HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2012-04-28 15:54:13

tuiteraz

OŚWIECICIEL

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 1001
Punktów :   

Warsztat terapeutyczny pracy z ciałem metodą Lowena.


OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE oraz STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA”
www.tuiteraz.eu      www.u-zrodla.pl 

zapraszają  12-15 sierpnia  2012

WARSZTAT TERAPEUTYCZNY
PRACY Z CIAŁEM METODĄ LOWENA
PROWADZĄ: MARZENA BARSZCZ I GRZEGORZ BYCZEK



Warsztat kierowany jest do osób, które mają już doświadczenie własne w bioenergetyce czy to przez udział w warsztatach czy grupach ćwiczeniowych.
Temat warsztatów będzie wnoszony przez uczestników. Będziemy pracować z tym co jest aktualne dla każdego, na teraz w życiu. W trakcie dnia będą dwa bloki ćwiczeniowe po których osoby gotowe do pracy będą mieć własne sesje. Będziemy podążać za procesem, warstwa po warstwie rozpuszczając napięcia.
Rozpoczynamy w niedzielę o 15tej. W kolejne dni będziemy pracować w rytmie 9-13 i 16-19 zostawiając 3 godzinną przerwę wakacyjną.


O METODZIE LOWENA - CZYLI PSYCHOTERAPII PRZEZ CIAŁO


Metoda Aleksandra Lowena, nazywana jest powszechnie analizą bioenergetyczną. Opierając się na przekonaniu, że to ciało integruje osobowość, proces terapeutyczny odbywa się nie tylko na drodze analizy intelektualnej, ale równolegle następuje diagnoza i praca przez ciało.
Alexander Lowen chcąc zrozumieć ludzką naturę zdobył wszechstronne wykształcenie: absolwent nauk ekonomicznych, prawa, później psychiatra i psychoterapeuta. Poszukując odpowiedzi na pytania o związek między psychiką a zdrowiem fizycznym, w latach 40-tych ubiegłego stulecia, Lowen rozpoczął studia, a następnie terapię u ucznia Zygmunda Freuda – Wilhelma Reicha, twórcy analizy charakteru. Praca Reicha ukazująca zależność między pancerzem mięśniowym, a osobowością neurotyczną stanowiła inspirację i podstawę dla koncepcji Lowena. Kolejnym elementem, który ukierunkował poszukiwania Lowena było jego doświadczenie własne:
"Uważam, że każdy, kto rozpoczyna pracę terapeutyczną, ostatecznie przyswaja sobie teorię, która w największym stopniu odnosi się do niego samego. Nie inaczej było ze mną. Jeszcze przed rozpoczęciem mojej pracy byłem świadomy tego, że umysł i ciało powinny być zintegrowane. Ale dopiero potem zdałem sobie sprawę, dlaczego tak jest w moim przypadku. Otóż moja matka była typową intelektualistką, pojmowała świat rozumem; ojciec był jej przeciwieństwem – kochał przyjemności, był zorientowany na ciało. Byłem częścią jego i jej, ale nie całością siebie."
I właśnie ta fuzja talentu, determinacji, przeżyć własnych, wiedzy oraz kontakt z niezwykłymi osobowościami sprawiły, że Lowen stworzył coś tak kompletnego w podejściu do człowieka jak bioenergetyka. JESTEŚ SWOIM CIAŁEM. W tym zdaniu zawiera się istota metody Lowena. Ciało jest przejawem naszego istnienia. W nim zawarte są procesy fizyczne (zależne i niezależne od naszej woli) i mentalne (świadome i nieświadome). Jest zwierciadłem ludzkiego życia, dzięki temu stanowi doskonałe źródło informacji. Ale też jest drogą do tego by człowiek odzyskał łączność między czuciem a myśleniem.
Lowen przeprowadził dokładną analizę pięciu typów charakterologicznych, dodając do tego opis budowy ciała tzw. typy zawieszenia emocji w ciele. Opisał postawę, oddech, sposób poruszania się, zablokowania, rodzaj spojrzenia, komunikaty niewerbalne towarzyszące każdemu z typów. Według Lowena każdy rodzaj lęku (opuszczenie, unicestwienie, poddanie itd.) w ściśle określony sposób nacechowuje ciało ludzkie.
Dzieje się tak, gdy w czasie rozwoju dziecka, dochodzi do złamania pięciu podstawowych praw:
·    prawa do istnienia
·    prawa do bycia bezpiecznym
·    prawa do bycia wolnym
·    prawa do niezależności
·    prawa do sięgania
Każde złamanie prawa w efekcie rodzi w dziecku frustrację i w zależności od tego, na jaki okres życia przypada wywołuje w ciele fizyczną reakcję, na której może rozbudowywać się dalej mechanizm obronny. Dobrym przykładem jest tzw. trening czystości. Zwieracze są w pełni ukształtowane (a więc gotowe do działania) dopiero po 2,5 latach życia dziecka. Jednak rodzice o wiele wcześniej zaczynają wysadzać dziecko na nocnik. A dziecko widząc, że opiekuna cieszy, gdy wysiusia się do nocnika (lub zwyczajnie ze strachu) – zaczyna używać mięśni dna miednicy by kontrolować wydalanie. Tak, więc bardzo wcześnie następuje nacechowanie rejonu miednicy chronicznym napięciem, a to ma bezpośredni wpływ na późniejsze objawy, od bólów lędźwi zaczynając, kończąc na braku możliwości przeżywania orgazmu. Namacalnym śladem tego są bardzo twarde pośladki i niemożność rozluźnienia ich.
Takie przykłady można by mnożyć. Bardzo często oglądam bezgłośne płakanie z brakiem możliwości szlochu. Człowiek jest odcięty od swojego brzucha, a przepona zablokowana. Nie trudno sobie wyobrazić jaki jest powód takiej sytuacji.
Praca z człowiekiem metodą Lowena często na początku polega na przywróceniu biologicznych zachowań, wcześniej zniesionych, jak szloch, krzyk, oddech do brzucha, puszczenie ramion, rozluźnienie żwaczy, itp. Poprzez specjalny system ćwiczeń będący podstawą tej formy terapii, możliwe jest docieranie do nieświadomych psychicznych treści i przeżyć – skumulowanych w ciele w postaci blokad i chronicznych napięć. Analiza doświadczeń człowieka, historii jego życia dopełnia zrozumienie tego, co zapisane jest w ciele. W dalszym etapie pozwala to na uświadomienie sobie gdzie jest zatrzymana energia, co zostało stłumione, co odcięte i możliwe staje się uwolnienie napięć.
Jeżeli ciału zostanie przywrócona miękkość i swoboda, powróci też żywotność. Z nią przyjdzie radość istnienia i przyjemność z życia.
Alexander Lowen przez 60 lat praktykował bioenergetyczną analizę propagując całościowe, psychosomatyczne rozumienia człowieka. Wierzył, że odzyskując kontakt z ciałem, odzyskujemy siebie. Jak mówił, ciało Go nigdy nie zawiodło…

