HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2007-07-11 21:45:13

 Kaivalin

Administrator

Skąd: European Union: London/Warsaw
Zarejestrowany: 2007-07-11
Posty: 378
Punktów :   
WWW

Ezoteryka Bogini Himawanti – Ćakramy (Czakramy) - Mantry

BOGINI HIMAVANTI - Miłość, Światło i Prawda

Reakcja i ustosunkowanie człowieka do ideału jakim jest Bogini Himavanti pokazu reakcję na Miłość, Światło i Prawdę. Kto nienawidzi Himavanti jest wprost osobą, która nienawidzi Prawdy. Kto jest istotą wrogo usposobioną do Himavanti, jest wprost wrogiem Miłości, szczególnie Miłości Bożej. Bogini Himavanti to ideał ucieleśniający wszystko to, co najlepsze tak w duchowym jak i w ziemskim sensie. Reakcja na Himavanti jest reakcją na Boga i Najwyższą Mądrość, bo Światło Boże jest obrazem Prawdziwej Wiedzy, Miłości i Mądrości. W Himavanti każdy człowiek przegląda się jak w zwierciadle prawdy, które pokazuje kim on czy ona naprawdę jest. Ludzie którzy nie mogą znieść Himavanti są dokładnie tymi, którzy nie mogą znieść Prawdy Objawienia Bożego. Prawda jest Bogiem, a Bóg jest Prawdą, Boginią Himavanti.

HIMAWANTI (sansk. Himavanti) - jedna z mniej znanych indyjskich form kultowych Bogini, żeńskie ucieleśnienie Absolutu. Nazwa wywodzi się od pojęcia Himawat lub Himawant oznaczającego odpowiednio górski region Hindukuszu i same Himalaje oraz ducha czy duszę tychże. Bogini Himawanti opisywana jest jako boska małżonka Himawanta oraz jako Pramatka, Rodzicielka wszystkich żyjących stworzeń. Określana jest także jako Mena czy Menaka, co oznacza Boską Kobietę, Boginię-Matkę i uznawana w pismach indyjskich jak "Śiwa Purany" za matkę Bogini Parwati - małżonki Boga Śiwa, a także młodszej Gangi oraz syna Mainaka. Istnieje wiele mitologicznych historii opisujących życie i funkcje Bogini Himawanti, Menaki.

Imię Himavanti dosłownie znaczy: "Ta, która jaśnieje jak blask słońca odbity od śnieżnych himalajskich szczytów". W ezoteryzmie tantrycznym ideał Bogini Himawanti wyznacza bieg żeńskiego przewodu wznoszenia Kundalini poprzez ośrodki energetyczno-duchowe ćakramy w ciele człowieka, Bogini Himawanti Dewi przyjmuje kolejno następujące formy kultowe w kolejnych ośrodkach:

    * 1. Muladhara (Kość Ogonowa) - Dakini Dewi (Bogini) – modlitwa mantra: Om Dam Dakinyai Namah!
    * 2. Swadhiszthana (Podbrzusze) - Rakini Dewi – modlitwa mantra: Om Ram Rakinyai Namah!
    * 3. Manipura (Splot Słoneczny)- Lakini Dewi – modlitwa mantra: Om Lam Lakinyai Namah!
    * 4. Anahata (Serce, Pierś) - Kakini Dewi – modlitwa mantra: Om Kam Kakinyai Namah!
    * 5. Wiśuddhi (Gardło) - Śakini Dewi – modlitwa mantra: Om Śam Śakinyai Namah!
    * 6. Adźńa (Mózg) - Hakini Dewi – modlitwa mantra: Om Ham Hakinyai Namah!
    * 7. Sahasrara (Korona) - Kundalini Dewi – modlitwa mantra: Om Kam Kundalinyai Namah!

