HIMAVANTI

Forum Rozwoju Duchowego: Ezoteryka, Joga, Tantra, Magia, Kundalini, Uzdrawianie, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo, Oświecenie, HIMAVANTI OM

Ogłoszenie


1. Listy dla Śri Guru, prośby o błogosławieństwa i uzdrowienie, relacje z działalności: Śri Mohandźi R.Z.Matuszewski., P.O. Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL,
2. Grupy Medytacyjne: Laya Yoga & Tantra, Nauka o Czakramach - Uzdrawianie - Wielka Brytania: tel. +44 786 225 9946 (Andrew, jęz. angielski i polski)
3. Uzdrawianie, Egzorcyzmy; Ośrodek Bogini - Studzianki k/Łodzi - Mirosława Tomaszewska tel. 44-615 4984 lub +48 602-397 477 e-mail: kontakt@zlotamira.com
4. Problem z założeniem konta lub logowaniem - napisz do webmastera Portalu Himavanti: bractwo.himawanti@gmail.com

#1 2019-02-28 22:22:47

 Kavi

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Władca pierścieni

Niesamowita podróż hobbita z Shire i jego ośmiu towarzyszy, której celem jest zniszczenie potężnego pierścienia pożądanego przez Czarnego Władcę - Saurona.

Baggins planuje swoje urodziny, jest już bardzo stary i zmęczony. Niespodziewanie pojawia się Gandalf z niepokojącymi wieściami. Podczas rozmowy z Bilbem zdradza mu, że pierścień, który posiada jest Pierścieniem Jedynym, najważniejszym spośród wszystkich, posiadającym niesłychaną moc. W Mordorze odrodziły się siły zła i Sauron chce pozyskać pierścień, by przejąć władzę nad całym światem. Gandalf nie może do tego dopuścić. Pierścień trzeba zniszczyć szybko, ponieważ Sauron wysłał już Upiory Pierścienia, stwory - Nazgule, przeraźliwe i złe, potrafiące z wielkiej oddali wyczuć moc pierścienia.
Bilbo powierza pierścień swojemu krewnemu - Frodowi, by ten wyruszył do Mordoru zniszczyć pierścień. Frodo wraz z Samem wyruszają niezwłocznie w pełną niebezpieczeństw podróż. W wyruszają z nimi również przyjaciele Froda - Merry i Pippin. Miejscem spotkania z Gandalfem ma być oberża w Bree, spotykają tam Obieżyświata, który od tego momentu będzie ich chronił. W nocy następuje atak na oberżę, co zmusza podróżnych do ucieczki. W drodze Nazgule znów atakują, tym razem Frodo zostaje ranny. Docierają do Riwendell, gdzie jest już Gandalf. Kształtuje się Drużyna Pierścienia, która będzie odpowiedzialna za zniszczenie Pierścienia w Szczelinie Zagłady w Mordorze. Udają się w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Przemierzają Góry Mgliste, kopalnie Morii, docierają do królestwa Garadieli. Przy wodospadach Rauros Drużyna Pierścienia się rozdziela, Sam i Frodo wyruszają samodzielnie. Towarzyszy im Gollum, który nie może żyć bez Pierścienia. W międzyczasie Merry i Pippin zostają porwani przez orków, reszta Drużyny rusza im na ratunek. Spotykają Gandalfa, który stał się Białym, potężniejszym czarodziejem. Udają się do Gondoru, by zebrać siły przed ostateczną walką ze złem. Rozpoczyna się wielka bitwa u bram Mordoru, od której wszystko zależy.
Tymczasem w Mordorze Sam niesie na własnych plecach Froda, cały czas towarzyszy im Gollum. Docierają do Szczeliny Przeznaczenia, tam Gollum odgryza Frodowi palec i spada w ogień. Zło zostaje pokonane. Wracają do Drużyny, poczym wszyscy wracają do domu.

