HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-11-25 16:19:28

tuiteraz

MISJONARZ

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 667
Punktów :   

Energia. Joga. Medytacja. Oddech.

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO„TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE      www.tuiteraz.eu

zaprasza 30 kwietnia - 3 maja 2020 na warsztat


Energia. Joga. Medytacja. Oddech.
Prowadzi: Piyush Mittal

Serdecznie zapraszamy na warsztat pracy z energią – rozumianej w bardzo szerokim ujęciu.Energii, którą jesteśmy, która daje życie, która determinuje nasze zachowania i zdrowie. Jest to energia, którą na świecie nazywają praną, chi, ki, maną, eterem. Ale nieważne jak ją nazwiemy, ważne żeby uświadomić sobie jej istnienie. To pierwszy krok. Następnym jest jej poczucie i praca nad nią.
„Panowanie nad swoją energią daje wolność”
Zajęcia poprowadzi PiyushMittal - wspaniały i ceniony nauczyciel jogi, medytacji, mindfulness, pranajamy i ajurwedy, uczeń mistrza Chandra MohanBhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie. Piyush posiada wieloletnie doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę.Jest założycielem „Nirmala. Instytut Jogi i Ajurwedy”.Jogę praktykuje od 35 lat.Według niego:

„JOGA TO PRZEDE WSZYSTKIM TWOJA DROGA DO SIEBIE PRZEZ SIEBIE”.
Warsztat ten ma na celu uświadomienie sobie jak ważne jest dbanie o nasz całościowy system energetyczny.Obejmuje część teoretyczną i praktyczną, tak aby każdy mógł świadomie poznać i wykonywać asany, medytować i praktykować pranajamę/ pracę z oddechem. PiyushMittal podczas wykładów teoretycznych przekaże rozległą wiedzę, a poprzez liczne praktyki będzie uczyć nas, jak wprowadzać pozyskaną mądrość w życie.

Tematy, którym się przyjrzymy na warsztacie to między innymi:
•    Energia/ prana – czym jest i jak przepływa przez ciało?
•    System energetyczny człowieka: czakry i meridiany.
•    Przepływy energii -zdrowotne i mentalne konsekwencje blokad energetycznych.
•    Oddawanie energii i jej pobieranie, relacje energetyczne pomiędzy ludźmi.
•    Jak się chronić przed „złą” energią, systemy ochronne, oczyszczanie ciała i przestrzeni.
•    Co to są wibracje i dlaczego warto je podnosić.
•    Joga
•    Medytacja
•    Praktykowanie uważności
•    Co to jest Pranajama/ praca z oddechem?
•    Jak dzięki pranajamie i medytacjimożemy lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu?
•    W jaki sposób oddech pomaga podczas praktyki oraz jak można za jego pomocą zlikwidować stres?
Ponadto skupimy się naaspekcie prany/energiiw praktyce jogi i pranajamy/pracy z odechem, jej przepływie w naszym ciele, a także na zrozumieniu jej znaczenia dla naszego istnienia.Na warsztatach będziemy praktykować asany jogi, techniki oddechowe oraz medytować. Wszystko po to aby wyciszyć nasz umysł, zbudować harmonię pomiędzy ciałem a umysłem, poczuć spokój i szczęście.Zadbamy o aspekt fizyczny, psychiczny i duchowy aby zachować równowagę między ciałem, umysłem i duszą.
Jogadokładnie opisuje człowieka na trzechpoziomach:
fizycznym, subtelnym i przyczynowym, uświadamia kim jesteśmy.
A oddech jest kluczem do naszego ciała i umysłu.

Warsztaty z PiyushemMittalem to wyjątkowa okazja do pogłębienia i poszerzenia sposobuw jaki postrzegasz swoje życie, pracę oraz cały świat.Twoja praca nad twoją „wewnętrzną jaźnią” pomoże Ci w rozwoju osobistym i da Ci możliwości rozumienia życia w pełni: na poziomie fizycznym, umysłowym i duchowym.
Podczas warsztatów zrozumiesz podstawowe przyczyny powstawania problemów zdrowotnych oraz zaburzeń wynikających z naszego stylu życia, a następnie nauczysz się sposobów radzenia sobie z nimi. Doświadczenia i wiedza, którezdobędziesz umożliwią Ci wcielenie tych rozwiązań w życie.

