HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-03-19 22:16:49

Mariici

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 241
Punktów :   

Bóg kopalnią diamentów - świat szklanymi paciorkami.

"Niech wasze dusze wznoszą się dniem i nocą jak nieprzerwany sznur do stóp Ukochanego, którego tron jest w waszym własnym sercu, a reszta niech sama się sobą zajmie, czyli ciało i wszystko inne. Życie jest złudnym, ruchomym snem; młodość i piękno znikają. Mówcie dzień i noc: "Ty jesteś moim ojcem, moją matką, moim mężem, moją miłością, moim Panem, moim Bogiem – chcę tylko Ciebie, tylko Ciebie, tylko Ciebie. Ty we mnie, Ja w Tobie – jestem Tobą, Ty jesteś mną ". Bogactwo odchodzi, piękno znika, życie przemija, moce przemijają – ale Bóg trwa na wieki, miłość trwa na wieki. Jeśli istnieje chwała w utrzymywaniu maszyny w dobrym stanie, bardziej chwalebne jest powstrzymanie duszy od cierpienia wraz z ciałem. To jest jedyna demonstracja waszego bycia "nieistotnym" – przez pozostawienie materii w spokoju. Trzymajcie się Boga. Kogo obchodzi co przychodzi, w ciele czy gdziekolwiek indziej? Poprzez terror zła powiedz: "Mój Bóg, moja Miłość!" Przez męki śmierci powiedz: "Mój Bóg, moja Miłość!" Przez całe zło pod słońcem powiedz: "Mój Bóg, moja Miłość! Ty jesteś tutaj, widzę Ciebie. Ty jesteś ze mną, czuję Ciebie. Jestem Twoją, weź mnie. Nie należę do świata lecz do Ciebie – nie zostawiaj mnie ". Nie idźcie po szklane paciorki, zostawiając kopalnię diamentów. To życie jest wielką szansą. Co! Poszukujecie przyjemności tego świata? Bóg jest źródłem wszelkiej błogości. Szukajcie najwyższego, dążcie do najwyższego, a osiągniecie najwyższego." - Swami Wiwekananda

Ostatnio edytowany przez Mariici (2019-03-21 09:15:40)


"Zwrócić się ku Światłu, przywołać choćby odrobinę Boskiej Świadomości z góry, i w jej świetle zapalić płomyczek wewnętrznej tęsknoty..."

Offline

 

#2 2019-03-21 09:28:47

Kafi_Gauri

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Bóg kopalnią diamentów - świat szklanymi paciorkami.

Vivekanada używając słowa tłumaczonego na polski jako Bóg miał na myśli Brahmana jako Absolut, Brahmana jako Czterogłowego czy swoją Iszta Dewatę (jeśli Dewatę to którą?) - bo to wszystko jest bardzo istotne dla głębokich rozważań o Bogu. Bóg w klasycznej Jodze to zwykle Brahman, Absolut, ale nie zawsze.

Ostatnio edytowany przez kafi_gauri (2019-03-21 09:29:53)


KAFI GAURI

Cytat: "Wszyscy dobrzy ludzie słuchają mistrza Lalita Mohan Dżi!" - Swami Śyam Śivananda

Offline

 

#3 2019-03-22 21:24:38

Mariici

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 241
Punktów :   

Re: Bóg kopalnią diamentów - świat szklanymi paciorkami.

Cytat pochodzi z listu Swami Wiwekananda do sióstr Hale, które miały silne korzenie w Chrześcijaństwie. List napisał Swami po angielsku i można znaleźć go tutaj: http://www.swamivivekananda.guru/2017/0 … sisters-2/ . W tym samym liście Swami pisze:

"One thing — they are a dry sort of people here — and as to that very few in the whole world are there that are not. They do not understand “Mâdhava”, the Sweet One. They are either intellectual or go after faith cure, table turning, witchcraft, etc., etc. Nowhere have I heard so much about “love, life, and liberty” as in this country, but nowhere is it less understood. Here God is either a terror or a healing power, vibration, and so forth. Lord bless their souls! And these parrots talk day and night of love and love and love!"

Więc w tym kontekście raczej chodzi o Boga, który jest Madhu, złotym miodem, najwyższym balsamem dla duszy, Boga bliskiego, zasiadającego na Tronie serca, Boga uosobionego jako Słodycz, Ukochanego, który jest najbliższy sercu człowieka, który trwa zawsze i na zawsze, Ukochanego, który w przeciwieństwie do ziemskich obiektów miłości nie odrzuci miłości człowieka, lub jak inne ziemskie obiekty miłości nie obróci się w proch wraz z obrotem koła czasu, Boga do którego kieruje się bhakti, miłość, uwielbienie, najwyższą cześć, oddanie, oddając siebie, roztapiając się w tej Najwyższej Słodyczy i zostawiając zmartwienia świata samym sobie (Boskiej Woli).


"Zwrócić się ku Światłu, przywołać choćby odrobinę Boskiej Świadomości z góry, i w jej świetle zapalić płomyczek wewnętrznej tęsknoty..."

Offline

 

#4 2019-04-03 23:51:19

Adilar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 104
Punktów :   

Re: Bóg kopalnią diamentów - świat szklanymi paciorkami.

witam .Czuję jak poprzez ,niezliczone bóle i cierpienie  mego ciała cierpi moja piękna i delikatna istota dusza .To tak  jakbym najwspanialszą cząstkę siebie zamkną w klatce  i wrzucił  w ciemne i zimne głębiny oceanu . Mam ochotę biec tak szybko żeby wyskoczyć z tej ciasnej nie przepuszczającej światło prawdziwego życia skorupy .  pojazd ,mego życia się rozpada a ja jeszcze dodaję gazu dlaczego  jestem takim głupcem . Dla dobra innych, niszczymy siebie, choć  ja to wiem .Na moje szczęście mam  łączność z istotą wszechświata .Kiedy tylko uda mi się medytować  nauczać uzdrawiać uczyć się.Znam drogę lecz tylko jedną nogą nią  kroczę. Choć wiem ,.Dlaczego co nas ludzi tak zniewala strach  poczucie winy przywiązanie do cierpienia. Bądź sobą to takie łatwe  a takie trudne. Powodzenia.

Offline

 

#5 2023-02-09 13:01:28

Uzdrowiciel Duchowy

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-06
Posty: 74
Punktów :   

Re: Bóg kopalnią diamentów - świat szklanymi paciorkami.

Viveka + Aananda zatem rozróżnianie dobra od zła plus szczęśliwość i błogosławieństwo. To daje wybitnego Jogina i znawcę tradycji wedyjskiej. Niestety nauki Vivekananda Swami są coraz bardziej zapominane w klubach pseudojogi robiącej za fitness bardziej niż za prawdziwą Jogę. Stop jogooszustwu w klubach fitnessowych!

Offline

 

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels hobbypunkt cyklinowanie parkietu Warszawa cennik soda kaustyczna wrocław