Kafi_Gauri - 2014-03-13 19:00:52

Kamil Pawelak - Elbląg - Milejewo

Bractwo Zakonne Himawanti w Elblągu i Milejewie


Zafascynowany od młodych lat życia czytaniem Biblii bez denominacji, bez interpretacyjnych nakładek poszczególnych kościołów, chociaż poszukiwał prawdy w wielu wspólnotach protestanckich, w tym w kościele adwentystów dnia siódmego oraz u unitarian. Zwolennik protestanckiego spojrzenia na Biblię i chrześcijaństwo, zainteresowany głębiej mistyką chrześcijańską, gnozą, sufizmem, buddyzmem tybetańskim i naukami duchowymi oraz ezoteryzmem Bractwa Zakonnego Himawanti. Nastawiony ekumenicznie i mistycznie, lubi wszelką duchowość i ezoterykę, byle racjonalną, strawną dla rozumu. Wierny czytelnik portali z magicznym, boskim słowem Himawanti w nazwie! Posiada podstawową znajomość języka angielskiego, jakże rzadką wśród osób szukających swojego miejsca na politycznej scenie Polski. Zorganizował, a właściwie odbudował Bibliotekę w Milejewie na 30 metrach kwadratowych powierzchni! Jest także administratorem na internetowym forum Świadków Jehowy, czyli na Watchtower! Udziela się także w grze MMO Smoki Nightwood, gdzie hoduje smoka Pendragona! fan EKS "Start" Elbląg. Posiada mnóstwo zainteresowań, a główne to: linux, polityka, religie i muzyka...  Oddany uczeń Mistrza Lalitamohan Babadżi, wszędzie gdzie tylko może, w tym w swojej gminie oraz na portalach takich jak Facebook wspomina Bractwo Duchowe Himawanti, poleca cześć dla Bogini Himawanti oraz zachęca do praktykowania pod kierunkiem mistrza wszystkich ścieżek, HH Swami Lalitamohan Babadżi.


Kamil Pawelak (توحيد) - Kandydat na posła UPR

Kamil Piotr Pawelak na rok 2007 miał 23 lata (rocznik 1984), gdy próbował zrobić karierę polityczną. Urodził się i mieszka w Elblągu. Ukończył studia wyższe licencjackie o kierunku administracja samorządowa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu, broniąc pracy licencjackiej, pt. „Różnorodność kulturowa Elbląga a jego rozwój do 1945 r.". Obecnie studiuje również administrację na Uniwersytecie Gdańskim i w czerwcu 2008 r. obronił pracę magisterską, pt. „Konserwatywny liberalizm w III RP". Doświadczenie zawodowe zdobył odbywając staż zawodowy w Urzędzie Gminy Milejewo, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milejewie oraz na praktykach zawodowych w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Z Unią Polityki Realnej emocjonalnie związany od około 2003 roku. Po wyborach zamierza zorganizować elbląskie koło UPR.

