HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2013-03-10 08:59:33

Paganini

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 15
Punktów :   

Bhagavad-Gita

09.25 Kto czci półbogów, narodzi się pomiędzy półbogami; kto czci upiory i duchy, narodzi się pomiędzy takimi istotami; kto oddaje cześć przodkom, pójdzie do przodków; a ci, którzy Mnie wielbią, będą żyć ze Mną.

Znaczenie:Jeśli ktoś pragnie udać się na księżyc, słońce albo na jakąś inną planetę, może osiągnąć pożądany cel poprzez przestrzeganie określonych zasad wedyjskich polecanych dla tego celu, takich jak proces fachowo znany jako darśa-paurnamasi.
Zasady te zostały szeroko opisane w części Ved dotyczącej pracy dla osiągnięcia korzyści.

W której części Ved?Który rozdział?Chodzi o Bhagavadgitę,Upaniszady czy Mahabharatę?

Offline

 

#2 2013-04-04 14:36:26

Paganini

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 15
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Nikt nic nie wie???Niebywałe Jestem zawiedziony.

Offline

 

#3 2013-04-05 11:00:09

Maxmedia

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2013-03-20
Posty: 33
Punktów :   -1 
WWW

Re: Bhagavad-Gita

przykro mi ale nie czytałem tej pracy więc ciężko mi coś powiedzieć

Offline

 

#4 2013-04-05 12:11:55

Paganini

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 15
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Chodzi o część dotyczącą karma-kandy,nie sądzę aby te informacje znajdowały się w Gicie
jako że baktowie Kriszny nie są nimi zainteresowani

Mnie chodzi ogólnie o Wedy,gdzie znajdę opisy karma kandy
a nie gdzie w Bhagavadgicie one występują (ponieważ w Gicie nie występują )

Offline

 

#5 2013-04-27 08:03:37

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 468
Punktów :   
WWW

Re: Bhagavad-Gita

Ani w Bhagawad Gicie ani w innych tekstach wedyjskich nie ma terminu Półbogowie. Jest to absurdalny wymysł Prabhupady z jego komentarzy.

Tutaj można więcej o błędach i przekrętach prabhupadyzmu poczytać:

http://www.himavanti.org/pl/c/inne/kryt … wedyjskich


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#6 2013-04-27 12:26:45

Paganini

SYMPATYK

Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 15
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Czytałem krytykę i czytałem krytykę krytyki
Zresztą to i tak jest bez znaczenia bo nie znam sanskrytu i nie mam dostępu do źródeł
więc sobie nie sprawdzę kto  kłamie a kto mówi prawdę.

Interesuje mnie wyłącznie karma-kanda.

Gdzie można znaleźć opisy wszystkich tych rytuałów?
Może ktoś kto ma dostęp do źródeł,zrobi na ten temat artykuł?

Offline

 

#7 2015-06-29 13:27:37

 Himawant

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 157
Punktów :   
WWW

Re: Bhagavad-Gita

O fałszywych i kłamliwych przekrętach w tłumaczeniach Prabhupady jest trochę tutaj, ale to każde jego tłumaczenie trzeba by poprawić, nie mówiąc już o pokrętnych przekładach z angielskiego na polski w wykonaniu rodzimych dyletantów krysznaickich, do których nawet oczywiste omyłki nie docierają, tak są zaślepieni. Nie dociera ani możliwość alternatywnych przekładów z powodu wieloznaczności słów, która jest normalną dla Hindusów, nie dociera, że Prabhupada w wielu kwestiach się zwyczajnie myli co przyznają hinduiści, nie dociera, że absurdalny koncept rzekomych półbogów jest generalnie sprzeczny z naukami wedyjskimi. Wedy zalecają stanowczo, aby bóstwo Wisznu czcić jednocześnie z jego starszymi braćmi, jako że Wisznu jest najmłodszym z pięciu niebiańskich braci zrodzonych z Boga Rudra i Bogini Priśna. Oczywiście, starsi bogowie, rodzice, jak Rudra i Priśna są z automatu wyżsi i ważniejsi rangą, a podobnie pięciu starszych braci Wisznu, czyli wedle starszeństwa mamy najpierw kult najstarszego z  sześciu braci znanego jako Indra, a kult Wisznu na samym końcu, nie mówiąc o tym, że Rudra i Priśni są o wiele ważniejszą parą bóstw.

http://www.himavanti.org/pl/c/inne/kryt … wedyjskich

Wiele można się dowiedzieć o kiepskiej jakości tłumaczeń tekstów Parabhupada na języki zachodnie w tym polski.