Offline

#2 2019-03-13 22:30:16

 Dewalaja

BUDZICIEL

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 171
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

Trylogia "Władca Pierścienia" jest rzeczywiście niesamowita. Ma bardzo wiele dobrze zrobionych wątków o walce sił ciemności z siłami światłości, o tym jak podstępnie i zbójecko ciemne siły niszczą dobro i światło na naszej pięknej planecie oraz na innych planach bytu. Warto oglądać i szukać mistycznych fragmentów o tym jak pokonać zło, jak pokonać zbójeckie siły ciemności i całą sataniczną ściemę.


DEWALAJA - DEVALAYAM
NIEBIOSA - WIEŚCI Z NIEBIOS

Offline

#3 2019-03-14 16:28:43

moniqa

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2019-03-14
Posty: 7
Punktów :   -1 

Re: Władca pierścieni

Władca Pierścieni jest niezwykły, głównie dlatego, że jest tam pięknie pokazana walka dobra ze złem. Bardzo wartościowy film.


Dobro mnoży się przez dzielenie

Offline

#4 2019-03-16 19:27:24

Mitra

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 180
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

Z tego co mi wiadomo to AMAZON wykupił prawa do serialu telewizyjnego "Władca pierścieni" za 250 mln dolarów i w 2017 zaczęto już kręcić pierwsze zdjęcia. Mowa jest o sześciu sezonach serialu i całość produkcji ma kosztować ok.750 mln dolarów!  Ponoć próbują namówić Petera Jacksona do współpracy, ale na razie nic jeszcze nie wiadomo czy się zgodzi czy nie. Serial ma być prequelem poprzednio zekranizowanej trylogii i Hobbita, czyli będzie opowiadać o wydarzeniach wcześniejszych.

Offline

#5 2019-03-29 20:54:51

Caroli9

NOWICJUSZ

Zarejestrowany: 2019-03-29
Posty: 10

Re: Władca pierścieni

Film Władca Pierścieni dobrze pokazuje walkę dobra ze złem. A do tego przepiękne widoki, krajobrazy, aż chce się pojechać w miejsca gdzie film był kręcony. Może kiedyś się uda :-)

Offline

#6 2019-04-03 19:05:29

 Premananda

BUDZICIEL

Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 111
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

Walka dobra przeciwko złu, które podstępnie atakuje ze swoich ciemnych siedzib. To odwieczny motyw tego, co się dzieje na ziemi i czego doświadcza wielu wtajemnicznonych. Także Swami Premananda doświadczyl jak zło podstępnie zaatakowało, jak się nawet kryło w postaciach kilku bliskich z pozoru osób. Tymczasem wszyscy co przeciwko Swami Premanandzie występili to jest najpotworniejsze zło tej planety. Siły ciemne, złe, złośliwe - to każdy kto przeciwko dobremu Guru występuje.


Om Premanandaaya Namah!
Preman - Łaska, Aananda - Błogość i Szczęście

Offline

#7 2019-04-03 22:47:39

Apoloniusz

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2018-05-16
Posty: 33
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

Każdy pierścień mocy to kolejne wtajemniczenie. Zniszczenie pierścieni mocy to utrata władzy. Czemu złote pierścienie tak robią z ludzkim mózgiem? Czyta się o poszukiwaczach złota stare historie. I zawsze coć się uzmysławia, jakiś problem ludzkości z poszukiwaniem bogactwa i władzy. A podobno władza nie daje szczęścia, tylko poczucie zagrożenia że zdetronizują. W demokracji jest chyba gorzej niż za królów, cesarzy i sułtanów.


Apollonios o Tyaneus - Ἀπολλώνιος ὁ Τυανεύς;
Pitagorejczyk Astro-Mag 3 p.e.ch. - 102 e.ch.

