalajska, Rishi Bhrigu i Światowy Dzień Jogi - 2016

Medytacje Klasycznej Jogi Himalajskiej i Światowy Dzień Jogi w Polsce!

Międzynarodowy Festiwal Jogi i Ajurwedy - Sulisław 2016

20-26 czerwca 2016

Om Namah Shivaya!

Joga Himalajska i Ajurweda w Polsce

http://www.festiwaljogi.pl/


Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#7 2017-04-12 14:05:08

Kapali

Moderator

Skąd: Polska - Londyn
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 204
Punktów :   
WWW

Re: WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

Kolejna edycja z cyklu Światowy Dzień Jogi 2017 - Święto Jogi - tym razem od 21 czerwca (środa) do łykendu 24-25 czerwca 2017 i następującego potem cyklu lipcowych obozów i wczasów z JOGĄ!

Zapraszamy na Święto Jogi w całej Polsce!

http://www.dzien-jogi.pl/

Namaste!


Kapali Devi
###########
Opinia: Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim, pisze Scott Granneman z SecurityFocus!!!

Offline

 

#8 2017-05-25 00:08:42

kafi_gauri

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

Aby połączyć się ze sferą prawdziwej Wyższej Jaźni, Boskiej Duszy, Atmy, a w końcu z Najwyższą Troistą Boginią, praktykujemy mantram:

Om Śri Himavantyai Namah! (108x)

Ostatnio edytowany przez kafi_gauri (2017-05-25 00:09:02)


KAFI GAURI

Cytat: "Wszyscy dobrzy ludzie słuchają mistrza Lalita Mohan Dżi!" - Swami Śyam Śivananda

Offline

 

#9 2017-09-28 19:41:19

 Himavad

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 97
Punktów :   
WWW

Re: WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

KUNDALINI JOGA to w swej istocie zaawansowana część Hatha Jogi, a także znaczną część praktyk Krija Jogi, Laja Jogi oraz Siddha Jogi. W zasadzie nie jest możliwym praktykowanie Kundalini Jogi bez przygotowania, bo awatarowie i awaduttowie jakoś tak są rzadkością na Ziemi, a oni akurat by mogli tak bez przygotowania. Dlatego lepiej podjąć praktykę Krija Jogi, Siddha Jogi czy Laja Jogi, żeby próba budzenia Kundalini bez należytego przygotowania nie skończyła się porażką albo skutkami ubocznymi praktykowania z wewnętrznym Ogniem. Zwykle na szczęście kończy się brakiem rezultatów, jakichkolwiek, w gorszym razie, psychodelicznymi wstrząsami.

Offline

 

#10 2018-06-08 18:47:22

kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 316
Punktów :   
WWW

Re: WANDA WILLIM-BECKER - Uczennica Swami Lalitamohana - Kundalini Joga

Kundalini Joga wedle nauczania Mistrza Duchowego Śri Mohandźi i Świętego Bractwa Himawanti!


Shiva Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox 3

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blogbudowlanca.pl Wszywki odzieżowe Rewa pensjonaty hotel Wałcz