HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Kontakt do Bractwa, Listy dla Śri Guru, Prośby o uzdrowienie: Bractwo Himawanti R.Z.M., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. 0044-786-2259946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 044-615 4984 lub 0602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Czeska uzdrowicielka LASANA, Bioterapia; Sławutówko k/Gdynii, 2008 (info: 48-509-562485) Matka Lasana, Ašrám, Vlčí Pole 25, 294 04 Dolní Bousov
5. Duchowa Pielgrzymka do Aśramu Swami Premananda w Indii - Przyjaciela Lalit'Mohana na Mahaśiwaratri luty/marzec 2009 tel. (0)-34-3624557 (Kartik)

#1 2018-07-31 18:51:07

tuiteraz

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 560
Punktów :   

Prostota Tao Warsztat praktyk taoistycznych

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE oraz STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA”
www.tuiteraz.eu      www.u-zrodla.pl 

zapraszają 12-16 września 2018 na warsztat

Prostota Tao
Warsztat praktyk taoistycznych
Prowadzi: Rosmarie Weibel


Filozofia TAO jest bardzo prosta, ponieważ PRAWDA JEST PROSTA - to tylko my ludzie, a właściwie nasz mózg - wszystko komplikujemy. Tao związane jest z Naturą, przyrodą, procesami związanymi z porami roku, szacunkiem do Matki Ziemi, jej zasobów i darów.

Praktyki Tao pozwalają nam  wrócić do tego, co naprawdę ważne i istotne, odnaleźć spokój, radość, miłość, zdrowie, racjonalne myślenie i ogólnie pojęte szczęście. Są proste do wykonania, bardzo skuteczne, a efekty są odczuwalne od razu.PROGRAM WARSZTATU PROSTOTA TAO – POLSKA 2018
OPIS PODSTAWOWYCH PRAKTYK:

1.    Wstęp do starożytnego, chińskiego systemu głębokiej wiedzy, która liczy sobie ponad 8 tysięcy lat. Taoistyczna filozofia jako efekt głębokiej mądrości starożytnych Mistrzów Taoistycznych i ich wnikliwej obserwacji Natury, zmieniających się pór roku i cykli życiowych.
2.     Człowiek jako część Natury, zależny i podległy porom roku oraz powiązanym z nimi Żywiołom: Ziemi, Wodzie, Powietrzu itp. Omówienie zmian w ciele człowieka związanych z poszczególnymi porami roku, problemów zdrowotnych, które mogą się pojawiać i z czym są związane. Jak zapobiegać chorobom z punktu widzenia filozofii taoistycznej.
3.    Praktyki taoistyczne jako sposób na zachowanie zdrowia, radości, miłości, kreatywności, prawości (bycia fair), odwagi i śmiałości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów życiowych.
4.    Powiązania pomiędzy poszczególnymi Żywiołami a organami człowieka – cykle wspierające zdrowie i funkcjonowanie człowieka oraz cykle kontrolujące – wpływające negatywnie na ludzi. 
5.     Rola Natury i przyrody w utrzymaniu harmonii na Ziemi oraz dobrego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego ludzi i zwierząt. Omówienie poszczególnych Żywiołów i połączenie ich z poszczególnymi narządami wewnętrznymi człowieka.
6.    Powiązanie poszczególnych emocji z Żywiołami oraz organami człowieka. Rola i funkcja poszczególnych narządów wewnętrznych w utrzymaniu zdrowego organizmu. Powiązanie emocji z odpowiednimi organami wewnętrznymi człowieka. Emocje pozytywne wspierające dany organ oraz emocje osłabiające go.
7.    Uzdrawiający kontakt z Matką Ziemią oraz Energiami Uniwersalnymi, Kosmicznymi. Wpływ i odziaływanie na człowieka. Taoistyczne sposoby na bycie w stałym kontakcie z Siłami i Energiami Natury. Współbrzmienie z Kosmiczną, Boską Energią Żródła.
8.    Dusza i Duch – jako nieodłączne aspekty naszego życia i zdrowia. Organy wewnętrze jako siedziba naszego Ducha i Duszy…