Offline

#8 2019-04-04 22:17:52

ŚriDevi

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2008-07-24
Posty: 34
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

"Władca Pierścieni" - to film, nad sensem którego warto się zastanowić głębiej. Krasnoludy - pilnujące skarbów ukrytych pod ziemią - są nie tylko łase na nie, ale także nie chcą się nimi dzielić z nikim, aż w końcu Smok zagarnia całość. Można by powiedzieć, że ci, co gromadzą bogactwo (także nauki duchowe), aby tylko je mieć ukryte dla siebie i używać ich w samotności - po to tylko, aby pokazać się innym, że są lepsi, mądrzejsi, że mają w posiadaniu skarb duchowy - to gorsze kreaturki niż owe Krasnoludy.


ŚriDevi

Offline

#9 2019-04-27 21:54:16

 Braahmi

BUDZICIEL

Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2019-04-26
Posty: 170
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

To ciekawy film. Według mnie zawiera wiele wątków pokazujących jak łatwo zejść z drogi dobra dla chwilowych przyjemności a z drugiej strony, że warto dążyć i walczyć o dobro. Warto jednak pamiętać, że towarzysze w drodze są nam potrzebni.

Offline

#10 2019-05-01 23:12:28

Gurumai

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2007-09-03
Posty: 49
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

"Władca Pierścieni" to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Powieść wprowadza nas w fantastyczny świat, który jest ukazany wszechstronnie i szczegółowo. Nie można się oderwać od czytania. W ciągu pięćdziesięciu przeszło lat od pierwszego wydania "Władcy Pierścieni" miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi. Lubię co jakiś czas obejrzeć film, bo zrobiony został po mistrzowsku.


Gurumai

Offline

#11 2019-05-07 19:03:20

horacy

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-05-01
Posty: 34
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

Wszystkie filmy "Władcy pierścieni" są jednymi z bardzo nielicznych bardzo dobrych adaptacji filmowych książki. Tutaj wybitność tego filmu potęguje jeszcze to, że książki miały od dziesiątek lat całe rzesze nawet nie fanów, co fanatyków. Tym trudniej nakręcić coś, co oprze się krytyce, ba, będzie nawet wychwalane pod niebiosa. Jak trudno dogodzić fanom pokazuje przykład "Wiedźmina", za który się zabrał Netflix, a który ma wyjść jeszcze w roku 2019. Już na etapie zdjęć filmowcy pracujący przy tej adaptacji dostają nieomal pogróżki od zatwardziałych fanów :-) A w przypadku filmowej wersji trylogii Tolkiena słychać było głównie głosy zachwytu.

Offline

#12 2019-05-08 17:23:10

Śankar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-04
Posty: 90
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

Władca Pierścieni - jedna z najlepszych przeczytanych książek. Pierszy raz czytana już w podstawówce, dobrze do niej wracać czasami. Takie książki się nie nudzą. Podobnie doskonały film stworzony na podstawie książki. Ale tutaj mogę też polecić miłośnikom Władcy Pierścieni, ostatnie dzieło Tolkiena - Silmarillion. Można poznać w niej całą historię Śródziemia, genezę ludzi, krasnoludów, Gandalfa, Saurona. Książka zaczyna się od tego jak Najwyższa Istota - Eru Ilúvatar poprzez pieśń stworzył Wszechświat i Aniurów - anielskie istoty o wielkiej mocy. Dalej autor opisuje całą historię Śródziemia poprzez wszystkie epoki aż po koniec trzeciej epoki świata, która kończy się wraz z wielką bitwą o Gondor, w której dobro pokonuje zło. W czartej epoce odchodzi już Gandalf po tym jak wykonał swoją misję. Książka jest pełna niezwykłych historii, które poprzedzają wydażenia z Władcy Pierścieni. Można czytając Silmarillion jeszcze pełniej ujrzeć geniusz Tolkiena i rozgległość jego wizji.

Offline

#13 2019-05-25 14:09:36

Śankar

PIELGRZYM

Zarejestrowany: 2019-02-04
Posty: 90
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

Wiadomo z drugiej części Władcy Pierścieni, że entowie i ich żony rozdzielili się i entowie tęsknili za swoimi żonami, nie wiedząc gdzie się udały. Ładna jest ta pieśń śpiewana przez Drzewca, jednego z entów.