Poznasz również odpowiedzi na swoje pytania dotyczące zdrowia ciała - fizycznego, subtelnego i ciała przyczynowego, relacji międzyludzkich oraz sposobów na zdrowe, zamożne i szczęśliwe życie bez stresu i cierpienia

Dla kogo jest ten warsztat:
    Dla osób poszukujących równowagi między ciałem, umysłem i duchowością,
    Dla osób pragnących poprawić jakość życia swojego i swoich bliskich,
    Dla osób, które są zestresowane, przemęczone i przepracowane.

Praktyki podczas warsztatu obejmują:
•    Ćwiczenia Fizyczne           
-Asany - joga klasyczna
•    Techniki Oddychania       
- Pranajamy
•    Techniki relaksacyjne       
- Joga Nidra i inne praktyki
•    Medytacja               
- Różne techniki medytacyjne
•    Filozofia               
- Wedanty, Upaniszady, Bhagawad Gita, jogasutryPatandżalego
•    Cztery ścieżki jogi           
- karma joga, bhakti joga, jnana joga, dhyana joga
•    Zarządzanie procesem myślenia   
- Dharna, Dhyana i Samadhi
•    Struktura energetyczna człowieka   
- pięć powłok energetycznych,  trzy ciała (Fizyczne, Subtelne i
Przyczynowe), czakry, bandha, prana i nadi.
•    Mindfulness               
- techniki obecności


Warsztaty obejmują część teoretyczną i praktyczną, tak aby każdy mógł świadomie praktykować pranajamę i wykonywać asany.


JOGA/ASANY I TECHNIKI ODDECHOWE/PRANAJAMA
Asany jogi i Pranajamępraktykujemy w celu uwolnienia naszego organizmu od wszelkich toksyn, osadów i złogów, a tym samym odblokowania swobodnego przepływu krwiprzez naczynia krwionośne (tętnice lub żyły) oraz swobodnego przepływu informacji przez nerwy.
Asany i techniki oddechowemają kluczowe znaczenie dla prawidłowego utrzymania i funkcjonowania stawów, mięśni, więzadeł, itp. oraz utrzymania odpowiednego „ognia” w organizmie. Są niezbędne dla zachowania równowagi wszystkich przemian metabolicznych, zapewnienia odpowiedniego obiegu utlenionej krwi i energii (Praana). Pomagają w tym mechanizmy automatycznego dowodzenia i kontrolowania mózgu w zakresie całościowego zarządzania zdrowiem.

Cała seria ćwiczeń dla wszystkich stawów ciała, przeprowadzona w rytmicznych głębokich i energicznych rundach oddechowych, została opracowana przez Joginów w dalekiej przeszłości. Jest powszechnie znana pod nazwą"SookshmaVyaayaam"lub jako ćwiczenia elastyczności. Zapewnia absolutnie czyste doświadczenie połączenia naszego umysłu z poszczególnymi stawami lub częściami ciała. Praktyki te, uzdrawiają ciało poprzez krążenie krwi i centralna komunikacje nerwową z jego poszczególnymi częściami. Kiedy ciało osiąga dobrą elastyczność, można zacząć ćwiczyć bardziej złożone postawy ciała, zwaneYogaasans, co dodatkowo wzmacnia organizm, zapewnia całkowite zdrowie ciała jak i jego pełną elastyczność.

MEDYTACJA I PRAKTYKA UWAŻNOŚCI:
Poprzez medytację i praktykę uważności będziemy dążyć do harmonii ciała i umysłu. Pogłębimy sztukę koncentracji uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach pojawiających się podczas medytacji aby przenieść te doświadczenia do naszego codziennego życia.W ramach praktyki będziemy pracować z ciałem, emocjami, myślami i oddechem.
Praktyka uważności, czyli mindfulness - to skupianie się na byciu tu i teraz (byciu całkowicie obecnym) poprzez koncentrowanie uwagi na wewnętrznych bodźcach płynących od własnych myśli, doświadczeń, uczuć oraz tych zewnętrznych płynących od innych ludzi i od naszych zmysłów.Praktyka uważności nie jest ani treningiem relaksacyjnym ani formą psychoterapii, lecz pomaga nam rozumieć nasze emocje w różnych sytuacjach oraz pomaga nam być ze sobą w pełnej harmonii. Pozwala nam także zrozumieć dlaczego jesteśmy w ciągłym stresie oraz uczy nas jak możemy go redukować. Dzięki niej doświadczamy każdego momentu w całości.
„W dzisiejszych czasach ludzie, pod wpływem łączności nawiązanej ze światem zewnętrznym (poprzez Internet), zapomnieli o tak istotnym wewnętrznym połączeniu między ciałem fizycznym, subtelnym i przyczynowym, zwanym Innernetem.Właśnie to połączenie stanowi o holistycznej tożsamości człowieka! „