Ezoteryzm związany z Boginią Himawanti Devi związany jest współcześnie z indyjskimi ruchami na rzecz wyzwolenia kobiet, feminizmu, ochrony przyrody himalajskiej przed wyginięciem, pokojowymi demonstracjami i akcjami na rzecz pomocy uchodźcom z Tybetu, etc. Modlitwa mantra wprost do Bogini Himawanti jako źródła najstarszych nauk duchowych to: Om Himawantyai Namah! - Boskiej Himawanti pokłon, hołd! Bidża mantra - sylaba nasienna to dźwięk: "Haim"


MAGIA BOGINI HIMAVANTI

Warto pamiętać, że rytuały i ceremonie związane z ezoteryczną Boginią Lalita Tripura Sundari czy Himavanti Devi wraz z całą otoczką nauk i dodatkowych praktyk rozwoju wewnętrznego stanowią klasyczny i dobrze znany od Indonezji przez Ural i Indiie po Egipt przykład dobrze rozwiniętej praktyki magii ceremonialnej, magii rytualnej. Zresztą wielu indyjskich szamanów i magów zakazuje publicznego wymawiania sekretnego imienia Bogini Himawanti. Magia Himavanti opiera się na blasku białego światła, który jaśnieje jak światło słońca odbite od wysokich himalajskich lodowców. Nastrój wysokich gór i potężnego słonecznego blasku to nastrój do praktyk magii himawantu. Słowo Hima, Himah oznacza biały blask, białe światło słońca, a także energię świtu poranka, wschodu słońca w górach. Himavanti oznacza Białą Magię Bogini, czyli śaktyzm albo swojsko wicca z Dachu Świata, tantrę Bogini. Rytuał oczyszczania z sylabą "Ha" należy do podstawowych praktyk oczyszczających.Jest on znany i wśród tybetańskich buddystów i wśród hinduistycznych tantryków.  W istocie jest to długi wydech oczyszczający z lekko słyszalną sylabą brzmiącą jak przeciągłe "Haaa", ale też z odpowiednimi gestami rąk oraz z wizualizacją energii biegnącej odpowiednimi kanałami w ciele i na zewnątrz. Szczegółów można nauczyć się na licznych kursach i zajęciach wprowadzających w Magię HA.

Samo słowo 'Magya" wyjaśniane jest jako złożenie sylab "Ma" oraz "Gya", gdzie "Ma" to sylaba usuwająca trucizny i pokusy, oczyszczająca serce i duszę oraz świątynię, a "Gya" to nasienie od słowa "Gaya" oznaczającego to co jest zwyciężone lub osiągnięte, dom, gospodarstwo domowe, własność, dobra. Gaya to także imię demona pokonanego i zniszczonego przez Boga Śiva (Sziwa). Razem Ma-Gya to usunięcie demonicznych pokus i trucizn, oczyszczenie dóbr i własności, domu czy gospodarstwa. Gaaya, gAya przez długie "A"pisane to pieśń, tak zwana pieśń matki Ziemi. Magya to zatem zwycięstwo nad truciznami i pokusami, zwycięstwo nad demonami, a przecież jądrem magii są wszelkie metody panowania nad demonami, wyrzucania demonów, egzorcyzmów, pokonywania demonów w walce na wzór Bogów i Bogiń. Religia bez magii jest zatem niczym, które zostanie szybko upadłym pośmiewiskiem dla demonicznych istot. Bogini Himawanti jest Matką, Pramatką dwóch głównych form żeńskich, Parvati (Góra lub Obłok) i Gangi (Rzeka), gdzie Parvati ma formy takie jak Tara, Uma, Kali czy Durga, natomiast Ganga przyjmuje postać siedmiu świętych rzek. Magowie tej Bogini jako patronki spędzają dużo czasu nad górskimi strumieniami praktykując.