Na skalę ogólnopolską popiera i zamierza efektywnie realizować program wyborczy Ligi Prawicy Rzeczpospolitej, a w szczególności tę część programu wyborczego LPR, która nieodzownie związana jest z konserwatywno-liberalną ideologią i tradycjami Unii Polityki Realnej. Przede wszystkim nie zamierza zapominać o swojej Małej Ojczyźnie, jaką jest Elbląg, a także całe Żuławy i Wysoczyzna Elbląska. Poprzez ścisłą współpracę z lokalnymi władzami oraz całą swoją osobą, postawą i działaniami zamierza służyć, promować i rozwijać Elbląg, Żuławy i Wysoczyznę Elbląską. Pomysły dotyczące Małej Ojczyzny, które zamierza zrealizować będąc przedstawicielem na szczeblu centralnym, to:
- dążenie do zmiany ustawy o podziale administracyjnym;
- rozwiązanie problemu niewydajnej melioracji Żuław;
- wsparcie dla projektu przekopu Mierzei Wiślanej i dalsza jego realizacja;
- niedopuszczenie do tego, aby pieniądze przekazywane z centrali były marnotrawione;
- ukrócenie administracji państwowej, która obecnie podlega wszelkiej maści układom i jest w wielu przypadkach niepotrzebna oraz niewydajna, a osoby w niej pracujące niewykształcone. Cel tych działań, to zatrudnianie osób młodych, wykształconych i z ambicjami, a przede wszystkim związanych emocjonalnie z Elblągiem i okolicami;
- uzdrowienie elbląskiego sportu, a w szczególności piłki nożnej, poprzez pozyskanie prywatnych inwestorów i oddanie w ich ręce klubów sportowych oraz wieloletnie wydzierżawienie tym klubom terenów, na których znajdują się ich obiekty sportowe;
- pozyskanie prywatnych inwestorów w celu utworzenia Uniwersytetu Elbląskiego;
- otwarcie w mieście konsulatów: rosyjskiego, ukraińskiego, szwedzkiego i duńskiego;
- dążenie do realizacji projektu budowy lotniska w Elblagu, poprzez przyciągnięcie prywatnych inwestorów;
- pozyskiwanie prywatnych sponsorów dla inwestycji planowanych na terenie gmin Elbląg i Milejewo oraz całego powiatu elbląskiego;
- godne służenie Mieszkańcom powiatów: elbląskiego, braniewskiego, działdowskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nowomiejskiego oraz ostródzkiego;

Reaktywacja biblioteki Milejów

Biblioteka w Milejewie istnieje od 1948 roku. Od tego czasu niewiele się w placówce zmieniło. W ubiegłym roku rozpoczęto więc wdrażanie planu rewitalizacji. Biblioteka uruchomiła wortal internetowy www.biblioteka.milejewo.eu, gminne forum dyskusyjne www.forum.milejewo.eu oraz gminną galerię). 

- W 2009 roku planujemy uruchomić internetowy portal gminny www.milejewo.eu, który jest w trakcie budowy - mówi Kamil Pawelak, nowy dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejewie.

- Nawiązaliśmy współpracę firmami z Milejewa, Elbląga, a także jednym ze sklepów internetowych, co zaowocowało pozyskaniem biurek, krzeseł, drobnego sprzętu komputerowego, książek i herbaty, którą częstujemy naszych gości - mówi dyrektor biblioteki.

Placówce udało się uzyskać nieodpłatnie prenumeraty czasopism, m.in.: Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Linux Magazine, Linux Plus, Sztuki Walki, Przegląd Techniczny, Focus, Focus Ekstra, Focus Historia, Debata, National Geographic, Niedziela.

Obecnie w bibliotece funkcjonuje Dyskusyjny Klub Książki, a w najbliższym czasie ma powstać Dyskusyjny Klub Filmowy oraz Biblijny Klub Dyskusyjny. Placówka prowadzi również liczne akcje typu: „Książka na telefon” czy „Rozdajemy linuksa”, a wszystko z myślą o ludziach.

Dodatkowo biblioteka oferuje nieodpłatne usługi, takie jak: drukowanie, skanowanie, bindowanie, nagrywanie płyt CD/DVD. W placówce można również uzyskać nieodpłatną pomoc przy pisaniu CV, listów motywacyjnych oraz dokumentów urzędowych.

- Biblioteka jest regularnie i w miarę naszych możliwości finansowych modernizowana, dzięki czemu staje się coraz bardziej przyjazna dla swoich użytkowników - podsumowuje dyrektor biblioteki.

Firmy i osoby prywatne, które chciałyby udzielić wsparcia bibliotece w formie artykułów biurowych, środków czystości, książek, mebli, multimediów, sprzętu komputerowego, czy wolontariatu mogą znaleźć wszelkie informacje na stronie.