PRACA Z ODDECHEM/ PRANAJAMA:
Powszechne rozumienie pojęciaPranaayammówi o technikach oddychania, ale jest czymś znacznie więcej. Równolegle ułatwia przepływ energii życiowej w ciele.Na słowoPranaayam składają się dwa słowa:Praan(energia życiowa, bez której ciało jest martwe) iAayaam(rozpiętość czasowa).
„Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Pranajama nie jest celem samym w sobie, ale pomagazadbać najpierw o zdrowie ciała fizycznego i subtelnego, a potem przenieść się z płaszczyzny fizycznej na subtelną, aby stopniowo zapominać o ciele fizycznym i wyraźnie doświadczać subtelnych zdolności działających zgodnie z wskazówkami ego.”


PROGRAM WARSZTATU:

30.IV (czwartek)
Przyjazd i rejestracja
18.00    kolacja
20.00-21.30    wykład, medytacja i pranajama

1.V (piątek)
7.30 - 9.00    poranna praktyka i pranajama
10.30 - 13.00    wykład i praktyka
16.30 - 18.30    wykład i praktyka
20.00 - 21.30    wykład, medytacja i pranajama

2.V (sobota)
7.30 - 9.00    poranna praktyka i pranajama
10.30 - 13.00    wykład i praktyka
16.30 - 18.30    wykład i praktyka
20.00 - 21.30    wykład, medytacja i pranajama

13.X (niedziela)
7.30 - 9.00    poranna praktyka i pranajama
10.30 - 13.00    wykład i praktyka

Co zabrać ze sobą:
•    wygodne ubranie, typu dres lub legginsy,
•    duży ręcznik,
•    matę;
•    coś do zapisywania refleksji


Prowadzący: PIYUSH MITTAL

Nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. instruktora jogi klasycznej, konsultanta i terapeutyajurwedyjskiego). Założyciel i prezes„Nirmala. Instytut Jogi i Ajurwedy” (www.nirmala.pl)

Uczeń mistrza Chandra MohanBhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od któregouzyskał i bezustannie otrzymuje duchową wiedzę na temat medytacji, pranajamy, marma terapii i mindfulness.
Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je między innymi jako prowadzący i organizator p warsztatów i kursów oraz czterech Międzynarodowych Naukowych Konferencji Jogi i Ajurwedy (w latach 2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii (AYUSH) w Indiach; także jako prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (w latach 2013-2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Współpracował z doktorami AjurwedyDhananjiNanayakkar i KushanemPathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Wykładał również mindfulness na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Prowadził zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej na Politechnice Opolskiej.
Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania.

Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach, którą uzyskuje od SwamiSivapriyananda. Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy. Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi” dla niego, pokazuje jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je ”konserwować, serwisować i w razie potrzeby naprawiać”. Jogę praktykuje od 35 lat. Według niego „JOGA TO PRZEDE WSZYSTKIM TWOJA DROGA DO SIEBIE PRZEZ SIEBIE”.
WARSZTAT JEST PROWADZONY W JĘZYKU POLSKIM!

TERMIN:   
30 kwietnia – 3 maja 2020

ROZPOCZĘCIE:   
30 kwietnia o godz.18  (rozpoczynamy kolacją w czwartek)
ZAKOŃCZENIE:   
3 maja o godz.14  (kończymy obiadem w niedzielę)

CENA WARSZTATU:   
900 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia
EARLY BIRD:   
850 zł  przy wpłacie zaliczki do15 lutego + koszty zakwaterowania i wyżywienia

CENA POBYTU:   
wyżywienie 85 zł  dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie);noclegi - w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc; ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani z noclegów)

MIEJSCE:   
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo k. Olsztyna www.tuiteraz.eu

KONTAKT:   
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz–Towalska 606994366


ZAPISY: 
1.    Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).
2.    Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3.    Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4.    Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
5.    Zaliczkę za pobyt  w wysokości 190 zł prosimy wpłacaćna konto Ośrodka Rozwoju Osobistego  „Tu i Teraz”   z podaniem imienia i nazwiska oraz  opisem:  „zaliczka za pobyt  30.IV-3.V.2020”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

6.    Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty
na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu.
W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Badania - Problemy z aplikacjami dobra strona cartoonnetwork małzeństwo marketingowyblog.pl