Magia Bogini HimaVanti jest zatem energetycznie Białą Magią, opiera się o prawa i zasady magii białego światła solarnego. Z magii Himavanti pochodzi tak zwana medytacja transmisyjna polegająca w skrócie na wibrowaniu sylaby pranawy, czyli Om (AUM) w ośrodku trzeciego oka w głowie i transmitowaniu, przesyłaniu przez trzecie oko promieni białego światła z tak zwanego Wielkiego Centralnego Słońca. Zaleca się też takie wygodne i łatwe praktyki jak skupianie na świetle świtu oraz na oglądaniu blasku wschodzącego słońca o poranku. Pora świtu jest normalną porą praktyki medytacyjnej każdego białego maga, ponieważ kontemplacje światła świtu, rozpraszania nocy stanowią fundament Białej Magii. Zdolność skupiania i generowania białego, promiennego blasku solarnego jest podstawową wymaganą umiejętnością. Ludzie nie mogą często medytować o świcie ponieważ nie pozwala im na to element mroku, owładnięcie przez promienie czarnej energii demonów planety. Daje to tak zwaną depresję poranną, z jej słabościami, kacem energetycznym i nieprzytomnością. Biały mag jest całkiem wolny od takich przypadłości, a pora świtu jest głównym czasem wzmagania sił duchowych i własnej praktyki duchowego rozwoju w promieniu Białego Światła. Aby w pełni opanować magię Bogini Himavanti trzeba opanować dziesięć tradycyjnych przedmiotów czy rodzajów tantrycznych sztuk magicznych. Magia ta zajmuje się zarówno uzdrawianiem stworzeń jak i pokonywaniem wrogów, zapewnianiem szczęścia i dobrobytu, sprowadzaniem miłości, ustanawianiem pokoju w dowolnym miejscu, usuwaniem przeszkód i trudności, tak jak to jest i w innych poważnych szkołach magii.

Mantram - Magiczne Przywołania Bogini Białej Magii

* Devii Om! Devii Om! Devii Om! Devii Om!
* Om Śrii Devii! Om Śrii Himavanti!
* Om Himavantyai Namah!
* Om Śrii Himavantyai Namah!
* Om Śrii Haim Himavantyai Namah!
* Himavanti! Himavanti! Himavanti Devii Om!
* Jaya Jaya Devii, Jaya Jaya Devii, Śrii Himavanti Devii Om!

Om - oznacza Brahmana, Boga i Bogini razem jako Ducha Wszechrzeczy
Devii (Dewi) - oznacza Boginię w ogólności, żeńską formę dobrego Bóstwa
Śrii (Śri, Shree) - Pomyślność, wedyjska Bogini pomyślności i dobrego losu
Himavanti, inaczej Mena/ka, dusza gór Himalajów, Pramatka wszystkich stworzeń, w tym bogów i ludzi
Namah (Nama'aaaa) - Chwała, Cześć, Pokłon, Uwielbienie, Pozdrowienie
Jaya (Dźaja) - zwycięstwo, sukces, osiągnięcie celu

Melodii, recytacji, skupienia, wizualizacji, sposobów i gestów rytualnych inwokacji uczymy się w grupach na wspólnych praktykach magii Bogini Himawanti.


MAGICZNA INICJACJA

W przeszłości, Magia, szczególnie Magia Bogini (Śakti) była religią tajemną a jej wyznawcy przechodzili duchowe inicjacje. Tradycyjnie większość magów było zrzeszonych w grupach tajemnych - grupach zajmujących się wspólną nauką, praktykami religijnymi i magią. Niektóre z nich zajmowały się głównie nauką, inne pozostawały zamkniętymi wspólnotami i rzadko przyjmowały nowych członków. Wspólnotowe grupy ograniczają zazwyczaj liczbę członków do 8-16, choć są takie, która mają ich mniej lub więcej. Przykładowo liczba 13 członków w Kowenach Wiccan i Wiccanek symbolizuje ilość miesięcy księżycowych w roku. Zgodnie z tradycją magiczne grupy są kierowane przez Wielką Kapłankę oraz Wielkiego Kapłana. Są to magowie, którzy po latach praktyki i doświadczeń przeszli przez trzy kolejne inicjacje, pozwalające im kierować magiczną grupą i nauczać innych. Sama inicjacja jest bardzo ważnym wydarzeniem. Ceremonia powoduje, że osoba inicjowana przechodzi głęboką zmianę - staje się członkiem Wspólnoty Magów, zostaje przedstawiona Bogini i Bogu, ale także, podobnie jak w przypadku innych inicjacji, poszerza się jej wrażliwość na inne rzeczywistości i formy energii. Istnieje wiele tradycji magii, choć większość z nich opiera się na wspólnej filozofii. Każda linia przekazu posiada swoje własne rytuały, prawa i obrzędy magiczne, często różne od tradycyjnych. Wszystko to jest spisywane w księgach ezoterycznych i okultnych. W przeszłości, te księgi były ręcznie przepisywana przez każdego, nowo-inicjowanego członka Wspólnoty. Ta tradycja jest żywa do dzisiaj, chociaż coraz częściej używane są nowoczesne środki.


