HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#16 2010-02-16 18:23:11

Green Izis

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 36
Punktów :   

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Będzie w polskiej telewizji, nie martw się. Juz niedługo. Cameron dał dobry kierunek dla innych do realizacji jego proroczej wizji. A swoją drogą, to film oglądany bez efektów 3D nie ma takiej wymowy jak obraz widziany w trójwymiarze!

Offline

#17 2010-02-16 18:59:29

Gurumai

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 49
Punktów :   

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Avatara oglądałam już 2 razy i zapewne wybiorę się jeszcze raz. Właściwie, to filmy powinno się oglądać ze 2 albo nawet i 3 razy. Można wtedy głębiej wniknąć w akcję filmu i otworzyć się na przekaz reżysera.
Cameron zrobił piękny film. Film o wielkiej Miłości Navi do Natury. Szkoda tylko, że ludzie tak bardzo ignorują Prawa Natury i odcinając się od otaczającej nas Przyrody - izolują się żyjąc w swoim światku egoizmu.
Jeśli o refleksje na temat filmu chodzi, to pewnie bym się powtórzyła wiele razy pisząc to, co już moi poprzednicy w swoich wpisach powiedzieli. Jedno jest pewne, że Cameron zrobił REWOLUCJĘ w filmowym świecie, której to wizję już wcześniej przeczuwał i przepowiedział i na którą czekał wiele lat. Na pewno niedowiarki i ignoranci będą się go czepiać o duperele, ale to tak już jest w świecie, że ludzie zazdroszczą tym, którzy odnoszą sukcesy! No i kler się już czepia, co można było przewidzieć, bo tyle kasy im umknęło sprzed nosa. Chcieliby mieć te miliony w swojej kieszeni :-)
Życzę Cameronowi wiele wiele sukcesów - jeszcze większych niż sukces "Avatara"! A tak na marginesie, to chodzą słuchy, że już za 5 lat będą produkować telewizory 3D no to ja się już nie mogę doczekać :-) Pozdrawiam


Gurumai

Offline

#18 2010-02-16 19:20:05

Jacksully

Gość

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Film zrobił na mnie duże wrażenie. Pięknie, starannie wykonana sceneria 3D, pięknie opowiedziana, inspirująca fabuła.
     Przełomowe dzieło, to napewno. Kino 3D wg mnie to właśnie "ten właściwy" kierunek, bo pozwala jeszcze bardziej przeżywać akcję i fabułę. Piękna opowieść o poszukiwaniu siebie, o miłości, o jedności, o wielu różnych wartościach życiowych (walce o dobro, odwadze, dążeniu do spełniania marzeń, o odkryciu siebie)... Ale co tu wiele pisać, ten film naprawdę warto obejrzeć i ... PRZEŻYĆ !!!

     Dla mnie fabuła pokazuje napewno brutalną, krwią się nie brzydzącą politykę ekonomiczną jajogłowych w starciu z odwiecznością, kulturą, miłością, szacunkiem, tradycją, porządkiem, pięknem, naturą... Starcie potęgi militarnej z pokojowo nastawioną społecznością. Prymitywność na tle głębokiej wiedzy, kultury ludu Na'vi.
     Zrobiła na mnie głębokie wrażenie scena, kiedy Jack Sully został przyjęty do ludu. Kiedy całe plemię, lud, położył na nim i na sobie wzajemnie dłonie w geście zjednoczenia. Wiadomo, że było tam wiele scen równie poruszających, ale ta zrobiła na mnie duże wrażenie. Może to kwestia mojego kinowego obycia :-)

Film opowiedział w trójwymiarze, w pięknej i bajkowej scenerii z grubsza to samo co trylogia Matrix. Ale to moje zdanie :-)))

Polecam polecam polecam

#19 2010-02-24 15:02:04

Hanna Bem

Gość

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

A no super filmik. Prawdziwa rewolucja kinowa.

Oby więcej takich filmów. Obawiam się czy te okulary wzroku dzieciom nie psują?

Czy okulary do 3D są bezpieczne dla oczu.

#20 2010-09-23 20:20:04

 Kavi

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Film był wspaniały tym bardziej że obnażył globalistyczny terroryzm mentalności amerykańskiej dla dobra całego swiata dla Pandory ,Marsjan , Afganczykow i Irakijczykow. Jednak słabo pokazał i wytłumaczył laikom kim jest AVATAR dla przeciętnego Polaka to jak PREDATOR dlatego warto wybrac się na Ostatni Władca Wiatru aby uzupełnić wiedzę o Avatarze a w tym filmie może nie tak reklamowanym ukazano faktycznego Avatara tak aby przeciętny Amerykanin , Polak zrozumiał skąd przychodzi Avatar.

Offline

#21 2010-10-29 10:11:51

Ella Tommasz

Gość

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Magazyn dla panów, CKM wyszedł w tym tygodniu z okularami 3D. Wszystkie zdjęcia, trochę aktów, jest w 3D. To wielbiciele techniki 3D mogą sobie kupić i pooglądać jak to wygląda ta technologia.

Nie jest o film Camerona, Avatar ale jest to zawsze trochę o 3D i można sobie rzucić okiem. A dla panów sama rozkosz...