OMÓWIENIE I NAUKA PODSTAWOWYCH  PRAKTYK TAOISTYCZNYCH
                                ORAZ OBSZARÓW ICH DZIAŁANIA:

„Qi-Gong”
Głęboka gimnastyka ciała, pozwalająca rozluźnić je w sposób, jakiego do tej pory nie znało, usuwanie blokad w ciele, napięć i stresów, stymulowanie odpowiedniego przepływu krwi, limfy i energii. Praca ze stawami i kośćmi – pobudzanie energii pizoelektrycznej która wzmacnia kości i stawy. Połączenie z Matką Ziemią oraz Uniwersum. (Praktyka w terenie, na łonie przyrody o ile nie pada deszcz i jest ciepło). Jest wiele rodzajów praktyki Qi-Gong. Ten, którego będziemy się uczyć jest nazywany Qi-Gongiem medycznym i jest częścią programu Wielkiego Mistrza Mantak Chia. To potężne narzędzie do uzdrawiania naszego Ciała, Ducha i Duszy.
„Relaks Qigong”: Uczymy się kilku bardzo silnych ćwiczeń, które pomagają nam rozluźnić nasze ciało w taki sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Uwolnić blokady w naszym ciele, usprawnić cyrkulację krwi oraz limfy.
„Qigong Natury”: Łączymy się z uzdrawiającą mocą Matki Ziemi, aby znaleźć siłę i spokój w sobie. Łączymy się ze wszystkim, co nas otacza w naturze: ziemią, wodą, powietrzem, nawiązujemy osobiste relacje z duchem tych żywiołów, co pozwala nam wejść w prawdziwie głęboki kontakt z ich naturalna mocą i zasilić nią swój własny system: ciało fizyczne i energetyczne.

„Wewnętrzny Uśmiech”
Zasilanie energią uśmiechu i miłości swoich narządów wewnętrznych, takich jak: płuca, watroba, serce, nerki itp. Nauka praktyki. Oczyszczanie ich, zasilanie energią odpowiedniej pory roku, emocją, i jakością.
Uczymy się przesyłać odpowiednie energie do swoich narządów wewnętrznych, napełniając je energią miłości, radości i współczucia. Nawiązujemy kontakt z naszymi narządami wewnętrznymi - fizyczną manifestacją energii duszy - aby ponownie zainstalować ich pierwotną energię, zrozumieć ich przesłanie i uczynić ich naszymi wspólnikami dla szczęśliwego i zdrowego życia.
Zamiana negatywnych emocji, które osłabiają dany narząd na pozytywne, które je wzmocnią. Praktyka ta pozwoli szybko oczyścić i uzdrowić swoje organy, poczuć do nich wdzięczność i miłość za wykonywaną przez nie pracę. Pozwala na nowo poczuć się odważnym, prawym, pełnym wdzięczności i miłości w stosunku do siebie i do innych (Praktyka w przyrodzie – o ile są sprzyjające warunki atmosferyczne).


„6 Uzdrawiających Dźwięków”
Inny rodzaj pracy z naszymi narządami wewnętrznymi – poprzez wydawanie specjalnych dźwięków subwokalnych i wizualizację będziemy oczyszczać nasze organy i zamieniać negatywne emocje, które je osłabiają w pozytywne, wzmacniające. Taoiście twierdzą, że nie należy usuwać negatywnej Energii, bo to jest zubażanie organizmu, tylkonależy ją przekształcić w Energia pozytywną. Efektem jest spokój, radość, miłość, odwaga i zadowolenie z samego siebie, z przyrody, z kontaktu z innymi ludźmi. Bardzo skuteczna praktyka – efekty dają się poczuć już od razu  - jeśli są blokady w organach – Energia od razu zaczyna je usuwać – można na początku czuć dyskomfort, ale po jakimś czasie to mija i pozostaje tylko dobre odczucie.
Najskuteczniejszy instrument do natychmiastowej transformacji negatywnych emocji w siłę życiową.  Praktyka pozwala zharmonizować energie w naszych organach wewnętrznych, wyregulować temperaturę naszego ciała oraz ciśnienie krwi.