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita-Mohan-Dźi jest kłamcą i oszustem!

Offline

 

#8 2015-07-26 11:56:24

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Krysznaizm w tej formie jaka rozprzestrzeniła się na świecie, to idealny przytułek dla niedowartościowanych ludzi. Niemal każdy z krysznaitów, z którymi miałem możliwość rozmawiać okazywał się być niezwykle zakompleksionym na tle swojej małostkowości. Próbują to swoje niedowartościowanie rekompensować wyznawaniem wiary w "najwyższe i najważniejsze bóstwo" jakim wedle ich urojeń jest Wisznu. Tych bzdur, że Wisznu dał początek wszystkim innym bóstwom,  że z niego się wszystko wywodzi i że oni - krysznaici, są tacy uduchowieni, że obcują z najwyższym Bogiem, tego się już nie da słuchać ani czytać.

Offline

 

#9 2017-05-25 00:42:48

Kafi_Gauri

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Bhagavad-Gita

Polecamy mnóstwo nowych ciekawych artykułów z naukami duchowymi, ezoterycznymi i społecznymi:

https://himawanti108.wordpress.com/

Aby połączyć się ze sferą prawdziwej Wyższej Jaźni, Boskiej Duszy, Atmy, a w końcu z Najwyższą Troistą Boginią, praktykujemy mantram:

Om Śri Himavantyai Namah! (108x)

Ostatnio edytowany przez kafi_gauri (2017-05-25 00:43:09)


KAFI GAURI

Cytat: "Wszyscy dobrzy ludzie słuchają mistrza Lalita Mohan Dżi!" - Swami Śyam Śivananda

Offline

 

#10 2018-04-07 19:14:24

Makki08

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2018-04-06
Posty: 5
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Warto też poszperać w tym obszarze tematycznym w Internecie. To zawsze dużo daje.


Chciałabym, żebyś wybierał mnie każdego dnia...

Offline

 

#11 2018-04-23 20:20:08

Hogwart

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2018-04-21
Posty: 152
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Możliwości jest co oczywiste bardzo wiele. Tutaj wskazane jest dokładniejsze zapoznanie się z tematem.


Człowiek staje się dorosły nie wtedy, gdy ubrania robią się dla niego za ciasne, ale gdy wyrasta z własnego egoizmu

Offline

 

#12 2018-08-22 14:09:21

Moist33

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2018-08-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Wielkie dzięki za interesujące i sprawdzone porady. Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się one


W jaki sposób mogę odróżnić zdrowie od choroby, rzeczywistość od urojenia?
Czy mógłbym jakoś udowodnić realność upływającego czasu?

Offline

 

#13 2018-12-19 15:33:25

salplast

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2018-12-18
Posty: 5
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć.


Miłość to przestrzeń i czas udostępnione dla serca.

Offline

 

#14 2019-01-10 18:40:10

 Himawant

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 157
Punktów :   
WWW

Re: Bhagavad-Gita

Sporo ciekawych tekstów z zakresu Bractwa Himawanti można znaleźć na kilku portalach w Internecie:

1. https://himawanti108.wordpress.com/

2. https://himavanti.wordpress.com/

3. https://lalitamohan-himawanti.blogspot.com/

Zapraszam do przeglądania, nowszych i starszych publikacji na tych portalach!

Chwała Potrójnej Bogini Himawanti! (Wschodnia Trivia)!


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita-Mohan-Dźi jest kłamcą i oszustem!

Offline

 

#15 2019-02-05 13:41:56

Dakszan

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-16
Posty: 44
Punktów :   

Re: Bhagavad-Gita

Zdecydowanie polecam Bhagawadhitę z komentarzami polskiej (niestety nie żyjącej już) oświeconej Jogini Wandy Dynowskiej. Jest na prawdę dobrze skomentowana. Zresztą inne książki Wandy Dynowskiej też polecam., tyle że nie dostaniesz w księgarniach a bardziej w antykwariatach, czasem ludzie wyprzedają swoje stare zbiory na Allegro. A jak nie znajdziesz to tu masz linka do poczytania: http://www.himavanti.org/pl/c/pisma-swi … gawad-gita

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotelstayfinder.com