#22 2010-12-06 22:31:33

Joanna Jabłońska

Gość

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Super produkcja. Byłam zachwycona efektami. 3D jest niesamowite. No i kunszt reżysera.

Joanna Jabłońska

#23 2011-02-05 01:13:45

Bożena Bożka

Gość

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Sakini, ty takie bzdury piszesz, ty chyba nie byłaś na Avatarze. Tam nie ma komiksów. Może z Bolkiem i Lolkiem pomyliłaś? Zanim coś palniesz to się zastanów o czym ty piszesz! Chyba jakieś zioła zajarałaś i masz komiksa pod zrytym deklem!

#24 2011-02-05 10:35:04

sakini

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 10
Punktów :   

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

"Awatar" mimo uproszczeń w komiksowym stylu postaci i sytuacji z wątkiem miłosnym również i przerostu przysłowiowej "formy nad treścią" nie wpisze się w historii kina  jako arcydzieło sztuki filmowej, ale jest wartościowy ze względu na idee i przesłania, które niesie i nie od razu zrewolucjonizuje świadomość ludzików na planecie Ziemi, ale jest jednym z przyczynków ku temu na zasadzie- "ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka". Coś tam zawsze zostanie w świadomości ludzi.

Komiksowość filmu jawi się w uproszczonej, przewidywalnej fabule, stereotypowych postaciach, którym wkłada się w usta banały nie podparte mimiką, gestem, modulacją głosu, by wywołać wzruszenie czy pobudzić intelekt do rozmyślań. "Główny bohater- jałowy z amerykańskim sznytem, czyli walczący z różnego rodzaju potworami, przekomarza się z nimi, czasem sypiąc dowcipem. Stereotypowa jest postać generała, szefa korporacji skupionego na normie kwartalnej.
Do tego dochodzi łopatologiczna narracja prowadzona w formie wypowiedzi Jakea na wideologu sprowadzająca  do przemyśleń: " Czasem o Twoim życiu decyduje jeden szalony krok".
Ale dysputy filozoficzne, głębsze portrety psychologiczne postaci nie przyciągnęłyby masowej widowni i to obliczonej na jak najniższy pułap wieku.
Fundamentem całości ma być maestria plastyczna, która jest urzekająca i perfekcyjna: światło sączące się między drzewami, żyłki na liściach, kolorowe skrzydła smoków...ale po godzinie oglądania filmu starczyło mi napawania się obrazami.
Wielce pożyteczne jest, że do świadomości i podświadomości ludzi twórcy filmu przemycili hasła ekologiczne, Matka Natura, Boska Matka, tolerancja, awatar. Na tej bazie można budować hasła do ulotek np.,, Słynni Awatarowie Wszechczasów itd...
Znawcy kina mówią, że prawdziwy przełom kina  nastąpi z chwilą wprowadzenia kina holograficznego, którego podstawy wytyczył węgierski laureat Nagrody Nobla- Dennis Gabor.

Ostatnio edytowany przez sakini (2011-02-05 10:39:40)

Offline

#25 2011-07-21 11:55:49

marina

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2011-07-07
Posty: 3
Punktów :   

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Film wizualnie piękny, ale fabuła to jak dla mnie Pocahontas dla ubogich z nieśmiałymi próbami wspomnienia o czymś bardziej sensownym.

Offline

#26 2011-09-08 09:11:40

pawel212

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2011-09-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Piękny film. Po prostu cudo kinematografii. Oby więcej takich produkcji.

Offline

#27 2011-12-20 17:09:58

kinecta

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2011-12-20
Posty: 3
Punktów :   

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

film niezwykły, zwłaszcza podczas oglądania w kinie zapiera dech w piersiach.

Offline

#28 2012-02-16 16:32:35

Iwona Phoenix

Gość

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Gwiezdne Wojny - Mroczne Widmo też już są w 3D!

Warto obejrzeć! fajne! Polecam

I.P.

#29 2013-05-14 10:37:52

Kafi_Gauri

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Film Avatar dobry. Mistrz Avatar Swamin Arhat Lalitamohandżi jeszcze lepszy!


KAFI GAURI

Cytat: "Wszyscy dobrzy ludzie słuchają mistrza Lalita Mohan Dżi!" - Swami Śyam Śivananda

Offline

#30 2015-06-29 13:44:31

 Himawant

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 157
Punktów :   
WWW

Re: Avatar - superprodukcja 3D - rewolucja kinowa XXI wieku

Prawda, taka superprodukacja o magiczno-duchowym i przygodowym charakterze, z poważnym przesłaniem, zawsze będzie się dobrze oglądać.

Przygody Merlina oraz Sagę Harry Potter także polecam, bo to pożyteczne dzieła, o wielkiej wartości duchowej, mistycznej, moralnej oraz zwyczajnie zabawowo-przygodowej.

Ostatnio edytowany przez Himawant (2015-06-29 13:45:07)


___________ Himawant ___________
Duchowy Poszukiwacz Miłości i Światła.
Uczeń Mistrza Lalita Mohana od 1987 roku.
Jestem w Bractwie Himawanti wystarczająco długo aby stwierdzić, że każdy kto mówi coś złego o Lalita-Mohan-Dźi jest kłamcą i oszustem!

Offline

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Jako producent szamb zapewniamy Chaya accommodation B&B and self catering hydraulik warszawa