Masaż brzucha „Chi-Nei Tsang”
Najstarszy masaż świata. Liczy sobie ponad 8 tysięcy lat. Powstał jako profilaktyka mająca zapobiegać poważnym chorobom. Pracujemy z jelitami, złogami w jelitach, węzłami i supłami na naczyniach krwionośnych i limfatycznych, które powstają w wyniku napięcia, stresu, złej diety. Uszkadzają one system detoksykacyjny i ciało nie jest w stanie usunąć toksyn czy szkodliwych odpadów metabolicznych, układ pokarmowy przestaje pracować, zaczynają się pojawiać problemy z wypróżnianiem: biegunki, zaparcia, alergie. Masaż „Chi-Nei Tsang” pozwala nam zapobiegać tym problemom oraz naprawić szkody już istniejące, poprawić funkcjonowanie całego organizmu – ponieważ tylko gdy mamy zdrowe jelita nasz organizm jest odpowiednio odżywiany i oczyszczany z toksyn. Dodatkowo obszar brzucja połączony jest z całym ciałem. Jesliw tym obszarze są blokady i „supły” – mogą się ona odbijać np. problemem z barkami… i po masażu – ból w barkach mija…
Masaż wykonywany jest na obszarze jamy brzusznej: jelit oraz organów wewnętrznych, przepony. Uczymy się kilku prostych technik samo-masażu pomagających nam pobudzić nasze narządy wewnętrzne i odmłodzić nasz organizm poprzez stymulację ogólnej detoksykacji, odżywienia i dotlenienia tego obszaru. Jednocześnie pracujemy z emocjonalna stroną naszych organów wewnętrznych i jelit. Bardzo silny masaż, który wpływa w efekcie na cale ciało, mózg i naszą psychikę. Pomaga usunąć złogi jelitowe bardzo skutecznie oraz zrzucić zbędne kilogramy.

Praktyka „Tan Tien”
Tan Tien to obszar w okolicach naszego pępka, który Taoiści nazwali „Bramą Życia I śmierci”, co pokazuje jak ważnym obszarem jest obszar naszego brzucha i jelit. Bardzo prosta technika, która pozwala nam „przenieść się” ponownie z głowy do swojego ciała. Wg. Taoistów jest to właściwy sposób funkcjonowania, który pozwalana nam czuć swoje ciało,
zasilać je uwagą i energią, usunąć lęki, odzyskać spokój ducha i równowagę. Bycie w ciele i właściwy kontakt z nim to nasz właściwy sposób funkcjonowania w dzieciństwie, później szkoła, która wymaga od dzieci dużej koncentracji, pracy pamięciowej i mentalnej – przestawia nas na bycie w głowie i koncentrowanie naszej energii na tym obszarze. Ale przebywanie non stop w „głowie” nie jest dobre, ponieważ może prowadzić do psychoz, wyczerpania, zaburzeń mentalnych, podejrzliwości, leków itp. A ciało, z którego cala energię przenosimy do mózgu – zaczyna być niedoinwestowane i choruje… Potrzebujemy żyć bardziej naturalnie, wejść znowu do swojego ciała, być z nim w kontakcie, „okiełznać” nasz mózg by służył nam tylko wtedy, gdy go potrzebujemy, a nie abyśmy to my byli mu podporządkowani non stop. 