- Staramy się łączyć tradycję (katalogi kartkowe, zapis kartkowy) z nowoczesnością (komputeryzacjaa uslgu bibliotecznych, audiobooki, kursy językowe). Mamy również sporo książek dla studentów z wydawnictwa lexis nexis i przede wszystkim akcję "Skrzynka życzeń", o której szerzej na naszym wortalu. - pisze dyrektor Kamil Pawelak

Biblioteka ze zdjęć wygląda bardzo, bardzo ładnie i przyjaźnie. Mieliśmy okazję odwiedzić ją przed reaktywitalizacją. Obecnie widoczny jest duch przedsiębiorczości nowego, młodego i bardzo aktywnego dyrektora. Oby takich ludzi i tak przyjaznych miejsc były jak najwięcej, nie tylko w gminie, ale w całym powiecie a nawet województwie. Gratulujemy Panie dyrektorze - Kamilu Pawelak - chyląc czoła ku Pańskiej zaradności. Możemy dodać, że jesteśmy bardzo dumni z faktu, że dyrektorem nasz cioteczny brat. --- piszą Małgosia i Jacek Pawelakowie


Dlaczego wybrałem biblijny unitarianizm?

Szalom! Każdy kościół, denominacja, czy też system religijny ograniczają człowieka ściśle określonymi regułami, dogmatami, doktrynami, schematami etc.. Z tychże schematów i na nich budowane są ścisłe granice, których ludziom z danej społeczności nie wolno przekraczać, inaczej zostaną – chociażby - wykluczeni z takiej społeczności. Wówczas człowiek wstawiony zostaje, a często samemu wstawia się w określone ramki, ramy i schematy, a jego rozwój chrześcijański zostaje ograniczony do określonych zbiorowych schematów myślowych, a nawet zahamowany.

Na początku drogi wiary może to być pozytywny impuls oraz krok na przód w rozwoju chrystiańskim. Później jednak albo człowiek wyjdzie poza ramy i pójdzie dalej w rozwoju swej wiary i wiedzy albo zamknie się w świecie „jedynie słusznych” dogmatów i doktryn, poza którymi – według danej społeczności – nie ma Zbawienia. Wówczas taki człowiek staje się z czasem zaślepionym fundamentalistycznym ortodoksem lub zwyczajnie będzie nieszczęśliwy i może utracić wiarę. Bardzo często te schematy denominacyjne – po ściślejszym porównaniu ich z Biblią, która jest najpełniejszym Bożym Objawieniem danym ludziom – okazują się a to ludzkimi wymysłami, a to charakteryzują się poznaniem jednego człowieka pod którego poznanie dobrowolnie dostosowują się inni ludzie etc.

Kto osobiście nie doświadczył w swoim życiu Boga JHWH i Jezusa Chrystusa siłą rzeczy musi polegać na tychże schematach lub wreszcie przebudzić się i samemu zbliżyć do Boga Ojca i Mesjasza Jezusa poprzez własne poznanie i doświadczenie. Bóg Ojciec JHWH za pomocą unitarianizmu biblijnego utorował mi drogę – mocą Ducha Świętego – ku mocniejszej i silniejszej wierze w Niego oraz Jeszuę Mesjasza i Życie Wieczne, ku lepszemu poznaniu Boga Ojca i Jezusa Chrystusa, ku lepszemu wykonywaniu i głoszeniu Bożego słowa i przykazań (miłość!) danych nam od Niego przez Pomazańca Jezusa.

Amen! Pokój Boży! Kamil Pawelak (توحيد)


Kamil Pawelak przez lata prowadził duchowe blogi pod adresem:

http://www.kamil-pawelak.blogspot.com/
http://chrystianizm.blogspot.com/

Jednak w ostatnim czasie blogi zniknęły z internetu, gdyż treści komuś wydały się zbyt rewolucyjne i wrogie politycznym chrześcijanom.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Milejewo

http://www.biblioteka.milejewo.eu/
https://www.facebook.com/kamil.pawelak
https://twitter.com/KamilPawelak

Prowadzi serwis:
http://www.linterm.pun.pl/index.php

Kamil Pawelak - Dyrektor Biblioteki
Tel. 666 893 211
email: biblioteka.milejewo@gmail.com

Gminna Biblioteka Publiczna w Milejewie
ul. Szkolna 4, 82-316 Milejewo

NIP: 578-21-57-622
REGON: 000953993

http://zfilm-hd-2019.online BetonovĂŠ jĂ­mky StarĂŠ Město septiky mieszkania knurów biurka drewniane żarówka świeczka wrocław