Ent
Gdy w bukach wiosną pęka liść
I krąży sok w gałązkach;
Gdy leśny strumień w słońcu lśni,
Trzepoce w wietrze wstążka -
Gdy pełny oddech, długi krok,
A powiew w wiatr się zmienia -
Wróć do mnie, miła, by mi rzec,
Że piękna moja ziemia!
Żona Enta
Gdy wiosna gości pośród pól,
Gdy źdźbło nasieniu rade,
Gdy okwiat niby lśniący śnieg
Króluje ponad sadem,
Gdy słońce i wiosenny deszcz
Sad w wonny bukiet zmienia -
Zostanę tutaj, bo i tu
Też piękna moja ziemia!
Ent
Gdy lato ogarnęło świat,
A w południowym skwarze
Pod dachem liści drzewa śnią
Sen najpiękniejszych marzeń,
Gdy w lesie groty wabi chłód,
A wieczór tonie w cieniach -
Wróć do mnie, miła, by mi rzec,
Że lepsza moja ziemia!
Żona Enta
Gdy lato grzeje owoc drzew
I gdy dojrzewa w śliwach,
Gdy złote źdźbło i biały kłos -
Gdy już skończone żniwa,
Gdy jabłko źrałe, słodki miód
I coraz więcej cienia -
Zostanę tutaj, gdzie mój raj,
Bo lepsza moja ziemia.
Ent
Gdy przyjdzie zima, kiedy mróz
Pościna lodem rzeki,
Gdy wstąpi noc, bezgwiezdna noc
Na nieba szlak daleki,
Gdy śmiercią wionie wschodni wiatr,
Zapukam do twej bramy -
I w mroźny deszcz, o, miła ma,
Na pewno się spotkamy!
Żona Enta
Gdy przyjdzie zima, ścichnie pieśń
I świat ogarną cienie,
Gdy gałąź z hukiem trzaśnie w pół,
Zapukam wtedy do twych drzwi,
A kiedy się spotkamy,
Pójdziemy razem w mroźny deszcz
Za domu twego bramy.
Oboje
Pójdziemy razem drogą dróg
Na zachód w obcą stronę -
I tam znajdziemy wreszcie kraj
I szczęście wymarzone.

Ostatnio edytowany przez Śankar (2019-05-25 14:09:55)

Offline

#14 2019-05-25 23:51:46

 Kavi

PIELGRZYM

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-12-08
Posty: 89
Punktów :   
WWW

Re: Władca pierścieni

No tak we "Władcy pierścieni "dużo wątków pokazuje walkę dobra ze złem .Dużo film pokazuje jak władza niszczy rozum albo jak bogactwo więzi serce ale mało wątków miłosnych. Jakby motto filmu mówiło kto walczy ze złem nie ma czasu na miłość. Ktoś kojarzy jakiś wątek miłosny z tego filmu?

Offline

#15 2019-05-26 00:46:03

surya

BUDZICIEL

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 246
Punktów :   

Re: Władca pierścieni

Wątki miłosne przewijają się, aczkolwiek nie są mottem przewodnim w filmie. Przykładowo  wątek miłosny pomiędzy królem Aragornem i córką króla elfów - Arweną. Jest to mezalians, dla tej miłości rezygnuje ona z nieśmiertelności. W "Dwóch wieżach" dochodzi księżniczka Eowina, która również zakochuje się w Aragornie.

Ostatnio edytowany przez surya (2019-05-26 01:11:11)

Offline

Om Om Om! Om Namah Śivaya! Mahadevaya! Mahakalaya! Om Namah Himavantyai Namah! MahaTripuraSundaryai! Om Śri Gurave Namah! Om Śri Lalitamohane Namah! Om Om Om!


pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Firefox New

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové jímky Třebechovice pod Orebem hydraulik warszawa