janbaz - 2011-02-02 23:13:22

Polecam do oglądnięcia film o tytule Deliver Us From Evil który można oglądnąć między innymi na youtube, łatwo go również ściągnąć z internetu.
Jest to bardzo dobry dokument pokazujący bardzo rzetelnie problematykę pedofilii. Cały mechanizm tej fatalnej patologi, co widać wyraźnie z przytoczonych w filmie faktów, wywodzi się z samego szczytu hierarchii kościoła rzymsko-katolickiego. Właściwie kościół ten powinien zmienić nazwę na kościół pedofilsko-inkwizycyjny.
Film jest bardzo poruszający bo słuchając relacji ofiar i ich rodzin widać jakie spustoszenie te dramatyczne doświadczenia pozostawiają w życiach ofiar księży pedofilii i całych ich rodzin. Poruszające jest też to, że poznajemy postać sprawcy tych pedofilskich zbrodniach księdza Olivera O'Grady. Jego zeznania dają obraz psychiki sprawcy takich czynów. Ten człowiek w pewnym sensie też jest ofiarą. W jego dzieciństwie molestował go ksiądz który też na jego oczach zgwałcił jego 9 letnią córkę. Pedofil O'Grady był ofiarą zła pedofilii i powielał ten schemat w dojrzałym już życiu. Ale widać, że największe zło wyrządzają wysoko postawieni biskupi, arcybiskupi, kardynałowie którzy nie ucinają patologi gdy się o niej dowiedzą tylko na nią przyzwalają, prawdopodobnie dla tego, że sami są zboczeńcami seksualnymi. Nie usprawiedliwia to oczywiście zbrodni O'Grady. Dużo by tu pisać.
Otwieram ten wątek po to byście może po oglądnięciu tego filmu (jeśli będzie wam się chciało go oglądać) napisali tu parę słów refleksji na jego temat. Co was najbardziej poruszyło i jakie macie ogólnie na temat tego wszystkiego zdanie.
Tym czasem pozdrawiam
Śankar

www.himavanti.pun.pl cartoonnetwork