Ogólnie o praktykach:
Na warsztatach będziemy mieć więcej praktyk niż te opisane powyżej – to są tylko główne ćwiczenia – tak naprawdę cały pobyt i każda jego minuta jest procesem i praktyką. Każdego dnia Rosmarie będzie się z nami dzielić wiedzą taoistyczną na temat życia, diety i naszego funkcjonowania, jako ludzi i naszej roli we Wszechświecie. Do chodzi do tego jeszcze energia miejsca i grupy, każdy z nas wnosi cos szczególnego i ważnego w procesy, które będą zachodzić na miejscu.
Jeśli jesteście gotowi na zmiany – zapraszamy!Co chcielibyśmy osiągnąć dzięki temu seminarium?
•    Połączyć się z naszą prawdziwą wewnętrzną istotą
•    Nawiązać pełną miłości i twórczą relację z naszym ciałem, duszą i duchem, a także z Matką Naturą
•    Znaleźć w sobie oparcie, siłę i harmonię, aby móc samemu „urosnąć”, stać się mistrzem dla samego siebie, przekroczyć swoje ograniczenia, dzielić się swoim dobrem z innymi.
•    Główną energią, z którą pracujemy podczas tego seminarium, jest MIŁOŚĆ: zarówno miłość własna, jak i miłość do innych oraz współczucie dla tych, którzy cierpią.
•    Chcemy również zrozumieć, że prawdziwe życie to całość, to znaczy jedność i indywidualność.

ROSMARIE WEIBEL   

Zaczęła swoją przygodę z Tao, jako młoda dziewczyna, mając 16 lat. Wówczas była to bardzo hermetyczna wiedza, niedostępna dla ludzi na Zachodzie. Później – przez wiele lat uczyła się u Wielkiego Mistrza Mantak Chia w „Tao Garden” w Tajlandii, oraz u Mistrza Zhi Chang-Li w Monachium. Zdobyła tytuł senior-instruktora i od lat uczy na całym świecie takich praktyk jak: Qigong, Tao Jogi, Universal Tao Mistrza Mantak Chia oraz Statycznego

Qigong Mistrza Zhi Chang-Li. Wraca do Polski, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem 35 lat praktyki taoistycznej. Uczy najsilniejszych praktyk znanych jako "Kultywacja Żeńskiej Energii Seksualnej", "Sześć Uzdrawiających Dźwięków", "Wewnętrznego Uśmiechu", „Fuzji 5 Żywiołów”, „Orbity Mikrokosmicznej” czy „Qigong kręgosłupa”. Po pełnej sukcesów karierze w zarządzaniu prowadzi 20-letnią nauczycielską, seminaryjną, doradczą działalność w dziedzinie zdrowia, szkolenia świadomości, oraz radzenia sobie ze stresem - także w biznesie i zarządzaniu. Regularnie prowadzi seminaria „Kultywowanie żeńskiej energii seksualnej” w Szwajcarii i innych krajach.

                     
                     WARSZTAT JEST TŁUMACZONY NA JĘZYK POLSKI!

DATA:   
12-16.IX. 2018 
 
ROZPOCZĘCIE:   
12.IX. o godz. 10.00 rano zajęciami  (środa), rejestracja o godz. 9.30

UWAGA:
zalecany przyjazd dzień wcześniej, aby się zarejestrować w ośrodku, zaaklimatyzować i nie spóźnić na pierwsze zajęcia!

ZAKOŃCZENIE:   
16.IX o godz. 16 (niedziela)

MIEJSCE:   
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”,Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu

CENA WARSZTATU:   
1000 zł

RABAT:   
70 zł dla Early Bird’s  (przy płatności do 10 sierpnia)
   
70 zł dla uczestników poprzednich warsztatów z R. Wiebel

CENA POBYTU:   
wyżywienie 70 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie) noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

UWAGA:   
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:   
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro:      66275957
Jacek Towalski:     602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska:     606994366


ZAPISY: 
1.    Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2.    Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę 2 zaliczek (na dwa oddzielne konta) w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3.    Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i  pobyt !  Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4.    Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
5.    Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać  na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego   „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  12-16.IX.2018”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty
na konto ośrodka!
W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne.
Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

6.    Zaliczkę za warsztat w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto:

11 1020 1013 0000 0302 0118 8580
z dopiskiem w tytule: dla Rosie
Dane do przelewu: Małgorzata Łuka-Kowalczyk; Boczańska 6; Warszawa

Ostatnio edytowany przez tuiteraz (2018-07-31 18:52:37)

Offline

 

#2 2018-08-14 14:33:02

tuiteraz

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 560
Punktów :   

Re: Prostota Tao Warsztat praktyk taoistycznych

zapraszamy

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox 3

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lustra seriale online materace hilding podatek od nieruchomości wodomierze wrocław