Śiwa Nam Kevalam - Administrator - Strażnik Forum
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Offline

 

#2 2019-01-09 21:02:21

 Himavad

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 151
Punktów :   
WWW

Re: Ezoteryka Bogini Himawanti – Ćakramy (Czakramy) - Mantry

Om Śri Himawantyai Namah! Chwała Wielkiej Bogini Śri Himawanti Dewi, Królowej Królestwa Światłości w Himalajach, Królowej Krainy Śang Śung...

Offline

 

#3 2019-02-06 20:23:19

 Zielony Plankton

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-09-17
Posty: 77
Punktów :   
WWW

Re: Ezoteryka Bogini Himawanti – Ćakramy (Czakramy) - Mantry

Najważniejszą cechą Bogini wydaje się być Płodność Przyrody, zatem taki chyba podstawowy obraz misteryjny, ekologiczny dla Bogini to obraz świeżo rozkwitającej wiosennej przyrody. I nie robię tutaj żadnych aluzji do Wiosny związanej z polityka aktualną, bo w polityce wiadomo, że po Wiośnie politycznej zaraz jest późna Jesień albo od razu Zima i wypad od koryta. Bogini to rozmnażające się życie wiosenne, zielona trawa, kwiaty, rozkwit wszystkiego. Ciekawie wygląda to na pustyniach, jak przychodzi deszcz i z dnia na dzień pustynia robi się zielona i kwitnąca, raj na ziemi, a potem znowu wszystko wraca do piasków po horyzont. Bogini to zdolność do rozkwitnięcia na nowo, do eksplozji życia, radość życia, do powrotu życia. Depresje to chyba stany opuszczenia przez Boginię albo zablokowania energii życiowej Bogini w pacjencie czy pacjentce. Bogini to skoordynowana praca Żywiołów dla Płodności, rozkwitu w Przyrodzie, przedłużenia zdolności do Życia w Przyrodzie. Bogini Przyroda to wielka tajemnica Życia i Wiosny, Odrodzenia, kolejnego Zmartwychwstania.

Ostatnio edytowany przez Zielony Plankton (2019-02-06 20:23:47)


Zielony Plankton

Szanuj Zieleń

Offline

 

#4 2019-02-07 12:39:08

Kadim

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-07
Posty: 98
Punktów :   

Re: Ezoteryka Bogini Himawanti – Ćakramy (Czakramy) - Mantry

Prawda jest Bogiem, a Bóg jest prawdą. Od początku więc istniało równouprawnienie ponieważ Bogini Himavanti to żeńskie ucieleśnienie Absolutu
- Rodzicielka wszystkich żywych stworzeń. Jak powiedziała kiedyś moja znajoma " nie zasuszaj tego co piękne " . Religia bez magii jest niczym, ot co.

Offline

 

#5 2019-02-26 20:49:47

Vahni

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2019-02-26
Posty: 4
Punktów :   

Re: Ezoteryka Bogini Himawanti – Ćakramy (Czakramy) - Mantry

"W Himavanti każdy człowiek przegląda się jak w zwierciadle prawdy, które pokazuje kim on czy ona naprawdę jest." - piekna metafora i piekny opis prawdy oraz dobry test by sprawdzic "who is who" .

Offline

 

#6 2019-02-27 15:20:29

 Dewalaja

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 116
Punktów :   