MARZENA BARSZCZ
Z wykształcenia fizjoterapeutka, masażystka i terapeutka manualna. Nauczycielka teorii masażu i masażu leczniczego. W pracy terapeutycznej posługuje się analizą bioenergetyczną A. Lowena.  Ukończyła wiele kursów, m.in. Certified Training Program the Florida Society for Bioenergetic Analysis, Kurs Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym, kurs Integracyjnego Masażu Bodywork. Jest również organizatorką warsztatów bioenergetyki A. Lowena w Polsce. „Na co dzień pracuję z ludzkim ciałem najczęściej przeciążonym lub uszkodzonym, a więc w efekcie napiętym i bolącym. Ukończyłam szkoły i kursy by mieć poczucie, że od strony medyczno-praktycznej mam wystarczający zasób wiedzy i umiejętności, by skutecznie pomagać. Jednocześnie wyraźnie widziałam, że koncepcje mechanistyczne leczenia mają swoje ograniczenia.. Wiedziałam, że istnieje ewidentna luka w medycznym postrzeganiu człowieka, uwarunkowana bezradnością, ignorancją i w ograniczonym rozumieniu objawów jako dysfunkcji ciała. Dla mnie człowiek to jedność: ciała, czucia i myśli. Jeśli choruje ciało, nie jest ono oddzielone od procesów myślowych czy emocji. I odwrotnie. Dzięki ciału mamy wgląd w doświadczenie człowieka, jego przekonania i sposób odczuwania.”

DATA:                12-15 sierpnia 2012   
POCZĄTEK:     12.VIII. godz. 15
KONIEC:           15.VIII godz. 14 ( kończymy obiadem)
MIEJSCE:         Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe
                             Kawkowo k. Olsztyna www.tuiteraz.eu
CENA:                700 zł do 30.VI (850 zł do 31.VII)  oraz koszty pobytu i wyżywienia
KONTAKT:       www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu,
                             Jacek Towalski   0602219382, , biuro: 0662759576
                             Maja Wołosiewicz - Towalska  0606994366
UWAGA:            ilość miejsc  ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje
                             kolejność  zgłoszeń  i wpłat !

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oświęcim ceny szamb betonowych weekend w wellness Ciechocinek