Re: Ezoteryka Bogini Himawanti – Ćakramy (Czakramy) - Mantry

Takim członkom różnych psychosekt, skrzywionych psychicznie sekt, jak chociażby regresing, trudno jest zwykle wytłumaczyć, że bez podjęcia mistyczno-magicznej ścieżki inicjacji, nie będą się rozwijać duchowo, tylko zawsze będą się kręcić w kółko, zwykle wokół swoich chorych na coraz tragiczniejszy egocentryzm pępków (anava, nafs, ego). Ulepszanie osobowości, oczyszczanie podświadomości i zmienianie charakteru na lepszy, to tylko najniższy i bardzo ograniczony obszar możliwych do wprowadzenia zmian. Ulepszenie moralne, ulepszenie charakteru w dobrą stronę, nie daje jednak mozliwości realnego wzrostu duchowego, nie powoduje otwarcia ścieżki tajemnej do wyższej Jaźni (Aumakua, Atman). To tylko polepszenie z lepszej integracji na dole, usprawnienie starego komputera, które jednak nie daje możliwości transformowania się w nowszy komputer. Inicjacja w autentyczną ścieżkę duchowego rozwoju, realna praktyka wznoszenia, oparta na procesach bhakti, osiąganie zdolności do poddania się Bogu, przyjęcie duchowych darów (krpa, siddhi, charyzmaty), to jest właściwy kierunek uwzględniający możliwość rozwoju duchowego (wewnętrznego człowieka). Poznanie Boga, mozliwe jest jedynie z udziałem Boga. Tak to wszystko jest zbudowane. Sekty i psychosekty (sekty pomylonych umysłowo psychotroników i opętańców opętanych przez złe i zwodnicze astralne demony) zwykle nie mają pojęcia o rozwoju duchowym, a ludzie, jak w wypadku regreserów i orinowców, mielnikowców i płaskoziemców, tracą lata i dziesiątki lat na ogłupiające ich brnięcie w ślepe uliczki. A tu trzeba się zając ezoterycznym kultem mistyczno-magicznym, trzeba wykrzesać z siebie zadowalający poziom bhakti, dokonać charyzmatycznego otwarcia dla niebiańskich bogiń...


DEWALAJA - DEVALAYAM
NIEBIOSA - WIEŚCI Z NIEBIOS

Offline

 

#7 2019-04-21 08:34:18

 Lalita Devi

BUDZICIEL

Skąd: Europa
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 111
Punktów :   
WWW

Re: Ezoteryka Bogini Himawanti – Ćakramy (Czakramy) - Mantry

W wieli różnych grupach ludzie zamiast się rozwijać, to kręcą się w miejscu, stoją  wmiejscu, bo nikt im nie powiedział jak praktykować aby się rozwijać. Samo zaafirmowanie sobie czegoś polepszyć może jakość życia, ale nie spowoduje rozwoju duchowego. Afirmowanie sobie wyższego ERD na skalach radiestezyjnych może zmusić wahadło do pokazania wyższego stopnia, ale to jest tylko samooszukiwani się nawiedzonych regresingiem albo ciemnym promieniem demonów z Oriin. I nic więcej. Mantr nie praktykują, nie uwielbiają boskiego Guru, nie pracują wsłużbie Królestwa Światłości i Linii Przekazu - nie mają jak się rozwijać duchowo. Praca dla Boga jest pracą zleconą przez Boga, a nie wymyśloną samodzielnie wedle swoich pomysłów i uznania. Kontrolowani przez niebezpieczne Strzygi o demonicznych wibracjach także, nawet jak próbują podjąć prawidłowe rodzaje koniecznych praktyk oczyszczających to i tak pobłądzą, bo ich strzygi zwiodą, w pomylenie wprowadzą. A ci co się izolują od Wspólnot Duchowego typu praktykujących razem Jogę Medytacyjną ku Oświeceniu - to nawet szans nie mają chwycić właściwego kierunku.


Lalita Devi - Bogini Harmonii i Piękna oraz Ezoteryki

Offline

 

#8 2019-04-26 14:51:40

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: Ezoteryka Bogini Himawanti – Ćakramy (Czakramy) - Mantry

Piękny tekst. Z radością czyta się tak ciekawe informacje. Zawsze kiedy czytam takie artykuły to moje serce się raduje że mogę się uczyć z takiego źródła.

Offline

 

#9 2019-05-03 20:56:53

Ancient

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2012-03-22
Posty: 33
Punktów :   

Re: Ezoteryka Bogini Himawanti – Ćakramy (Czakramy) - Mantry

Strzygi, a po indyjsku rakszasy czy raczej ich paskudniejszy rodzaj to pasjonujący temat ezoteryczny. Wielu ludzi funkcjonuje jak paskudne demoniska i ma cechy destrukcyjne, antyduchowe. I to pewnie są różne strzygi. O rakszasach to się dużo dowiedzieć na praktykach tantry można. Cała wschodnia demonologia jest.


Ancients - Starożytni (Stargate)

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.himavanti.pun.pl wideofilmowanie Szczecin Kołczewo stomatolog Szczecin